Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

zuzanocka
26. jan 2011

@veronikapp iste... ked niekto kasle na antikoncepciu a riesi to potratom, tak to ano... moze sa vsak stat, ze za sa ozaj nejak pritrafi... ked sa zena proste neciti na to, chovat druhe (tretie, stvrte, piate...), ona si rozumie... sama pozna svoje podmienky a asi citi, ze to nezvladne... poznam osobne pani, ktora vynosila "nechcene" dieta.. take to dieta aj je... ☹
nezastavam sa nikoho, ani neobhajujem, proste konstatujem, ze najlepsie si rozumie kazdy sam... mozme mat svoj nazor, ale nebudeme ho vtlacat nikomu inemu... staci, ked si pomyslime svoje... nie?

@amdeis dakujem, uz to riesit nebudem... len to je stale niekde vnutri..... vzadu... :-/

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewellina
26. jan 2011

@amdeis Nie celkom rozumiem tvojej reakcii, pretože píšeš, akoby som tu niekoho odsudzovala. Avšak to sa nestalo, takže nechápem, prečo mi tu píšeš o odsudzovaní a o kráse tolerancie. Mimochodom, aj tolerancia má svoje hranice. Mám snáď tolerovať zlodejovi, že mi niečo ukradne? Mám tolerovať násilníkovi, že má znásilní, lebo veď aj on má, chudák, svoje práva a potreby? Takže pokiaľ ide o UPT - je nesprávne tolerovať vraždenie nevinných a to za každých okolností a ja ho teda tolerovať nebudem.

amdeis
26. jan 2011

@zuzanocka to bude stale, len to treba mat pod kontrolou a bude lepsie.

zuzanocka
26. jan 2011

@fidka79 dakujem 🙂

@ewellina za ŽIADNYCH okolností? kradez z hladu? zabitie v sebaobrane? UPT po znasilneni? hmmm... mas vysoko nasadenu latku "moralnosti"

zuzanocka
26. jan 2011

@amdeis ja viem 😉 diky

veronikapp
26. jan 2011

@zuzanocka ale veď pravdaže, stať sa môže hocičo. Každý si najlepšie sám rozumie, preto môže byť dotyčným úplne ukradnutý môj názor, tak ako mne je ukradnutý názor, že také rozhodnutie treba obdivovať. Stále hovorím o rozhodnutí z pohodlnosti.
Ty poznáš nechcené dieťa, ja poznám z nemocnice kde robím X žien, ktoré potrat oľutovali. Dokonca poznám osobne jednu slečnu, ktorá tých potratov mala 6 a siedme dieťa si nechala. Aj toto mám obdivovať? Že si chcela užívať? Lebo ja nemám právo ju súdiť? To veru nemám, ale môžem si myslieť svoje, či?

amdeis
26. jan 2011

@ewellina prepac, nemyslela som cely odsek na teba. Neoddelila som. A toleranciu ti vobec nevnucujem. Kludne aj nadalej absolutne odmietaj interrupcie. Len ja by som sa nerada raz dozila toho, aby na nas ktosi ukazoval prstom, ze sme nezodpovedne ked sme mali tolko deti, ci im budeme vediet poskytnut cely zivot vsetko potrebne od zdravotnej starostlivosti, cez vzdelanie az po existencne zazemie. Ja viem, ze to znie choro (a prosim neber to, ze na teba utocim), ale uz som sa stretla aj s takymto druhym polom extremizmu a poviem ti, ze to bolo velmi neprijemne, ked ta vsetci odsudzuju, lebo mas privela deti. Co si myslim, ze nase pocty deti nie su privelke.

ewellina
26. jan 2011

@zuzanocka Písala som, že UPT za žiadnych okolností. Krádež z hladu a zabitie v sebaobrane je samozrejme ok. UPT po znásilnení... Hm... Ťažká téma. Chápem, ak sa niekto v takomto prípade rozhodne pre UPT, ale netvrdím, že je to správne riešenie. Jednu bolesť riešiť druhou bolesťou... Násilie riešiť ďalším násilím... To bábo za nič nemôže. Žiaľ, aj v prípade znásilnenia je UPT stále len zabitie, aj keď sa dôvody dajú ľahšie chápať.

ewellina
26. jan 2011

@amdeis Poznám tie začudované a hlavou krútiace pohľady... Mám tri deti - už aj to sa niekomu zdá priveľa.

ewellina
26. jan 2011

@amdeis Poznám tie začudované a hlavou krútiace pohľady... Mám tri deti - už aj to sa niekomu zdá priveľa. Ale čo je tých ľudí do mňa... Oni tie deti vychovávať nebudú, ale ja.

