Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

ewellina
18. feb 2013

@vadimka A myslíš si, že Boh si želá, aby sme tú pravdu poznali, alebo si želá, aby sme tápali v tme?

maja22
autor
18. feb 2013

@vadimka hnevá ťa, ako sa niektoré baby vyjadrujú, ale prepáč, vyjadruješ sa tak isto. Vôbec ma nepoznáš, ale napísala si o mne, že hreším tým, že beriem antikoncepciu. Obvinila si ma z niečoho, čo nerobím, neviem, na základe čoho si na to prišla, že to beriem, podľa mňa si len mala potrebu sa nejako obhájiť a vyšlo z toho toto, v štýle najlepšia obrana je útok. Pričom my sa opierame o Bibliu, ak niečo napíšeme, tak je to preto, že si tak vykladáme určité výroky v Písme, ktoré reálne existujú. Aj ja som čítala Chatrč, nebola som z nej nadšená, niečo sa mi tam páčilo, niečo nie a na niečo som prišla časom. Napr. sa mi najprv páčilo, že Boh je zobrazený ako stará černoška, že je to iná predstava Boha, že rúca naše zažité predstavy dedka s bradou... Ale potom som si uvedomila, že o čo vlastne je táto predstava Boha lepšia? O nič. Dedko s dlhou bradou na obláčiku alebo stará černoška vrtiaca zadkom pri šporáku sú predstavy, ktoré Boha môžu v lepšom prípade pobaviť, v tom horšom uraziť. Ježiš nám povedal, kto je Boh, že ho máme volať Otcom a máme mať k nemu rešpekt, úctu a lásku. Áno, je milujúci a odpúšťajúci a zároveň je aj spravodlivý. To je tiež dôležité povedať.
@darkabarka23 píšeš, že ani jedna z veriacich tu nikdy nenapísala, že "viera je cesta,a ak úprimne ľutuje,bude mu odpustené." Nuž, ak si prečítala celých 58 strán, tak by si vedela, že to nie je pravda a nezavádzala by si, o odpustení sme tu písali viackrát a viacerým ženám. Ak si celých 58 strán nečítala, nepíš slovo "nikdy", lebo v tom prípade osočuješ. 😉 Inak súhlasím s tebou, kto úprimne oľutuje, má veľkú nádej na odpustenie, lebo Boh pokornému človeku odpúšťa rád a rád ho prijíma späť do svojej náruče. 🙂

vadimka
18. feb 2013

@maja22

ten moj prispevok o brani antikoncepcie=interupcia je vseobecny....pre vsetky citajuce maminky....
...nebol venovany konkretne tebe, len som dala odoslat vase mena, aby ste si aj tento nazor precitali 😉 ...mozno znel ako vycitka...ale ked si presvedcena o svojej nevine preco reagujes tak prudko??? toto ma na tebe velmi prekvapilo ☹ ...ved ked som si vedoma, ze som nic zle nespravila, tak naco tolko hysterie a obhajovania sa....nechcela som ti nicim ublizit a bola to len domienka, ze v tejto teme je urcite nie malo zien, ktore beru antikoncepciu....a odsudzuju interupciu....nic viac nic menej...nebol to clanok, kde konkretne teba v niecom vinim....tak sa mozes ukludnit....lebo som to tak nemyslela a prepac ak ti to ublizilo...aj ked teda netusim ako, ked je u teba v tomto smere vsetko o.k..... 😉

..a ver, ze teraz sa uz nepotrebujem obhajovat pred svojim cinom a vobec nemam potrebu preto utocit....len som sa zamyslela....tot vsjo....

ewellina
18. feb 2013

@vadimka Mne sa vôbec nezdá, že by @maja22 reagovala prudko. Na to, že bola obvinená z niečoho, čo neurobila, reagovala práveže ešte dosť mierne.

