Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

traktor
9. júl 2010

....nebudem klamat, je to tazke...zaraba len mm , ale stale sa da, ked sa chce...ja aj peciem, aj okna pojdem umyt...ved to nie je hanba...ale zijem a spim kludne...mam svoje poklady...a nech si o tom mysli kto chce , co chce...bohatstvo to nie su len peniaze....niekto ma miliony...a ma menej ako ja...

sisi32
9. júl 2010

Bambusko ja viem že podpora a ostatne veci su dolezite ale ja robim v takej robote, ze skoro dennodenne sa stretavam z bytkami, alkoholom, samovrazdami a to všetko je koli peniazom. To mi ver. Je ťažka doba a prinašať deti do tohto sveta je riziko. Velmi sa o svoje deti bojim, lebo okolo nas su same autohavarie pre fetakov, alkoholikov alebo prepracovanych ludi......

traktor
9. júl 2010

aj ja sa bojim o svoje deti...ved kto nie...ale ani raz mi nenapadlo dat ich prec...ani raz...a to som mala komplikacie...mohlo to dopadnut aj inak...a predsa sme to riskli a matko je tu , zdravy, krasny a nas...a deti si ho uzivaju....aj ked to mnohy nechapu, ze 4 deti...su 4 , no a co?...

latvia
9. júl 2010

@sisi32 ja sa tiez bojim o svoje dieta a pracujem tiez s roznymi typmi ludi, od vrahov , cez alkoholikov, narkomanov,nezodpovednymi vodicmi....ale utratit aby nevidelo hrozy sveta? 🤐

reisi
9. júl 2010

bohatstvo nie su peniaze...ani nic materialne....bohatstvo je mat deti, zdravu a funkcu rodinu.Na tom sa da stavat, na laske...nie na peniazoch.
Bitky, alkohol a samovrazdy ver, ze nie su dosledkom financii ci nemajetnosti ako pises! To je velmi mylna predstava...zivot nestoji na peniazoch ale na to musis prist ty sama...

diddi
9. júl 2010

@sisi32 a ako sa teraz citis?...je to oslobodzujuci pocit?...alebo pocit prazdnoty?...co citis?

dajna11
10. júl 2010

@traktor máš pravdu...mať krásne zdrave detičky,radosť z nich a vidieť že oni maju radosť......milího milujucejho manžela a tak fungujucu rodinu...to je nad všetky peniaze sveta.

dajna11
10. júl 2010

@sisi32 ako možeš útočiť na ženu ktorá s láskou vychováva 4deti?čo ty vieš,možno ich chceli.poznam rodinu kde maju 7detí a sú šťastní.a pomahaju si,miluju sa.niekto aj ked ma jedno dieťa nema z čoho našetriť 1000eu.nie každý zaraba 2000eu mesačne,sú radi že maju čo do ust no to neznamena že tarez nemaju mať deti,že ich budu lekári nahovarať na interupciu alebo čo. neodsudzujem tie čo šli na potrat,je to ich vec,ja to viem pochopiť....možno by som konala rovnako keby som ostala sama....ale nebudem to hovoriť ako keby som šla do kupelov,doležitá jke prevencia..už len z toho dovodu že je to vážny zásah do organizmu ženy.len ma zaráža že to aby si dala dieťaťu majetky,byt tak že to je to naj v živote a kto to nemože deťom dať tak nech deti ani nemá. väčšina ludi si berie požičku na bývanie a žiju,kde je problem?nikdy som matke nevyčítala že mi nedali milion na byt,myslím že škola života je ovela viacej....a vedieť sa o seba postarať sám...to si človek váži a nie ked dostane nejaký neschopák všetko pod nos.....

dajna11
10. júl 2010

@emanka mne neva že bol na potrate,ved každý si robí čo si myslí že je vhodné.....ja nikoho takého neodsudzujem,ja sa len čuduejm ako sa naváža do ženy ktorá na potrat nešla hoc čakala 4deiťa....že ho nebude vedieť zabezpečiť,že im nič nedá do života,že budu byvať na požičku a pod. nepoznám vela ludí ktorým rodičia dali peniaze na byt či dom.
a sú happy......ajmoji rodičia celý život robili poctivo podotýkam....a nedali nam na bývanie,no pomahali ako mohli.

dajna11
10. júl 2010

@latvia možno iba ak bude mať vedla seba partnera ktorý bude vyhovovať podmienkam výberu...aby bunka mala byt a auto a všetko.

