Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

vejula
19. júl 2010

@warholette ale ved ty si sama odporuješ. NA jednej strane hovoriš že žena ma pravo rozhodnuť sa o vlastnom tele a na druhej strane smaa priznavaš že je to samostatny organizmus s vlstnym krvnym obehom a organmi ktory len berie prostrednictvom ženy živiny... Tak ja teda nechapem ako uvažuješ ?!?!?! a ked ide i to fajčenie, žena ktora dojči tiež može fajčiť a nikto ju za to nebude predvolavať pred sud a tiež to určite ide do materskeho mliečka.
Ja už nemam silu ti pisať hlavne preto že teda vlastne nechapem ako uvažuješ ked na jednej strane vraviš tak a vzapäti si druhou vetou odporuješ. Ešte raz žena ma pravo rozhodnuť o vlastnom tele ale nie o dieťati ktore sa v nej vyvija a čo si priznala aj ty že je samostnatny jedinec... Asi nema zmysel sa dalej naťahovať. Tak prajem pekny deň

leiinka
19. júl 2010

@marcelkatt Marcelka, shak ja som to, samozrejme, nemyslela ,ako kritiku na Teba...akurát som čítala dve nové strany, čo sa tu včera napísali a k tomu, čo si písala Ty, ma napadla odpoveď, tak som klikla na odpovedať pri Tvojom príspevku, lebo kým si som sa dočítala až na koniec debaty, tak by som zabudla, čo som chcela napísať 🙂

marcelkatt
19. júl 2010

@leiinka v pohode moja... nič sa nedeje.. Ja rešpektujem každý názor. 😉

vejula
19. júl 2010

@vejula a ked už tak strašne obhjajujueš pravo ženy, tak človek nema pravo konať tak aby obmedzoval pravo druheho človeka. A kedžče sama uznavaš že dieťa je samostatny jedinec, tak žena ma pravo rozhodovať o vlastnom tele pokial tym nenarušuje pravo dieťaťa ktore nosi pod srdcom. A poznaš nejake väčšie pravo ako pravo na život?? Ja nie!

vejula
19. júl 2010

@vejula baby ked sa tu rozpravate o postihnutých detičkach tak ja mam tetu s DS a moja starka priznala, že kolko sa len naplakala ked sa jej narodila ale teraz vidi že so zdravymi deťmi mala v živote ovela viac starosti ako s touto chorou dcerkou 🙂 Ale viem že su aj ovela ťahšie postihnutia a žena ktora sa vie postarať o taketo babatko ma moj obdiv, neviem čo by som robila ja ale jedno viem, na potrat by som nešla, bala by som sa zomrieť totiž to, že čo poviem mojmu nenarodenemu dieťatku ked sa ma raz na druhom svete spyta prečo som mu nedala možnosť sa narodiť.

dajna11
19. júl 2010

@vejula myslím že väčšina žien ide na potrat zo strachu,z dovodov ktoré nie su ani tak také že ježiši užila som si,ostala som v tom a ved potrat to zachráni.to nie. baby radodajky sa veru chránia,tomu ver. prevažná väčšina žien ide koli tomu že možno ostali samé,partner necche dieťa,boja sa či to samé zvládnu,dotlačí ich bud partner a nevedia sa vzopreiť,alebo potom po zlej amnio...ked nechcu mať postihnuté dieťa.

titkovamiriam
19. júl 2010

ahojte,volakedy som sa do podobnej temy uz vyjadrovala,mozto ze aj do tejto..Ja sama by som na interupciu nesla,a to niesom clovek veriaci ale z presvedcenia ze ak sa nieco zacalo netreba to umelo konciť 🙂 .No nemam nic proti zenam ktore tento zakrok absolvuju,pretoze aj moje zname ci kamaratky maju uz nieco take za sebou-bud im zlihala antikoncepcia,otehotneli necakane rychle po porode alebo mali zle testy. myslim si ze dnes sa uz tolko tych zakrokov nerobi ako v 80-tich rokoch ☹

latvia
19. júl 2010

z mojej skusenosti - najcastejsie na potraty chodlili neplnolete deti, mlade holky ktore otehotneli po nahodnej party s inym, a zeny ,ktore uz mali doma viac deti....

latvia
19. júl 2010

@titkovamiriam neviem kolko sa robilo v 80tych rokov, ale mne pride 20 interupcii za tyzden v okresnej nemocnici ako dost velke cislo...

titkovamiriam
19. júl 2010

fuu to teda neviem len viem ze potom v 90tich to radikalne kleslo,skusim pohladat na nete niaku statistiku.Ked som bola na strednej tak veru tam dost bab na interupcie chodilo..

latvia
19. júl 2010

kleslo, to ano....

traktor
19. júl 2010

hm..aj tak ich je este dost..a kolko sa urobi nacierno....a u zabiek nepochopim rodicov..ked ostane babenka tehotna tak ked matka povie ..my sme si to nevsimli...vtedy ma ide rozhodit..to co za matere, ze nevsimli...

titkovamiriam
19. júl 2010

no ak by ich uplne zakazali tak by sa na cierno robili este viac v niekych spinavych pivniciah 😲 ,no napriklad syn ma 19 a ma uz aj spoluziacky maminy no o interupcii vie len o jednej co mali v triede,dnes je myslim antikoncepcia ovela dostupnejsia a dievcata zopdovednejsie a nehrnu sa do vsetkeho hlava nehlava

traktor
19. júl 2010

ja som mala spoluziacku co porodila ako 15 rocna, a druhe dieta mala v 17 tke...mama na nu nestacila, oco im zomrel..ale brala to ako frajerinu, po skole sa prechadzala ako hviezda..

