Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

maja22
autor
17. apr 2008

anjelinka, som rada, že si tu 🙂

anjelinka
17. apr 2008

majka, ale nejako si stratena 😉

maja22
autor
17. apr 2008

no hej, chvíľku..

esci
17. apr 2008
https://www.youtube.com/watch?v=kgiTrQkH9Jg

neviem,ci sa tu moze pridat nieco take strasne,ale mozno to niekomu pomoze ne/rozhodnut sa.

malena
17. apr 2008

k tým bilboardom jedna skúsenosť:
kamarátka, tiež mamička s 1-dieťatkom sa ma pýtala, či som videla tie plagáty, ako sa robí potrat,..že ona ked to videla tak na živo, si uvedomila, aké je to strašné a že sa len utvrdila v tom, že by to nemohla urobiť.

Inak je to vysokoškolsky vzdelaná žena, učiteľka....a nevedela,...

vidíte, teraz si zoberte, koľko ľudí asi nemá ani potuchy ako potrat vyzerá.

Tie plagáty šokovali, ale svoj význam mali a nehovorte mi o traumach u detí, v tv a na nete vidia iné veci,...

maja22
autor
17. apr 2008

Tiež premýšľam, čo by som na to Marekovi povedala... Asi to závisí od veku... Najskôr to, že je to fotka zomretého bábätka... Že na svete sa vedú rôzne vojny, kde si ľudia ubližujú a zomierajú a existuje aj vojna voči deťom... A uistila by som ho, že on sa báť nemusí, že je ľúbený a že my všetci (celá rodinka) ľúbime všetky detičky... Asi takto nejako mi to napadlo..

blumka
17. apr 2008

ahojte baby, dufam, ze sa tato tema nezvrhne do hadky 😉
ja som tiez proti interupciam. zenu ktora ju podstupi neodsudzujem, nepoznam jej dovody, ale ja akosi nepoznam ziadny silny dovod na to aby som zabila ziveho tvora.
asi pred pol rokom som citala jednu knihu ktoru napisal byvaly potratovy lekar....niektore pasaze som musela predychavat. Pojdem pohladat ako sa volala aj jeho meno, ak niekto bude mat zaujem sa o potratoch dozvediet nieco viac

malena
17. apr 2008

blumka, ja by som to nemohla ani čítať, odkedy mám dieťatko, som omnoho vnímavejšia na takéto veci, utrpenie detí, veľmi to preživam, ...

anjelinka
17. apr 2008

ja som chodila do prace a stale autobus tam stal na cervenej pri tom bilboarde. a prepadali ma take myslienky, ze co by som na to dietatu povedala...dost silne sa mi to videlo 😔 😔 😔 .

mam aj taku osobnu skusenost, minule, u svokry na navsteve bola aj svagrinka moja, no a bola debata o detoch, atd...a preslo sa nejako k tomu, ze keby zistili, ze caka postihnute dieta, tak by jednoznacne si ho dala zobrat. dali otazku aj mne, ze ci by som sla na potrat, keby nedajboze prisli dr. na nejaku zavadu. vtedy sa vo mne vsetko poburilo, nejako som stratila slov, ze sa ma na to pytaju, ale jednoznacne som povedala, ze nie, tak na mna zazerali divne, bolo to dost ocividne, aj sa na mna ohradili...co mi vsak prislo trosku luto, ze moj manzel na to nepovedal nic, pritom viem, aka je jeho odpoved....asi mal z nich strach alebo co... 😒

maja22
autor
17. apr 2008

blumka, to bol asi Bernard Nathanson, nie?

blumka
17. apr 2008

maja presne, Bozia ruka od Bernarda Nathansona, citala si to?
malena, ja som to dokonca citala ked som bola tehotna..
anjelinka, mojej svagrine povedali, ze jej dievcatko bude mat Downov syndrom, samozrejme ze nevahali ani sekundu ci si ju nechaju alebo nie a dnes maju krasne a zdrave dievcatko.

maja22
autor
17. apr 2008

anjelinka - k tým bilboardom - myslím, že mali svoj cieľ a dúfam, že sa aspoň čiastočne naplnil... môj kamarát o tom písal článok - mužský uhol pohľadu, celkom dobrý...

a k tomu postihnutému dieťatku - podobne ako ty... asi by som mala pár nocí vankúš mokrý od sĺz, ale ľúbila by som ho....

maja22
autor
17. apr 2008

čítala som to, mám knihu doma, natočil aj film Nemý výkrik, púšťam ho birmovancom na príprave...