traktor
10. júl 2010

...to , ze bol niekto na potrate nezmenime, to tu bolo a aj bude...len si myslim , ze normalnemu cloveku nie je lahostajne, ked niekto napise o potrate pomalicky, ze je to uzasna vec...podla mna treba o tom hovorit, treba hovorit aj o ochrane , o sexe a o veciach co s tym suvisia...ved tu nejde o fazulky ale o dieta...a nakoniec aj o zenu, ved potrat je zasah do tela zeny..a potom kolko zien ma popotrate rozne komplikacie...ak by ste si citali stranky dozadu, tak nikoho nekamenujem, nepluvam po nom...len fakt nemozem byt ticho ked niekto ako
@sisi32 napise o potrate to , co napise...a potom to dorazi peniazmi a majetkami...keby kazdy tak rozmyslal...tak polka z nas tu dnes nie je ...ale sme niekde vo vedrach 😠 ...ja som pisala, matko bol neplanovany ale to neznamena, ze sme ho chceli dat potom prec...isli sme do toho s tym, ze keby sa aj nieco stalo, berieme na seba tu zodpovednost, ak nie, boli by sme sa chranili...teraz to tak je..mame 4 deticky, sme pysny a hrdy , ze ich mame ale fakt staci, tak sa chranime...tiez nebudem ako jablon rodit kazdy rok 😉,
@dajna11 plne s tebou suhlasim, dobre si to napisala 😉 ...prajem ti krasne tehulkovanie a chlapca ako buk 😀 😉

dajna11
10. júl 2010

@traktor dakujem.....už sa mi to kráti. mna totál jej príspevok vytočil....ako koli tebe.ja malej nebudem mocť dať byt a auto..to je mi jasne ale o to menej ju nemilujem nie?keby som podla toho rozmýšlala tak deti mať nikdy nebudem...a myslím že asi ani tá sisi....pokial má take hodnoty tak nikdy nebude vhodné mať dieťa......želám aj vám všetkým vela zdravia a nech ti krpci robia radosť

sabiatko
10. júl 2010

a ja som si myslela, ze ju k tomu nutil, ked pisala, ze ju fyzicky tyral. to sa da s niekym dobrovolne milovat, ked vas tyra? to ale potom treba naozaj brat zodpovednost za svoje konanie, ked to bolo dobrovolne. to snad kazdy vie, ze je pri tom mozne otehotniet, ked je to bez ochrany. no a chuda babo za to zaplatilo 😒

romanelka2
10. júl 2010

@traktor 😉 Awojky vidim ze si spravna matka ktora miluje svoje deti naj na tomto svete a zato ti poklonu 🙂 Aj ja by som nigdy nedala prec babo mozno ano ak by to bolo zo zdravotnych problemou ohrozene mislym plod ☹ ale inak nie !!!! Mam 3,rocnu dcerku a 23,rokou a zatial jej nic nechyba ma nasu lasku a vsetko co potrebuje aj ked niekedy zo zaciatku som si mislela ze som mlada a mam este cas 😒 ale teraz ked sa zamislim tak preco ked to prislo tak je to tu !! druhe babo zatial neplanujeme ale davame si pozor !!!! A ak by sa nahodou stalo... tak co uz vychovame !!! a budeme lubit 🙂 Ved je to najkrajsie na svete co moze byt no nie?

janinah
11. júl 2010

že nebolí? o tom ma nikto nepresvedčí...ako sa toto vlastne dá zistiť?

pia22
11. júl 2010

Zelala by som vsetkym, ktori to tvrdia, vidiet endoskopicky zaznam, ktori som videla ja, kde po preniknuti interupcnych nastrojov do maternice, dieta pred nimi unikalo v plod. vode, uhybalo sa, a to dost dlho, pokial ho nezasiahli klieste ☹

latvia
11. júl 2010

@seve_ranka mozno ich to neboli (niesom presvedcena pokial sa neurobi studia), ale jednoznacne to plod vnima....bolo dokazane ze sa plod brani ked do maternice vniknu nastroje....mne toto staci

cervena_ciapocka
11. júl 2010

@sisi32 ... sisi píše, že nechce priviesť dieťa do takéhoto sveta, kde sú samé bitky, havárie, zlo ... ale keby sme sa pozreli bližšie na tých ľudí, tak možno väčšina je práve z rodín, ktoré im dali "všetko", ... všetko okrem lásky.
Myslím si, že je lepšie deti naučiť správne a slušne žiť, a zaobídu sa aj bez toho aby dostali auto, byt len tak, čo si možno ani nebudú vážiť .... Veď poznáte to príslovie, neviem či ho teraz poviem správne ... "Že ak chceš svoje dieťa nasýtiť nedaj mu rybu, ale nauč ho loviť . " .... a presne o tom to je.

