Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

helenkasabinka
22. sep 2009

katrin21 asi si zle citala ale ja som nazvala tie poulicne zeny ktore idu opakovane na potrat...tak sa prosim ta neurazaj s tebou to nic nemalo spolocne........presne ako napisala sasiki 😉

katrin21
22. sep 2009

potvorka: mas vsoj nazor, ale je urcite ovplyvnený tym, ze ty po babatku tuzis a nedari sa, ze si velakrat potratila... takze je tvoj postoj pochopitelny.. to by som ja ja na to pozerala tak.Viem to, lebo aj ja teraz veli tuzim po babenku a nedari sa a kamoska isla v novembri na interupciu, a aj som ju odhovarala, nech to nerobi... je to tak. proste podla mna, ona si to babo mohla nechat. ale to je moj pohlad.

podla mna sa nad tym kazda zamysli, ci mlada zaba, alebo starsia ( nechcem povedat ropucha 😀 , elbo uz mam dvojansobok veku 16tky)

nikollette
22. sep 2009

Akurát pred týždnom bola u nás akcia proti potratom..
v meste vylepené obrovksé plagáty, tých obrázkov, no hrozné 😔

Porovnanie 24tt zabitého dieťatka potratom a 24tt predčasne narodeného chceného dieťatka v nemocnici...

Tiež si myslím že právo na potrat by mali mať ženy: znásilnené, alebo ked je dieťatko choré 😔
a nie len tak každá druhá, ktorá z nedbanlivosti otehotnie...

katrin21
22. sep 2009

titkova miriam: suhlas 🙂

erikasadek
22. sep 2009

potvorka,
je jasne ze to nechapes nemozeme vsetkemu rozumiet... taketo myslenie je pre teba cudze..
na tom nic nie je
, nemozeme vsetky rovnako rozmyslat.;ze? 😉
kazda sme ina, akazda mame ine city a vnimame veci inak.. s nasho pohladu... 😉

kazda zena sa so svojim smutko vysporiada inak.. jedna hned druha neskor a tretia nikdy..
kazda sme ina...

zamyslam s anad tym preco spavaju, nie je mi to jedno.;ale bohuzial, mysliet si ze v tejto dobe kde je to bezne, ustrazis prave svoje dieta, je skoro nemozne,
bud ju zamknes chudera ked s adostane k veci bude len vystrajat, alebo robit veci naschval.;
alebo , pomoze, dobra dovera..;

osobne v rodine, mame 3 velkych chalanov, najmaldsi ma 15 a teda na zaciatku boli vsetci prekvapeni, preco mu rodicia dovolia si viest svoiju kocku domov..?
preco nie, radsej pod mojou strechou ako niekde kde neviem kde je, a s kym..
je to o dovere.. raz to musi prist.. bohuzial nova generaci zacina skor..

mysliet si ze prave ja to mojej edcere nedovolim , je , uplna utopia..

erikasadek
22. sep 2009

zalezi co nazyvame nedbanlivostou.. 😉

katrin21
22. sep 2009

nicolette: to si dobre zabila... v 24tyzdni sa uz potrat nerobi.. len do 12 tyzdna..( teda pokial nejde o nejaku vrodenu chybu, vetdy povolia aj neskor)

nikollette
22. sep 2009

Tak ti mám naskenovať obrázok.. tu to mám pred sebou 😔
mozno je to foto aj na nete.. nie možno ale určite...
daj si stop genocíde, obrázky, a tam to máš.. potrat v 24tt... nie je tam písané, či je to potrat kvoli vrodenej vade, ale je to potraz v tak pokročilom štádiu tehotenstva 😔

helenkasabinka
22. sep 2009

katrin aj ja som videla na obrazkoch potrat 24 btt dietatka 😅

nikollette
22. sep 2009

Nechápem prečo sa hráš na mudru, ako keby som napísala nejaký nezmysel...
tu je link..
potrat v 24tt 😔

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://nd...

helenkasabinka
22. sep 2009

http://www.stopgenocide.sk/

pozrite obrazky ☹

helenkasabinka
22. sep 2009

nikollette az mi slzy tecu po tom linku co si dala ☹

nikollette
22. sep 2009

helenka, presne ten leták mám pred sebou..
a tam je aj to porovanie, 24tt chcené a 24tt zabité dieťa...

helenkasabinka
22. sep 2009

nikollette mame rovnaky nazor na to 😉

katrin21
22. sep 2009

erika: presne , aj my sme chodili s frajerom ku nam ale nikdy sme nejak nevystrajali..

a o zakazovani mam jeden priklad: nedavno bola sudna sien na Jojke... asi 18rocne dieta ani nevedelo ze je tehotne, dostalo porodne bolesti doma, zamklo sa v kupelni a dieta neprazilo- zadusila ho...
zda sa vam nepochopitelne , ako to, ze nevedela, ze zena moze otehotniet? ako k tomu dojde? ze ako sa ot prejavuje a ze ani matka to nevnimala?
Psychiatricka ju vysetrila.. baby zila v mammou a babkou.. mamu kedysi oskašlal a nabuchal nejaky chrapun a vychovavala dceru v tom, ze chlapi su zmije, zvery, pliaga ludstva, ze zene len nicia zivot a pod.. uplne vulgarizmy.. o sexe nikdy nehovorila,lebo by ju vraj na to len naviedla... TV jej zakazovala, aby sa nepokazila, nikam ju nepustala, nic nesmela... uplne teliatko z nej vyrastlo a ked ju nejako chalan takto zbalil, ani nevedela, co to vlastne robia !!!!
Psych. povedala, ze je to mozne, ze je zmahgorena, nema dostatocne povedomie, nevedela reagovat, nechapala, co sa deje... kde sa vzalo to dieta... uplny skrat... stale len opakovala " neplač malička" a utierala ju tak uterakom od krvi, az ju zadusila....
Takze vysledok vychovy..
Odsudili ju, potom predcasne pustili za dobre spravanie a ona potom odisla do klastora za mnisku a dnes zije niekde na vychode a stara sa o chorých v nejakom hospici....