malena
17. apr 2008

ale anjelinka, nebud taká úzkostlivá, že čo by si dieťaťu povedala, primerane jeho veku,
a uvidí omnoho horšie veci a nebudeš stále pri nom, aby si mu všetko vysvetlovala

ja som na vlastné oči videla, ako mali mladučkí chlapci na videu v mobile natočené, ako za juhoslovanskej vojny človeku odrezávali nožom hlavu - za živa. skoro som odpadla.

anjelinka
17. apr 2008

a on natocil aj nejaky film, nie?

chcela by som tu knizku, idem pozriet na net, ci sa da vobec niekde objednat.

blumka, mnohym to takto povedali, vraj na 80% to nie su spravne vysledky...a ked si vezmete, kolki sa rozhodli mozno pre potrat a dieta bolo zdrave...ja by som ale nesla ani na amniocentezu... 😔

krajcoanka
17. apr 2008

ste sa teda rozbehli! 😉

anjelinka
17. apr 2008

malenka, tak to je teda sila s tym videom... 😔

maji, je to dlhy film? ci len dokument nejaky?

maja22
autor
17. apr 2008

malena, my so sestrou sme objavili doma v jednom časopise (Zrno, ak poznáš.. )nafotené mŕtve potratené bábätko a dosť nás to vzalo... Sestra je o tri roky mladšia, neviem, či už chodila do školy, ale keď sme sa maminy pýtali, čo to je potrat, dodnes spomína na tú úzkosť v jej očiach a ako sa pritúlila s otázkou : "Mami a ty si nás chcela?" ... Myslím, že asi odvtedy sú z nás "bojovníčky" za život... 😀 😀 😀

maja22
autor
17. apr 2008

Je to už pomerne starý dokument, na ktorom B. Nathanson hovorí, ako dosiahol v Amerike legálnosť potratov (v dobrej viere, že pomôže ženám...), ako sám potraty vykonával (on si aj vlastné dieťa zabil..), lež nezostrojili ultrazvuk a on neuvidel, čo vlastne robí... Odvtedy je zástanca života, neurobil už ani jeden potrat a potom ukazuje najprv na makete a potom na ultrazvuku, ako potrat prebieha... Má to asi 40 min..

anjelinka
17. apr 2008

a ta knizka? uz sa asi tiez neda zohnat, vsak?

krajcoanka
17. apr 2008

malena, samozrejme že každý má svoj názor.Neberiem ti ho! Ale od chvíle počatia, je tam už život!chápeš? a je jedno či je to dieťatko 1 dňové alebo dvoj týždňové! Je to človek, ktorý žije!!!Aj ked je malilinký! 😨

Ľudia su strašne sebecký v dešnej dobe.Myslia len na seba.ako sa oni budu cíťiť.Ale čo to malé?ako sa má ono cíťiť, ked ho odoberaju matke z maternice? ☹ 😖 ☹

anjelinka
17. apr 2008

Mala som dost, ked doktor House siel zachranovat tu zenu, neviem, ktora cast to bola, no a z maternice ho chytila rucka babatka...vsetci ostali ako obareni 😢

maja22
autor
17. apr 2008

krajcoanka, malena tu bojuje proti interrupciám všetkými desiatimi, si ju asi nepochopila... 😀 😀 😀 😀 😀

blumka
17. apr 2008

maji, po tom co som precitala tu knihu neviem ci by som zvladla film ☹
no idem ulozit malu, majte sa, zajtra si vas docitam, dufam, ze sa to zaobide bez hadok.

blumka
17. apr 2008

ja mam niekde v pc tu fotku ako lekara drzi rucicka z maternice 😵

maja22
autor
17. apr 2008

anjelinka, to sa naozaj stalo... tá fotka vystrčenej rúčky obletela svet...

anjelinka
17. apr 2008

jj, ano, ja som tu fotku videla, ale aj v tom filme to bolo...este dojimavejsie by som povedala...

blumka, bru nocku zelam 😉

krajcoanka
17. apr 2008

ja som len reagovala na ten posledný príspevok z 1. strany

"ked niekto zabije napr 2-týždnové dieťatko? Je to špatná, zlá vec?"

Malenka, ak sa ťa to nieako dotklo, čo som napísala tak sa ti verejne ospravedlňujem.Prepáč!
Ale prečítala som len túto konkr. vetu. možno som reagovala príliž spontánne, ale mna sa strašne dotýkajú takéto veci. ☹

malena
17. apr 2008

Ale krajčoanka,
to je v poriadku, nie som taká cintľavka, ktorá sa bude urážať, 🙂
tým príspevkom som chcela povedať, že zabiť narodené aj nenarodené dieťa je zlé.