Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

maja22
autor
8. máj 2008

tiež si myslím, že mamičkám (aj ockom) by pomohlo vyrovnať sa so žiaľom, ak o dieťatko prišli nechcene, ak by ho pochovali a vedeli by, kde je jeho telíčko...

janka1874
8. máj 2008

mersedesa tomu hovorim silna kava ale drzim palce a hlavne pozerajte dopredu co sa stalo uz sa neodstane hlavne je ze ste spolu a mate krasnu dcerku

jerryjanka
8. máj 2008

mersedesa môžem otazočku? si veriaca?

tribitka
8. máj 2008

baby, m sme o bábo prišli nechcene... a keby malo aj hrob, ono by to ten žial len prehlbovalo.... aj tak to dosť bolí, ale pri mojej malej sa na to snažím nemyslieť, aj ked stále si hovorím, že ten prvý chlapček by malu už dva roky....
neviem, ja by som hrobček nechcela.... pokial to nie je už narodené bábatko....
ale to pochopí len tá, ktorá si tým prešla.....

etuska
8. máj 2008

...aj mne osobne sa to zda divne 😖

sorscha
8. máj 2008

Ja sa pripájam k tribitke a etuske, myslím že to nie je dobrý nápad. Tiež to mám nechcene za sebou a tá bolesť by bola len väčšia. My vždy zapálime sviečku na všetkých svätých. V ten deň sme o bábo aj prišli. ☹

moni1412
27. máj 2008

mersedesa citala som tvoj prispevok a velmi ma to dojalo. Ale aj ked ti to je velmi luto, nenadavaj si. Uz len preto ze to lutujes a takto to priznas pred vsetkymi. Dufam ze pomoze ten prispevok viacerym dievcatam, ktore rozmyslaju o UPT. prajem vam ako rodinke vela, vela stastia a krasnych spolocne prezitych dni

maja22
autor
29. dec 2008

Odpoveď pre Rebecu z témy Interrupcia, dĺžka pobytu....

Rebeca, áno, na jednej strane súhlasím, nemáme právo iných súdiť, ale na druhej strane to právo máme - tam, kde je to definované v trestnom zákone. Keby bolo zabitie dieťaťa pred narodením trestným činom, asi by sme sa na to pozerali inak, nie?

rebeca10
29. dec 2008

myslim,ze kazda zena ma pravo volby,nastastie je to u nas v zakone takto 🙂 a su vselijake zivotne situacie,ktore mi ani nemusime chapat...

horallka
29. dec 2008

No, možno nebudem celkom k téme, ale skúsim. Píšem prácu s názvom Interrupcia ako l legislatívny problém- za a proti.
Ja píšem časť proti, spolužiačka čas za. Chcem sa opýtať, či mi neviete poradiť nejakú dobrú stránku alebo publikáciu, kde by som niečo našla ale z hľadiska platnej legislatívy na túto tému u nás na Slovensku. Ďakujem

horallka
29. dec 2008

expertka- ďakujem za promptný tip... 🙂

horallka
29. dec 2008

expertka,hľadám niečo, čo by som mohla podložiť súčasnou platnou legislatívou v tejto oblasti ale s názormi proti interupcii- kdežto skoro všetko čo som našla je za. Chcela som použiť niečo od Tutkovej- ale sa mi zježili vlasy na hlave, keď som ju čítala-jej vyjadrenia sú vysoko neodborné v štýle jedna baba povedala. Viac odbornejšia sa mi zdala Pietruchová- ale tá stojí na opačnom póle. Nemáš ešte niečo?

maja22
autor
29. dec 2008

Horallka, máš k tejto téme úplne výstižné motto 🙂 Je to smutné, keď takým malým neviniatkam ide o život 😢 Je to ako vojna, kde trpia nevinní, strašné je, že je to vojna proti vlastným deťom...