katrin21
22. sep 2009

nikolette: vask ako som povedala, ak islo o vrod, vadu - moze byt...

bodka13
22. sep 2009

potvorka...všetci máme nejaký svoj názor 😉 ...ale podľa seba viem že názory sa menia aj tým čo v živote prežívame 😉 a preto sa riadim "nikdy nehovor nikdy"....píšeš,že ešte nemáš detičky ale určite už vieš akoby si ich chcela vychovávať,čo im dovolíš a čo nie - uvažujem podľa seba,lebo aj ja som myslela že to pôjde presne tak ako to chcem ja 😀 ☹ ....iba jeden príklad : pred narodením mojich chalanov som nechápala prečo sa deti(okolo 1 roku) hrajú s takými vecami čo im do rúk nepatria=mobil,kľúče,ovládačka a hovorila som si že moje teda nie!!!...ale pre chvíľu ticha v byte 😕 😀 😀 😀

Myslím že ani jedna mama si nemyslí že je OK,keď jej násťročná dcéra začne "spávať" s chlapcom...tam je to potom o tých rozhovoroch,dôvere a zabezpečení ochrany pre slečnu 😉 ...no a prečo sa to stane?- lebo si myslím,že ani ty nebudeš všade chodiť so svojou dcérou do jej 18 rokov ...myslím tým že s ňou nebudeš tráviť všetok jej voľný čas-lebo nebudeš mať nato čas,a ona bude potrebovať samostatnosť

Potvorka...Čo ak zlyhala antikoncepcia?veď tá žena ju brala preto že dalšie dieťa nechcela=necíti sa naň,nemá ho ako zabezpečiť lebo už má 2-3doma....čo má potom urobiť? - donosiť,porodiť?a klesnúť na sociálne dno?...odpoveď že kde sa vychovávajú dve sa dá zvládnuť aj tretie je pre mňa nedostačujúca 😉

erikasadek
22. sep 2009

lebo ma pravdu, potraty s arobia, len do 12 tyzdna, tie viac su len na lekarsky predpis.. ak je neaka vrodena, chyba..

co tak obrazky tyranych , deti, a traumatizovanych , na cely zivot , u matiek ktore ich nechceli a nemali nikdy radi..
radsej nech trpia cely zivot...

baby ja vas chapem.;ale treba chapat aj tu druhu stranu.. co je vatcsie zlo pre to dieta sa narodit a trpiet cely zivot.. a byt nechcenym, alebo , nenarodit sa vobec..

nikollette
22. sep 2009

Fuj ,až mám zimomriavky s tohto príbehu 😔
a to malé sa narodilo normálne živé, a až ona ho zabila svojimi nevedomosťami 😢 😔

helenkasabinka
22. sep 2009

kaslite na to lebo zbytocne tu vzniknu len hadky a je normalne ze kazda ma na to iny nazor

erikasadek
22. sep 2009

janse, kazda ma nato iny nazor.. 😉

len sa mi to zda byt na slovensku zbytocny hon na carodejnice...

helenkasabinka
22. sep 2009

erikasadek preco si to myslis? 😕

potvorka88
22. sep 2009

Katrin ak si narazala na mna tak si to zle pochopila

katrin21
22. sep 2009

ale podla mna to je nie potrat, ale predcasne narodene dieta.. a vyuzite pre kampan, lebo vyzera tak ako vyzera....

helenkasabinka
22. sep 2009

katrin aj to moze byt 😉

potvorka88
22. sep 2009

Bodka su hniezda zachrany ked zlyha antikoncepcia

katrin21
22. sep 2009

potvorka: v com som narazala? v tom pribehu? nie na nikoho..

to som len napisala, co vsetko si myslime o nasej spravnej vychove a ako to moze dopadnut ( teda v extreme)..

inak hej, to babo sa narodilo zive... ta baba bola uplne taka puťka, nic nechapala, nevedela... a matka- no comment... jak zacala nadavat na muzov presvedcena o svojej pravde... to sa neda ani reprodukovat.. normalne psych narusena...

inak ja sa nehadam. jasne ze mame ine nazory, ale ved sa ta tema vola diskusia, nie?? 😉

helenkasabinka
22. sep 2009

katrin jasne ze diskusia 😉 kazda si mozeme svoje napisat 😉 ja nic v zlom 😔

erikasadek
22. sep 2009

PODLA TOHO co pocujem a citam v poslednom case..... ake , propagandy , su .. podla topho vsetkeho..

katrin21
22. sep 2009

potvorka: hniezdo zachrany????

byvam v PD, pokial viem, ziadne tu nie je..aj keby bolo, kde bude? mozno daleko pre zenu niekde na dedine, alebo kde.. co taji dieta, co ho nechce a uz vobec sa snim producirovat kym ho zanesie..

suhlasim, ze hniezda su super vec, nechapem matku, co uz dieta vynosi a takto zle potom skonci niekde v kontajneri, to je ozaj spodina.... ale to by hniezda museli byt, co ja viem, na kazdom sidlisku, aby amli zmysel, nie len v pár miestach...

erikasadek: diky za podporu ze mam pravdu 🙂