Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

bubulka722
19. júl 2010

@traktor Si zlatá, máš môj obdiv. Je veľa žien, ktoré by pred dieťaťom uprednostnili kariéru, dovolenky a hmotné veci. Všetko je to ale pominuteľné, naša budúcnosť je v našich deťoch. Ja čakám druhé naozaj vytúžené bábatko, ale nebránim sa ani ďalším.

vejula
19. júl 2010

Ach bože. Ja normalne nechapem, ved každy tvor každy živočišny druh sa snaži o zachovanie rodu, je to ta najprirodzenejšia vec že odovzdam svoje geny svojmu potomstvu a teraz tu niekto ide tvrdiť že ide o parazitovanie plodu na tele matky. Fakt prišerne. Tu nejde len o city ide o kolobeh o prirodu... Ja nechapem ako veda mohla dojsť ku takemuto zaveru. Viem asi vam budem pripadať že nechcem pocopiť. Ale ja čim viac rozmyšlam tym viac sa mi rozum zastavuje nad takymto nazorom. Či sa vôbec zamyšlate nad tym že ten parazit, ma moje geny, a ked mu dam šancu, tak možno bude mať po mne oči alebo vlasy. Ako možem niečo čo vzišlo zo mna nazvať parazitom. PArazit je niečo čo sa na teba nalepi ale dieťa som si predsa urobila ja sama, nespadlo na mna pri prechadzke v lese, alebo som to nechytila niekde na kupalisku z vody. Nidky nepochopim taketo tvrdenie a ani nechcem,

pia22
19. júl 2010

Zena, ktora si nevazi svoje dieta od pocatia nema pravo nazyvat sa matkou.

lauricka
19. júl 2010

moja mamina mala ako mala nehodu, kedy ju zrazila motorka. Jedna oblicka sa jej posunula. Ked bola so mnou tehotna, lekar nahmatal oblicku, ale nevedel, co to je. Odhadol to na nejaku cystu alebo daky problem a odporucil jej tehotenstvo ukoncit. Mamina odpovedala, ze si nikdy nenecha zobrat dieta, nech je ako chce.
Som za to, aby zena nechala dieta na adopciu, ked ho nechce. Je vela zien, co tuzia po dietatku a s laskou by ho vzali k sebe a to male ma sancu. Som proti potratom, urcite. Jedine, na co si neviem odpovedat, je, co ak sa zisti nejake vazne poskodenie plodu. Myslim, ze je lepsie na toto nemysliet, kym problem nie je. Budem mat zdrave deti, to je jedine, na co treba mysliet.

dari
19. júl 2010

@markiza ....wau, tak po tomto vedeckom vyskume zacinam asi o sebe pochybovat, ci je moje myslenie, citenie, vnimanie spravne 😕 pevne verim, ze sa nezmeni natolko, ze zabitie ludskej bytosti takym hnusnym sposobom zacnem vnimat ako "bezny stres"

este prikladam do diskusie cely clanok k interrupciam v usa, ktore som tu dala, celkom zaujimave....

http://www.rodina.cz/clanek2355.htm

warholette
20. júl 2010

@pia22 a prave preto ide na potrat, aby sa matkou nestala 😉

pia22
20. júl 2010

@warholette myslela som skor zenu, kt. podstupi aj niekolko interupcii a zije svoj zivot bez akychkolvek vnutornych "tlakov" dalej. Sama poznam take 2 zeny v mojom okoli. Ziadne vycitky, neriesili to predtym, vtedy, ani potom.

traktor
20. júl 2010

toto sa mi velmi paci 🙂 Rozhodnutie stat sa matkou je to najzásadnejšie.Je to rozhodnutie,že vaše srdce bude navždy chodit mimo vašho tela.. 🙂

traktor
20. júl 2010

pozeram spravy..matka 2 deti porodila dietatko a spalila ho v krbe a zahrabala do kompostu ☹ ..co k to mu dodat...

usiko
20. júl 2010

@trnavacka dakujem 🙂 presne to, v spolocnosti by malo byt viac spropagovane to, aby zena mala moznost dieta anonymne donosit a ponuknut na adopciu, ak vie, ze ho nebude moct vychovavat, pretoze potrat ako taky je zdravotne riziko pre zenu /a kedze ja sama sa mam velmi rada, asi z tohto dovodu by som ho s najvacsou pravdepodobnostou neabsolvovala, aj ked clovek nevie ako sa zachova v tejto situacii /ked ma napr. 17 rokov/, ale bala by som sa, ze v buducnosti nebudem moct mat babatko a to by som si velmi vycitala//....zena by mala mat napr. moznost dieta donosit v nejakom anonymnom centre, aby sa vyhla osocovaniu zo strany spolocnosti, pretoze niektore zeny to velmi tazko znasaju, a mohlo by im to poskodit aj v bud. zivote/...ponuknut na adopciu /samozrejme s tym, ze ak sa rozhodne, moze svoje rozhodnutie zmenit do urciteho caoveho limitu./

