Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

imarikai
19. júl 2010

@marianka79 nie babo je planované 🙂

marianka79
19. júl 2010

@imarikai 😉 tak nech je zdravučké 😵

imarikai
19. júl 2010

@marianka79 dakujem

titkovamiriam
19. júl 2010

stava - aj o milana som skoro prisla mal tvorbu protilatok,tak 4h po porode ze ci ho nechcem dat pokrstit ze nevedia ci prezije 12h ach jo a dnes chlap ako buk. 🙂

vejula
19. júl 2010

@dajna11 ako piše latvia najčastejšie chodia na potraty bud mlade baby ktore ešte niesu pripravene alebo ženy ktore už nechcu viac deti...
A ja nejdem nikoho odsudzovať to som už pisala... Dobre je mlada ma 17 a povie ani som spropsta a slaba, spravila so,m chybu že som sa nechranila, ale neviem čo mam robiť som celkom sama žiadna podpora neviem čo robiť... Nevravim že toto beriem ako ospravedlnenie alebo dôvod, ale budiš baba nevie čo..... Ale ked mi niekto začne vyťahovať argumenty typu žena ma pravo, ved je to jeje telo, alebo ved ho ona splodila, ved je to jej život, nožik sa mi v zadku otvara, fakt...

nina41
19. júl 2010

@vejula najhoršie ked žena nevie čo ma robiť,nestoji pri nej nikto,nikto jej neda 100¨% istotu ,že sa nič nestane,ja rozmyšlam stale,až teraz som zistila akych ludi mam okolo seba,

dajna11
19. júl 2010

@vejula aj ochrana može zlyhať a to poznám takto x príkladov komu sa to stalo.a potom čítala som jeden článok od jedneho gynekologa.....a to je lekár....ale sa na to pozerá inak.....tak nejak vedecky a tiež ho nemožno za to odsudzovať....dieťa do toho 24tt je v tele ženy iba tvor parazitujuci na tele ženy....samostatneho života neschopný...a čo je neschopne samostatneho života je iba priživujuce sa na tele a životných funkciách nejakého iného žijuceho oragnizmu. to som ho citovala. aj ja som tehotná,na bábo sa tešíme a milujeme ho už teraz...preto je samozrejme že take ženy ktoré túžia po deťoch,maju ich tak ako chceli....že sa na to pozeraju inak a maju iný názor ako tie čo ne su pripravene na deťa,čo sa im stala nejaka nehoda alebo že jednoducho nechcu dieťa s nejakou vadou či chorobou.
talže ano ja sa na maličke teším,chcela som a achcem ho....ale ak ma niekto 3 či 4 deti a zlyha mu ochran a viac už nechce....treba chápať aj také ženy.

traktor
19. júl 2010

@dajna11 moze zlyhat, len mne sa nepaci vyhovorka , ze sa nechranim lebo nic nie je 100 percentne...tak co?..budem vecne v strachu, ze som tehu a budem to riesit potratom?..

nina41
19. júl 2010

Mne vždy ak mali deti nejaku inu krvnu skupinu,tak po pôrode mi hned pichali injekciu ,

malinkaaninka
19. júl 2010

počula som tvrdenie,že plod do 12 týždňa ešte nie je človek a pod...ako je možné,že tá istá žena,čo ide na potrat a tvrdí,že si "to" ide dať preč,za pár rokov otehotnie plánovane a od prvého momentu čo to vie sa drží za brucho a rozpráva,že čaká dieťa?
ďalší prípad...znásilnenie...prečo má zomrieť dieťa čo sa nevie brániť?ved ono nikomu neublížilo.prečo žena nezabije toho,čo ju znásilnil?to je ako keby som ukradla v obchode pomaranč a privolaný policajt by dal po papuli predavačovi 😖

maggie2
19. júl 2010

@malinkaaninka výstižné, vystihla si podstatu

sorciera24
19. júl 2010

@dajna11 tiez sa mi nepaci vyhovorka, ze ochrana moze zlyhat...ked nechces, tak nezlyha!!!!! 😠 da sa skombinovat 2, ci 3 druhy ochrany naraz a to uz by v tom musel byt cert, aby sa nieco stalo.....

vejula
19. júl 2010

@dajna11 no chem vidieť ženu ktora oznami svojmu mužovi že mam v bruchu parazita 😖 to už je čo.... alebo že moje dieťa do 24tt v mojom bruchu len parazitovalo... hrozne, moj anjelik bol vždy moj anjelik a žiadny parazit. a o tom že zlyhavaju antikoncepcie viem, ale o tom som sa nevyjadrovala, len hovorim ake argumenty neznašam to jest vše

maggie2
19. júl 2010

@dajna11 normálne dať po papuli tomu gynekólogovi. Že parazit !!!!!!!!!!!! 😢

vejula
19. júl 2010

@nina41 jj to je najhoršie preto nidky ženu neodsudzujem.... Pokial nezačne tvrdiť ved však čo ved ma na to pravo ako keby tam nešlo o novy život ale len o fakt akehosi "parazita" Ako može z parazita vyrasť ludska bytosť. Hrozne

nina41
19. júl 2010

@vejula už ked žena otehotnie je to dieťa a ked nikto prinej nestoji,teraz som tym prešla,neda sa stym zmieriť ,a tie komplikacie po tom,mne sa maternica nečisti aj ked mi davaju injekcie,a ešte aj kojim maleho,

dajna11
19. júl 2010

@maggie2 🙂 🙂 🙂 ale ste sa do mna pustili ako osy. ja len citujem dakoho a to bolo dokonca v tv nejaka diskusia. len chcem poukázať že rozny ludia maju rozny názor...vždy to tak boloa vždy to tak bude,aj gynekolog hovorí o plode...kým tomu nieje vidieť tvár a pod. jednoducho vždy tu bol a bude názor aj taký aj onaký....keby nie,neboli by diskusie,protesty...nemuselo by sa hlasovať za zákony a iné veci.

