Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

bubulka722
20. júl 2010

@dajna11 Si dosť vedľa a podľa všetkého nemáš ponatia o imunitnom systéme zdrvého človeka. Skús si naštudovať niečo okolo autoimunitných porúchv reprodukčnom systéme človeka. Problematika nie je uzavretá len na imunitu proti spermiám.

dajna11
20. júl 2010

@bubulka722 ty hovoríš o chorobe,o poruchách v autoimunite.....zdrave telo snád nebojuje proti svojim pohlavným bunkám nie?

nina41
20. júl 2010

ja som pri prvych štyroch detoch mala vždy prve tri tyždne teploty cez 38,00 C,,

bubulka722
20. júl 2010

Myslíš??? A ako sa chceš o tom presvedčiť?

dajna11
20. júl 2010

@bubulka722 ty si písala že aj telo može bojovať proti pohlavným bunkám...deje sa to pri autoimunitných ochoreniach...takže sa jedná o chorobu nie?si pozri svoj príspevok!

bubulka722
20. júl 2010

@dajna11u muža môže ísť len o nízky počet Sertoliho buniek, ktoré zaberpečujú bariéru voči imunitnému systému. Nie je to klasifikované ako choroba len nižšia odolnosť. A nakoniec vôbec nemám dôvod niečo ti v týchto veciach vysvetlovať, dokonca mám pocit, že je to zbytočné. Téma je "interupcia"...

dajna11
20. júl 2010

@bubulka722 teda mne nemusíš nič vysvetlovať...mne určite nie. viem čo su sertoliho bunky a akú maju funkciu......ono na slovensku pracuje viacej ludi v zdravotníctve. ale pravda,téme je iná...........

bobacik_29
20. júl 2010

@traktor no tak to ste skvele poprerabali ked vlastne tak skoro z nicoho a aj deti maju tusim umelecke vlohy 😀 to budu mat tusim po maminke a ockovi 😀

traktor
20. júl 2010

@bobacik_29 😀 😀 😀 mi sme po patkovi vsetko rozdali, tak ked sme cakali matka, tak sme museli vsetko nanovo kupovat, ...a baby vyradili svoje babiky a hracky / ze uz su velke/+ oblecko , co im bolo uz male a predali sme cez mimibazarik..a potom sme spolu pozerali, co kupit matkovi...bolo to ich rozhodnutie..ale bolo to super, ked sme vsetky tri cumakovali na obrazovku a drzali si palce, nech ta hracka pre matka uz nejde hore 😀 😀 ..sice sa pokupili aj blbosti / hojdacka do bytu- tu sme potom aj predali/ ..ale ked on vsetko potreboval / ich reč../takze su fakt zlate...z oblecenim pre baby nemam starost, skoro nic nekupujem , mame tetu vonku a vzdy ked pride do kosic, tak im prinesie v mechoch oblecenie, co sa nam hodi nechame, co nie posunieme..takze takto sa to da..inak by to bolo uz horsie, kedze ja som v kuse na materskej uz vyse 13rokov..a zaraba len mm..ja len ked sa da tak peciem, alebo opatrujem deticky..

denne73
20. júl 2010

@traktor ahojki mrkni IP 😉

bobacik_29
20. júl 2010

@traktor pocuj my sme nejake prepojene tiez som vsetko rozdala lebo som uz dieta nechcela 😀 a moje deti tiez sedeli pred kompom a vyberali vo velkom co vsetko nam treba najstarsia aj na nakupy chodila minat svoje peniaze u nas tiez iba manzel zaraba ja tiez obcas opatrujem dake to babo navyse ked je moznost ale pecenie nie je moja parketa to moc nemusim 😀

ani3012
20. júl 2010

@bobacik_29
@traktor nič proti vám,ste zlaté a šikovné,ale mimo témy 😉

traktor
20. júl 2010

@ani3012 😉 ..cekaj ..musim vymysliet nazov a zalozime si temu 😀 😀 😀 ..ale jasne, uz len ip , ked nieco 😉