titkovamiriam
19. júl 2010

tak to je uz iny extrem-to ze michalove spoluziacky/14-15/mali sexualne skusenosti ale deti nastastie nie 😲 .

imarikai
19. júl 2010

@traktor v Partizanskom sme mali trinasťročnú maminu

maggie2
19. júl 2010

@latvia no a "najlepšie" je keď v nemocnici dajú na izbu ženu ktorá nemôže otehotnieť spolu so ženou čo ide na potrat. Tak toto som ja zažila, a uši som si zapchať nemohla prosím, keď tá ochechulka veselo si štebotala, že jej to všetci odobrili i lekár, že veď má doma 1 ročného chlapčeka a taký malý vekový rozdiel medzi súrodencami nie je dobrý. Aj to, že to nie je zdravé, po roku po pôrode zase otehotnieť. (Tak medzi nami, keby to zdravé nebolo, tak to asi príroda ani neumnožní, nie?) Jednali s ňou ako v rukavičkách obkakovali ju (asi tam mala známosti) a stále jej personál zdôrazňoval, v zmysle že ako robí asi najlepšiu vec na svete. A že vraj chce mať ďalšie dieťa ale až o rok, a že aj finančná situácia tomu neodpovedá, a pritom nevyzerala ako sociálny prípad či chudoba. Tak potom čo tu odsudzujeme? Iba ten čin alebo? Bolo to vyložene pre mňa minimálne na depresiu.

traktor
19. júl 2010

..ja si myslim, ze teraz sa uz mlade baby vedia o seba postarat, co sa antikoncepcie tyka, uz to nie je tabu, uz maju aj prednasky v skole, simonka to mala v siestom aj 7mom rocniku, ..skor mi pride, ze tie starsie uz zeny, to beru na lahku vahu..

traktor
19. júl 2010

@maggie2 ..tak toto som aj ja zazila, lezala som na izbe z babou co isla na potrat, 2 sme boli tehulky na udrziavacke a jedna starsiababka , co jej isli vybrat maternicu 😅 ..no mala som dost..a ze tehulky budte v klude

titkovamiriam
19. júl 2010

maggie ja som mareka rodila v porodnici kde o par dveri dalej robili potraty a pod oknami aktivisti proti potratom no blazninec hotovy.Tiez som tam vteyd nenavidela vsetky zeny na potratoch lebo pri porode marek skoro zomrel a nemohla som ho mat ani pri sebe a oni sa tak lahko a tiez pomali s usmevm svojich deti vzdali 😲

maggie2
19. júl 2010

@titkovamiriam áno, vystihla si to - ja nikdy nezabudnem na ten nasprostastý ÚSMEV tej ženy a toho podlizavého personálu k nej, veď oni sa tam normálne z toho vytešovali.

Niekedy si fakt myslím, že v tých chlapoch lekároch niečo podvedome funguje ako v zvieracej ríši, že majú chtíč likvidovať mláďatá svojich mužských konkurentov.

marianka79
19. júl 2010

ja som tiež skoro prišla o mojho patka po narodení mu prestala fungovat ladvinka a cikal do seba preto mi opuchol 5 dní som ho nevidela lebo malobviazanú celu hlavu(kanilovali ho) ale aj keby mi povedali že čo ho čaká a teda aj nás tak nie!!!žiadny potrat!!!je z neho super chalan i ked sme si vela vytrpeli som rada že ho mám jeho dušička si ma vybrala za maminu a ja som to prijala 😵
niektoré baby majú iný nazor ale ja to beriem ako dar že ho mám a že je "iný" ako ostatnhé deti vela ma naučil a my sme tu preto aby nás naše deti učili tak ako učíme my ich 😉

traktor
19. júl 2010

@marianka79 lebo bez ohladu na vsetko...su nase a milujeme ich.. 😉

marianka79
19. júl 2010

a ešte k tomu moj gynekológ je proti potratom pretože mi hned po narodení chcel nasadit antikoncepciu zrejme ma s tým skúsenosti ked ženy hned po porode otehotneju a idu na potrat ja som si nedala lebo som ani sexovat nemohla _bolelo ma všetko teraz by som prijala aj dvojičky 😵

marianka79
19. júl 2010

@traktor hej hej a nadovšetko i ked ma občas vytáča ta jeho začínajúca puberta 😖 ale ked mi dáva otázky ohladom porodu je na zjedenie 😝 zaujíma ho že ked som ho rodila či som krvácala a ked mu poviem že ano tak ma polutuje 😉

marianka79
19. júl 2010

@titkovamiriam tak to si mala v porodnici pestré 😒 namiesto kludu toto 😕

imarikai
19. júl 2010

@marianka79 aj ja som nasadila po porode antikoncepciu ale som začala krvacať a mala celé dni bolesti krče v podbrušku tak som to po troch týždnoch vysadila a používali sme ochranu samozrejme manžel s tým spokojný není ale odmietam brať lieky

marianka79
19. júl 2010

@imarikai ja teraz nepoužívam žiadnu ochranu nič čo má byt tak bude 😉 ale pozerám že si 21.tt tak ochrana zlyhala? 😉 alebo.........