Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

bubulka722
19. júl 2010

@nina41 Sorry to patrilo tebe

nina41
19. júl 2010

@bubulka722 v jedne teme tu na konikovi pisalo 15ročne dievča,je v 10tt a otec ju ide odviezť na interupciu

nina41
19. júl 2010

ahojte baby..no tak dlho som sa netesila lebo zajtra ma ide moj otec odniest na potrat ...kedze som este pod zakonom tak stym nic neurobim bohuzial tak som sa tesila a pozerala si male vecicky a kociariky
Včera o 14:30 • čaká bábätko, termín má vo februári 2011 ---toto pisalo 15 r.dievča

bubulka722
19. júl 2010

@nina41 Tak to je naozaj neuveriteľné. Viem, že je pre rodiča ťažké vyrovnať sa s tým, že jeho dieťa nie je presne podľa jeho predstáv, ale mal by brať do úvahy želanie 15 ročného dievčaťa. Chúďa to si bude so sebou niesť celý život. Je mi jej strašne ľúto!

bobacik_29
19. júl 2010

Iba žena čo nemá srdce môže napísať že interrupcia nebolí, možno telo nie ale v srdci to bolí určite každú ja som zásadne proti potratom existuje predsa ochrana keď nie pred sexom tak tu máme ešte tabletky po....a nie čakať na náhodu a potom isť na potrat mám kamarátku ktorá bola na potrate vo februári minulého roka a v októbri toho istého roku bola znova tehotná pred týždňom sa jej narodila dcéra tak uznajte má to logiku???

traktor
19. júl 2010

@bobacik_29 nema, v com bolo to prve dietatko horsie od toho druheho?...ked jedno nemalo pravo sa narodit a druhe uz ano...

vejula
19. júl 2010

@dajna11 ty s tym suhlasiš že dieťa v tele matky pokial nieje schopne bez nej prežiť je len parazit????? Ja nechapem ako toto niekto može povedať. Je to strašne, už si len predstavujem ako ten mudry gynekolog oznamuje matke ktora si bola dať potvrdiť tehotenstvo: mam pre vas radostnu spravu v bruchu mate maleho parazita...

dajna11
19. júl 2010

@vejula ale nesúhlasím,nikdy by som plod nenazvala parazitom...ja som len chcela ppoukázať na to že su rozne uhly pohladu na vec. on to bral vedecky....zo široka....je dané že organizmus ktorý nedokáže žiť samostatne ale iba na úkor iného organizmu...je parazit. tak je daný názov....tak to špecifikoval.teraz neberiem do uvahy či sa jedná o ludský plod či niečo iné. je povolene robiť potraty do určitého štádia....lebo do vtedy nieje plod schopný samostatneho žitia. to je vštko......

bubulka722
19. júl 2010

@dajna11 Mám chápať tvoj príspevok ako obhajobu toho hajzla, čo sa dokáže k plodu v maternici takto vyjadrovať? Ak áno, tak je to úbohé. Potom sme sa my všetci vyvinuli z parazitov, vrátane jeho.

dajna11
19. júl 2010

@bubulka722 bože ja nikoho neobhajujem a nikoho ani nezatracujem ako mnohé tuná.len som chcela poukázať že každý má svoj názor,vždy to tak na svete bude a teraz ked mán iekto iný názor je hned hajzel? ak si stojiš za svojim názorom tak prečo útočiť na niekojo kto ho má iný? pravdou je,že asi koli niečomu sú tie potraty povolene do toho určitého štádia nie?teraz zas určite budem ako obhajkyna potratov.......ach jaj.

traktor
19. júl 2010

@dajna11 ja som ta uplne pochopila.....mozno inak ako baby 😅 ..a jasne, kazdy ma pravo na svoj nazor, beriem , aj ked ho ma niekto opacny...pokial neuraza a pokial fakt potrat neprezentuje ako nieco uzasne, ...a ako formu antikoncepcie..

dajna11
19. júl 2010

@traktor nieje to antikoncepcia......nieje to ani riešenie......a určite je choromyselne tu písať ako je to super,nič nebolí,o chvilu je po tom!!!!to som tu už danej pani písala.....zvlášť ked urážala jednu čo mala viac detí akoby ona mohla zniesť. tam ma nahnevalo to že je každého vec kolko bude mať detí.....a ak niekto chce mať len dve,a ked sa stane že znovu ostane v tom a pojde na potrat..tiež rešpektujem jeho rozhodnutie.a ked ich cche mať niekto aj 8...nech ich má....len musí byť schopný im zabezpečiť domov.....to čo im treba,z lásky sa nenajedia...a domov asi tiež nieje riešenie.