maja22
autor
18. feb 2013

@vadimka nuž, názor by bol všeobecný, keby si neoznačila konkrétne mená, citujem: "@janinah
@maja22
..Tymto som chcela aj vas upozornit, ze nie ste take ciste a nevinne ako sa vam mozno zda....ze antikoncepcia je tak isto interupcia, len je dolezite ako hboko sa clovek zamysli a je schopny to pochopit a to ze realne mate dve=tri deti nie je preto, ze ste neboli na inerupcii v siedmom tyzdni, ale preto, ze ste sa pricinili, chranili, aby sa to dietatko nenarodilo...."
Toto mi vôbec neprišlo všeobecné 😒 Dotklo sa ma to. Nevadí mi, ak ma niekto označí za fanatičku, lebo idem proti prúdu a vysmieva sa zo mňa pre moje názory (vzhľadom na to, že sa zapájam do tém, ktoré súvisia s cirkvou a vierou, tak to zažívam), lebo som presvedčená o svojej pravde a keď sa z toho niekto smeje, čo už, obhájim sa, ale žily mi to netrhá. Ale tvoje vety ma priamo obvinili z niečoho, čo sa ma vážne dotklo, lebo to nie je pravda. Napísala som pár článkov o tom, ako antikoncepciou hrešíme, za čo som tiež zožala kritiku...To obvinenie nebolo písané všeobecne, to bolo adresované mne a ešte jednej osobe. Ale ok, myslela si to asi inak, keď to teraz píšeš, že som si to len mala prečítať... Niekedy to tak vypáli, že človek to myslí inak a druhý si to vysvetlí inak... Ja sa zväčša na fóre nerozčuľujem, ale rozčúliť sa viem, niekedy to na mňa príde 😀 🤐

vadimka
18. feb 2013

@ewellina

umysel nebol nikoho obvinit, ako som uz pisala vyssie....beriem, nemala som tam vobec spominat vase mena...to beriem..mala som to pisat ako uvahu.... vseobecne......

ale jej odpovede na mna posobia tak ako som napisala..pisem o sebe iba o sebe... 😉

malinkaaninka
18. feb 2013

@vadimka toto robí veľa ľudí,že si pravdu prispôsobuje.žiaľ.vo vzťahu k Bohu je nutná pokora.
a vyberanie si pasáží z písma a vysvetlovanie si čo Boh chce ,to sú praktiky jehovistov.
je uplne najlahšie odsúdiť cirkev,farárov,pospomínať deti farárov a ako sa vozia na drahých autách.kolko raz sa to už stalo a aj stane.ale do frasa,už nik nekričí sám za seba,že aj ja patrím do cirkvi,aj ja robím meno tej inštancie na ktorú nadávam.otázka:čo robím preto,aby jej meno bolo lepšie???

fra
28. máj 2013

dnes mi slzy do očí vtlačilo toto
http://matejruzicka.blogspot.cz/

macamac
29. máj 2013

práve som pozrela upútavku na budúce modré z neba a bude tam príbeh nejakej kočky, ktorú znásilnili a napriek tomu si dieťatko nechala- krásne dievčatko a hovorila o nej,že to je jej všetko, ako ju ľúbi 😵
fakt som zvedavá, nesmiem prepásnuť 🙂

zahrialo ma to na srdci....že predsa....dá sa aj za takých okolností dať životu zelenú 🙂 🙂 🙂

lily10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinkaaninka
17. jún 2013

@lily10 manžel dal ruky preč,ako keby sa ho to vôbec netýkalo.to nie je moc dobre.popravde,ja by som pravdepodobne na potrat nešla.zrejme by to malo velký dopad na manželstvo.poviem ti to tak,že radšej by som sa rozviedla a našla iného ako ísť na potrat,aj ked oboje je hriechom.ale to je len môj názor.ja som sa ocitla tehotná vo velmi nepríjemnej situácii,nedokázala som ísť na potrat.mám 6 ročného syna,nie je to lahké,ale lahšie ako lutovať zákrok.aspon pre mňa.

bodka13
17. jún 2013

@lily10 k tvojmu manželovi sa vyjadrovať nebudem 😉 😒 ...možno iba,že jeho nezodpovednosť je zarážajúca - pri "výrobe" neplánovaného dieťaťa ste boli spolu....a teraz jedna taká praktická otázka : argumentuje financiami , teraz má niekde našetrené 250€ 😕
a čo máš robiť ty .... poriadne si všetko premyslieť,či zvládneš 3 deti bez manžela- či sa môžeš vrátiť späť k rodičom aby ti aspoň nejaký čas pomáhali , pretože na podnájom financie určite mať nebudeš 😒

vadimka
17. jún 2013

@lily10

tazka situacia, ktora teraz bolí, pretoze v cloveku, v ktorom si mala najst oporu ta podrazil...
skus to zobrat takto, ak pojdes na interupciu, budes sa trapit cely zivot, cim viac rokov uplynie, tym to bude viac boliet....ak si babatko nechas, bude to sice tazke , ale s pribudajucimi rokmi lahsie a lahsie...novy cloviecik ti da vela lasky..ja to beriem tak, ze chlapi prichadzaju a odchadzaju, zavisi to vsetko od ich schopnosti pochopit a chciet byt oporou, ale deti tie ostanu navzdy....lebo maju len jednu mamicku....

