Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

teada
27. feb 2012

nikoho neodsudzujem, kto take nieco vykonal, praveze je mi ich luto, lebo oni sa teraz a navzdy budu trapit nad tym:(....som proti interupciii...ked sa niekde pisalo, ze interupcia je vlastne z humannych dovodov, aby to dieta sa nemalo zle, tak som az rec stratila, ako si to poniektori ospravedlnuju...joj

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

@esmera dieťa sa dá splodiť aj keď sa žena,či pár chráni a chránia sa určite preto,že nechcú dieťa 😉 - žiadna antikoncepcia nie je 100% ....takže tam tá interupcia má úplne iný základ...a aj pri znásilnení

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

@esmera tak sama za seba môžem povedať,že po takom čine by som chcela vymazať všetky spomienky....vôbec si neviem predstaviť,že by som s radosťou a láskou očakávala príchod dieťatka ☹ a potom ho s láskou a sama vychovávala a aké vysvetlenie by som mu dala o otcovi

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

tak v tomto sa bohužiaľ nezhodneme ....teraz som si predstavila,že som matkou už dvoch detí,mám manžela-sme fungujúca a spokojná rodina.....príde jeden zlý deň-znásilnenie neznámym páchateľom a ja ostanem tehotná ....nepredstaviteľné ,určite by som išla na interupciu

@esmera podľa poslednej vety si asi slobodná a bezdetná 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

to myslíš,že keby môj terajší muž neprijal dieťa (dôsledok ) po znásilnení tak ma neľúbi a nestojí mi za to ? nechápem prečo by mal odo mňa odísť ak by ma znásilnili? ....takto som sa na to nepozerala - ja sama by som na UPT išla

cherry1981
28. feb 2012

@esmera nehnevaj sa ale tiez si neviem predstavit ako by som reagovala, keby som bola znasilnena doma tri deticky, a ja tehotna od nasilnika, to je na strasne dlhe rozmyslanie, a tazko povedat ako by sa k tomu postavil mm no ale nejdem ani nad tym uvazovat a lamat si tym hlavu 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

@esmera ktorý "ten chlap" ...tvoj manžel ? (keby ho už máš) ....musíš si to otočiť aj z jeho pohľadu : ľúbi ťa, niekto ti ublížil a on by mal s láskou vychovávať dieťa toho zvrhlíka? len preto,že to dieťa za to nemôže a je dar 😕
-možno od veci, ale môžem vedieť koľko máš rokov?

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

@esmera nie je jedno koľko máš rokov 😉 nemyslela som otázku na tvoj vek zle 🙂 ...ale inak myslíme keď máme 15 na očiach ružové okuliare a celý život pred sebou ako keď už máme niečo nad 20, 25 či 30 a čo-to odžité 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
28. feb 2012

@esmera tak držím palce,aby ťa pozitívne myslenie neopustilo a verím,že ťa nikdy nič zlé nestretne,aby si nemusela riešiť napr. takúto situáciu o akej sme písali 🙂 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marya
28. feb 2012

Ja teda s @esmera suhlasim 🙂 a to som aj vydata, mam dve deti a keby sa nieco take stalo a ostala by som tehotna, na potrat by som urcite nesla..bolo by to tazke, ale nesla by som, predsa len, ked vidim svoje dve krasne slniecka...aj to dalsie dietatko by bolo rovnako uzasne...a manzela mam skveleho, a viem, ze by to prenho bolo tazke, ale urcite by tiez nechcel, aby som isla na potrat, on je proti potratom rovnako ako ja, takze obaja by sme sa s tym museli vyrovnat spolu...

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
28. feb 2012

@esmera ja mám tiež takého 😉
aj vďaka tomu (že takého mám) sa môžeme doma starať o detičky, ktorým mamy predsa len dali šancu, hoci ich napokon "odložili" (pre iné mamy 😉)

bodka13
28. feb 2012

@magimary obdivujem ťa 😉 veľakrát sme sa už o profi rodičovstve doma rozprávali,mm súhlasil len ja sa bojím ako by som prežívala,keby som musela dieťatko odovzdať 😕 ☹
...myslím,že toto je trošku(dosť) iné ako porodiť a vychovať dieťatko,ktoré je následkom trestného činu

teada
28. feb 2012

ak niekto dieta nechce, tak nech ho nerobi, radsej nech sa zdrzi ako byt potom vrahom pre svoje deita, ktore sa branit nemoze..myslim ze je to o to vacsi zlocin, lebo sa pacha na uplne nevinnom a bezbrannom cloviecikovi...boli v minulosti tazsie doby a rodiciadokazali vychovat aj viac deti a teraz, kazdy ma len prava a prava a zodpovednost nikde...urcite existuju aj muzi s rozumom aj srdcom, nielen chlapi s pudmi..

magimary
28. feb 2012

@bodka13 jasne, že je to iné,
ja som len napísala, že aj ja mám úžasného manžela, ktorý by ma nikdy neposlal na potrat (nikdy by s tým nesúhlasil), nech by to bolo aj dieťatko počaté takým násilím... 😉
a previedla som to do nášho každodenného života, že aj vďaka tomu, aký je úžasný a aké má postoje a názory, môžem robiť to, po čom som celý život túžila...
a že on to robí (s LÁSKOU a veľkou obetou) so mnou, hoci by nemusel 😉
/pretože má svoju namáhavú a časovo náročnú prácu 😉 a nie je profirodič aj on, teda papierovo nie je 😉/

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulik29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz