Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

diddi
17. feb 2010

dusa dietatka si este pred narodenim vybera svojich rodicov...skuma ich,sleduje....je pritomne svojho splodenia....tak mu to nepokazte!!!....a ak sa rozhodnes pre interupciu,tak ta dusa dietata vedela o tom,ma svoju karmu,tu najtazsiu,vedela,ze ju ty znicis.....tak pocuvaj jej hlas a ako sa rozhodnes,tak bude....vlastne to dietatko v tebe davno vsetko dopredu vie....taka je vola.

grettka
17. feb 2010

to, ze sa bojis, je normalne, vela zien zaziva pocit obav, ze ako to zvladnu. A moj nazor? Mat 26 rokov ako ty, podporu partnera a rodiny, a mat kde byvat, ako pises, tak kaslem na to, co povedia v praci (aj ked sa iste natisne pocit, ze uteka pracovny vlak, a kym zena pride z materskej, tak vela veci jej unikne, ale to je zas druha vec), a poviem si, ano to dieta sa narodi. 🙂 Ide o to, ze mozno psychicky sa na to necitis, ale fyzicky si v najlepsom veku na dieta, to ti povie kazdy lekar, tvoje telo este nie je unavene, a to, ze sa vam podarilo pocat babo, je len dokaz, ze ste obaja v poriadku 😉 v dnesnej dobe, ked ma to tolko parov problemy. Ja by som to brala ako "znamenie zhora", ze je skratka najvyssi cas na dieta. 😉 a vybralo si tuto dobu, aby prislo.
Kazdopadne, neber to ako prehovaranie, vyjadrila som len svoj nazor. Drz sa, nech uz urobis akekolvek rozhodnutie.

maja22
autor
22. mar 2010

Okrem projektu Zachráňme životy ( http://www.zachranmezivoty.sk/ ) sa pri príležitosti 25. marca - Dňa počatého dieťaťa - spúšťa nový projekt Alexis - http://www.alexisporadna.sk/

sisi32
3. jún 2010

Baby pomoooc

Dnes som zistila ze som tehotna...Na 99% som rozhodnuta ze musim ist na potrat..
Chcem vam trosku opisat moju situaciu...mam dve malicke deti, muz a otecko od nas odisiel, stratil zaujem. Pred troma mesiacmi som si nasla muza, priatela, o ktorom som si myslela ze moje sklamanie mi pomoze prekonat, ze zabudnem na utrpenie, bitky, hadky, ponizovanie s mojim este manzelom. Az dodnes. Rano som si po par dnoch meskania menstruacie urobila test. Bol pozitivny. Zavolala som mu, prisiel, jeho jedina otazka a odpoved v jednom bola ci som ochotna si to dat prec...som uplne na nervy, nechcem plakat aby to deticky nevideli, dusim sa.... Potrebujem sa vyplakat..........

Stále som bola proti potratom. Aj to druhe dietatko je neplanovane, a nikdy by som to neurobila. Ale zeny co by ste robili vy? Neviem vlastne preco to tu pisem, asi chcem mat svoje zmyslanie a cin ospravedlneny..

kk77
3. jún 2010

mila sisinka, ked to citam, je mi neskutocne luto, co vsetko musia prezit zeny v takejto situacii. srdce mi krici, nechaj si babatko, ale klamala by som, keby som povedala, ze ta nechapem. ale tam kdesi vzadu v hlave si myslim, ze ty sa s tym popasujes a ze to zvladnes aj s tromi detickami. ziadna kasa sa neje taka horuca a mozno ta nasledujuce dni prekvapia a presvedcia. ver, ze budem na teba stale mysliet. prajem ti vsetko dobre a drz sa.

megi93
3. jún 2010

sis32 a prečo tvoj partner chce aby si si echala dieťatko vziať?

sisi32
3. jún 2010

Uz teraz povedal ze ked vychladneme sa porozpravame...ale prva jeho reakcia bola..dufam ze si OCHOTNA si to dat prec...ostala som ako vyorana mys
A dalsi dovod je ze sa pozname velmi kratko, kratucko. Nechapem ako sa to mohlo stat..uz som si vybavovala aj antikncepciu
Baby bojim sa ze budem lutovat ked pojdem na interrupciu, ale bojim sa ze raz olutujem ze som na nu nesla...

megi93
3. jún 2010

Ja osobne neviem čo tvojho priateľa vedie k tomu, aby drobca nechcel. Ja osobne by som sa pre interupciu rozhodla iba v prípade, že by moje dieťatko malo byť postihnuté, alebo nejak choré. A myslím si aj to, že hoci sa poznáte iba krátko, ak ste si súdení, tak vás drobec spojí (v prípade, že si ho necháte) a ak si nie ste súdení, prečo má za to zaplatiť možno budúci génius 🙂 Neviem, ale nenapadá ma situácia, kedy by som si mohla povedať, že ľutujem, že mám svoje dieťa. Ak by bolo aj dvadsiate piate, všetci by boli proti tomu, aby som ho mala a nemala by som čo do úst. Keď už raz prišlo, hold, na niečo je to dobré, to určite hej 😉
Každopádne, budem držať palec, aby si sa rozhodla tak, že to nikdy v živote neoľutuješ a aby si bola šťastná.

stella224
5. jún 2010

sissi ja som na tom uplne rovnako...moj prvy chlap ma opustil ako som ostala tehotna ! zvolila som si mat babo..staram sa sama nikdy mi neposlal ani korunu a uz nikdy som ho nevidela.... ked mal maly 9mesiacov spoznala som chlapa..vraj si nerozumie so zenou a tak.. boli sme spolu , myslela som ze sa casom rozvedie ked to jeho manzelstvo bolo take nestastne ! po 2 rokoch a par mesiacoch nam bolo spolu fajn som ostala tehotna , ten človek sa zmenil o 360 stupnov! vyhraza sa mi! ze mi zo zivote urobi peklo ak si to dieta necham ! V stredu mam ist na potrat a ja neviem čo mam robit ! Ist a bojovat s vyčitkami ? ako sa s tym mam vyrovat ! a to uz mi poslal aj peniaze na učet aby som na ten potrat išla! alebo neist...trapit sa sama, 2deti od 2 roznych muzov... byvam v malej dedine.tie ohovarania ludi a ten tazky zivot čo ma čaka.... plačem cele dni uz teraz... neviem čo mam robit som uplne zufala. ! A hlavne hlupa ze som zase naletela dalsiemu chrapunovi .... prečo!!!! čo mam robit ! Budem moct mat vobec este niekedy svadbu v kostole po tom zakroku čo vykonam ?

janinah
5. jún 2010

dievčatá,skúste si napísať na papier na jednu stranu pre,na druhú stranu proti-čo by bolo s dieťatkom a čo bez neho, ja osobne by som na int. nikdy nešla a myslím si,že všetko sa dá zvládnuť,vždy sa nájdu ľudia,ktorí pomôžu,z rodiny aj cudzí.... stella,podľa tvojich slov sa so zákrokom nikdy nezmieriš,ešte na to len myslíš a už máš výčitky 😒
nemáte to ľahké,ale nevzdávajte sa,ja som otehotnela naposledy v 42 r. /cheli sme,ale neverili,že sa ešte podarí/ a potom ,keď som to povedala mamke,tak ona na to- toto dieťa ťa dochová....tým chcem povedať,že dieťa vám všetku lásku vráti a dá vám to,čo žiaden chlap 😉
držte sa,mamičky 🙂

maca793
5. jún 2010

stella224
ja som v podobnej situácii. rozdiel je v tom, že som bola vydatá, ex platí poctivo, už má aj svoju rodinu a dalšie 2 deti.
po čase som si našla priateľa, ostala som po roku tehotná ale tehotenstvo nepriebiehalo tak ako malo a tak som išla na upt. neľutujem to lebo dieťatko by bolo postihnuté a ja by som to nezvládla. hned na to som mala priateľa hned som aj otehotnela a to som bola necelé 2 mesiace po upt. dieťatko som si nechala a tiež sa zmenil o neuveriteľých 360 stupňov. od toho času som ho nevidela len stretávala s jeho bývalou rodinou, ked som porodila začal mi robiť starosti, že dieťa nie je jeho, a tak som sa s ním súdila 2 roky o otcovstvo. teraz platí nie celkom super výživné, malú nevidel vôbec a to býva o ulicu vyššie ako ja.
a môžem ti povedať, že sa vôbec nehanbím za to, že som hned otehotnela po krátkej známosti, dieťatko som si nechala a je to náš najväčší poklad v našej rodine. máme ju všetci strašne radi, dávame jej všetko čo si zažiada. zvládam to ako tak, nebyť letákov čo roznášam tak neviem neviem. ale vôbec si nesťažujem. dovolím si prakticky všetko. nič si nemusím odopierať sebe a ani deťom.
ja by som na tvojom mieste nešla na interupciu, peniaze by so mu vrátila a keby vyhrážky pokračovali, tak by som to riešila podaním žaloby na jeho osobu.
a kašlala by som na tých ľudí čo bývajú v tvojej malej dedinke. ved nie si prvá a ani posledná, čo sa takto sklamala. hod všetko za hlavu, vstíč ju a pevne vykroč.
možno časom budeš rada, že si si nezvolila tú cestu. nechci si to vyčítať do konca života, že si ukončila bezbranný život.
držím ti palce

nina41
3. júl 2010

Ja mam tiež asi taky problem ,že som tehotna a neviem čo mam robiť,na jednej strane si to male chcem nechať,ale jeho otec je velmi nezodpovedny,oklamal ma,ako som sa snim rozišla ,zistila som ,že čakam babetko,4synov mam s byvalym mužom,piateho s dalšim ktory mi nedal ani korunu nanho,a teraz šieste-aj zdravotne natom niesom najlepšie.

evulilik
3. júl 2010

@nina41 nuž šesť deti to je silná káva musím uznať.. na to je antikoncepcia...Ale ked sa stalo tak sa stalo.. Ja osobne interupciu odsudzujem.. ked 2 deti tam aj 3, kde 5 deti tam aj 6, núž neviem ako si na tom finančne a aj ked ten zdravotný stav , ale pokial tehotenstvo neohrozuje tvoj život a tak aj budúcnosť tvojich už narodených 5 detí tak by som v najhoršom prípade volila adopciu...než niekomu sebecky vzala život...Dnes je veľa možností... ! Jednu chybu si už spravila ked si nechcela dieťatko mala si sa chrániť.. POZOR aby si nespravila aj ďalšiu 😔

nina41
3. júl 2010

@evulilik prave som si chcela dať antikoncepciu,čakala som len na menzes a už som chcela isť k lekarke,ide o to že ja sa staram o deti sama,ved ide o to ,že neviem ako by dopadol pôrod,ked už pri 5 som mala problemy počas tehotenstva a mesiac po cisarskom som začala pracovať

nina41
3. júl 2010

bojim sa len toho či prežijem pôrod,a priatel to spravil naschval aj ked vedel ,že nesmiem mať babo

janinah
3. júl 2010

nina,kým si čakala na antikoncepciu od lekára,mohla si použiť to,na čo lekára netreba /spermicídny gel,čípky,kondom.../ ,lebo dosť si si riskla a teraz myslím na tvoje zdrav. problémy,lebo kde sa naje 5 detí,tam sa naje aj 6-te,v počte detí by som problém nevidela,určite máš aj dosť detských vecí odložených...poraď sa s lekárom,neviem si predstaviť objektívny dôvod,prečo by si nemala prežiť pôrod....držím ti prsty,možno to bude dievčatko 😉

nina41
3. júl 2010

@janinah toho žeby som neuživila 6 deti sa nebojim ,ani reči ludi,ano poradim sa s lekarom čo povie,inač ja interupciu odsudzujem,iba jedine vtedy je pripustna ked je ohrozeny život matky,alebo dietatka,nikdy som neuživala antikoncepciu,

janka5861
3. júl 2010

@nina41- ja tomu nerozumiem, ved dnes existuje antikoncpecia...mat deti je pekne ,ale v dnesnej dobe sa o ne postarat je teda velka vec. ono aj ked zostanu veci po 5 detoch ,ale dat im vzdelanie,zaplatit lekara ak je sikovne nejaka ta VS .... ja by som uz urcite uzivala antokoncepciu pri druhom dietati lebo si myslim , ze na dnesnu uzasnu dobu je dve deturence az, az .... to je moj nazor ,iba moj ....

nina41
3. júl 2010

@janka5861 viem očom hovoriš,ale ja som nemala priatela stale,ako som otehotnela s riškom,ostala som sama,a priatela som mala až teraz,staram sa o 5 deti,platim hypoteku,byt,teraz riešim novy byt,

janka5861
3. júl 2010

@nina41 JA TA OBDIVUJEM , JA BY SOM TO NEZVLADLA ANI NA 10% .... MYSLIM TO UPRIMNE ...

nina41
3. júl 2010

@janka5861 dakujem,ale myslim si žeby si to zvladla, ešte ma čakaju s byvalym mužom 4 sudy,riškov otec mi nedal na maleho ani korunu,a tento terajši priatel ma tak oklamal,že som sa snim rozišla a zistila som,že som tehotna.

janka5861
3. júl 2010

urcite nie .... ja naozaj neviem ako by som to robila ... to je pre mna sci-fi .........

bibione
3. júl 2010

@nina41 teraz budem za zlu,ale nevadi...mas 5 deti...vies,ze dalsie by si nemala mat a lekar ti nenavrhol strerilizaciu?? ze ich uzivis vsetkych 6 deti je super,to je v dnesnej drahej dobe obdivuhodne..tak preco mas stym problem?? antikoncepciu neberies alae hlavne,ze si tehotna...tak ked viem,ze som plodna jak jablon,tak stym nieco urobim,,,si stara dost na to,aby si myslela aj na to,nie*?

.ale naco zeny cakate,a to myslim vseobecne,ked idete s chlapom do postele?? ked nechcem ostat tehotna,tak sa chranim predsa...necakajte,ze stym pride chlap,,,musite sa o to same postarat 😔 a to nehovorim o tom,ze tehotenstvo,aj ked nechcene,este nieje to najhorsie...co HIV?? tam vas ani antikoncepcia nezachrani...zeny,zeny...kde ste nechali rozum??
tymto nechcem povedat,ze UTP schvalujem ci neschvalujem...ja osobne by som nesla,pretoze by som nemala dovod...pretoze sa chranim a skutocne nechapem zeny ,ktore otehotneju,,,lebo sa nejakym zazrakom zadarilo a teraz ziadaju co...rozhresenie?? ako som ti tu citala,tak mam pocit,ze nielen mlade baby nevedia co a ako,ale aj dospele a inteligentne zeny...

nina41
3. júl 2010

@bibione nikdy som neuživala antikoncepciu kvoli tomu ,že mam krčove žily ,aj vo vnutri,sterilizaciu mi navrhla lekarka tyžden predtym ,ked som už išla do nemocnice,žiadne vysvetlenie čoho sa to tyka,mam problem s pôrodom ,niestym žeby som to male neuživyla,asi je to starosť aj chlapa ,ktory vedel,že nemôžem mať deti a spravil to naschval,ja nepotrebujem rozhrešenie ,ale chcela som počuť nazor,mam znamu ktora uživala antikoncepciu ostala tehotna,druha mala vložene teliesko tiež ostala tehotna,

bibione
3. júl 2010

@nina41 ved ja chapem,som pisala,ze ta obdivujem,ze ich dokazes vsetky uzivit a sama...ale bohuzial...na chlapa sa nemozes spoliehat 😠 ...im je to suma fuk...a urobil naschal? to je co za vyhovorku 😅 prepac,ale toto ti ja nezeriem a k tej antike...sak ty si ziadnu nikdy nebrala 😅
strelizacia je podviazanie vajecnikov a je to trvale

nina41
3. júl 2010

@bibione ked som sa ho spytala či to spravil naschval bol ticho,prave som čakala na menzes a chcela som isť ponom k lekarke ,normalne som mala aj bolesti ako pri menštr. ,kvoli tomu som aj išla k lekarovi,pri sterilizacii som chcela vedieť čo ti robia,a čo sa potom robi stvojim telom

bibione
4. júl 2010

@nina41 v prvom rade si mala mysliet na seba a nespat snim bez ochrany...tak ci tak,je to uz jedno,ale byt na tvojom mieste,tak na to UPT idem,pretoze uz mas 5 deti a neriskovala by som,ze hoci aj porodis to sieste,ze sa rti nieco nestane a kto potom bude s tymi 5trimi?? teraz musis mysliet na deticky 😔

traktor
4. júl 2010

hmm..ist na potrat a potom po dalsom takom raze zas dalsi potrat a dalsi?...tu fakt treba riesit ochranu /viem, ze teraz je uz neskoro ale .../ved dnes je tooolko moznosti...ak ine nie tak fakt sterilizaciu..pri tvojom pocte deti a pri zdravotnych problemoch ti ju urobia bez problemov..a myslim, ze teraz sa nespoliehaj na rady inych..ci si babo nechat ci nie...dolezite je ako to citis ty..lebo ty ho budes vychovavat...alebo ty budes zit s tym pocitom , ze si ho dala prec...hlavne je to na tebe , nie na ludoch co ti tu napisu...nina , tehu uz mas potvrdene, ci len ty si to myslis?bola si uz u doktora?...inak ved si mohla pouzit aj tabletku po.../aj ked je na to uz neskoro...skratka moj nazor,musis zacat riesit svoj zivot, ved nie je mozne len cakat , kym otehotnies a potom co?...ja mam tiez dost deticiek, matko bol neplanovany..ale je to velka radost , ze ho mame..ale dalsie uz nebude...a riesim to inak ako potratom...vsak to je tiez zataz pre orchanizmus..a potom ten pocit, ze ...ale vsak to kazdy vie...ja osobne som proti potratom..ja sama som prisla o 2 deticky..nemohla som donosit babo/ a potom sa nimi roztrhlo vrece 😀 / .....a stale to mam pred ocami , stale na to myslim..ako by vyzerali..teraz by mali 15 rokov... 😢 ...ale zas mam svoje 4 poklady.. 🙂

bibione
4. júl 2010

@traktor presne tak,ved ked nieje hormonalna antikoncepcia,tak je aj vnutromaternicove teliesko a aj ta strelizacia...sak ja neviem na co tie baby myslia 😠 tak isto ta tabletka po,je to do 24hodin a aj do 72hodin po styku,je uplne zbytocne potom vyplakavat,ze je v tom,ked nemyslela dopredu a nechranila sa hned pri prvom styku a nie to riesitz az potom...to uz vascinou byva neskoro

nina41
4. júl 2010

@bibione lenže kedy som si mala dať tu tabletku po styku ,ked neviem kedy to spravil?ani jedna antikoncepcia nieje 100%