ak sa ti manzel uz teraz vyhraza, ze ti s nicim nepomoze, urcite mas nablizku nejaku kamosku, ktora by obcas ked pojdes na prehliadky k dr.pomohla..ak nie, najdi si, chod do krestanskych spolkov je tam urcite vela osamelych zien ci babiciek...
..a mm sa neboj povedat ako ta svojim postojom zranuje, ze si to od chlapa necakala, predsa si si to dietatko nespravila sama...

zelam ti vela sily.

janinah
17. jún 2013

@lily10 to sa predsa dalo čakať,ak ste fungovali len na princípe "dávame pozor".....nie som zástancom hak,ale sú predsa aj iné spôsoby ochrany....ale to je teraz jedno 😒 ...na tvojom mieste sa dieťaťa nevzdám,mala by si výčitky do konca života,ani manžel ani rodičia to dieťa nezabijú,to bude na tvojom svedomí.....mali by sa hanbiť za ich postoj,je to také isté dieťa ako to prvé a druhé,preto, že je tretie si nezaslúži žiť? a manžel nie je veriaci? či je,ale len vtedy,keď sa mu to hodí? želám ti veľa sily,drž sa

sorciera24
17. jún 2013

@lily10 napisem ti svoj nazor, keby mne manzel povedla to, co tebe.....tak asi by nim uz enbol, resp. ja som si ista, ze moj muz by mi toto nikdy nepovedal!!! aj keby sme mali mat deti 5..... ale je fakt, ze v tomto smere sme z haldiska antikoncepcie asi zodpovednejsi, vsak, ekd nepalnujeme dalsie dieta, tak sa chranime (ale ak by sa aj napriek tomu vsetkemu cosi stalo, urcite by sa nezachoval takto.....)......ak sme natolko zodpovedni amt sex (a este aj nechraneny), musime byt zodpovedny aj prijat nasledky......a okrem toho, sme rodina, obaja sme pri akzdom rozhodnuti, obaja sme pri milovani...... a co ked ti enbudu pomahat jeho rodicia? sa enchas vydierat? na tom stoji svet? nam nepomohajau ziadni rodicia, ale je fakt, ze moj manzel je chlap a nie zbabelec!

linda81
17. jún 2013

@lily10 nechapem , preco nad niecim takym uvazujes...vsetko zvladnete....a s miminka sa budes tesit za par mesiacov...veci sa daju nakupit lacno z bazarikov a z ebay napr, kocik isto mas , ked mate 2 deticky a babo zasa tolko toho nespapa a ked bude vacsie, mozes zacat znova pracovat.....teda , ten tvoj manzel je strasne nezodpovedni....ja , keby som zabila svoje babo len kvoli tomu , aby mi dalej taky clovek akoze pomahal...no neviem....to vie kazdy, byt mily , ked je vsetko OK, ale ked naozaj clovek potrebuje pomoc a otoci sa chrbtom, tak to je potom na zvazenie, ci dalej s takym clovekom byt....inak UPT nic nema s veriacim , neveriacim atd. pre mna isto nie.....ale so zitim a nezitim ano....a zivot je najvacsia hodnota aaj priorita vo vesmire...

linda81
17. jún 2013

@lily10 jednoducho mu povedz, ze nedokazes zabit vase babo...a nejako to spolu musite zvladnut..

janickaaaaaaa
17. jún 2013

Tak to je pekne od tvojho manzela,vzdy ked sa nieco stane tak za to moze len zena a chlap sa chce vzdy z toho vyvliect,mal by zacat rozmyslat a ked nechcel tretie tak sa mal aj tak spravat,nerob tu chybu to babo si nechaj vsak je t stastie,ked je skutocny chlap tak nech sa aj tak sprava,preco by mala za vsetko vzdy trpiet len zena,nerozmyslaj nad potratom a nechaj si ho vsak to zvladnes neboj vsak sme silnejsie ako chlapi, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 prajem vela stastia a daj vediet ako to dopadlo verim ze sa rozhodnes dobre a nebudes to lutovat 🙂

zwalsh
18. jún 2013

Milé dievčatá, rada by som vstúpila do diskusie. Nie som vo veku kedy by táto vec už trápila ale mám za sebou 1 interupciu, dve porodené deti a čakám na adopciu.

