Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

sassi
29. dec 2008

no ved ... pije, bije ju ... ale ma s ním deti 🙄

hovorí, že nemá na antikoncepciu, ale 5000 na potrat nájde ...

etuska
29. dec 2008

tak to je des.Bohuzial aj takych rodin sa najde dost 😒

sassi
29. dec 2008

ja učím na SŠ
a tehotne mame každy rok
obdivujem tie, čo si to nechaju
ale uplne chapem tie, čo si to daju preč

hlavne ak to maju s nezrelým chalanom, čo sa k tomu postaví nie prave správne chlapsky
a doma na to tiež nemaju dobre zázemie

tie kočky nemaju dosť informácií
sexualna vychova a vychova k rodičovstvu je stale o ničom
a to vedia omnoho viac ako ja v ich veku
a aj tak sa to stane

bodka13
29. dec 2008

hm...a čo keď je tá rodina v tom čase vo veľmi zlej situácii?
...možno nad tretím alebo štvrtým neuvažovali,stalo sa a bábo prijali.... ☹ doba je zlá,majú úvery,žijú z ruky do úst(slušne napísané) a jeden z nich príde o zamestnanie?
...nepodporujem a nesúhlasím ale čo keď je pre nich interupcia menšie zlo ako dostať sa na dno,nedokázať sa postarať o deti ktoré už majú a vlastne aj o seba?...určite zvážili všetky pre aj proti,teda aspoň dúfam

etuska
29. dec 2008

sassi-podobne 😅 ja som ucila 3 roky na SS. A uz som dostala avizo,ze aj tento rok uz tam maju medzi 4-tackami buducu mamicku.Velmi jej fandim,lebo v 18-ke je to urcite dost tazke

sassi
29. dec 2008

bodka ja som tiež za teoriu menšieho zla
písala, som , že su isto dovody hlavne ekonomicke
človek by sa mal v 1. rade postarať o deti, čo už ma
lenže su ludia, čo dalšie nechcu a neplanuju
a pritom sa nijako nechránia
interrupcia nie je antikoncepcia

bodka13
29. dec 2008

tak takých nechápem ani ja ☹

etuska
29. dec 2008

bodka-ved o to ide.Ak uz si dalsie dieta "nemozem dovolit",tak sa pred otehotnenim chranim

bodka13
29. dec 2008

neviem či sme sa pochopili...myslela som že neplánovali bábo ale keby sa pritrafilo tak ho vychovajú a budú ho ľúbiť ako tie deti čo už majú ale presne v tom čase príde jeden z nich o zamestnanie a finančne by to nezvládli(úver,nájom,výdavky,..) a tak sa rozhodnú pre interupciu/možno pre nich jediné východisko

etuska
29. dec 2008

...alebo adopcia?, hniezdo zachrany??? 😕

etuska
29. dec 2008

vzdy je ine vychodisko ako UPT 😒

etuska
29. dec 2008

..no dufajme,ze to nikdy nebudeme musiet riesit. 😔

bodka13
29. dec 2008

nerozumiem ☹ ...mala by bábo donosiť aj keď nebudú mať z čoho žiť?

etuska
29. dec 2008

Bodka13-nechajme to tak,aj tak je to len nase filozofovanie...a nie realna situacia.A myslim,ze stale si je potrebne nechat nejake "zadne vratka",alebo sa fakt poistit.A ak uz deti nechcu,co tak sterilizacia? 😕

renka9
29. dec 2008

no ja si zas myslim,ked nebudem mat teraz z coho zit, zabijem jedno z mojich deti, aby som ja s manzelom prezila? 😢

etuska
29. dec 2008

renka 😅 juuj to bolo naturalisticke 😅 😕

bodka13
29. dec 2008

☹ je to ťažké...kto vie ako by sme reagovali keby sme sa dostali do takej situácie čo sa verím nikdy nestane 😉 ...som sa zabezpečila,bo nepekné spomienky mám 😢

etuska
29. dec 2008

Bodka-bola si na UPT? 😢

bodka13
29. dec 2008

...nechcenej,toto leto....písala som o tom na strate milovaných... 😢

etuska
29. dec 2008

😔

renka9
29. dec 2008

etuska,bohuzial je to tak.mam dve kamosky ktore boli na potrate,neodsudzujem ich,neviem co by som robila na ich mieste, ale toto ma napadne vzdy, ked sa takto ospravedlnuje niekto.Pre kazdu je to tazke, ale vsetci si musime svoj kriz niest sami. 😔
ja som dva krat prisla o babetko,tak velmi som ich chcela, nechapala som,preco ja...nechapala som tie maminy,ktore mohli donosit a nechceli to, a ja nie.. 😔
druhe babetko sa podarilo,ked uz som si hovorila ze uz nechcem, nechcem zazit to sklamanie a bolest... 😢
a bolo to doslova vymodlene dieta, Ked dr. povedal, ze pojdem na amniocentezu,dlho som nad tym rozmyslala,aj ked nebolo o com,a manzelovi som povedala, ze jednoducho tam nepojdem,babetko ktore vo mne rastie,nedokazem zabit... 😢 ved vsetci maju pravo na zivot,zdravi, ci chori... 😔

renka9
29. dec 2008

uf,ale som sa rozpisala, takto som o tom este nerozpravala...
este raz opakujem,nikoho neodsudzujem, len ja to takto "naturalisticky" vnimam...