dajna11
19. júl 2010

@vejula ved som písala že ženy ktoré túžobne očakavaju bábo maju iné názory,ja silno pochybujem že žena ktorá chce isť na potrat a je jedno aký ma na to dovod....asi si brucho nehladí a nehovorí mu anjelik moj,prepáč že idem toto urobiť,ale musím.....no nie?

dajna11
19. júl 2010

@sorciera24 mám tri kolegyne ktoré nemožu bud hormony,nemožu mať vnutromaternicové lebo krvácaju....to im potom ostáva len prezervatív alebo abstinencia nie?to už ťažko kombinovať.

latvia
19. júl 2010

co ma najviac stvalo na interrupciach bolo, ked sa zena prebudila a este omamena sa spytala: " a co to bolo? chlapcek ci dievca????.....nieje to uz jedno? 😔

latvia
19. júl 2010

@dajna11 pesar, spermicidny gel a kondom 😀 jestvuje aj kombinacia pre tie ktore neznesu hormony 😉

sorciera24
19. júl 2010

@dajna11 tak to sa mylis moja....ja nemam ani hormony, ani teliesko a stale dokazem kombinovat.....napr. kondomy, spermicidne gely, plus do toho ked odsledujes este napr. plodne dni, pripadne prerusis, tak naozaj nechapem.... 😠

dajna11
19. júl 2010

@sorciera24 no a i napriek tomu sa to občas stane....no a teraz ich ukamenujme 😉 lebo nemali komplet výbavu na stolíku.....jednoducho tu potraty vždy boli a aj budu a ked nebudu možno ich legálne robiť,tak sa budu robiť na čierno ako to bolo a je aj inde. jednoducho sa to nezastaví,akurát sa bude všetko tutlať.....a presne preto ich je možné robiť na klinikách...maju možnosť psychologov...mnohé si to potom rozmyslia ked im niekto ukáže že ich chápe.....na klinike sa predíde zbtočným obetiam na životoch ako ked to robili dakedy babice na to samozvané....

dajna11
19. júl 2010

@sorciera24 ani ja nemám hormony a ani teliesko a dokonca ani pesar v živote a ani nejaké gély...a napriek tomu som si naplánovala dve detičky tak ak som ich cchela....ale to neznamená že tie ženy ktoré tak nerobia sú svine hodné zavrhnutia....na výnimky samozrejme a le tie boli vždy a všade.

traktor
19. júl 2010

@dajna11 ano bude to tu vzdy..bolo aj bude...ale pride mi hnusne..ak tu pride zena, a chvali sa tym, ze zabila svoje decko alebo , ze lutujte ma lebo som bola na potrat...kurnik, vsak je tolko moznosti..ci pred ci po...tak chvalit sa mozem, ze mam krasne zdrave decko, alebo ked, ze aj ked som to nezvladla, dala som mu sancu a je v inej rodine, kde ho miluju...ale nie , ze som si ho dala zabit..

traktor
19. júl 2010

...a ked uz som bola na potrat..ci uz z hocakej priciny, tak si to riesim sama zo sebou...mozno zo svojou rodinou, kamoskou...ale nie takto, ze to napisem na forum, kde su zeny , co este mozno vahaju ci ano ci nie a tu niekto napise...nelutujem to, nic to nebolo, neboli to...vsak co ..bolo to len decko..parazit..bunka..je jedno ako..

sorciera24
19. júl 2010

@dajna11 ja ani netvrdim, ze su svine, len presne ako pise traktor.....vadi mi, ked zena berie potrat ako antikoncepciu, presne pride a chvali sa tym a este bude tvrdit, ze neexistuje vhodna antikoncepcia.....tak ako to ma doraza, lebo ako tvrdis, ked sa nechce, tak sa ani nepritrafi.....podla mna......a ja uz som vyssie svoj nazor pisala, ze nie som proti interupciam, ale takto povrchne rozhodnutia su mi proti srsti....

nina41
19. júl 2010

@traktor lenže niekedy to tie ženy nemaju komu povedať a ked aj rozmyšlaju či maju isť alebo nie,prečo tu tie čo su zo zdravotnictva nenapišu ake su po tom komplikacie,

traktor
19. júl 2010

@nina41 nina ty nechapes...alebo zle citas....pisem ze sa mi nepaci, ked tie zeny tu napisu ako chvalu ze boli na potrat, ze to nic nie je , ze to neboli, ze nelutuju...je to nieco s cim sa mozme pochvalit?..ak ano..tak potom som divna...

nina41
19. júl 2010

@traktor prepač ja som myslela,ohladom tych ktorych to trapi ,že sa nemaju komu vyrozpravať.