bobacik_29
20. júl 2010

@nina41 ty musis mat doma riadne veselo tolko chlapcov pokope to ta asi vzdy prehlasuju 😀

nina41
21. júl 2010

@bobacik_29 maš pravdu,doma mam veselo,už čakam,kedy začne školsky rok 😀

bibione
9. aug 2010

No divili by ste sa,ale dam konkretny priklad: mam kolegynu,ktora asi jedina vedela,ze je tehotna,nikomu sa nepochvalila,ani si nebola ista,ci si ho necha,kedze sa prave rozisla s priatelom...ale k veci...robila s nami,prezliekala sa snami,videli sme ju v spodnom pradle a nikto si nic nevsimol....ci verite ci nie,,,ta baba nemala absolutne priznaky tehu...ziadne brucho,ziadna ina chodza,opuchnute nohy,nevolnosti a pod...ked mala pred terminom,povedala,nasej vrchnej,ze konci,ze ide na matersku a ona,ze kedy rodite?? a ona ze o 2tt!!! sme nechapali ako je to mozne 😲 ked prisla do nemocky rodit,kazdy si myslel,ze je asi rizikova alebo co a ked zahlasila na prijme,ze prisla porodit,tak kukali na nu jak na blazna 😀 bola prvorodicka a porod mala zmaknuty do pol hodky...sila!!! ale hned ako malicku videla,uz ju nenapadlo si ju vziat...mala ma 1O rokov teraz s strasne je krasna...po maminke 😉

leiinka
9. aug 2010

na kamoške tiež tehu nebolo moc vidieť...hoci prezliekať sa som ju nevidela, ale je dosť vysoká a keď mala mikinu, tak ani tesne pred pôrodom by ju asi nikto nepustil v buse sadnúť 🙂 Hold..výnimky potvrdzujú pravidlo... a ten ľahký pôrod bol asi za odmenu, že sa do toho napriek situácii pustila, vzdávam hold 😉

ivannocka
28. sep 2010

myslím si interupcia nie je dorbá vec, no ženy kotré sa pre ńu rozhodnú /nie tie ktoré chodia na potrat parkart do roka/ vedia prečo to robia a verte či neverte psychika u takej ženy dáva poriadne zabrať. Tiež si nedovlím súdiť konanie tích žien, no priviesť dieťa trebars do brutálnych podmienok, ktoré matka sama o sebe nemôže zabezpečiť alebo neviem nejaký iný prípad nie je tiež bohvie aká výhra a tu nejde o to, že si nemala ľahať do postele s chlapon keď to nechela, ale.... Nezastávam sa ich ale zároveň ani neodsudzujem. Nikto nemá právo z ás súdiť ostatních, pretože sám človek nikdy nevie do akej situácie sa dostane.

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronyca
28. sep 2010

Hm, k tejto teme vam poviemlen tolko, ze mam interupciu za sebou.. este v 19 tich( otehotnela som napriek tomu,ze som bralaHA..) cely zivot mi to bude luto, a pichat ma v srdci...teraz sa na todivam tak, ze keby v mojom okoli bola nejaka co sa chce preto rozhodnut budem sa ju snazit odhovorit... nehovorim,ze tomoje rozhodnutie nelutujem... ale ja som bola v situacii,kedy som sa prave rozisla po 4 rokoch so svojim priatelom... dost dlho som trpela jeho bitky, ajeho agresivne spravanie.. sama by som sa onho nedokazala postarat(este som len zacinala pracovat) ,a rodicia v tej chvili tiez neboli na tom najlepsie..vedela som,ze dieta by pri mne len trpelo.. a mat otca /dozvedela som sa pred casom ,ze trpi schyzofreniou/ takeho aky bol..ziadna vyhra. snazila som sa pozerat na to tak,ako by to dieta pri mne existovalo..

ale teraz mam uzasneho chlapa,prekrasneho syna.a vzdy si poviem,ze toto su podmienky preto,aby dieta vyrastalo tak ako ma..