traktor
19. júl 2010

@dajna11 to som bola ja 😀 ..ta co ma 4 deti 😉

traktor
19. júl 2010

..a ano..kto chce , nech ma furu deti..ale je to o zodpovednosti...my sme sa rozhodli pre tri, matko prisiel necakane alepotrat u nas nezaznel ani raz..a dnes sme stastny , ze sa nam pritrafil..velmi obohatil nasu rodinu..a viem aj to , ze 4 deti zvladneme, ved mame zdrave ruky...nemyslim do buducnosti, to je pravda, zijem dneskom...ved naco rozmysat co bude, ved to nikto nevie...teraz nam je dobre, a robime vsetko preto , aby bolo aj potom...ale viem, ze uz nas je dost a chranime sa...tiez nebudem rodit ako jablon..

dajna11
19. júl 2010

@traktor hj???na teba tá ...hm...hm.....útočila?no to ma dostalo. ja na rovinu viem že keby mi robili amnio..a boli by zlé výsledky,šla by som na interupciu hoc po bábätku velmi túžime.....je vela dovodov koli ktorým idu ženy na potrat......mnohé sa daju pochopiť.....ale zasa dajaká samopaš,či igorácia pred nejakou ochranou...to už je iné....ale nehody sa stávaju,a tým nik nič nenarobí........myslím že žena alebo partneri spolu maju právo sa rozhodnuť čo chcu!!

dajna11
19. júl 2010

@traktor poznám rodinku ktorá ma 7 detí.......miluju sa,pracuju,snažia sa a deťom nič nechýba,to je ok. ani ja nežijem nejako s tým čo bude o 10 rokov. mala som plány pred tým a manželsvo mi nevyšlo....teraz som happy že som práve v tomto momene happy...a že sme zdraví.

traktor
19. júl 2010

@dajna11 presne..preto stale pisem, neodsudzujem zenu ked sa rozhodne pre potrat ak je babo chore...ved ktovie co by sme v tej chvili robili mi..nikto to nevie..aj ked sme teraz statocne, a hovorime nikdy...ak by sme stali pred tym rozhodnutim, ..ak by sme vedeli, ze babo pri porode aj tak zomrie, ze je tazko postihnute..vieme , co by sme urobili...?nevieme..je to tazke rozhodnutie..a urcite poznaci kazdu zenu, co tym prejde..len fakt , netreba sa tu chvalit tym ze to nic nie je...lebo aj ked to ta baba vtedy pisala, ja jej vobec neverim...je to zena, a je to matka...si myslim, ze takyto nazor tu dala, len ako zasterku..ze vo vnutri, v sebe , ju to musi boliet..aj ked sa vyjadrila ako sa vyjadrila..mozno to bolo len ospravedlnenie , pred tym co urobila...kazdopadne, bude s tym musiet zit..a to je velky trest...a volila byt ticho..ako to takto napisat..mozno sa teraz citi este horsie..

bubulka722
19. júl 2010

@dajna11 Ty si teda fakt veľmi tolerantný človek, keď vyhlásenie takého lekára dokážeš ešte posúvať ďalej. Prepáč, nechcem sa s tebou hádať, ale pochop že pre ženu ktorá si svoje tehotenstvo vybojovala po 4 rokoch, po mnohých návštevách po lekároch a nakoniec musela podstúpiť IVF nemôže takéto tvrdenie o parazitovi v mojom tele ani cítiť. Uvedom si prosím, je to choré!

trnavacka
19. júl 2010

@usiko
necitala si vsetky prispevky 🙂

nie som za medialne podporovanie potratov, ale som za to, aby zena mala pravo rozhodnut sa, ci dieta chce alebo nechce, ci ho chce donosit a dat do ruk inym ludom...
len si myslim, ze by mala byt vacsia podpora k tomu druhemu - dieta donosit a dat na adopciu, coraz viac parov ma velky problem s otehotnenim a mozno tymto sposobom sa da zabranit tomu, aby nas tak rychlo cigani neprevalcovali...

som veriaca, ale bohuzial neverim v svatu cirkev katolicku ☹

kym som nejedla maso, cca 10 rokov, bola som zdrava. Akonahle som ho jest zacala, velmi rychlo sa prejavili alergie, astma a pod., stacilo im na to asi 6 mesiacov
- ale to uz odbocujem od temy

dajna11
19. júl 2010

@bubulka722 akože som ho chválila?neviem o tom...jedna tu písala že do určiteho týždna nieje plod schopný samostatneho života.....a to má pravdu,tak som sem len hodila ten jeden názor.....netvrdila som že to tak cítim aj ja....asi velmi čítaš medzi riadkami.....a tiež som písala že ženy ktore nemožu mať deti či sa ich horko ťažko dočkaju,nebudu nikdy schopné zdielať názor ženy ktorá podstúpila potrat koli choroe,koli tomu že viacej deti nechcela ....nehovorím o nejakej roztopaše mladých báb,že ved čo,stalo sa tak šup pod skalpel!