sendi
26. jan 2011

@amdeis suhlasim,premna to nebolo vobec lahke ako to tu moze vyzerat...nie,preplakala som dni a tyzdne a rozhodla som sa tak a nelutujem,manzel ma podporoval co som mu vdacna,ziadne vycitky ani z rodiny a zato som im vdacna.vbyznalo to mozno ako to ze som sa len necitila na dieta ale v tom je viac,mam syna a podmienky pri kt som schopna vychovavat len a len jeho!som slobodna zena a a mam pravo rozhodovat o sebe!

sendi
26. jan 2011

@veronikapp chvali?a ze mam len 22?a co......nepoztnas ma tak ma nesud,jasne?a nepis ze sa chvalim,preboha je tu tato tema tak som sa zapojila,nie je tu napisane ze zato ze som bola tak tu nemam pisat a po dalsie,nebolo to len tak z minuty na minuty sa rozhodnut!nemienim mat 5 deti v dnesnej dobe ked viem,ZE IM NEMOZEM DAT TO,CO POTREBUJU,ano,ide aj o peniaze!

ewellina
26. jan 2011

@sendi Píšeš, že "som slobodna zena a a mam pravo rozhodovat o sebe!" Problém je však v tom, že ty si zároveň rozhodla o niekom inom.

amdeis
26. jan 2011

Vsetci sme zodpovedni za nase deti. Za tie, ktore sme nepriviedli na tento svet ale aj za tie, ktore su tu. A rozhodujeme aj za deti, ktore ziju, nie len za tie, ktore robia uradnikov v ocistci (To bolo v jednej super knihe, kde nova Smrt nastupila na svoje miesto a dozvedela sa, ze tieto deti nepatria do pekla, ale ani do neba. Boh ich preto umiestnil do ocistca a tam robia uradnikov. 😀 )

sorciera24
26. jan 2011

@sendi ak nemienis mat 5 deti, tak preco si sa nechranila pred otehotnenim?....ak mozem vediet?....ani ja nechcem mat 5 deti, ale radsej ochrana ako interupcia....nemyslim to teraz zle, len to chcem pochopit...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca_p
26. jan 2011

@fidka79 a preco by mala sendi mlcat? pretoze tebe sa nepaci ze sa s nami podelila o svoju skusenost? pretoze ty si proti UPT a nepaci sa ti nik, kto takyto zakrok podstupil? bola na UPT a co? teraz ju ukamenujeme? budeme ju nenavidiet?
mala to stastie, ze sa mohla slobodne rozhodnut. keby dnes chcela ist do BA FN nemocky, bohuzial, nepochodila by...

mna by zaujimalo, ci je plod do 12 tt schopny prezit bez matkinho tela. nie, nie je. ak zena, ktora nechce porodit dieta v pripade ze budu (berme to hypoteticky, nastastie u nas je len zopar nemociek, kde UPT odmietaju vykonat) na SVK UPT zakazane, tak bude sluzit dietatu len ako hybernacny pristroj. to je spravne? ja nechcem a musim? a to kde sme, v sredoveku?

veronikapp
26. jan 2011

@maca_p veď nech nemlčí, ale ani druhý nemusí mlčať...pre teba je všetko ok, pre mňa je to nepredstaviteľné a čo?
@sendi píš koľko chceš, ja reagujem na štýl akým to píšeš- a čo, bola som a nemám výčitky- a ešte s výkričníkom...akokeby to bola strašná frajerina 😨 poznáš antikoncepciu? Nepýtam sa v zlom, keď nechceš dieťa tu na MK nájdeš veľa tém o tom, ako sa chrániť (nikde nepíšeš, že si nejakú mala, len že sa stalo) potrat nie je antikoncepcia

maca_p
26. jan 2011

@veronikapp preco poucas sendi o forme ATK? ona urcite vie co to je, vie co je nechraneny pohl. styk. a UPT nie je frajerina, ale rozhodnutie, ona sa rozhodla.

sendi
27. jan 2011

tak,moj nazor si mozem vyjadrit kedy chcem.....a ak ste nepochopili pisem posledny krat.... AK žENA ROZUMNA žENA NECHCE MAT DIETA Z ROZNYCH PRIčIN TAK JE TU MOZNOST INTERUPCIE,nic viac nic menej.antikoncepcia nie je uplne 100% takže mile damy aby sa raz vasim detom nieco take nestalo,ale bože chran pri vašich nazoroch.....kazdy sa moze slobodne rozhodnut!akceptujem vas nazor ale nepoznate ma,tak ma nesudte!ja nesudim vas tak to rešpektujte.....

