Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

ewellina
26. nov 2010

@babatko37 Prečo ťa vyradili z rizikového? Len preto, že si odmietla ísť na amnio? To mala byť akože sankcia?

babatko37
26. nov 2010

@ewellina Áno. Mala som 5 dôvodov na rizikové (vek, po potrate, myóm na maternici, prve tehotenstvo vysoký tlak plus poškodenie pečene).

tekvicka17
28. nov 2010

@babatko37 Keby tak aj moje tehotenstvo dopadlo tak šťastne, ako to tvoje a dieťatko bolo zdravé. Teraz mi už fakt neostáva nič iné, iba veriť.

marianka79
28. nov 2010

@tekvicka17 čítam si tvoje príspevky a veľmi ti držím palce a musíš verit lebo aj doktori a aj prístroje sa niekedy mýlia tak drž-te sa 😉

kaktusik007
29. nov 2010

@tekvicka17 neboj sa, spravila si velmi dolezite zivotne rozhodnutie, a vsetko bude v poriadku... drzim strasne paste!!! a neboj sa !!! neboj sa, babatko to vyciti 😉 mysli pozitivne, mas v brusku zdrave babatko 🙂

tekvicka17
30. nov 2010

Ahojte, tak na ultrazvuku je v poriadku, objednaná som ešte na 3D ultrazvuk o 2 týždne. Som zvedavá, ako to dopadne.Ďakujem za vaše príspevky!

magimary
30. nov 2010

@tekvicka17 ďalší krôčik k úspechu!!!
blahoželám a teším sa!!! 😉 🙂

kaktusik007
1. dec 2010

@tekvicka17 paradicka, tesime sa!!! 😉 😵

zuzana76
1. dec 2010

@tekvicka17 vyborne, len tak dalej

janinah
6. dec 2010

@tekvicka17 ,držíme prsty a informuj 😉

kaktusik007
20. dec 2010

@tekvicka17 tak ako???

tekvicka17
24. dec 2010

Ste zlaté, že na mňa myslíte! V utorok som teda po dlhej dobe čakania bola v KE na 3D. Robila pani doktorka a ona začala tým, že čo chceme vlastne počuť, že v tomto štádiu nám aj tak veľa nemôže povedať, či bude poškodené, alebo nie. Tak mne sa už začali kotúľať slzy. Povedala, že ma musel lekár teda poriadne vystrašiť, keď mi hneď odporúčal interupciu, že názor lekárov je teraz taký, že tetracyklíny , nie sú až tak škodlivé v tehotenstve, ako sa o nich hovorilo. Aby som sa nebála a teraz nám vraj môže povedať iba to, či má dve rúčky a dve nôžky. tak som jej povedala, že aj to mi bude stačiť. Tak porátala ešte aj prstíky na rúčkach a nôžkach a povedala že je všetko tak ako má byť, aj srdce a orgány sa vyvíjajú dobre a je to začiatok 13 týždňa. Vravela, že z RTG hlavy si nemáme tiež nič robiť, že je to veľmi nízke žiarenie, ktoré nemôže ublížiť plodu. Povbedala, že si myslí, že nieje dôvod na amniocentézu, pretože genetické poškodenie tiež vylučuje, keďže my sme zdraví a pri zlúčení buniek som lieky nebrala. Objednala ma na 19. týždeň zasa na 3D a tam mi už má doktor povedať viac aj o mozgu. Vylúčila aj Dawnov syndróm. Tak máme teraz spokojné Vianoce. Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne, cítim že na mňa niekto myslí a drží mi palce.Prajem Vám pokojné a šťastné Vianoce a hlavne zdravie a lásku v kruhu Vašej rodiny!!!

magimary
24. dec 2010

@tekvicka17 😵 😵 😵
požehnané sviatky Tebe aj Tvojim blízkym okolo srdca a aj pod srdcom 😉 😵

kaktusik007
25. dec 2010

@tekvicka17 😵 super spravicky... tesim sa, a krasne Vianoce 🙂

tekvicka17
28. dec 2010

Ahojte, po týždni mi prišli aj výsledky krvných testov, ktoré sú negatívne a úplne v poriadku, tak som šťastná a je to pre mňa fakt ďalší úspešný krok a šťastná správa. O týždeň idem ešte raz na krvné testy a až vo februári opäť na 3D, nemôžem sa dočkať. Som unavená a je mi stále zle od žalúdka, ale som fakt veľmi šťastná!!!

magimary
28. dec 2010

@tekvicka17 fantázia!!! 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

jarunka111
28. dec 2010

@tekvicka17 sledujem tvoj príbeh, starosti, ale aj radosti a prajem všetko dobré 😀

enilora
5. jan 2011

Ahojte moja kamoška chce ísť na potrat.Otehotnela popri DANE!!! Neviete mi povedať niečo viac o tom ako to prebieha o dlžke pobytu v nemocnici a pod...ďakujem za každú odpoveď.