viem,ze ma mono budete niektore pre toto odcudzovat ale je to moja skusenost..niekedy si poplacem, ponadavam na seba,ale potom si spomeniem na vsetky negativa a lepsie sa mi dycha

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibione
16. okt 2010

Nuz...prave som zhliadla par videi o iterupcii a teda mozem povedat ,ze som snad nikdy v zivote nebola taka rozhadzana z toho co som videla...preto som strasne stastna,ze som sa nikdy nemusela rozhodovat ci si dieta nechat alebo ...alebo...myslim,ze kazda zena by si ho mala pozriet a ked ma to srdce,tak ...ja neviem...proste 😔 ...mna to totalne rozhadzalo ☹ ☹

https://www.youtube.com/watch?v=iTxlM44lu68

‎1.týždeň: Mami ??🙂 Mám iba 8 mm, ale mám všetky moje orgány. Ľúbim zvuk Tvojho krásneho hlasu. Vždy keď ho počujem, pohnú sa mi všetky moje malinké kostičky v tele. Zvuk Tvojho srdiečka je moja najobľúbenejšia melódia🙂
2.týždeň: Mami?🙂 Dnes som sa naučil ako si mám cucať palček. Keby si ma videla, povedala by si, že ...vyzerám úplne ako bábo🙂 Je mi tu tak krásne teplučko🙂
3.týždeň: Vieš čo mami???🙂 Ja som dievčatko🙂 Dúfam že ťa to poteší🙂 Som Tvoje dievčatko. Chcem aby si bola šastná, lebo nemám rada keď plačeš. Ja plačem vždy s Tebou aj keď ma nepočuješ:(
4.týždeň: Mami???🙂 Začali mi už rás vlásky. Len škoda že sú také malinké. Ale tuším že sa podobajú na tie Tvoje🙂 Už viem aj pohnúť hlavičkou aj prstíkmi...a nožičky a ručičky viem len trošinku vystrieť. Ale na to mám ešte čas, nemyslíš??🙂
5.týždeň: Mamina ?:( Ty si bola dnes u lekára? On ti klamal, že ešte nie som nijaké bábo? Mami veď ja som Tvoje bábo!!!!!A Ľúbim Ťa a mami....čo je to potrat?? :(
6.týždeň: Mami?? Ja zase počujem lekára. Prečo je taký zlý k Tebe?? Prečo sa mi vkráda do môjho domčeka?? Mami on to volá ihla...čo to je??:( Strašne to páli....Prosím povedz mu nech už prestane...Mami ja nechcem ís preč....Nechcem od Teba odísť! Prečo mi to robíš??:( Prosím mami pomôž mi! prosím..ubližuje mi to...Maminká nie!!!!!!!!;(
7.týždeň: Mami mám sa dobre. Som v nebíčku. Pánbožko ma drží v náručí. Strašne mi chýbaš:( Chcem ísť naspäť..Ale keď to nejde. Vysvetli mi už čo to znamená ten potrat. Mami prečo si ma nechcela??:( Veď ja a tak ľúbim. Prečo ty mňa nie??:( Aj keď je to tak, navždy som Tvoj Anjelik. Mami nedaj si už NIKDY zobrať Anejlika ;(
(až mam slzy...:(

kto toto nikho nerozhadze,nema srdce podla mna... 😔

diddi
16. okt 2010

😢 😢 😢

emogirl
6. nov 2010

Ak človek potrat uzná za najvhodnejší sposob myslím že by mal ísť ja sa teraz o nom rozhodujem mam iba 17 a chalan no neni ani v podstate moj frajer... čiže tak........