Zial, na to je potrebne zmenit aj mentalitu ludi a to je skoro nemozne, lebo teraz by ju za to aj "moralne ukamenovali', obrazne povedane , ...malokto by to pochopil...proste slovenska /aj ina / spolocnost je stale velmi konzervativna a zalozena na "krestanskych" hodnotach..takze to este budeme catkat velmi dlhu dobu na zmeny....je to skoda, lebo takto by sa predislo nechcenym detom zostat v rodinach, ktore sa o ne nepostaraju, alebo ich nechcu a mali by sme mozno menej kriminalnikov, blaznov a podobne...a viac stastnych parov, deti, rodin.....

leiinka
20. júl 2010

@trnavacka Este som nedočítala celú diskusiu do konca, ale na toto musím reagovať, to je presne to pravé orechové, kde je problém...samozrejme, že máme všetky rôzne názory na potraty a v dnešnej dobe je total nereálne, aby boli zakázané 🙂 ale dôležité je to, čo si napísala Ty, nech tá možnosť tu je, ale nech nie sú ženy v nej podporované (nechcete to? nič to...vypíšeme žiadanku na potrat...nebojte sa...bude to, ako by Vás pichla včielka..), keby bola z každej strany podporovaná k donoseniu dieťatka, hneď by bola situácia iná..

malinkaaninka
20. júl 2010

@vejula presne tak.ak budeme schvalovať potraty ako ďaleko sme od toho aby sme schválili vraždy dospelých "nepohodlných" ľudí?toľko cigáňov čo robia len bordel na SK,príživníkov,chorí na AIDS,bezdomovci,drogovo závislí,mentálne postihnutí,všetkých by sme mali.... keď sa môžu pármilimetrové bezbranné deti...

leiinka
20. júl 2010

@usiko Ale na tej mentalite treba práve pracovať, také ženy by mali požívať úctu, že nešli na potrat a dieťatko vynosia a dajú na adopciu (prípadne si to behom tehotenstva rozmyslia a nechajú si ho), že majú v sebe toľko sily, že toto dokážu... potrat je útek pred zodpovednosťou (v tých situáciách, o ktorých sa tu bavíme...samozrejme)

leiinka
20. júl 2010

v Holandsku si ľudia "schválne" adoptujú našich cigáňov, lebo to navonok hneď vidno, že majú adoptované deti... prosím, neberte to doslova...ale u nich má adoptované dieťa úplne iný status... aj rodina, ktorá adoptovala... a čierne dieťatko v bielej rodine, to je ako vlajka nad bránou domu, ľudia sú na to hrdí

malinkaaninka
20. júl 2010

@leiinka čo ma zarazilo,tak jedna obvodná doktorka u nás vraví,že polovica žien čo vidí v kostole boli na potrate 😕 😕 😕
jednak si neviem predstaviť po čo by som chodila do kostola,keby sa mi nepáčilo,čo tam vravia a keď si odmyslím vieru,tak potrat je pre mňa vždy UMELE prerušenie tehotenstva.niečo proti prírode.som jediný druh na celej planéte,čo mám dušu,rozum a slobodnú vôľu.tieto tri veci mi dávajú takmer povinnosť konať správne.

latvia
20. júl 2010

@malinkaaninka nie kazdy,kto chodi do kostola, je krestan, a nie kazdy krestan je svatec....krestania su rovnaki ludia ako "pohania", robia rovnake chyby.....niektori chodia do kostola naoko a niektori su proste slabi ludia ktori potrebuju ospustenie a chcu byt lepsimi....su to v podstate hriesni ludia co potrebuju pomoc.....a ak tam chodia zeny po interupciach, snad si aspon uvedomuju, co spravili...

usiko
20. júl 2010

@leiinka no,ja viem, ale je tayke presvedcit zenu, ktora je psychicky slaba , pretoze odmalicka je vedena k tomu, ze teba sa spravat podla verejnej mienky, aby ludia neohovarali a neodsudzovali...je ich par, ale nie je ich vela....ano, mali by pozivat uctu ale zial v nasej spolocnosti to tak este nie je...ono to na tom treba pracovat z oboch stran, ale osobne si myslim, ze sa to nezmeni...v tomto som skeptik....

usiko
20. júl 2010

@leiinka no ale v holandsku maju marihuanu legalnu...takze oni su niekde inde...pokial ma pamat neklame......takze tam su ludia na inej urovni, nezliezli prave zo stromov ako my tu......

