Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

markiza
9. júl 2010

@silvinenka , podla mna su ale aj prijatelnejsie moznosti ako nemat nechcene dieta (nemam na mysli znasilnenie ci ochorenie matky alebo dietata).... cez hak ci inu antikoncepciu az po suhlas s adopciou.... na to ale najde odvahu minimum zien, zatial co potrat je pre ne "najidelanejsie" riesenie...

markiza
9. júl 2010

..."najidealnejsie" riesenie....

mirasierra
9. júl 2010

suhlasim s markizou!

sisi32
9. júl 2010

ZENY prebudte sa konecne. Interrupcia sa robi inou metodou ako ste vy videli v nejakom videjku. Robi sa to odsanim. A po druhe v piatom tyzdni to nieje este dieta. Je to bunka! Nema to este ani srdce. Nebuďte take moralistky, nikdy neviete ako vy dopadnete.

sisi32
9. júl 2010

A po druhe chcela som si tu pisať zo ženami ktoré to podstúpili. Skoda len ze mi pisu interne posty, lebo sa boja ze ich tu ukamenujete....

latvia
9. júl 2010

@sisi32 tak pre tvoje info, odsava sa len do 8.tt, potom sa uz seka a tahaju sa kusy von. az do 12 tt.
v 5.tyzdni uz bije srdiecko, a ked uz by som chcela tahat za slovicka, tak uz pri zahniezdovani do maternice (cca tyzden az dva po oplodneni) je z toho uz niekolko desiatok buniek.( to je podobne ako ked povies na zasadene semienko mrkvy ktore vyrasi listkami, ze to nieje mrkva, ale burina 🙄 )

latvia
9. júl 2010

@sisi32 a nikto nikoho neukamenuje, snad moze mat clovek aj iny nazor nez ten tvoj, nie? tu su dost chapave stvory, ktore zeny neodsudia, ale ak podas interrupciu ako super zazitok co vrelo odporucas, tak sa necuduj, ze reaguju ako reaguju...

traktor
9. júl 2010

@sisi32 v 5 tt. sa formuje mozog, miecha, svaly, kosti...takze je to dieta 😠 a ja na rozdiel od teba viem ako dopadnem....svoje dieta nezabijem...radsej sa chranim...a vobec by som nebola na tvojom mieste hrda, ze som interupciu podstupila...a nikto tu nikoho nekamenuje, neuraza, len tu kazdy hovori svoj nazor...

traktor
9. júl 2010

@sisi32 .. to , ze sa interupcia robi inak ako na videu..ty si bola hore , ze to vies tak presne....ja som o dietatko prisla...museli ma cistit pri plnom vedomi...viem o com to je....a vobec to nie je take lahke, bezbolestne...

markiza
9. júl 2010

@sisi32 , toto je 5-tyzdnova podla teba "bunka"....

traktor
9. júl 2010

....a bunka...aj tvoje deti raz boli iba bunka?...a predsa si im dala zivot....

veronikapp
9. júl 2010

@sisi32 môžem ti porozprávať čo som videla...na ten kýbel pod stolom, do ktorého padali krvavé hrudy nezabudnem nikdy, na krčku závažie, aby sa nevťahoval dovnútra... a tak ďalej... 😔

každý nech si robí ako myslí...ale nepochopím jednu vec- ako niekto kto sa nechráni, ostane prekvapený z tehotenstva. A potom lamentuje ako sa to mohlo stať a čo s tým urobiť.

sisi32
9. júl 2010

traktor tak ty si sa asi tiež nechranila ako tu pišes...len s tym rozdielom ze si si to dieťa nechala...chcem vidieť ako zabezpečiš do života 4 deti...našetriš im po 1000 € a chodte sa berte pozicky na byvanie....Vieš treba aj z tejto stranky pozerať na život...ja chcem aby tieto deti ktore boli planovane mali všetko....

sisi32
9. júl 2010

latvia vieš ja som to napisala preto tak ako som to napisala, lebo mi baby pisali interne posty ze idu na potrat a boja a ako to prebiehalo ....tak preco nevyjadriť svoje pocity a podporiť ich? Keď tu chcete obvinovat zeny ktore to dieťa nechcu mozno prave v tomto case, mozno vobec ....