Keď som bola v situácii, že som ostala tehotná hneď po revolúcii, kedy som mala 23 rokov, malé dieťa a manžel ma opustil, situácia sa mi zdala neúnosná a tiež doba dovolila íSť na interupciu, tak som s veľkým plačom a nechuťou sa vôbec ešte zobudiť šla. Dodnes ľutujem a vyčítam a spomínam, koľko by malo rokov atd. Vtedy to ale pre mňa bol neriešiteľný problém, lebo som nemala oporu v rodine (ak by bola, nešla by som).
Ďalším faktorom bol vek. Bola som mladá a sama. Dnes by som kľudne ostala s dieťaťom aj sama a aj tak by som sa tešila (aj keby, nedaj B-že bolo splodené násilím). Ale to je zrelosťou veku.
A nakoniec, keby boli vtedy možné anonymné pôrody a keby bola adopcia v takom štádiu ako dnes, donosila by som ho. Ale to opäť hovorím teraz. Preto skôr ponúkam možnosť rozhovoru, ak je tu niekto kto by sa rozhodoval o interupcii, aby mu boli povedané všetky možnosti a v kľude. Rozhodnutie je na nás ale ak nám nie je povedané čo môžeme urobiť, tak si zväčša zvolíme jedinú možnosť a tou je interupcia.

Čo sa týka antikoncepcie, brala som ju asi 3 mesiace, bolo mi po nej zle a aj keď ma doktorka k nej povzbudzovala, prestala som a dnes vo svojej 45 som rada, že som tak urobila. Môj život sa totiž začal, keď som mala skoro 40 a to, že som ju nebrala mi umožnilo porodiť zdravé dieťa v 42 rokoch. Ako matka dcéry viem, že jej nikdy túto voľbu nedovolím dokiaľ nedosiahne dospelosti. Nesúhlasím s tým ako matky berú svoje 16-ročné dcéry k lekárke (veď tým ich vlastne sami prostituujú - súhlasia, aby spali s niekým, kto nie je ich manžel) Za tieto slová ma asi ukameňujete ale je mi to jedno. Učila som 22 rokov na stredných školách a poznám veľa príbehov mladých ľudí, ktoré sa nemuseli stať, keby rodičia nastavili limity za ktoré deti nesmú.

Prajem všetkým tým, ktorí sa v takých situáciách ocitnú, aby mali dobrú oporu v rodine, dobrých priateľov, a aby hľadali viac než antikoncepciu či dokonca interupciu. V živote je ďaleko viac krásnych a omnoho jednoduhších vecí než neviazaný sex.

zwalsh
18. jún 2013

@lily10 Ahoj Lilly neuvažovala si o daní dieťatka na adopciu? Verím, že by si potešila jednu rodinku. Viem, že je to asi ťažké lebo rodina zrejme bude proti. Ale je to jedna možnosť. A z vlastnej skúsenosti viem, že muži potrebujú na rozhodnutia viac času. Na začiatku niečo povedia, ale potom sa im to rzleží v hlave a zmenia názor. Daj mu čas, netlač naň a uvidím. Kaša sa nikdy neje taká horúce aká je.

