Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

diddi
22. sep 2009

ktora z vas ma mirenu?

markiza
22. sep 2009

asi ty ked to vies najlepsie

bodka13
22. sep 2009

ja 🙂

sasulec
22. sep 2009

najlepsi by bol zakaz bezuceloveho sexu..teda ak nechces plodit nesexuj..a neboli by dohady.. 😠

bodka13
22. sep 2009

zuzka ...čo si dala link je o teliesku Dana 😉

bodka13
22. sep 2009

sasul 😀 😀 😀

sasulec
22. sep 2009

ale fakt uz to zachadza daleko..toto je uz chore a fanaticke..to akoze fakt tu vsetky len sexujete a davate si pozor? a co ked to da partner vedla?to je tiez vrazda potencionalnych deti? alebo ked zahodite prezervativ(pouzity) to je tiez vrazda?to je len predchadzanie okolnostiam..ci? 😠 😠 😠

sue
22. sep 2009

Mirena nie je jediné vnútromaternicové teliesko. Nie je HAK ako HAK... baby skľudnite hlavy...

Tie čo nechcú HAK, nech používajú inú metódu, alebo majú hoci aj tucet dietok ak budú šťastné... každý sa správajme tak,aby sme nikomu neublížilki... o čom sa tu do čerta dohadujeme? Ani jedna z nás neschvaľuje vraždy detičiek alebo nešťastné deti...všetky chceme,aby boli decká šťastné a veselé, ale nie je život čiernobiely.... panebože... najjednoduchšie je zakáza, strčiť hlavu do piesku a tváriť sa ,že je všetko ok,ale nie je... vždy bude niekto komu niečo nevyjde, nepodarí sa,niečo mu skríži cestu... a vtedy sa nemusia dať aplikovať všetky múdre rady 😔

sasulec
22. sep 2009

sue =doplnenie mojej myslienky..Dakujem sue 😉

sasulec
22. sep 2009

a este..podme sa radsej venovat tym nasim narodenym detom.. 😉 😉 😉 my ideme von krmit kacky 😉 😉 😉

markiza
22. sep 2009

Celkom uzitocne stranka http://www.zachranmezivoty.sk/

markiza
22. sep 2009

uzitocna malo byt 😀

smileyka
22. sep 2009

Nech si každá žena urobí tak ako ona uzná za vhodné. Nemusíme sa to za každú cenu snažiť pochopiť. Ak niektorá nemá problém ísť na potrat nech ide ak chce (alebo je to pre nu to jedine riesenie) ak nechce nech nejde. Neznášam vetu: Ja na Tvojom mieste by som....pretože nikto nie je na mojom mieste iba JA.

jajka968
22. sep 2009

smileyka, tak, tak, pravdu máš, ľahko sa radí, ale ťažko koná 😒

etuska
22. sep 2009

Zakaz vykonavania interupcii by mal za nasledok "interupcnu turistiku" do krajim kde je UPT povolene-to je uz overene aj praxou-nie som teda za legislativny zakaz interupcii-tie by sa vykonavali aj tak "pokutnym sposobom" a najma neprofesionalnym-takze to nevedie k nicomu.

Urcite vsak nesuhlasim s tym,aby neplnolete baby chodili na UPT bez suhlasu a vedomia rodicov.Co je to za chory napad?-ak ma clovek urcite prava a povinnosti az od 18rokov(pravo volit,vydavat sa/zenit...) tak preco by sa mal takyto zavazny krok mal vykonavat bez suhlasu rodica?

Ano-vsetko je to o vychove-no nielen v skolach,ale najma doma-vstepovat detom urcite moralne principy,hodnoty. Lebo povedzme si uprimne -nielen nase,ale najma detske mozocky su masirovane mediami ako je to uplne normalne ak uz na ZŠ zacinaju decka so sexom. Boli by sme rady,keby sme nacapali svoje 14rocne dcery v posteli s chalanom? 😒

Ano-vsetko je to o odlisnom chapani tohto sveta,jeho hodnot,principov -kazdy zije tak ako zit chce.Niektora zena sa pre UPT rozhodne,ina nie -ale kazda si dosledky svojho rozhodnutia bude niest sama 😔

atrami
23. sep 2009

Ahojte,
ja som mala to šťastie, že som interupciu nemusela nikdy riešiť. Posledné tehotenstvo som síce psychicky zle znášala, ale našťastie MM ma podržal a nakoniec sme to zvládli. 🙂