traktor
9. júl 2010

@sisi32 moje deti maju vsetko 😠 ...maju nas...a maju co potrebuju a hlavne ich milujeme...pozicku na byvanie si nemusime brat, mame dom 😝 , neviem , ci im nasetrim po 1000 eur ...ale som hrda , ze ich mam, snazim sa im dat vsetko co mozem.....INAK TEBE MAMA NASETRILA 1000 EUR? pochybujem ...a predsa si ta nechala...

latvia
9. júl 2010

@sisi32 poznas traktor?vies co ma a co nie? 😕 a ked nejake hmotne zabezpecenie je ti prednejsie nez zivot, tak fakt nemam co dodat...... ked uz nechces dieta,lebo mu nedas milion a byt a auto, tak by bolo celkom fajn ho aspon donosit a dat ho na adpociu rodicom, ktori mu daju dvojnasobok....minimalne lasky...

sisi32
9. júl 2010

latvia potraty sa robia uz iba odsavanim ..ja som rozpravala z primarom...tak toť najnovšie info...

bambusko
9. júl 2010

co je vsetko? peniaze a majetky? ci laska, podpora rodicov, domov, vstepene vzorce spravania, vychova k samostatnosti a zodpovednosti za svoj zivot, viera, ze clovek dokaze riadit svoj zivot a postarat sa o seba vlastnou hlavou a zrucnostou?

latvia
9. júl 2010

@sisi32 zrejme ti primar nedal kompletne info, lebo 12 tyzdnovy plod ti na milion percent odsavackou neprejde 😝 kedze som na interupcie kukala, viem o com tocim, negooglila som.najprv sa babatko rozkuskuje, povytahuje a potom sa docucnu zvysky

sisi32
9. júl 2010

Ale ale traktor 4 deti budu s rodinami v tvojom dome?? A budu chciet? No ano, mama mi niečo našetrila aby som nebola nejaka chudinka dokonca mam svoj byt a nemusela som si brat hypoteky...

markiza
9. júl 2010

@sisi32 , smiesne, ze nazyvas podporou nieco co je uplne absurdne...

medzi nechcenym a neplanovanym dietatom je sakra rozdiel... myslim, ze sa nemusis bat, ze @traktor svoje deti nezabezpeci... uz tym, ze im dala sancu narodit sa im dala ovela viac...
... zivot sa toci aj okolo ineho ako len okolo jurasov

veronikapp
9. júl 2010

kto chce, hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod...

bambusko
9. júl 2010

sisi, lepsie dat detom podporu, ze su schopne postarat sa o seba ako bubaky 😒

markiza
9. júl 2010

@sisi32 , 11tt plod sa Ti zmesti do dlane.... je nemozne ho odsat... 😔

traktor
9. júl 2010

zas mi to tu blbne 😠...tak este raz...

@sisi32 moje deti maju vsetko 😠 ...maju nas... a maju co potrebuju a hlavne ich milujeme....pozicku na byvanie si nemusia brat , ani my..mame dom a aj pozemky..hoc zdedene ale mame 😝 , neviem ci a kolko im nasetrim...ale som hrda , ze ich mam, a snazim sa im dat vsetko co mozem....teba mama vybavila v dospelosti bytom, peniazmi....ak ano dobre...mna nie...a dokazala som sa o seba postarat...matka sme neplanovali...ale ani sme sa nechranili...ale ani sekudu sme nepomyslali na potrat...a po porode, sme sa zacali chranit....

latvia
9. júl 2010

@sisi32 a odkial beries tu istotu, ze traktorkine deti nebudu mat take zamestnanie, ze si za 2 roky nasetria na byt? 😝 netreba decko obsypat prachmi,staci mu ukazat ze sa daju pracou zarobit 🙂

emanka
9. júl 2010

Nechápem, prečo ste sa tu pustili do sisi, napísala odkaz pre tie, ktoré chcú ísť na interupciu, že sa nemusia toho báť a pod. Veď je to každého osobná vec, či chce dieťa, či nie. Nie je prvá, ani posledná, ktorá sa nechránila a otehotnela. Aj jej dôvody sú jej osobná vec.

markiza
9. júl 2010

@veronikapp , vystizne 😔

markiza
9. júl 2010

@emanka , ved to... ze nie je ani prva ani posledna... to je na tom to smutne 😔

latvia
9. júl 2010

a som teda zvedava, ci tvoje deti budu mat od teba byt, auto a vsetko "potrebne" co potrebuje "bunka" aby si jej dovolila sa vyvijat...