zwalsh
18. jún 2013

@lily10 Ak by si chcela, napíš do IP, skús sa spojiť s Návratom alebo Úsmevom ako dar, sú to neziskovky a oni dobre poradia. Interupcia nie je riešenie a ako píšeš si veriaca. Držím ti palčeky v tvojej ťažkej situácii a verím, že budeš jednať múdro. Ja ak teraz riešim veľký problém, mám taký osobný návod, ktorý mi dal jeden múdry Rabín. Najprv sa posuniem o 1 rok dopredu a skúsim si predstaviť situáciu, aká by bola (nie žiadne tragické scébáre, ktoré sa stávajú vo filmoch) a potom ešte raz o 20 rokov. Zväčša to pomáha. Neboj sa, z vlastnej skúsenosti viem, že keď je dieťa na ceste tak riešia aj problémy, ktoré roky stáli. Keď som ja nečakane otehotnela v 41 rokoch, boli sme s manželom obaja bez práce, syn študoval a prišli sme o bývanie. Vieš ako rýchlo sa vyriešili veci, na ktoré sme čakali? Dnes ke´d sa obzriem spaäť, neviem, kde som nabrala v sebe silu čeliť nielen tým okolnostiam ale ešte aj lekárom, ktorí tvrdili, že dieťa nebude zdravé. o 3 a pol roka neskôr, dnes, máme svoj byt, syn sa osamostatnil (možno by tak neurobil, keby sme neboli v tej situácii), malá je zdravá a obaja máme prácu, ktorá nás baví. Prajem pekný deň.

zwalsh
18. jún 2013

@mamavera To sú veľmi kruté slová, ktoré si vyriekla. Mali by sme sa vždy pozerať na situáciu z rôznych úhlov pohľadu. Tá matka nemá manžela, ktorý by ju podržal, nemá slobodu vo svojom konaní, nemá oporu rodiny. Veď koľkorát sa aj v "normálnej" rodine stane, že udriete, či nakročíte na dieťa len preto, lebo to už neunesiete? A tá žena to trebárs neunesie. To neznamená, že koná dobro, to nie. Je to zločin a veľký. Len pri tom musíme vážiť slová. Ty asi ešte deti nemáš, lebo keby si mala deti a veľké problémy tak by si vedela, aké je niekedy neskutočne ťažké´ísť ďalej.

zwalsh
18. jún 2013

@briketa Nie, nevolila by som interupciu, poradila by som jej anomný pôrod alebo adopciu. Ale to tie ženy nevedia a okolie im radí inak. Ak by vyhľadali profesionálnu pomoc, potom by sa cítili lepšie a veľa detičiek by sa vyhlo týraniu. Mnoho detí je splodených práve pri "udobrovaní" partnerov, tzn. sú nechcené. Žena si ho potom trebárs chce nechať lebo má pocit, že ju ten partner neopustí a ono je to naopak atd. Všetko zlo pochádza z nevedomosti, lajdáckosti, ľahostajnosti a iných zlých vlastností. Všetci máme rovnakú šancu v živote rozhodnúť sa byť dobrými. Niektorí tak urobia a niektorí nie.

1katkas
18. jún 2013

@lily10 nie, interrupcia nie...dve alebo tri deticky - kde sa najedia dve tak sa naje aj tretie..nechaj si dietatko

evkasus
18. jún 2013

@lily10 URCITE nechod na interupciu.
Je to tazka situacia a to posledne, co potrebujes je stratit oporu svojho manzela, ktory trvdi, ze pri dvoch detoch s jeho podporou mozes ratat ale pri tretom uz nie. Samozrejme, ze ta postavil do obrovskej neistoty.
Ale musis si uvedomit, ze kazda z tychto moznosti ti skomplikuje zivot ... kedze si veriaca, tak by som povedala, ze mas na vyber medzi dvoma krizmi.
Jeden...budes si musiet niest kriz naruseneho vztahu s manzelom, s rodinou, bojovat s nimi mozno pocas celeho tehotenstva, znasat ich vycitky, mozno nadavky, mozno necitlivost a mozno...ktovie...no proste v ohrozeni je tvoje manzelstvo. Mozno iba v kratkodobom ohrozeni, pretoze ktovie, ci sa postoj tvojho manzela nezmeni po tom , ako bude dieta na svete a vytvori si k nemu vztah.
Druhy a podla mna ovela tazsi kriz...ked nechas v sebe zomriet svoje dieta....tento kriz je ale zarucene na cely zivot. A budes ho niest sama...ten osobny pocit viny ti nepomoze niest a ani ti ho nevezme tvoj muz a a ni rodina. Budes to iba ty a vina. Premyslat nad tym, ci ti Boh odpusti.... On vzdy odpusta, ak clovek lutuje co spachal. Ale...o to tazsi je hriech ak do neho ides s plnym vedomim a ty to plne vedomie mas. Vzdy ti moze byt odpustene, ale ten nasledok sebaobvinovania zostava.
Boh ta zehnaj. A nech Ti da odvahu urobit spravnu vec.

