Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

magimary
17. júl 2010

@molka (add: usiko)-maximálny súhlas, molka, s tým, čo si napísala... 😒
podobne ako @usiko zmýšľal aj Hitler... a ako to dopadlo?!? 😨 😔 🙄
som prekvapená, že v dnešnej dobe môže mať niekto takéto názory...
je mi z toho smutno... 😔

latvia
17. júl 2010

@magimary 🙂 nteraz som si vsimla tvoje deticky v pase 😵 upresnis mi ako to u vas funguje?myslim to kratke obdobie pobytu tych deti....teda ak chces 😉

latvia
17. júl 2010

asi skor do ip 😉

magimary
17. júl 2010

sme profesionálni rodičia a detičky z DETSKÝCH DOMOVOV sú u nás, kým si ich nenájdu rodičia, ktorí na ne čakajú niekoľko rokov v poradovníkoch...
sme "prestupnou stanicou", "mostom" medzi narodením z bruška (svojim spôsobom tých odvážnejších mám, ktoré sa rozhodli donosiť) a narodením zo srdiečka nových mám a ockov...
detičky sú u nás, aby nemuseli zažívať samotu v kamenných budovách DeD...
my ich ľúbime ako svoje (už navždy 😵 -hoci sú u nás len chvíľu) a potom ZDRAVÉ odchádzajú ďalej... (emočne zdravé)...

písala som tu o tom na niektorej z dávnych strán 😉
🙂

latvia
17. júl 2010

🙂 🙂 🙂 a mali ste aj postihnute babo? alebo s nejakym vrodenym syndromom? (ci ho matka donosila a dala na adopciu)

magimary
17. júl 2010

mali sme inak choré deti...
veľmi choré...
ťažko závislé... s krutými abstinenčnými syndrómmi... 😔
ale s ťažko postihnutými som sa stretávala počas výšky...
a mám postihnutého aj brata...
takže o "nezodpovednosti" (MOJICH) rodičov by som mohla písať knihy...
ich láska NEMÁ hranice...

viac som tu písala od str. 10 😉

pia22
17. júl 2010

Ja mam jednu krasnu skusenost a aj ked je to uz par rokov, nikdy na to nezabudnem: priniesli k nam do DSS 2-mesacneho chlapceka s Down. sy., jeho mama strasne plakala, este ho kojila, nechcela sa ho vzdat, ale manzel na vysokom politickom poste
ju prinutil, malinky by mu pokazil renome, nebol s tym zmiereny. Boli sme pripraveni, malinky mal byt najmensie mimi v nasom zariadeni, rodicia len podpisali papiere a "odovzdali" drobceka. Bol nadherny. Jeho mama bola na zrutenie, vedela, ze svoje babätko vidi naposledy, manzel ju upokojoval, strasne vypäta situacia. Na druhy den sa stalo to, co u nas este nikdy, zazvonil zvoncek pri dverach a tam Miskovi rodicia. Mama ho vzala do narucia a drzala ako levica. Celu noc nespala a rano dala manzelovi ultimatum-bud bude mat manzel oboch alebo ani jedneho. Odisli vsetci traja. Srdce matky zvitazilo.

henikav
17. júl 2010

pia22, tak ma to dojalo, az som sa rozplakala, este dobre ze sa to pre drobceka takto skoncilo, snad sa aj otecko nauci ho lubit takeho aky je
magimary klobuk dolu pred ludmi ako ste vy, mate moj obdiv, to uz nie su len prazdne reci, ale konkretna pomoc detickam

ani3012
17. júl 2010

@pia22 😵 😵 😵 😵 sa mi slzy tisnú do očí...

nemyslím si,že to @usko celkom takto myslela ako ste to pochopili.
Ja som videla Reflex a boli tam tri dievčatá.Mali akúsi chorobu,že v tvári nevyzerali pekne,akoby boli degenerované,ale čo sa týka inteligencie,tak bola na vysokej úrovni.
Jedna z nich dokonca mala priateľa a ostala s ním tehotná.Po dva krát si to dala zobrať,lebo to malo tú istú chorobu ako ma ona.
že ona vie,čo to je byť postihnutý,že to nieje pekný život,že od škôlky sa jej ubližovala- či deti alebo dospelý.
Toť pohľad postihnutej.

Manželova sesternica vedela,že čaká bábo s DS a predsa si ho nechala a môžem vám povedať,že som to od nej vôbec nečakala.
O Denisku sa krásne stará a rodinu to obohatilo.Veľa si toho preskákali a je zlé,že štát takýmto ľuďom nepomáha a o všetko musia bojovať, napr aj o takú blbú nálepku akou je ZŤP
Deniska je tu,je krásne usmiate dievčatko a aj keď nieje moja,tak ju mám rada.Je a ostane vždy taká čistá,nevinná.

