Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

viera27
28. jan 2011

@janinah zabudas ze boh dal ludom aj slobodnu volu, aby sa sami rozhodovali ci budu patrit ku krestanom a teda do bozieho stada, alebo nie. A zeny ktore sa rozhodli pre UPT nie su krestanky.

maja22
autor
28. jan 2011

@maca_p myslím si, že je rozdiel vyjadriť svoj názor slušne, neútočne a s argumentami - prečo mám taký názor, aký mám a iné je útočiť priamo na osobu, ktorá to povedala. A je jedno, z akej strany 😒 Áno, môj názor je taký, že s interrupciou ako riešením problému nesúhlasím. Lebo ju považujem za zabitie človeka. Dokonca s "požehnaním" od štátu. Ale do nikoho sa tu nemienim navážať preto, že ju podstúpil. Môžem vyjadriť, že ma to mrzí alebo že štýl, akým je to opísané sa mi nepáči, ale nemienim osobne urážať... Tak by som prosila, keby tie vzájomné výpady zostali zabudnuté...

janinah
28. jan 2011

@maca_p,mám pocit,že ja o koze /problém interupcie a morálka/ a ty o voze/cirkev a kdh-áci/ 😉
@viera27 a dal Boh ľuďom ako jediným tvorom na Zemi aj rozum,aby rozmýšľali a vedeli posúdiť,čo je správne a čo nie 😉

maja22
autor
28. jan 2011

@filipal súhlasím s tebou, že umelé potraty sa robili, aj budú robiť, žiaľ... Ale to neznamená, že je to správne, že sa na to máme dívať so súhlasom... Aj iné veci tu boli aj budú a predsa - vďaka Bohu - ich považujeme za nemorálne a ak sa stanú, spoločnosť zakročí. Napríklad sa považuje za hyenizmus, ak sa nájde v smetnom koši pohodené novorodeniatko. Spoločnosť krkavčiu matku odsúdi, je to považované za vraždu nevinného človeka. Nevystavujeme v mestách kontajnery pre nechcené deti, aby zúfalé matky po pôrode mali uľahčenú cestu 😖 Ak má ten človiečik o 8 mesiacov menej, skončí v smetnom koši za asistencie lekára a matka je ubezpečená, že to bude ok... A to sa mi zdá choré, v podstate vek rozhoduje, či človeku prisúdime právo na život alebo nie... 😢

ewellina
28. jan 2011

@maja22 Ach jo.... Vek rozhoduje o tom, či je človek človekom.... Absurdné. Nikdy to nepochopím, ako niekto takto môže zmýšľať.

viera27
28. jan 2011

@janinah to suhlasim. A prave preto ze su vybaveni slobodnou volou aj rozumom, tak by sa im do toho nemal nik starat. Je to plne na ich samotnom rozhodnuti a len oni sami si za to ponesu dosledky.
Tym chcem povedat len to, ze nevidim dovod aby bolo UPT statom zakazovane, lebo stat nie je o moralke, ale o zakonoch a pravach. A tieto zeny su danovnik ako hocikto iny a neporusuju zakon. Nevraviac o tom, ze UPT si hradia ako samoplatitelky.
Z pohladu statu to zaplatia a z pohladu krestanstva su exkomunikovane z cirkvi. Takze je to poriesene na vsetkych "frontoch" pre mna.

ewellina
28. jan 2011

@viera27 ak by sme rozmýšľali podľa princípu akým rozmýšľaš ty, tak by bolo úplne v poriadku, keby sa žene nikto nestaral ani do toho, či svoje dvojročné dieťa týra, či mu dáva alebo nedáva jesť, lebo je to jej vec, lebo má rozum a slobodnú vôľu.

viera27
28. jan 2011

@ewellina ale to nie je pravda. Takym svojim spravanim by okrem moralky porusovala aj zakon 😉

ewellina
28. jan 2011

@viera27 🙂 Práve preto treba uzákoniť zákaz UPT. 😉

ewellina
28. jan 2011

@viera27 Ale keď sme už pri tom - dajme si otázku - Z čoho má vychádzať dobrý zákon? Či nie z morálky?

janinah
28. jan 2011

@viera27,nikde som nenapísala,že riešením je zákaz interupcií štátom,píšem o tom,že dnešná žena nie je nútená okolnosťami potrat absolvovať,má možnosti dieťa donosiť a nemusí sa oň starať/koľko je bezdetných párov čakajúcich na adopciu napr./,nepáči sa mi to sebectvo voči niekomu bezbrannému,ak idem spať s chlapom,musím predsa rátať aj s možnosťou tehotenstva a to aj napriek ochrane....
a ešte ten názov,že vraj úplné prerušenie tehotenstva-no blbosť jak mraky 😠
súhlasím,že každý si sám nesie dôsledky svojho konania,len škoda,že niektoré ženy nevedia dopredu,aké následky fyzické ak psychické celá vec môže mať....