sassi
30. dec 2008

renka píšeš to, čo som ja písala, že mnohe ženy to vnímaju len zo svojej pozície
hlavne vtedy velmi citlivo, ak sa dlho snažia (snažili) a nemožu mať ... a nejaká čo ani nechce, to ide dať preč

ale nemožeš to celé len takto posudzovať, lebo nevieš ako to je ... neplanovane otehotnieť, s nesprávnym mužom, v nesprávnom čase, príliš maldá, alebo naopak príliš stará, s nedokončeným vzdelaním, s 3-4 malými deťmi, po znásilnení, možno maju vlastne zdravotne problemy, problem uživiť sučasnu rodinu ...
tie ženy to nevnímaju ako žive dieťa, skor len ako nejké "zistenie", nepredstavuju si pri tom, že je to cele dieťa, len nejaký zarodok niečho čo by mohlo byť, ale jednoducho nebude ... proste si myslím, že sa v určitom momente od toho odosobnia

nie som zástancom interrupcií, najlepšie by bolo, keby nemuseli byť
ale ak štát niečo take zakáže, nech sa potom o ženy a deti patrične postará (o všetky, plánované aj neplánované) ... a nie 200 eurami RP, a smiešnymi rodinnými prídavkami
politici sa bušia do prs, ake to je hrozné, vyvešaju sa bilboardy ... ale myslím, že ani jedna žena nejde na interrupciu s usmevom, lebo to chce. Nie je to nejaké ľahkovážne rozhodnutie ... proste ju k tomu doženu isté okolnosti, bezvychodisková situácia.

emilyz
1. jan 2009

suhlas s renkou, je to vrazda, tak, ako pises, ved deti su pokladom, krasnym darom z neba a vzdy sa da najst nejake riesenie, ako ich uzivit

ivulik007
1. jan 2009

jasné, vždy existuje nejaké riešenie, súhlasím

bodka13
1. jan 2009

a aké,poraďte im 😉

etuska
1. jan 2009

Bodka-ja si myslim,ze vsetko je to otazka priorit 😒 Niektore rodiny sa uskromnia a prijmu aj dalsie dieta.Ine zeny nechcu ani jedno,lebo im to "nevyhovuje".Mozno odveci priklad,ale raz som citala clanok o tom,ze v Indii chodia bohate zeny na UPT ked sa dozvedia ze to bude dievca,lebo by musela rodina vyplatit neskor veno... 😠

Niektore zeny si jednoducho dieta nenechaju uz len preto,ze im tym dieta "nabura rozbehnute plany" 😖

ivulik007
1. jan 2009

presne tak, je to otázka priorít. mne osobne je až ťažko, keď si tu občas prečítam, ako niektoré ženy a dievčatá rozmýšľajú nad tým, že by sa podrobili tomuto zákroku. a ešte ťažšie je mi, keď napíšu, že je to kvôli škole, kariére, že si chcú ešte užívať, atď. To proste nedokážem pochopiť, ja to považujem za vrchol sebeckosti...
možno to napíšem sprosto, ale je je to fakt - každá žena by si mala predtým, ako si ľahne s mužom do postele zvážiť aj prípadné riziká a nie potom vyplakávať nad "rozliatym mliekom"...

etuska
1. jan 2009

ivulik-suhlas
...a niest nasledky svojho konania 😔

magimary
1. jan 2009

ja som len chcela...
poznám viacerých ľudí, ktorí boli v bezvýchodiskovej situácii ( z rôznych dôvodov-aj napr. so zdravotných) a bábo si i tak nechali a teraz sú práve za toto-najprv nechcené dieťatko- špeciálne vďační, lebo práve ono je iné... je to to najlepšie z detí...
a počula som jednu maminku, ktorá ozaj žije v biede a nemajú ničoho na zvyš a keď otehotnela opäť, jednoducho skonštatovala: keď sa najedia traja, naje sa aj štvrtý...
myslím, že vždy je riešenie-keď aj dieťatko nechce, môže ho porodiť a dať na adopciu (ako píslala etuška), alebo rovno do hniezda... je mnoho ľudí, ktoré práve na toto bábätko čakajú niekde v anonymných poradovníkoch a to hoci aj dva roky...
myslím, že je to naozaj o prioritách...
nikoho, kto to urobí neodsudzujem, ale samotný skutok nedokážem pochopiť a prijať... 😔