Otcova krstná mama mala postihnuté dieťa -Stanko(ani nechodil) ,a ona sa vždy modlila,aby zomrel skôr ako ona,lebo vedela,že jeho sestra ho dá do ústavu. Stalo sa to, čoho sa obávala.
Stanko žil pár rokov v ústave,kde zomrel. ďalší pohľad na to,že kto sa bude starať o naše postihnuté dieťa,ak tu už my nebudeme. Stanko bol už fakticky dospelý chlap,keď mama zomrela,jeho sestra mala mladú rodinu.

Čo sa týka @nina41 ,tak pre ňu to nebolo ľahké rozhodnutie,ona si to bábo chcela nechať-aj keď s obavami ,ale lekárka a okolie ju presvedčilo ,že by to bolo lepšie ako po zdravotnej stránke tak aj materiálnej.
Inak súhlasím s @traktor , treba tomu tehotenstvu predchádzať . ako sa povie : neplakať už nad rozliatym mliekom

Ja keď som bola slobodná(už som mala terajšieho manžela), tak sa nám stala nehoda.Ja ako blbá som utekala pre tabletku postinor,aby sa mi vyvolal menzes. Doteraz si to vyčítam,lebo:
1.vôbec by nevadilo,že by som ostala tehotná
2. celý MC sa mi poprehadzoval-hormóny spravili svoje
3. sem tam si tak zmyslím,že keby som ostala tehotná,že čo by to mohlo byť a tak
Takže ja by som na potrat neišla,lebo už len toto vo mne zanechalo stopy-aj keď fakticky k oplodneniu ani nedošlo.

trnavacka
17. júl 2010

ahojte
mam za sebou asi dost - v priebehu 5 rokov jednu zdravu dceru a 4 spontanne potraty, vsetko planovane tehotenstva a hlavne velmi velmi vytuzene
na klinike som pri ich ukoncovani stretla zvlastne osudy ludi

- asi 45-rocna zena sla dobrovolne na potrat, doma 4 deti, vravela ze uz fyzicky, ekonomicky ani inak si nevie to piate dieta predstavit, ze by mala zostat tri roky doma na materskej, ze uz teraz maju problemy vyzit - priznam sa, ze jej rozhodnutie chapem a vobec ju neodsudzujem

- asi 25-rocna krasna slecna, doviezol ju priatel, svadbu planuju, ekonomicky zabezpeceni - len sa jednoducho na dieta este neciti. Pre mna to bolo zvlastne, cakali sme vedla seba - ja som plakala, ze malinke v 8-mom tyzdni zase prestalo zit a ona dobrovolne sla v 8-tyzdni na potrat. Ked som jej povedala, aby ho donosila a dala na adopciu, ze urcite sa nejaka stastna rodina do konca zivota bude s vdakou za nu modlit, nechapala....

dajna11
17. júl 2010

@trnavacka nuž oni si rozumeju čo chcú nie?

ani3012
17. júl 2010

@trnavacka niektorí ľudia berú potrat ako formu antikoncepcie 😝 😔 😠

nina41
17. júl 2010

@ani3012 stale nadtym rozmyšlam,

dajna11
17. júl 2010

@nina41 stalo sa,už sa neodstane.....netreba sa tým mučiť.

nina41
17. júl 2010

@dajna11 ja viem,ide aj o to,že je aj mala informovanosť čo sa tyka pre tie ženy ,ktore čakaju prve babetko,alebo aj druhe,tretie,že su organizacie ,ktore pomôžu finančne aj materialne,

dajna11
17. júl 2010

@nina41 ale aj tak väčšia ťarcha ostane iba na tebe....dieťa ved nieje na rok či dva....mne nik nedal nič ked som bola sama s dieťaťom,všade ma odbili že robím a nemám nárok,,kolko zarobím ich nezaujimalo a že sme žili s ruky do ust.

trnavacka
17. júl 2010

@ani3012 - vies co by som dala za to, keby som bola schopna donosit druhe dieta?
hlavne pri tej mladej slecne, ona este plakala, ze sestricky tam na nu skaredo pozeraju, ze ku mne sa ako pekne spravaju... ☹
... no cudujte sa im....