viera27
28. jan 2011

@ewellina ano. Ale zakony sluzia vacsine obyvatelov daneho statu. A so zakazom UPT si trufnem povedat urcite vacsina nesuhlasi 😉

sorciera24
28. jan 2011

@ewellina jasne zakonom....aby sa potom robili nelegalne a so spinavymi paprcami.... 😒

ewellina
28. jan 2011

Poznám ženu, čo bola na UPT, keď bola mladá. Asi ešte dúfala, že sa vydá... Dnes - je úplne sama a veľmi ľutuje to, čo spravila. Čo by dala za to, keby teraz to dieťatko mala. Dnes by malo približne dvadsať rokov.

ewellina
28. jan 2011

@viera27 Takže dobré je to, čo odsúhlasí väčšina?

janinah
28. jan 2011

naše zákony sú namilijarmilu,hlavne to naše kocurkovské vedenie štátu ich nedodržiava,tak preto si myslím,že zákon nič nevyrieši,je to na každej žene si uvedomiť o čo ide 😒

ewellina
28. jan 2011

@sorciera24 Nuž, tak poďme uzákoniť aj krádeže, aby sa nemuselo kradnúť nelegálne.

sorciera24
28. jan 2011

presne zakon nic nevyriesi, prave naopak......myslim, ze tu by sa mala slobodna vola ponechat.....je to na kazdej zene sa rozhodnut...aj ekd ja by som to nikdy neurobila!!!

ewellina
28. jan 2011

@janinah Predsa len by zákaz UPT zákonom niečo vyriešil. Je mnoho takých, ktorí si myslia, že čo je legálne, je aj morálne a dobré. Viď prípad Sendi.

sorciera24
28. jan 2011

@ewellina vsak kradeze su uzakonene 😉 neviem, ci si nemylis pojmy....

ewellina
28. jan 2011

@sorciera24 Nevykrúcaj sa, vieš ako som to myslela. Takže, bolo by dobré povoliť krádeže?

viera27
28. jan 2011

@janinah nevravim ze ty konkretne si napisala ze UPT ma byt zakazane statom. To len tak v ramci diskusie rozoberam, lebo boli tu aj take nazory zo strany odporcov potratov.
s tvojim pohladom na ine moznosti ako potrat uplne suhlasim. Maju teraz zeny viacero moznosti (chvalabohu). Tak treba len aktivne posobit (napr. vychovavat svoje deti vyzbrojene ako moralkou, tak aj informaciami a plnou podporou) a pracovat skor na odstraneni pricin.
- Pre mladucku babu je napriklad antikoncepcia jednak draha, jednak sa k nej tazko dostane (lekarske vysetrenia a strach z toho, ze sa to rodicia dozvedia).
- slaba vzdelanost = slabe pracovne uplatnenie = slaby prijem. Takze financna situacia a neschopnost uzivit dieta
atd atd

ewellina @viera27 Takže dobré je to, čo odsúhlasí väčšina?
stat nie je o tom co je dobre, a co nie. Stat je o vacsine. O dobre a zle je cirkev. A ta to ma vyriesene po svojom.

janinah
28. jan 2011

@ewelina,myslím,že nie,ak raz chcem kradnúť,tak budem aj napriek zákonu,ak chcem zabiť svoje nenar.dieťa,tak to urobím hoci aj v cudzine alebo u nejakého šarlatána 😒 a čistý horor boli tie interupčné komisie v socíku,tak toto už vôbec nie

sorciera24
28. jan 2011

@janinah suhlasim s poslednym prispevkom od teba....

ewellina
28. jan 2011

@janinah Tak na čo nám je vlastne zákon? Zrušme ho celý, veď aj tak si každý bude robiť čo chce.

janinah
28. jan 2011

dávam tu taký momentálny návhr-ukončme túto nikamnevedúcu debatu a poďme našim deťom koláč upiecť,teda tie z nás,ktoré tie poklady máme 😉
ja už idem,majte sa pekne 🙂

sorciera24
28. jan 2011

@ewellina janinah tym, cchela povedat, ze kto chce porusit zakon, tak ho porusi a cestu si najde aj napriek tomu.....inak zakon sluzi ludom, aj ked popravde tie nase su o nicom.....myslim, ze uz zachadzame do inej temy.....pravnik nie som......

viera27
28. jan 2011

@janinah keby sa tu dala dat karma hore, tak ju odo mna mas 😀

janinah
28. jan 2011

ewelinka,ja mám pocit,že v tejto krajine si každý robí čo chce,ty nie? 🙂

ewellina
28. jan 2011

@viera27 Takže podľa teba by v štáte nemali byť dobré zákony? Len také, ktoré chce väčšina?