mamavera
18. jún 2013

@zwalsh neviem, na ktorý z mojich príspevkov reaguješ, sú už staršieho dáta, ale zrejme na ten - že matke, ktorá týra svoje dieťa by som uviazala slučku okolo krku - tieto slová kľudne zopakujem aj tisíc krát . A zopakujem ich nie preto, že nemám deti, ale práve preto, že ich mám a cesta k nim, najmä k tomu druhému nebola vôbec jednoduchá a o jedno dieťatko som prišla. A tisíc krát to zopakujem aj z toho dôvodu, že okrem svojich mám aj deti zverené - v materskej škole a za tie roky som videla už kopu ubolených dušičiek. NIKTO a NIČ na svete nedáva matke právo týrať svoje dieťa, písala som o týraní, nie o nejakom capnutí na zadok, alebo kričaní na dieťa, aj keď neuznávam ani to. Žiadne dieťa nemôže za problémy svojej matky, nechápem, prečo by malo za ne trpieť. Prečo by malo trpieť týraním od osoby, u ktorej hľadá oporu, útechu a lásku.

mamavera
18. jún 2013

@zwalsh čítaj si pozorne príspevky, ja som nereagovala na interupciu, ale na dieťa týrané matkou. Ak si reagovala na moje ďalšie príspevky, písala som ich pisateľke, ktorá "hviezdila" aj v iných témach a vydávala sa za niekoho iného, ako v skutočnosti bola.
A ešte niečo, ak 16 ročnej slečne zakážeš antikoncepciu, ako ju chceš uchrániť pred tehotenstvom? Zodpovedných mladých mužov veľa bohužiaľ nie je. Nechcem tým napísať, že súhlasím s intímnym životom -násťročných, ale tým, že im nedovolíš antikoncepciu, len zvýšiš počet interupcií. Sexuálna výchova, výchova k manželstvu a rodičovstvu a najmä výchova k zodpovednosti u nás vlastne neexistuje....

zwalsh
19. jún 2013

@mamavera No bohužiaľ z teba nevychádza veľa pozitívneho. Každý prejde za život veľkými bolesťami ale treba vážiť slová lebo nikdy neviem kedy sa v takej situácii ocitneme. Tehotenstvu v 16 nezabránim ak nebudem svoju dcéru vychovávať tak ako sa má. To v mojom prípade znamená v súvislosti s Tórou. V 16 je už neskoro. U nás vzdelávanie detí začína v 3 rokoch. V 16 je už neskoro. Nie som za voľnosť, som za jasné pravidlá a limity, v ktorých sa deti cítia bezpečne (to neznamená, že sa im to páči), mám už dospelého syna, viem čo je puberta a vzdor atd. Dnes mi je môj syn vďačný za to, že sme mali limity, cez ktoré sa jednoducho nemohlo. Želám ti všetko dobré a hlavne múdrosť v meraní slov. Lebo ak by si aj ty dobre čítala, písala som o rôznych pohľadoch na ľudí. V každom z nás (lebo sme si rovní) je dobro. To, že je niekto zlý je odrazom zlej výchovy, zlej spoločnosti, nedostatku lásky a porozumenia atd. Môj názor a životné skúsenosti. Neprajem ti, aby si sa niekedy dostala do takej situácie, v akej sa niekedy ocitajú ženy, ktoré potom hľadajú rôzne iné cesty v živote. Ale stať sa to môže naozaj každému. Pekný deň tebe aj tvojej rodine.

vadimka
19. jún 2013

@mamavera
@zwalsh

ja by som slucku na krk nedokazala uviazat ani masovemu vrahovi, nastastie....

treba sa zamyslat aj nad tym co bolo pred tym, ta matka bola tiez volakedy dieta, na 99per. tiez tyrane...a jej matka tiez bola volakedy dievcatko tak isto tyrane...tak co, vsetky povesiame??????? a kto sme MY? akym pravom rozhodujeme a sudime? kazdy z nas si nesie svoj kriz a jedine, na co mame pravo je podat pomocnu ruku....nie likvidovat to, co sa uz viac ani neda.....
ano, je tazke odpustat, vela krat sa to zda nemozne....
ale cim sa lisi matka co tyra svoje dieta od toho kto je schopny siahnut na zivot druheho? neviem.