kalifa28
27. jan 2011

vidím, že je tu burlivá diskusia... pred pol rokom som mala vážne obavy, že som zasa tehotná.. moja prvá myslienka nebola: bože, kolko stoji surodenecký kočik, ale: kolko stoji potrat, boli to? neberiem hormonalnu antikoncepciu, pretože si myslim, že pchat sa hormonmi je nezodpovednejšie ako nebrat ju, ale chranime sa inak.... nakoniec som menzes dostala (chvalabohu) ale keby nie, nie som tehotná po tak kratkej dobe ani za svet... plnohodnotne sa venovat dvom malinkým detom sa asi nedá, vždy jeden caka na druheho, preto beriem nazor @sendi a nevidim na tom nic zlé, skor fanatizmus a rodenie halabala sa mi zdá povážlivejšie ako zariadit sa takýmto sposobom... moja švagr. má 4 deti, v komore velkeee nič a v hlave podla mna vykradnuté tiež, ked len rodí a rodí a rodí.... brrr... deturence zanedbane citovo, niektore aj fyzicky, lebo mater sa mu nemože venovat... spí, je tehotná a unavená. toto je horšie ako potrat

sendi
27. jan 2011

@kalifa28 som rada že aspon niekto chape,očom pišem.podla mna je nezodpovednejsie mat voiac deti s myslienkou,ze im neviem dat to co treba.mam syna a chcem mu dat vsetko na svete a na dalsie sa vobec necitim,beriem aj to ked dakto ma 5deti,fajn ak chce vporiadku,ale nech ma nikto neodcudzuje,nikto ma nepozna!!!!!!

sorciera24
27. jan 2011

@sendi
@kalifa28 tiez si myslim, ze proste niekto nema na to uzivit 4,5 viac deti...ani ja nie, ale preto sa preboha chranim....tiez neberiem HAK,lebo je hnus...ale je kopu druhov ochrany, ktore ked skombinujes tak uz potom musi byt zazrak otehotniet......sendi mi neodpovedala na otazku, neviem preco, nechcem ju odcudzovat,preto sa jej to pytam.....lebo za tym si stojim, ze stale lespia antikoncepcia ako interupcia...reagujem na tuto vetu: AK žENA ROZUMNA žENA NECHCE MAT DIETA Z ROZNYCH PRIčIN TAK JE TU MOZNOST INTERUPCIE.......podla mna ak rozumna zena, neche mat dieta z roznych pricin, tak je tu moznost antikoncepcie....nie interupcie!!!

magimary
27. jan 2011

@kalifa28 vidím, že si úúúúplne v obraze, keď si myslíš, že všetky ženy, čo majú viac detí, majú vykradnuté hlavy a rodia halabala 😝 🙄 😖
poznáš aj niečo také, že si ľudia túto cestu dobrovoľne vyberú, lebo to tak chcú, lebo v tom vidia zmysel života (jasne, veď ľahšie je všetko hodiť na fanatizmus 😝 )?!!!
zjavne nie...
hlavne, že každý tu má kopu rečí o nesúdení a neodsudzovaní, ale posúdiť všetky matky podľa jednej (švagriny, ktorá TIEŽ nemusí byť vymletejšia ako ...) je zase úplne v pohode 🙄 😝

veronikapp
27. jan 2011

@sorciera24 úplne súhlasím s tvojou poslednou vetou
@sendi tvoj život a tvoje rozhodnutie, ja s tým chvalabohu žiť nemusím, predpokladám že keď tu tvoje obhajkyne tvrdia že vieš čo je antikoncepcia (nie len HAK) tak po tejto skúsenosti sa už nejako chrániš, ak nie tak.... 😝

natvrdo zakázať interupciu zo sebeckých dôvodov...

sendi
27. jan 2011

😝 kludne si pište,,babenky"...aspon sa mate očom bavit ked mate tolko volneho času 😉 papa

sorciera24
27. jan 2011

@sendi skoda....ani obhajit sa nevies....a to som ta nesudila.... 😒

sendi
27. jan 2011

@sorciera24 ako obhajit?prečo?ja viem prečo som to urobila,napisala som tu svoj nazor...tak?mala som rok vnutromaternicove teliesko stale zapaly tak som si ho dala vybrat,isla som na nuvaring a medzi tym sa to stalo!niesom nato hrda,nechvalim sa ale preco by som nemohla napisat svoj nazor?preco nie?

sorciera24
27. jan 2011

@sendi ved ok, mozes pisat svoj nazor, to ti nik neberie...ja som len xcela vediet, ako si predchadzala otehotneniu.....na to si mi nereagovala...uz viem...dakujem za odpoved.......