kaktusik007
7. jan 2011

@tekvicka17 😵 😵 😵 😉

janinah
7. jan 2011

@enilora, a fakt má vážny dôvod to dieťatko nedonosiť? aký,ak to môžeš napísať? inak teh. s danou nie je žiadna vzácnosť,poznám pár prípadov,napr.pani,ktorá mala DANU a potom aj malú Danku, 😉 viem len,že teliesko sa porodí spolu s dieťaťom,ak teda k pôrodu dôjde...

enilora
9. jan 2011

Ahoj.Doktorka jej jednoznačne potrat odporúča.Inak už má 2 detičky

janinah
9. jan 2011

@enilora,je to zdrav. dôvod? a že doktorka odporúča,to je "málo", doktorka nebude v jej koži,ani nebude znášať prípadné problémy fyzické ani psychické 😒 ,viem,že je to jej vec,len ma zaujímajú dôvody,prečo ženy idú na interupciu,či je to aj pohodlnosť alebo aj sebectvo,aj keď isto je aj fakt vážny dôvod /ako to,že moja babka vychovala 12 detí a to bola vojna,hlad a dožila sa 92 r..../...myslím,že ak má kamoška normálnu rodinu a normálneho manžela,tak tretie dieťa nie je katastrofou 😉

enilora
10. jan 2011

Kamoška má vážne zdravotné problémy už niekolko dní nič nezjedla a pije len minimálne.Ešte aj sliny vyvracia má problémy s pažerákom takže preto.

katy31
16. jan 2011

@enilora ahoj, to sú bežné tehotenské problémy. Odporúčam kamoške, aby to nerobila. Interupcia je zákrok, ktorý sa nedá len tak ľahko prežiť. Obrovské výčitky, otázky, prečo, ako inak to mohlo byť, výčitky, prebdeté noci, neschopnosť žiť a veľká túžba vrátiť čas.. A kde sa vychovajú dve deti, vychová sa aj tretie..

janinah
17. jan 2011

@katy31,kto fakt nechce dieťa,tak si dôvod /že prečo nie/ nájde,naše komentáre sú hádzaním hrachu na stenu ☹
ženy rodili deti do oveľa horších podmienok a vedeli ich vychovať a dnes? vyhráva sebectvo,pohodlnosť,peniaze....ak nechcem dieťa,tak sa chránim,ale ak sa už pritrafí,tak ho nebudem zabíjať,ono za nič nemôže,ak ho boh posiela na svet,tak tu má nejakú úlohu....
to som už niekde písala,ale ešte raz
"Bože,prečo si neposlal na svet človeka,ktorý by našiel liek proti rakovine?
Poslal som ho už dávno,len mu nedovolili narodiť sa...."
☹ ☹ ☹ ☹

tekvicka17
17. jan 2011

Ahojte 🙂 🙂 🙂 dnes som bola v poradni. Výsledky krvi sú úplne v poriadku, nie je dôvod ani na amniocentézu, žiaden problém. Na ultrazvuku je bábo tiež úplne v poriadku, hýbe sa, rastie, na 17 týždeň má takú veľkosť ako má mať, dokonca vyzerá na 18. týždeň. Všetko je v úplnom poriadku , ani sa mi nechce veriť, že o rizikovom tehotenstve nieje už ani reč, je to úplne bezchybné a ukážkové tehotenstvo. K tomu ešte aj pracujem a som od rána do piatej na nohách, niekedy si sadnem na 10 minúť. Ja som ale rada, že mám pohyb. O mesiac idem zasa na 3D, som už ale úplne spokojná a šťastná a to čo sme si prežili sa mi zdá ako sen . Dúfam, že to takto dotiahneme až do konca: Majte sa pekne 🙂 😉 🙂

katy31
17. jan 2011

@janinah ja viem, ja som to prežila na vlastnej koži.. ale nie preto, že som nechcela, ale preto, že som ho nedokázala ochrániť.. 😢 😢 😢

janinah
17. jan 2011

@tekvicka17 teším sa s tebou 😉

maca_p
17. jan 2011

@tekvicka17 drzim ti palce.
v podstate som presla niecim podobnym, teraz som 29tt. ja som si pre zmenu chcela oddialit periodu kvoli dovolenke pri mori noretisteronom, len som nevedela, ze v tom case som uz tehotna. gynekolog mi tiez hned odporucil prerusenie, co mi zretelne a jasne dal podpisat do zdravotneho zaznamu. tento liek ma androgenne ucinky na plod, takze sa mohlo stat, ze by sa narodilo dievca s muzskymi pohl. organmi. potom som ziskala niekolko odbornych nazorov od inych lekarov a vraj v tomto stadiu by sa to nemalo prejavit. podstupila som aj amnio, viem ze to bude chlapec takze opat dovod na radost.

k teme interupcia chcem povedat iba tolko, ze v zasade nie som proti. kazda zena vie co to je a tak sa aj rozhoduje. nik by nemal pravo zeny rozhodnut sa obmedzit za ziadnych okolnosti. dufam, ze sa to v buducnosti nezmeni a slovenky nebudu musiet vyhladavat interupcnu turistiku po okolitych krajinach tak ako polky alebo irky.

katola
18. jan 2011

@tekvicka17 teším sa, že si ty aj bábätko v poriadku, už si to len užívaj 😵