bubulka722
19. júl 2010

@dajna11 Ty si akosi nečítala moje príspevky, ktoré sú na predošlej strane. Vráť sa tam a prečítaj si, že dokonca aj ja dokážem chápať ženy ktoré idú na UPT a nikoho nesúdim. Vraj si ho chválila??? Tak to fakt neviem kde si sa to dočítala, pretože ja osobne som nič také nenapísala.
Asi viac nie je o čom...

dajna11
19. júl 2010

@bubulka722 ja som sa len pýtala či som ho akože chválila?lebo potom neviem čo stále o tom píšeš.nevyjadrila som ani súhlas a vobec nič.....len som posunula jeden názor""tod vsjo!

bobacik_29
19. júl 2010

@traktor ja mam tiez styri deti heh niekto ma iba jedno a ani o to sa nedokaze postarat ta co bola na tom potrate isla preto vlastne na potrat ze nemala peniaze na dieta a teraz porodila tretie teda oficialne iba druhe a aj tak nemaju prachy uz to prve nemala z coho zivit hocikedy som mu ja niesla jedlo aby mal chudacik co jest hlavne ze na potrat sa peniaze nasli 😒 ja som sa jej opytala ked bola po zakroku ze ci jej za tym dietatom nie je luto povedala mi ze nie ja som skoro odpadla mam za sebou dva spontánne potraty a niesla som ich tazko neviem ako si niekto dokaze len tak dat zo seba vydrapit dieta ako keby to bol odpad hlavne ked viem ze ked mam sex tak mozem aj otehotniet proste myslenie 0 bodov

traktor
19. júl 2010

@bobacik_29 tiez mam za sebou 2 spontanne potraty a viem co to je prist o dieta, preto to neviem pochopit, ak to niekto urobi, lebo...dovody som uz pisala viackrat....a fakt mi to pride tazko, lebo sa rozhoduje o zivote..bude? nebude?..je to strasne..tak malo staci, aby novy zivot nebol..

bobacik_29
19. júl 2010

@traktor tak obe vieme o com to je asi tak mna inak hodne ludi odsudzuje ze mam tolko deti a to si este jedno planujeme 😀 ja deti milujem nie som sice milionar ale zijeme si v pohode mame to co potrebujeme deti by sice chceli viac ale to uz by bolo zneuzivanie hlavne tie starsie nemaju dno 😀

latvia
19. júl 2010

vam
@traktor
@bobacik_29 mozeme dakovat ze bude o niekolko rokov viac ludi v produktivnom veku a neposunie sa hranica dochodku na 100 😉 😀

traktor
19. júl 2010

@bobacik_29 😀 to poznam..u nas je to mama chodi v jednych gatiach a detom sa snazime dat co mozme.. 😀
@latvia 😀 😀

warholette
19. júl 2010

@bubulka722 tu mas uryvok z casopisu Mlady Vedec: "Rastúci plod je z hľadiska imunitného systému zhluk cudzorodých buniek žijúcich a množiacich sa na úkor matky. Imunitný systém matky je však počas tehoten-
stva potlačený a bunky dieťaťa sa v takejto zvýhodnenej situácii snažia, aby si telo na ne „zvyklo“ a nepovažovalo ich
za cudzie. V opačnom prípade by sa imunitný systém mohol voči dieťaťu nepriateľsky naladiť a považovať ho za parazita."
takto to vysvetluje biologia. je tazke predstavit si pojem parazit a potom sa pozriet na svoje dieta, ale veda je veda, vo vede nevladnu city, ale fakty.

traktor
19. júl 2010

@bobacik_29 inak aj u nas tak bolo, ked sme cakali matka, kazdeho hned napadol potrat..a ze v dnesnej dobe tolko deti...ale fakt je to super..a hlavne deti si matka uzivaju..a to ani nehovorim, ze si spominam na mojho doktora, ked som prvy krat otehotnela tak povedal, jaj ty este budes mate deti..a hoc boli 2 potraty a potom prisla simi a tazko...tak mi povedal, ze mi sa este uvidime velakrat..a ja ze no pravda....pri patkovi sa uz len smial, ..ze co som hovoril...a hoc nebol pri matkovom porode, ked ma stretol, tak si neodpustil...ivana ja viem, ze to este nie je koniec 😀 😀 😀 ..tak uvidime, ci mal pravdu 😀

bubulka722
19. júl 2010

@warholette Imunitný systém dokáže bojovať aj proti haploidným bunkám v našom organizme. Deje sa to pri autoimunitných poruchách v reprodukčnom systéme. Každá zrelá pohlavná budna je haploid a diploidnou sa stáva po splynutí 23 chromozómov samčej a samičej bunky. Tým vytvorí diploid 46 chromozómov. Aj pohlavná bunka každého cicavca je teda podľa toho parazitom.