dadis
7. jan 2010

prispievam na konik uz dlho, som si nemyslela, ze prispejem aj do tejto temy ☹ nemozem spat, som sa o pol tretej zobudila na to, ze mi je zle, presne ako pri 2. dietati, uz ten pocit poznam, asi som tehotna. Mam toho plnu hlavu, za inych okolnosti by som bola stastna, teraz nie. Maly mal pred 2 tyzdnami ovcie kiahne. Dostala ich aj Saska. Ja som vraj v detstve kiahne prekonala, maly slaby priebeh, par vyrazok. V pondelok som si vsak kiahne nasla. Asi 8. Bola som s malou na infekcnom, pretoze ma dost tazky priebeh a lekarky som sa spytala aj na moje vyrazky a potvrdila mi, ze vyzeraju ako kiahne, ze kvoli oslabenej imunite som ich dostala. Rano ma prist svokra, hned jej poviem, nech mi kupi babytest, ak som tehotna,musim hned na UPT. Neviem ako to bude, som po cisarskom, kojim, chcela by som dalej, nechcem ist do nemocnice...co by som dala za to nebyt tehu ☹ neviem co robit, manzel aj deti spokojne spia, ja nemozem

mukky
7. jan 2010

dadis si este tu?

dadis
7. jan 2010

som

mukky
7. jan 2010

ak by si bola tehu naozaj nechces tretie babatko?

mukky
7. jan 2010

pockaj na test a uvidíš..porozpravate sa s manzelom...neboj,bude dobre...

dadis
7. jan 2010

mukky tretie dieta by som chcela, ale zdrave, je to komplikovanejsie, este aj keby ze nemam tie ovcie kiahne tak v 11.tt by som musela ist na odber choriovych klkov kvoli genetickej chorobe, ktoru mame v rodine, idem skusit zaspat, rano je mudrejsie...dakujem za reakciu

mukky
7. jan 2010

nemas za co dakovat...maj sa pekne a ak budes chciet tak daj o sebe vedieť,dobru nocku 😔

cmulinko
7. jan 2010

Chcela by som prispiet aj ja troska.Moja mama absolvovala jeden potrat ked som ja mala 5 a brat 4.stavali sme dom a mama mala konecne dobru pracu.-to boli utesujuce argumenty,ktore stale dookola omiela dodnes.predsa ju to tak vzalo,ze dodnes ma neslutocne zle sny o tom potrate.Nechapem ju a nikdy nepochopim.Ja som bola vytuzene dieta,vyplod lekarskych vysetreni a liecby,kupele a stimulacky....nemohla otehotniet,ale potom som sa zadarila.bola nesmierne stastna.Ked som sa narodila,tak po 2 mesiacoch zistila,ze znova je tehotna.nebola 2 krat najstastnejsia,lebo sa mi chcela venovat naplno,ale otec povedal,ze kde vyrastie jedno dieta,tam vyrastie aj druhe.Brat sa narodil v 6 mesiaci tehotenstva.V inkubatore bol 3 mesiace,aby sa ako tak dostal na hranicu 3kg.Mal nsepocetne mnozstvo neurotickych ochoreni a ochorenia pohyboveho systemu,ale teoreticky je v pohode.Velky chlap 27 rocny samostatny.mama prekonala v zivote viac zleho ako dobreho...manzelstvo na figu,ale nedokazem ju pochopit,preco isla na potrat.Uz sme sa o tom viac krat rozpravali...boli ju to a vravela mi,ze ak by sa skutocnosti dali vratit do roku 86,tak by si to dieta nechala.dokonca mi vravi,ze to dieta prichadza ku nej kazdy vecer a rozprava sa s nou-mama je presvedcena,ze by to bolo dievcatko.Ja mamu neobvinujem za to co spravila,ale je mi to naozaj luto,ze moja mozna sestricka bola zabita,len preto,lebo sa staval nas dom v ktorom uz nikto okrem rodicov nebyva....mozno by tam ostala byvat prave ona. ☹

dzio2
7. jan 2010

kazda znas ma pravo sa rozhodnut ako chce, ja som proti tomu , ale suhlasim v pripade ak zena bola znasilnena

maja22
autor
7. jan 2010

Cmulinko 😔

Dadis, myslím na teba, ak si naozaj tehotná, nech je ten človiečik zdravý, veľa sily a pokoj do duše ti prajem 😔

dadis
8. jan 2010

robila som si vcera vecer test, manzel mi ho po praci kupil v lekarni a nastastie negativny....takze nebezpecenstvo kiahni mame zazehnane a ta nocna nevolnost bola asi z jedla...dakujem za vypocutie

etuska
8. jan 2010

dadis 😔

cmulinko
8. jan 2010

Lepsie byt stastne netehotna ako nestastne tehotna. 😉

dadis
8. jan 2010

cmulinko 😉 ked si predstavim, ze o Matka sme sa snazili 3 roky a pri kazdom negativnom teste som plakala...som rada, ze to UPT absolvovat nemusim