ja nie som proti interupcii. Ak zena dieta nechce a nebude mat legalnu moznost absolvovat zakrok v oficialnom zariadeni, vzdy si najde cestu a bude kopec zien s infekciami a pod. Len ma mrzi, ze zeny u nas vobec neumoznuju nad moznostou dieta porodit a dat na adopciu. Ja len okrem seba, zo svojho okolia, poznam tak vela ludi, ktori zufalo chcu mat dieta a za novorodenca by dali cokolvek, doslova ☹

nina41
17. júl 2010

@dajna11 ved aj my sme tak boli ,ked sme odyšli od byvaleho ešte v roku 2007 tak mi dal na deti 1500sk na 4 mesiace,a ja som mala prijem 6500sk,ešte som detom platila obedy,aj azylovy dom,ale nikto mi na urade nepovedal ,že deti môžu mať v škole lacne obedy,aj pomôcky do školy,to som sa dozvedela až minuly rok,a tento rok mi povedali,že si môžem požiadať aj vyživne na seba

ani3012
17. júl 2010

@trnavacka ja keby som nemohla-nechcela vychovávať dieťa,asi by som ho buď anonymne porodila,keby si okolie moje tehu nevšimlo a tak je bábo určené po 6 týždňoch na adpociu,pokiaľ si to matka nerozmyslí
alebo by som všetkým povedala,že bábo pri pôrode zomrelo a tak vlastne sa ho zriekla.Možno by som to ani nespravila,keby že som ho porodila,ale radšej takto to riešiť ako potratom.
Snažila by som sa samu seba presvedčiť,že bábo naozaj zomrelo,tak ako ženy po interupcii sa presviedčajú,že to bolo najlepšie riešenie.

usiko
17. júl 2010

...dievcata,, pokial mviem, tak tema bola zadana spravne....a nemyslim, ze ma ma pravo odsudzovat niekto, kto tymto neprezil...mam taketo nazory a som so sebou spokojna...nemozeme byt vsetky rovnake.....

...ja nechapem, preco sa zvdy akceptuju len nazory vacsiny, lebo to bolo takto po tisicrocia? ja vzdy dostanem vyhubovane za:

-ze som vegetarianka a nejem maso ani teraz
- som jednoznacne proti cirkvi /ako vymyvacu mozgov/
- som proti manzelstvu
- som za pravo na potraty a mam taky nazor aky som tu prezentovala......

.....ja si ,myslim, ze kazdy ma pravo na nazor, a moralistov mam vsade okolo seba dost...tak preco na nich narazam este aj tu, kde som si myslela, ze budu otvorenejsie povahy? som sa mylila...sorry......majte sa krasne azite vo svojom ruzovuckom svete.....

ani3012
17. júl 2010

@usiko nieje pravda,že sa akceptujú názore väčšiny,to sa len tebe zdá,lebo väčšina s tebou nesúhlasí.A keď napíšeš niečo s čím ta väčšina nesúhlasí,tak budeš mať samozrejme viacej príspevkov s nesúhlasom.Keď budeme na stránke,kde potraty sa podporujú a ja prídem tam a poviem si svoj názor,že sa mi to nepáči ,tak isto by som dopadla aj ja.
ja hlavne nesúhlasím,ak niekto si zamieňa interrupciu s antikoncepciou

kveta
17. júl 2010

Som stále za právo ženy na interupciu na základe slobodného rozhodnutia... ale je fakt, že niektoré zážitky z gyndy so mnou otriasli: ležala som tam po operácii a najživšie tam bolo v piatok, keď si mladé holky, čo práve absolvovali interupcie, urobili mejdan - pustili si nahlas hudbu z prineseného magneťáku a bavili sa... Neverila som vlastným ušiam a ich smiech mi dlho znel v ušiach...

brinzulka
17. júl 2010

@nina41 viacere sme Ti povedali, ze sa rozhodni tak...aby si s tym vedela zit...teraz je neskoro plakat nad tym, a rozmyslat, ze nieco nie je ok

Ak potrebujes-najdi psychologa...A hlavne si daj pokoj so vztahmi...ries vztah mama a jej deti...

a ak niekedy najdes spriaznenu dusu, ktorej sa rozhodnes oddat aj fyzicky..tak ries dopredu

traktor
17. júl 2010

@ani3012 kym som ja napisala tak uz si to tu dala..plne s tebou suhlasim

traktor
17. júl 2010

..a ano , zena ma pravo sa rozhodnut...ale preco nema pravo sa rozhodnut aj dieta...blbo napisane...ale preco?..staci tak malo, len povedat ano a je tu alebo nie a je koniec...

nina41
17. júl 2010

@brinzulka ja neplačem,ja som dlho nad tym rozmyšlala čo robiť,ku psychologičke chodim kvoli byvalemu mužovi čo nas tyral,a každy den žijem v strachu,lebo niečo povedal..
ja som nemala plno vzťahov,s byvalym mužom som bola 10rokov,riškovho otca som poznala 2 roky,a tohto 6 mesiacov,s detmi mam vyborny vzťah,a ochranu som už poriešila.

brinzulka
17. júl 2010

Nina-a kedze nechces chlapa-naco Ti je ochrana teraz,

nina41
17. júl 2010

hovorila som s lekarkov ohladom sterilizacie,

dajna11
17. júl 2010

@ani3012 ale toto nieje téma že nepodporme potraty...toto je volná diskusia,treb brať KAžDý NáZOR.

dajna11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz