Investujete do vitamínov z lekárne?

gloria78
24. okt 2009

Ahoj maminky, investujete do vitamínov z lekárne? Ja akosi prestávam veriť tým zimným zeleným banánom a bledožltým pomarančom...!?! 😉

titkovamiriam
24. okt 2009

martankovia a podobne je len biznys.kup slovensky med ak mas moznost aj pupavovy,šípky,jablká,teraz este je aj slovenska paprika,kelerab,mrkva-mrkva s jablkom --vitaminova bomba cely rok a kysla kapusta,struhana kapusta a nepotrebujes ziadne velke naklady. 🙂
moje deti vyrastaju bez citrusov od mala-za prve su to alergeny,za druhe ked som ich nepotrebovala k rastu ja asi nepotrebuju ani oni,za tretie ani si nechcem predstavit kade vsade ten pomaranc ide 😠 a cim je osetreny...
jedine vitaminy u nas doma su magnezium a b12-ale to ma 18r.syn koly posilnovaniu 😀

aksulvap
24. okt 2009

Dnes MM dovliekol pre malého z lekárne marťánkov - pretože k tomu boli nejaké hodinky či čo - a on je blázon do všetkých akcií.... ja si tiež myslím, že to je tak na dve veci, však sme mali aj výmenu názorov... Inak, prvýkrát som s malým na OČR, neviem koľko dní je platených a koľko percent - neporadíte?

sveti
24. okt 2009

aksulvap...OCR je platene od prveho dna soc.poistovnou - ale len 10 dni...je to od prveho dna 55 percent z vymeriavacieho zakladu .

titkovamiriam
24. okt 2009

ja som bola na ocr a ako pise sveti 5 dni a prisla som o 150eur-lebo zaklad mam nizky a odmeny sa nepocitaju 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
neboj martankov deti pojedia urcite neublizia 😀

aksulvap
24. okt 2009

Ďakujem babenky - keď marťanov nezje Adam, dám to MM, keď si ich už kúpil 😀

panterka
24. okt 2009

na posílení imunity nám dr., když Hynďa nastoupil do školky a marodil, doporučila imunoglukan a nemůžu si ho vynachválit 😉 marťánky jsou hnus, Hynďa je viděl v reklamě, tak je kdysi hrozně chtěl a vůbec je nejed, nechutnaly mu 😝

hasleerka
24. okt 2009

jáj kočky no moc ste ma tu nepotešili ... moja staršia má každý rok marťankov aj jej chutia ... teraz už aj tej menšej som objednala echináčkov to je s probiotikámi ... a aj my s mm sme si kúpili teraz neviem ako sa volajú, celá kompletka vitamínov

anlu
24. okt 2009

ja mozem ten imunoglukan len odporucit, tiez ho davam dcere a keby ho nebrala tak uz je aspon tri krat chora od kedy nastupila do skoly
inak tych martonkov raz dostala a vobec jej nechutili ale ja som radsej kupovala od Jamieson, su prirodne a maju aj dobru cenu a myslim ze su aj ucinne, lebo kym ich uzivala obchadzali ju vsetky choroby, teraz staci imunoglukan 😉

junovka
25. okt 2009

nam Martankov alergologicka a pedina rozhodne zamietala, nakolko je v nich samy hnus-chemia/same Ecka/ z ktorej potom deti mavaju same alergie.Ja detom kupujem od Fin clubu.

jaku
26. okt 2009

Ahoj, moc doporučuju Preventan Junior, dceři ho dávám 5. sezonu a drží se. Navíc jí i chutná, Marťánci se drolí na takový hnus přášek, tohle je dobrý bonbon. Je to ale až od 3 let. Jinak v lékárně mi říkali, že ho můžou junior i dospělí a od toho dospěláckého se liší pouze příchutí, takže jsme si braly každé ráno obě a opravdu to funguje. A když byla nemoc, byla dcera rychle fit.

gabak
26. okt 2009

Ahoj aj MM minulý rok kúpil malej marťánkov, že nech má cez zimu vit. Tiež ich nechcela, len pocuclala a vyplula. Potom som jej kúpila Cebion sirup a ten som jej dávala sem-tam. Inak len vit.C a probiotiká. Našťastie nebola chorá. Teraz začala chodiť do škôlky a manžel jej kúpil CEM-také šrekové-boli tam hodinky ale malej chutia. Dávam jej ich tak 2x za týždeň a mám aj nachystanú echinaceu ale niekde som čítala že tá sa nemá užívať preventívne ale až pri prechladnutí, ža až vtedy to zaberá.Inak papáme prevažne jablká a kyslú kapustu. A na imunoglukán som počula samé chvály. Zatiaľ sa nám choroby vyhýbajú tak uvidíme 🙂

bets
26. okt 2009

minule som sa zamyslala nad tymi vitaminami pre deti a dospela som k zaveru, ze to detom davat nebudem (len taky instinkt mi nieco hovori, ze nedavat). Inak zvyknem mat tieto veci precitane a zvyknem vediet si aj zdovodnit, preco nieco ano a nieco nie. Teraz sa priznam, toto nastudovane nemam, ale nemam doveru k chemicky vyrobenym preparatom, ked mozem dietatu davat prirodne vitaminy vo forme ovocia a zeleniny.
Raz sme stali v lekarni v dlhej rade a syn pobehoval po lekarni a poucal ma, ake vitaminy predavaju a ake by sme mali kupit. V tom sa do nasho rozhovoru primiesal jeden pan a hovori, ze nedavajte detom jest tie umele vitaminy, ze prave videl nejaku reportaz ako pri vitaminoch ide len o biznis farmaceutickych spolocnosti a v skutocnosti vyuzitelnost tych umelych latok je minimalna a ze dokonca sa tam nasli aj latky, ktore su skor skodlive (neviem, ci nahodou nespominal aj nejake karcinogenne ucinky).
Nevidela som vsak tu reportaz, ani zatial nic podobne necitala.... Ale ak mate niekto k tomu nieco, poprosim link....

marcca
26. okt 2009

ja ich zvyknem dcére kupovať hlavne v tomto kritickom prechodnom období...síce nebýva často chorá, má dobrú imunitu, ale iné ovocie ako jablko a banán proste nezje 😒 ...nie sú to vždy len marťankovia, prestriedali sme toho viac,ale títo jej chutia najviac...máme aj imunoglukan, ale ten dávam len malému.... v sirupovej forme proste do nej nič nedostanem, skôr mi príde pre menšie detí 😉 ...navyše to dávkovanie podľa hmotnosti...pri 2 deťoch by nám jedna flaštička vystačíla na týždeň... 😅

anlu
26. okt 2009

ja ten imunoglukan davam lyzicku denne aj ked podla davkovania by som mala dat viac a ked vidim ze na nu nieco lezie tak davam dve lyzicky a do dvoch dni je fit 😉

bets mas pravdu v syntetickych vitaminoch je viac chemie ako vitaminu, citala som o tom clanok, ak si spomeniem kde to bolo tak ti dam vediet 😉 ale su na trhu aj prirodne a pri dnesnom znecisteni ovzdusia a pody uz ani v tom ovoci nie je ktovie co 😒

brisilda
28. okt 2009

ahojte a hlivu ustricovu ste neskusali davat? je to vraj 100% prirodny produkt .Ak s nim mate niekto skusenosti napiste.Inak co sa tyka vitaminov tak mne maly taktiez okrem mandarinky , pomaranca a jablcka nazie nic 😒 preto mu davam martankov ale iba ak si na to spomeniem a hlavne teraz v prechodnom obdobi a zda sa mi, ze jeho imunita sa posilnila 😉 takze ja som s nimi spokojna no rada by som to vymenila za tu hlivu 😉

tilly
31. okt 2009

tiež uvažujem nad imunoglukánom a hlivou, ale asi skúsim najprv tú hlivu, inak sa mi osvedčil ten preventan, ale akut, dávam mu to vždy, hneď ako začne kohrcať a sopliť a vždy to rýchlo prejde... aj mne ten preventan rýchlo pomohol (neviem, či je to placebo)...

ja by som to ani neriešila, mám radšej prírodné vitamíny, aj keď tie mi domčo moc jesť nechce, alebo by som to nechala na jeho imunitu, nech sa s tým pekne vysporiada sám, ale chcem minimalizovať jeho chorobnosť kvôli bábätku, ktoré čoskoro príde, nerada by som mala doma choré bábo

cokii
31. okt 2009

Imunoglukán - obsahuje výťažky z hlivy 😉 tiež dávam malej, ráno nalačno na 5kg váhy 1 ml (v čase nachladnutia, choroby sa dávka zvyšuje)

yukki
31. okt 2009

Ja som mala aj Marťánkov, malej to veľmi chutí, aj Imunoglukán, ale dávala som tak obdeň, keď sme nezabudli...nikdy síce nebývala chorá ale mala herpesy...dosť často, v istom období...a prešlo to.

lauraa
1. nov 2009

cokii zabera u vas imunoglukan?

cokii
1. nov 2009

lauraa:
Začali sme s tým od septembra. Staršia začala chodiť do školy, no a samozrejme domov nosí "zmesku" bacilov, sem-tam kašeľ, ale ona si s tým poradí raz-dva. Tej imunoglukán nedávam. Mladšia mala 2 roky a keďže spia spolu v jednej izbe, väčšinou od nej všetko obchytí... Takže dávam imunoglukán mladšej a musím povedať, že aj keď napr. chytí soplíky, tak si s tým poradí lepšie, rýchlejšie, ako si to pamätám od Lucky... Ale uvidíme, lebo o cca 2 týždne ideme nastúpiť do škôlky, tak uvidíme, ako zareagujeme tam... Imunoglukán nám poradila práve kvôli tej škôlke naša pediatrička. Berie sa 3 mesiace, potom je nutná pauza

lauraa
3. nov 2009

cokii dakujem... moja mala zacala chodit do skolky minuly rok pred vianocami. tyzden v skolke virosa ju skolila,potom skolka, vianoce ,choroba, takze viac bola doma ako v skolke.... v lekarni mi poradili imunoglukan tak som jej ho zacala davat od oktobra kazdy vecer.... ale uz zase sme boli tyzden doma kasel horucka sople....tak preto ma zaujima ake mas skusenosti s imunoglukanom.... uvidime co bude dalej... 😉

danciacik
3. nov 2009

Ahojte,
čítam tu že používate imunoglukán - je výborný. Ja som akurát včera mala diskusiu s našou Dr. A tá mi odporučila sirup Pikovit - je pre deti od jedného roka. a spomenula mi aj imunoglukán ale len že sa môže kombinovať s Pikovitom. Ten pikovit stojí 3,66 EUR a z viacerých zdrojov mám potvrdené že je perfektný. 😉

cokii
3. nov 2009

Imunoglukán stojí cca 6€, ale vydrží dlho v chladničke ho treba uchovávať po otvorení... Lauraa: nám ho lekárnička poradila hne´d po zobudení na lačný žalúdok a potom sa obliekať a tak a po cca pol hodine sa môžeme najesť.

radka.m.
3. nov 2009

danciacik-pikovit je dobrý,ted začali dělat v sirupu i martánky,jsou taky od 1roku 😉

radka.m.
3. nov 2009

jinak nevím,jaké je přesné složení kapslí matránků,ale sirup žádné éčka nemá!!!navíc obsahuje unikátní aktivní složky beta glukan,boiflavonoidy,vitamin c a zinek,,látky pro správnou funkci imunitního systému,navíc tam jsou látky potřebné pro celkovou vitalitu,správnou funkci metabolismu,vidění,stavbu a funkce kůže,dále látky pro stavbu kostí a zubů a vitamín d pro vstřebávání a využití vápníku a mnoho dalších,žádná negativa jsem tam nenašla 😉

bajnokova
3. nov 2009

Ahojka tak já té starší 7 leté dávám taky Imunoglukan Sabči 2 roky máme Broncho-vaxon na 3 měsíce a ještě jsme zkusli přírodní sirupy Akuna na posílení imunity a řekla bych že zatím dobrý,mě připadne že Marťánci je hlavně ta reklama dětem se líbí tak rodiče to koupí a připadnou mi aji dost drahý .

lauraa
3. nov 2009

cokii no chladnicke ho mam aj ja len ho davam vecer pred umytim zubov.... je lepsie ho davat rano? davam ho asi uz cely oktober dufam ze pomoze.... 🙂

marcca
3. nov 2009

ja akurát čítam zloženie marťankov-tabliet a takisto žiadne E-čka nevidím 😕 😕 ...teda okrem náhradných sladidiel tam vidím len samé dobré veci 😉 ...takže súhlas s radkou, navyše ak nám už teda nepomôžu, určite ani neuškodia ...

cokii - ten imunoglukan je potrebné brať 3 mesiace každný deň rovnakú dávku?? a tá pauza má byť približne koľko?

hasleerka
3. nov 2009

no marcca si ma potešila, ja ho malej dávam každý deň 😉

cokii
3. nov 2009

marcca: 3 mesiace v kuse maximum, potom pauza -predpokladám, že nejaký mesiac, ale určite sa na to opýtam doktorky. lauraa : neviem, či je to jedno, či ráno alebo večer - asi sa to na lačný žalúdok lepšie vstrebe, ale fakt neviem...