Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

bibione
4. júl 2010

@nina41 no nic...toto je zbytocna debata,,,ty proste absolutne nechapes alebo necches

nina41
4. júl 2010

@bibione ja chapem,ale teraz je zbytočne rozmyšlať o antikoncepcii,ked sa to už stalo

sisi32
5. júl 2010

Baby tak bola som na potrate, NELUTUJEM. Som stastna s mojimi dvoma detmi aj tie bude treba v buducnosti zabezpecit....Vobec to nebolelo, trvalo to tri hodinky a bola som doma.

A co sa tyka ochrany. Tak verim ze ked niekoho milujete nebudete pouzivat gumu? Ja som spala s mojim partnerom a nie jednorazovkou...HIV? Nebudte smiesne...kazda zena vie posudit aky ten chlap je. Ci sa prilepi na kazdu suknu alebo nie...

A tabletka "PO"? Tak mne nezabrala iba vycistila penazenku o 25 € + 280 € potrat... takze draha zalezitost. Ale poucila som sa, viem ze dieta uz nechcem....

traktor
5. júl 2010

....hm ...tak potom huraaaaaaa...nemusime sa chranit, lebo nic nie je 100 percentne, pojdeme na potrat a je to vybavene? 😅 ..akoze dam na poriadok, ja osobne som proti potratom, ale nikoho neodsudzujem ..ak je to zo zdravotnych dovodov, chapem, ak je to zo znasilnenia chapem...a chapem, ak sa naaaaahodou stane po nechranenom styku ...ale raz...a nie stale, ze vsak co , tak si to dam zobrat a hotovo....ja by som na potrat nesla, ale to som ja...

nina41
6. júl 2010

@sisi32 a preči tala si si članok ako to robia,ja ano,aj ake su komplikacie po interupcii,

evulilik
6. júl 2010

@sisi32 fuj take hnusné slová a ešte horší čin ! Ked niečo take spravím aspoň sa tým nechválim ! A že vobec nebolelo ? NO KOHO AKO 😠

janka5861
6. júl 2010

Evulilik , este si v zivote nepreskocila a nemas nikde napisane ako dopadnes...tak ako to neviem ani ja , ani ty... nesud nikoho ...nemas na to pravo .

diddi
6. júl 2010

presne!....ako koho!

janinah
6. júl 2010

mňa zaráža ako niektoré ženy veselo sexujú bez ochrany s partnerom,ktorého celkom dobre nepoznajú a až po čase akože idú si vybavovať antikoncepciu 😒 a že ho nepoznajú je dosť jasné z toho,ako dotyční páni reagujú na správu o možnom potomkovi 😒
janka,možno nemáme právo niekoho súdiť /to má Boh alebo sudca/,ale máme právo nemlčať a vyjadriť svoj názor- nesúhlas

janka5861
6. júl 2010

povedat svoj nazor je uplne v poriadku, to beriem ... ale ale napisat nieco v takom zneni ako bolo napisane...mi pripada dost zvlastne...tiez by to bolo potom fuj ,keby to urobi moje, tvoje ,nase dieta ? budeme ho mat radi uplne rovnako nech urobi cokolvek ........... ja som reagovala iba na to , co tu bolo napisane v tom jednom prispevku. nepacil sa mi styl a to bolo vsetko. pripadalo mi to ako ked sa upalovali carodejnice. ......
to ze zeny nemaju ochranu je pre mna nepochopitelna vec ,lebo spoliehat sa na chlapa je podla mna blbost v 21 storoci. som zastanca antikoncepcie v akejkolvek forme. komu aka vyhovuje nech si ju da. je to pre mna prirodzene ....
napriklad @janinah s tebou suhlasim aj ked si mi oponovala...nemam v tom ziaden problem

evulilik
6. júl 2010

@janka5861 moja reakcia bola iba preto taká, snaď ako ty hovoriš ,,drsná" lebo ten príspevok sisi32 bol podľa môjho názoru akýmsi pochválením sa že bola som a hurá nič sa nedeje, a ano nič som nepreskákala to je pravda ale názor si poviem veď nato je tu fórum..aby si každý povedal svoj názor. Inač ja si myslím že ani tá čo si toho preskákala až až nemusí mať vždy pravdu... preto je treba viacej pohľadov.. Ja som iba vyslovila ten môj.

janka5861
6. júl 2010

@evulilik , a teraz to bolo napisane uplne inak a suhlasim..... ja nie som zastanca interupcie , pokial sa zena vobec nechrani a tvari sa ako ked 1 krat objavili bycikel a pouziva argument nech da muz pozor . to je nezodpoveden z jej strany
..... ale interupcia u zeny , ktora bola znasilnena alebo zneuzivana alebo je chora je tam nejake riziko je do uplne inej diskusie a na to mam trosku iny nazor

dari
6. júl 2010

stavat svoje stastie a stastie mojich dvoch deticiek na zabiti svojho tretieho dietata.....a este si zobrat kalkulacku a vypocitat si sumu mojho zivotneho stastia, tak to snad zle citam !!!!! NELUTOVAT a este to hrdo oznamit celemu svetu.....prepacte, fakt sa mi je blbo....

evulilik
7. júl 2010

@dari no ved to !

sabiatko
7. júl 2010

wow, tak to bola riadna sila sisi32. teda nehnevaj sa, ale ty tu to o tom rozpravas, ako by si zabila pavuka v kupelni. sak to bolo tvoje dieta 😲

markiza
7. júl 2010

@sisi32 , ty nelutujes... ja lutujem dieta, ktore nemalo sancu narodit sa a zit...

leiinka
8. júl 2010

k Sisi a k ostatným, ktoré nevedia, čo budú ľutovať, či to, že šli na potrat, či to, že si nechali dieťa... dovolím si povedať, že ŽIADNA NIKDY NEĽUTUJE, ŽE NA POTRAT NEŠLA! ALE LEN VÝNIMKY NEĽUTUJÚ, KEĎ ŠLI! Kamarátka bola tiež tehotná... vraví sa, že ženu treba nechať rozhodnúť sa samu.. Prečo? Je v stave na rozhodovanie? Má strach, životný partner sa tvári kyslo, spoločnosť sa tvári, že potrat je ako vytrhnutie zuba... tak ide, však čo...a potom jej ostanú oči pre plač... Povedala som si, že najlepšej kamarátke to nemôžem urobiť... Neverila som, že by mi niekedy vytkla "To kvôli Tebe som si to dieťa nechala!", ale určite by mi mohla vyčítať "Prečo si ma nezastavila!!!" Tak som bojovala o to dieťa, ako by bolo moje... Poznám ju od detstva a vedela som, že by to bola tá najväčšia chyba v jej živote... Také dôvody, že muž sa nechce sťahovať a chudáčik by si musel zobrať asi brigádu, aby utiahol hypotéku! Shak to by mal urobiť úplne samozrejme a s radosťou! A 3ročná materská tiež nie je povinná! Až v nemocnici si uvedomila, že som mala pravdu! Našťastie, obrazne povedané, "zoskočila zo stola a ušla". Aj tak jej to však bolo prd platné, dieťatko za pár dní potratila spontánne... To bolo potom plaču...
Uvedomme si konečne, že dôležitá je prevencia! Je toľko možností, ako neotehotnieť! Prečo sa spoliehať na potrat? Na vraždu? Že "veď to ešte nie je dieťa!" ??? A čo iné by to bolo? Snáď myš, červík? Ak sa žena nechráni a otehotnie, tak podľa mňa otehotnela dobrovoľne, možno až plánovane, lebo len IQ 50 si snáď môže myslieť, že veď z toho nič nebude... alebo dám si antikoncepciu budúci mesiac... a potom zrazu plakať, že "ooops, ako je to možné!!??!!" To je maximálne nezodpovednosť, ktorá sa dá pochopiť u 16ročnej trubky a nie u dospelej ženy, najmä takej, čo má 5 detí a teda asi by o tom už mohla niečo vedieť...
(samozrejme, dúfam, že je z príspevku jasné, že môj negatívny názor sa týka žien, ktoré otehotnejú z nedbanlivosti, nie napriek ochrane a pod...)

sabiatko
8. júl 2010

podla mna by castokrat pomohla aj podpora partnera, rodiny a priatelov. ked tito zlyhaju, tak zena to sama tazko nesie a rozhodne sa v zmatku a neuvazene. my sme si sa s manzelom este ked sme spolu chodili aj o potrate samozrejme rozpravali a mame na to rovnaky nazor. ja by som si nemohla zobrat niekoho, komu by nevadilo zabit svoje dieta. taky muz by mi nemohol byt oporou.
@leiinka dobre ze si kamosku prehovarala, nakoniec si aj ona uvedomila, ze to nechce. urcite by si to neskor vycitala.