janinah
6. nov 2010

emogirl,si tehotná a uvažuješ o interupcii? neunáhli sa,hlavne sa porozprávaj s rodičmi,mám 17 r. dcéru a v takom prípade by som ju všemožne podporila,aby sa dieťa narodilo a aby si mladé dievča nenarobilo psychické a možno zdravotné problémy na celý život, len škoda,že dnešné dievčatá sexujú bez zodpovednosti,sú psych. a sociálne nevyspelé,aj ked telesne áno 😒 toto ti však teraz nepomôže,nenechaj sa dotlačiť do svadby,ak chlapca nemiluješ ,dnes slobodná matka nie je nič výnimočné,treba však vybaviť,aby na dieťa platil,situácia nie je neriešitelná a nie je to ani žiadne nešťastie,tak sa drž 🙂

etuska
12. nov 2010

@emogirl
suhlasim s
@janinah 😔

s.i.m.k.a1
15. nov 2010

Ahojte. Chcela by som sa k vam pridat. Bola som na interrupcii pred 2ma mesiacmi... uz jedno babo mam, bola som tehotna v 17 a mala som velku podporu okolia. Moj byvaly priatel sa na mna aj na dceru vykaslal ked mala 2 mesiace a ked mala 4 som si nasla mojho terajsieho muzas. Boli sme spolu nieco vyse roka ked som otehotnela a strasne som sa tesila a aj on, povedali sme si ze sa ideme zobrat. No lenze... svokor zacal mat problemy a nahuckal proti tomu aj svokru a mojho mm... a zacalo to. Nakoniec som sa rozhodla z ineho dovodu. Ked som bola u dr. povedala som jej ze interrupciu zvazujem a ona mi povedala, ze by to bolo vhodne. Nasla mi na vajecniku cystu o rozmere 7,5cm a to uz nebola prva, ked som cakala dcerku som mala cystu, ale ta mala len 2cm a vstrebala sa. Zacala som rozmyslat.. minuly rok som uz odlozila maturitny rocnik a teraz mam poslednu moznost lebo ten odbor co som ja uz nieje dalsia trieda pod nami. Termin by som mala na maturity a ak aby som nahodou rodila na ne, zase by som nezmaturovala. Nikdy by som uz ale tuto chybu nezopakovala, pri kazdej hadke mu vycitam ze ma nahuckal na toto a ak vam mam pravdu povedat, nenavidim sa aj za to ze som si ho zobrala. Na interrupciu som sla 2 tyzdne po svadbe na ktorej sme sa dohodli aj tak... bohuzial, moja hlupost.. kto pojde na zakrok nech si to 2x premysli..
@emogirl aj ja som v 17 cakala dcerku a je to to najkrajsie co mi mohol zivot poskytnut, neurob nieco, co by si si do konca zivota vycitala.. je to dar...

maja22
autor
16. nov 2010

@s.i.m.k.a1 je mi ľúto, čo sa stalo 😔 Možno tvoj príbeh niekomu pomôže a v podobnej situácii sa rozhodne inak 😔 Ak by si mala dlhotrvajúce problémy, tzv. postabortívny syndróm, môžeš sa obrátiť aj sem, mali by ti pomôcť: http://www.zachranmezivoty.sk/o-projekte/
Škoda, že lekárka nemala iný názor, ale čo sa stalo, už sa neodstane, tak ti držím palce, aby si sa s tým vyrovnala a bola v pohode hlavne kvôli dcérke, ktorá ťa potrebuje veselú a usmiatu...

tekvicka17
17. nov 2010

Ahojte, v piatok sa chystám na interupciu a som v 7 TT. Som už rozhodnutá, a nevládzem to tu rozpisovať, možno neskôr. Vie mi niekto poradiť, ako to prebieha, či je to bolestivý zákrok a čo si nemám zabudnúť zobrať so sebou do nemocnice?Idem ráno na príjem a večer by ma mali pustiť domov.Ďakujem

latvia
17. nov 2010

@tekvicka17 rano dojdes, lekar by ta mal vysetrit, mozno vziat krv, potom pojdes na zakrokovy sal, uspia ta, odsaju plod hrubou odsavackou, potom vyskrabu zbytky kyretou, zobudia ta a o par hodin ides domov.
Vezmi si pyzamo, prezuvky, kartu poistenca, doklady