latvia
20. júl 2010

@usiko ja si myslim ze sa to zmeni....chce to cas a hlavne sa ludia musia snazit....ale slovaci maju klasicky postoj - to sa nezmeni, tak to je, clovek to nezmeni, naco sa snazit....ja s tym bojujem od mala, odkedy som otehotnela tak som bola stale pod palbou co na to okolie.......je to boj, ale nieje to nemozne....a dufam ze aj svojich pribuznych pretransformujem aspon natolko, aby sa nebali a nehanbili na verejnosti hovorit, ze som slobodna matka....az na babku sa to zatial vsetkym dari, aj ked je to pre nich tazke....

traktor
20. júl 2010

prespanica, ptfuj tota co sebe dala zobrac dzecko, jalovka -bo nema dzeci, tota šalene kelo ma dzeci...toto tu bolo stale, a aj bude..len my sa mozeme , musime, chceme tvarit , ze to tu nie je..a sme hrde na to ako zijeme...ja uz v nasom okoli nikoho nepresviedcam, aj ked niekde ideme a tie pohlady..ta salena kolko ma v dnesnej dobe deti, uz len poviem, su moje ja ich zivim , nie vy...a nech si katdy trhne...a to , ze slobodna matka ?...keby si si dala dieta zobrat , bola by si pre nich...............stale sa nieco najde..

traktor
20. júl 2010

....a keby si nebola nic s toho..bola by si stara dievka 😀

titkovamiriam
20. júl 2010

v Holansku je povolena aj eutanazia,tak ked ta nezabiju ako plod zabiju ta ako choreho 😠

nina41
20. júl 2010

@traktor ja už ani nechodim k mojim rodičom,v meste aj ked ma niekto zastavi ,len sa pytaju či su všetky deti moje

malinkaaninka
20. júl 2010

@traktor deti sú dar.rada vidím väčšiu rodinu.tie deti dostávajú viac ako vlastnú izbu a každú technickú vymoženosť,čo je na trhu.samozrejme,zovšeobecňujem..

traktor
20. júl 2010

@nina41 a ja praveze vsade chodim z detmi...vsak nech kazdy kuka, ze aka sumna, mlada a kolko ich ma 😀 😀 😝 ..nie vazne, rada chodim s detmi vsade, a pokial baby este o to stoja, tak sa tesim 😉 ..a ked sa niekto opyta ci su moje z hrdostou odpoviem ano..a ked nahodou niektore nemame zo sebou, mm hned vyskoci, ale doma este mame napr. simonku 😀 😀 😀 , ze aby kazdy vedel..a potom este vymenuje aj cely zverinec co mame 😉

dajna11
20. júl 2010

@bubulka722 iba pohlavná bunka nepochádzajuca z toho tela.....preto mnoho žien nevie otehotnieť lebo ich telo tvorí protilátky proti spermiám.

dajna11
20. júl 2010

@traktor no a nebolo by rozumnejšie keby šla na potrat ako toto?hm?

nina41
20. júl 2010

@traktor ved aj ja s mojimi,len ked sa potom dotyčny vypytuju,to neznašam,moji chalani hned povedia svoje

leiinka
20. júl 2010

eutanázia je ale s Tvojim vysloveným súhlasom... a ešte musíš podstúpiť aj vyšetrenie u psych, či si schopná sa sama takto závažne rozhodnúť, nie?? to nie je len tak, že niekto sa rozhodne (napríklad Tvoje dieťa), že momentálne má toho veľa a nemá čas chodiť za Tebou do nemocnice, tak bude pre Teba lepšie, keď Ťa uspia, ako by si sa tam mala sama trápiť, že za Tebou nikto nechodí...
ja teraz diaľkovo študujem a mala som hodiny s dennými študentmi, teda vek 18-23 a pri debate o potratoch slečna zahlásila, že keby bola tehotná, tak by si to dala zobrať, lebo pred každou výkladnou skriňou s hračkami by vedela, že tie veci by tomu dieťatku nemohla kúpiť a musela by sa s rodičmi tlačiť v 3-izbovom malom bytíku... skoro som odpadla... Strčila by som ju bezbrannú do maternice a dala jej na výber, či bude žiť bez všetkých hračiek z výkladov, alebo sa radšej nechá rozporcovať klieštikmi a vysať z matkinho tela...

traktor
20. júl 2010

@dajna11 myslis to uhorene dietatko?...ak ho uz porodila natajno, preco ho preboha nedala do hniezda zachrany?..ale upalit vlastne dieta?,...ale priznam v prvom momente mi napadlo, ze volila si ho dat zobrat ☹ ..ako malo prezit tu bolest pri upaleni..