silvinenka
8. júl 2010

Ahojte mám 30 rokou a v minulosti som žila s mužom ktorý ma psychicky a fyzicky týral mala som s nim dcérku. Navyše sa z neho stal narkoman a vtom období som zostala s ním tehotná. Teraz sa vás opýtam ruku na srdce ktorá z vás by si nechala dieťa ktoré ked sa narodí musí žit na metadone a dokonca može zomrieť. A báť sa o svoj život a ešte aj o život detí. Je to hrozné ja som prežila interupciu a neodsudzujem ženy ktoré to vo výnimočných prípadoch podstúpia. Teraz som šťastne vydatá a mám syna a dcérku z minulého vzťahu a neni deň kedy by som na to nenarodené dieťa nemyslela ale to môže pochopiť len kto niečo podobné prežije. Je to hrozný zákrok. Ale vy nemôžete tých ludí súdiť nieste sudcovia. Tý ludia si to bremeno nesu celý život zo sebou. Kočky pekný deň.

traktor
8. júl 2010

@silvinenka s tyto suhlasim co pises...zial aj take sa stava...a verim, ze to pre teba nebolo lahke...toto plne chapem...ale nechapem , ked to zeny beru ako formu antikoncepcie ci ako to napisat...ze vsak co otehotnem dam si to zobrat...a je po probleme...preto su rozne formy ochrany..a vyhovorit sa, ze nic nie je 100 percentne, ze z lasky k muzovi by som si ten kondom nedala..je podla mna detinske...a z akej lasky si dam potom to dieta zobrat??:?podla mna aj siu aj ked to tu nepriznala, vo vnutri ma tu bolest..lebo kazda matka ju ma ci uz si da z tej ci onej priciny dietatko zobrat...na to sa skratka neda zabudnut...ja som na potrat nesla , potratila som samovolne ale stale to mam pred ocami , stale to tam je...

afrika
8. júl 2010

@silvinenka najlacnejšia antikoncepcia stojí cca 3 eurá. to je moja odpoveď. a myslím, že je jasne napísaná 😔

afrika
8. júl 2010

@sisi32 nehnevaj sa, ale dosť hnusne napísané...

sabiatko
8. júl 2010

@silvinenka tak to sa da pochopit, ked ta k tomu nutil... tu skor ide o to, aby sa potrat nezlahcoval a aby kvoli nezodpovednosti rodicov takymto sposobom nezomieralo stale viac deti.

silvinenka
8. júl 2010

Afrika moja ked nemôžeš brať hormonalne lieky čo urobíš?

leiinka
8. júl 2010

existujú predsa aj nehormonálne možnosti ochrany pred otehotnením... a ďalšou je abstinencia...najistejšou... 😉

latvia
8. júl 2010

@sisi32 takym ako si ty, by som odporucala pichnut spinal, aby si sa pozerala na tu interupciu. videla si ju nazivo? ako vytrhnu rucicku, potom 3 rebierka, polovicku hrudnicka, a potom sa snazia vsetky casti poskladat, aby zistili ci tam nieco nenechali????? vies aky stiesnujuci pohlad je na to?????aby jedna zena, matka, povedala ze bolo to fajn, mi nepride uplne v poriadku......ked uz si spokojna, aspon sa prosimta nechval, ake to bolo super 😔

pia22
8. júl 2010

@latvia neboj, ved to malinke si ju tam pocka. A potom sa jej z oci do oci spyta, preco mu nedovolila nadychnut sa.

diddi
8. júl 2010

😢 😢 😢 .....
@silvinenka ja tiez nemozem hormonalnu-kvoli stitnej zlaze,preto mam uz 3 rok zavedenu mirenu.

maca793
8. júl 2010

leiinka
8. júl 2010

mirena má predsa hormóny...nie?? 😉 inak, keď som počula, ako sa vykonávajú potraty, tak som mala vážne dosť... akože niekedy v minulosti, chápem, verím, že im to buď bolo jedno, alebo to proste nevedeli... ale dnes??? tá kočka, čo tu písala, že aké to bolo v pohode a ako to vôbec neľutuje, nech tie videá radšej ani nepozerá... toto som mala kamoške ukázať, nie rečičky...