traktor
11. júl 2010

boli, neboli...je to DIETA ...nie kamen 😠

latvia
11. júl 2010

ani eutanazia neboli

tutifruti
11. júl 2010

Priznám sa... nečítala som celú diskusiu.... a pravdu povediac nemám ani vyhranený názor na interupciu... momentálne si myslím, že by som na ňu nikdy nešla... ale životné okolnosti sa môžu meniť... ako sa mení človek a stať sa môže čokoľvek.... Mám v okolí priateľky, ktoré na interupciu išli... majú deti, ktoré milujú... len jednoducho nejaké okolnosti v ich živote boli také, že sa rozhodli ju podstúpiť... Niketoré to znášajú lepšie iné horšie... ale nikdy by som ich nechcela súdiť... Ja sama som o prvé dieťatko prišla v 12 tt a nebolo ľahké sa s tým vysporiadať....
Ked som ležala počas tohoto tehu v nemocnici tak tam tiež jedna baba čo bola na udržiavaní potratila v 12tt a mne sa vrátili všetky spomienky.... O chvíľu na to som išla na vyšetrenie a dr. ma poprosil, aby som jednej pani ukázala kde je prijmová ambulancia gyn.... ako som ju tam viedla... zdôverila sa mi, že ide na interupciu..., že má doma tri deti.... To sú také životné paradoxy.... To sa nedá vymyslieť....
Svojim detom chcem dať všetko... všetko čo dokážem zo seba odovzdať... aj mm sa naozaj snaží zo všetkých síl... venuje sa dievčatám a strašne ich ľúbi.... Bola by som rada, ak by sme im mohli kúpiť byt.... zaplatiť kvalitné študium... ale... ak to nepôjde nebudem sa tým zbytočne trápiť... Naši nikdy nemali peňazí nazvyš... ale vyštudovala som vysokú školu... počas celého študia som si privyrábala... MM odišiel v 17 r. z domu /pre nezhody vo viere/... skončil učňovku, SŠ, VŠ.... sám sa o seba staral a veľmi ho obdivujem za to, že v tej dobe neprepadol nejakej sekte.. drogám a alkoholu... aj ked vyskúšal hocičo /ja by som určite dobre neskončila 😅 / Na byt máme hypotéku... trápime sa... ja som musela íst od dievčat pracovat ked mali každá rok... ale prežili sme aj to....
A prečo to píšem....? Mám kolegu, ktorý pochádza z veľmi dobrých rodinných pomerov... Nadštandardných... Mama lekárka /veľmi úspešná/... otec je riaditeľom banky... Na dovolenky chodia do Brazílie, Thajska a podob. destinácii... Ľuboš, tak sa môj kolega volá má vlastný byt, ktorý mu rodičia kúpili, auto... je to veľmi dobrý človek... ale... ale On nie je schopný vyjadriť svoj názor... nevie sa rozhodovať v krízových situáciách... všetko potrebuje odobriť vyššou autoritou... potrebuje neustále vedenie.... Jeho rodičia mu dali všetko... a v najlepšej viere, že robia dobre.... Tak neviem... Myslím si, že rozhodovat sa o tom, či dieta ano, alebo nie, preto, aby som mu "všetko" zabezpečila... je rozhodne pomýlený dôvod na interupciu.... Ved to čo dosiahneme bez pomoci iných má pre nás /aspon pre mna/ väčšiu hodnotu.... /aj ked, ak nám chce niekto darovat auto... tak mi poslite IP 😀 😀 /

traktor
11. júl 2010

@tutifruti tak to nejako to aj ja citim 😉 ..a to auto.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
11. júl 2010

@tutifruti a vidim, ze sa ti to krati a cakas chlapceka 🙂 ...tak ti prajem šup šup porod 😀 😉 a krasneho silneho fesaka 😉

tutifruti
11. júl 2010

@traktor keby to záviselo odo mna tak sa aj sama odoperujem.... 😅 😀

seve_ranka
11. júl 2010

Boli. Matku a verim tomu ze aj dieta. Aj ked mozno nie fyzicky. Videli ste niektora film Re-cycle? Ja som pri nom plakala ako mala...

cervena_ciapocka
11. júl 2010

@tutifruti . ... máš úplnú pravdu ... ja som proti interupciám, ale človek nikdy nevie čo ho v živote čaká a ako by sa on zachoval v danej situácii .... mne len stačí keď si predstavím ženy čo otehotneli po znásilnení 😔 .... čo by sme vtedy spravili my?
Myslím, že nikto tu nechce nikoho súdiť a ani na to nemá právo, len ten dôvod čo napísala @sisi32 je dosť úbohý ... 😔

evulilik
11. júl 2010

sisi32 ,,Je ťažká doba a prinášať deti do tohto sveta je riziko." to je tvoja veta tak ja už len jednu otázku : prečo máš vlastne deti ? a dokonca dve... Ked je taka ťažká doba že dve uživíš a tretie už nie ...No to je fakt ťažká doba ani nikdy nebola ťažšia ... Šak ľudia za vojny jedli korienky a matka predsa balila dieťatko do plienok....Poviem to opäť hnusne ale niektoré ženy sú ako zver... Ako tak mačka čo ma štyri mačatá tri príme a to štvrté nechá uhynúť...bo nema dosť mlieka pre všetky...Jediný rozdiel je ten že človek sa môže chraniť pred otehotnením. No iba zver čaká za potrat pochvalu !!!!

evulilik
11. júl 2010

a že je to bunka , no to je fakt úbohé takto sa ospravedlniť... 😒