etuska
29. dec 2008

a co tak nieco od krestanskych zastupcov-myslim odbrornikov 😉

maja22
autor
29. dec 2008
horallka
29. dec 2008

ďakujem maja
etuška- náboženskému ponímaniu by som sa chcela úplne vyhnúť- chcem to písať len z hľadiska platnej legislatívy- teda súčasný stav - verzus môj protinázor

horallka
29. dec 2008

maja22, myslim, že to je to čo som hľadala- sä tam dokumenty na stiahnutie z oblasti platnej legislatívy- díky

sassi
29. dec 2008

neviem, či take najdeš
u nas je interrupcia proste povolena do 12 tt
niečo sa menilo ohladne neskoršieho prerušenia tehotenstva (do 20.tt)
to bolo aj predtým povolene lenb zo zdrav. dovodov

neviem, načo su potom odbery plod. vody a AFP testy, ked sa aj tak nemože už nič robiť, len (aj chore) dieťa donosiť
alebo sa to zasa zmenilo?
alebo sa ten zakon obchádza?

maja22
autor
29. dec 2008

Chcela som ti navrhnúť spomenúť prípad Bernarda Nathanssona.. Bolo to síce v USA, ale je to ukážkový prípad demagógie...

horallka
29. dec 2008

No ve´d- ja mám v tom mišmaš, aká je teraz vlastne platná legislatíva-viem, že bol nejaký návrh na novelizáciu z dielne KDH, ten tuším neprešiel a čo sa potom vlastne menilo? maja a čo je to za prípad ten Bernard Nathansson?Možno sa mi to zíde

sassi
29. dec 2008

no menilo sa to, že zakazali prerušenie tehotenstva po 12. tt
a mal vyjsť nejaký další zakon
a ten nejako nevyšiel
takže aj lekári mali chaos, lebo tým padom boli postavene všetky interrupcie po 12. tt mimo zakon

lenže su ženy, čo sa napr. pri DS, a iných problemoch rozhodlo pre prerušenie (zo zdrav. dovodov), a to už boli vo viac ako 16tt
ja mam info len z televíznych novín
neviem, ako to presne je a ako dopadlo
potom som to už nesledovala

horallka
29. dec 2008

sassi, no však aj ja- a preto hľadám niečo odborné

sassi
29. dec 2008

a preštudovala si ten platný zákon?
alebo pohladaj v archive TV tie príspevky

horallka
29. dec 2008

Asi sa budem opierať o ten zákon a chcela by som ešte okrajovo načrtnúť ako je to v iných krajinách, kde je úplný zákaz interupcií napr. Poľsko a Írsko a aký to má dopad na potratovosť v týchto krajinách- teda či ich je tým zákazom viac alebo menej

sassi
29. dec 2008

no navonok a štatisticky je ich isto menej ...
ale kolko je tajných a v zahraničí
Polky bežne chodia do ČR a inde

v irsku je asi uplne najprísnejší zakon
tam dokonca ani tie testy nerobia (AFP testy) lebo načo ... ked to aj tak musia donosiť

etuska
29. dec 2008

a maju tam plno postihnutych deticiek,ale oni sa ich snazia integrovat do spolocnosti 😔

maja22
autor
29. dec 2008

Mám doma autobiografickú knihu B. Nathansona Božia ruka, v ktorej sa priznáva, ako bol vášnivým zástancom potratu, sám ich vykonal 75 tisíc, dokonca ho urobil aj vlastnému dievčaťu, stal sa riaditeľom potratovej kliniky a usiloval sa, aby v USA potraty podporovali aj zákony. V knihe opisuje, ako si aj s kolegami, čo mali podobné názory, vymýšľali rôzne strašidelné čísla o množstve potratov vykonaných na čierno, o úmrtnosti žien, čo ho podstúpili a pod., proste otvorene priznáva, ako klamstvami spustili obrovskú mašinériu, zblbli verejnú mienku a presadili potratové zákony, proti ktorým teraz márne bojuje.... Svoj názor na potraty zmenil koncom 70-tych rokov, keď sa "zoznámil" s ultrazvukom a konečne si pripustil, že to, čo zabíja, je živé dieťa... Tá kniha by pre teba mohla byť zaujímavá najmä v tom opise demagogických spôsobov, ako dosiahol svoje - myslím tie klamlivé vysoké čísla o tom, koľko žien si praje slobodnú voľbu na potrat... A aký biznis z toho potom mal... Do istého času...