Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

hameeda
22. nov 2013

@demo : ja stácam pôdu pod nohami, a to už prečo, vôbec nie, mám sa dobre, deň ako každy iný, decká spia čo môže byť lepšie

vevesh
22. nov 2013

@hameeda no v iraku je sice ofic. jazyk arabcina ale len v juznej casti... hore sa hovori po kurdsky...a viac menej o com ja hovorim je, ze za par rokov bude vojna medzi arabmi a kurdmi (pretoze arabi su chudobni, vojna extremne zdevastovala krajinu, kdezto v kurdistane je prace, penazi a sveta zit...) a napr. urcite neodporucam mosul (ten je na pohranici-patri ale arabom) - tam ta oskalpuju ani nevies kedy 😖 😖 vsetci znami aj my sa tejto casti vyhybame ako moru ked ideme autom tam(radsej naokolo cez arbil heslom naokolo blizsie 😀)

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : no s kurdmi sa dohovorím bez problémov, robila som s nimi aj v Syrii, no my by sme išli do hl. mesta, tam máme známych a často lietame takže určite len hl. mesto,no ešte uvidíme, možno skočíme všade pozrieť na mesiac a potom sa rozhodneme

vevesh
22. nov 2013

@hameeda no tak to v kurdsekj casti prichadzaju do uvahy dve mesta- arbil a sulaimanyia 😀 obidve mas priame a caste lety do eu a co. 😀 😀takze mozno z nas budu susedy🙂

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : koľko majú obyvateľov cca?

alice107
22. nov 2013

@hameeda A ja nemam problem s tymi ,co vlastnia akcie v bankach. nakky funguju tak,ako im to zakony krajiny dovolia.ale mam problem akceptacie s tymi,co pachaju kriminalitu na uzemi eu a nedodrzuju nase zakony a potlacaju prava a slobody ineho jedinca.
ja som este neviela zida,ktory by bol podrezal svoju zenu ci dceru ci ju popravil na ulici.ale moslimov ano.
tiez neviem o tom,zeby zidovska zena podla ich nejakeho zakona bola nenejcenna . co sa tyka sobasov,tak neviem o tom,zeby do izraela chodili zidia z nemecka sa zenit so svojimi sesternicami ci to robili v de .ale toto robia moslimovia ,co ziju v de .chodia do svojich domvskych krajin na taketo sobase.a potom dotahuju zenichov do de.
ten zvyk podrezavat ubohe zvierata je barbarsky . takze to sami nepaci ani u zidov ani u moslimov.len u zidov je to robi odbornika na to urceny,u moslimov sam moslim moze. cize zviera trpi este viac ale je to neprjatelny barbarsky zvyk u oboch nabozenstiev. . na sk toto nastastie povolene nie je.
takz e mi z toho vypylva,ze nebezpecni su omnoho viac pre nas moslimovia.
takze pre mna je dolezite ,aby tvdsie opatrenia boli urobene voci kazdemu,kto nerepektuje nase zakony a spolocenske normy a nevie ssa priposobit zivotu v europe svojim chovanim a zmyslanim.

vevesh
22. nov 2013

@hameeda arbil resp. po kurdsky hawler 500tis., sulaimaniyah 400tis. ale to su oficialne cisla..neoficialne by som pridala ku kazdemu cislu cca. 200tis. obyv. -tam ratanie neberu az tak vazne 😀 😀

nivi
22. nov 2013

@alice107 to akoze podla teba moslimovia zijuci v EU maju teraz povinne slavit vianoce?wtf? im to nic nehovori. to ako keby si ty musela v ich krajine slavit ich sviatky, co veru nemusis. inak ten moj nema nic proti vianociam. aj darceky si dame spolocne aj jeho rodina sa chytila. ale ako len preto, ze ma maju radi, inak neziju v EU ale v Turecku.

alice107
22. nov 2013

@vevesh tak ako nemoze byt krestan napoly,nemoze ani moslim byt napoly moslim.
ak tvoj muz akceptuje ideologiu islamu,musi ju akceptovat celu.pretoze hlavne islam je ´´kamennny.. nemozno len nieco prjat a nieco nie. 😉
dakujem za odpoved,bola jasna .si si vedoma ideologie svojho manzela a vzala si si ho aj s tou ideologiou.
a toto takto si musi uvedomit kazda europanka,co s berie moslima.

nivi
22. nov 2013

a co sa oblecenia tyka, to ze eu baby si daju mini nie je z pohladu viery ale oni maju hidzab, burku a pod z nabozenskeho hladiska. inak by si sacudovala co vsetko sa pod tym skryva

alice107
22. nov 2013

@nivi to nie. svoje scviatk<si doma v sukromi slavit mozu.ale nie zabijat nevine zvierata tak kruto. mne staci,ak budu respektovat,ze eu je krestanska a svoje nabozenstvo si nechaju v ramci svojej domacnosti.aj sposob ideologie islamu nebudu ziadat prezentovat v beznom zivote,nebudu ziadat ziadne vynimky z nabozenskych dovodov/ a budu dodziavat zakony nasich statov. cize ziadne podrezavanie ci zabijanie v ramci vrazd zo cti,ziadne satkovanie v skolach ci na verejnosti, ci nebodaj nosenie cadora ,ziadne nutene manzelstva a nerespektovanie osobnych prav.

vevesh
22. nov 2013

@alice107 ja mam jasno v tom koho a co som si zobrala, a prekvapenia sa ja veru nedockam 😉
ale co sa tyka toho, tak nesuhlasim- ak si krestanka, nedodrzujes bibliu poriadne (totiz napr. aj v bilblii je zena podriadena muzom a zvierata sa musia zabijat rovnakym sposobom ako u zidov a moslimov a pod.😉...cize kedze polka slovakov to nedodrziava, takze ani vlastne nie su krestania ci ako...? 😉 a islam nie je kamenny, len sa nemeni rychlo a podla "novej mody" tak ako biblia (chapaj uplatnovanie v praxi...)

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : no dobre ale veď nemôžeš byť sebecká, mne napríklad vadí že židia vlastnia skoro všetko, a žena je u nich nenejcená, a u židov tých čo sa riadia ich zákonmy je ešte moslimská žena oproti nej v pluse, takže mne to vadí, tak nemôžeš zasa tu petíciu orientovať len na to čo ty chceš, to by nemalo zmysel, musíš to orientovať pre širokú verejnosť, veď čo aspoň ostane v europe viac príležitosti pre europanov, tak normálne to sformuluj že patícia za vysťahovanie moslimov a židov späť do ich krajín, nepíš tam rodných pretože veľa z nich sa už v europe narodilo, tak tam bude niečo ako krajín ich predkov.....no dobre tvoja petícia, nebudem ti diktovať čo tam maš písať, keď to budeš mať hotové, pošli na podpis

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : je to sú malé mestečká, no oproti 10 mil. Damašku myslím 😀

vevesh
22. nov 2013

@hameeda ja viem 😉 ...no mas na vyber aj bagdad, je vacsi...ale s dennym ohnostrojom 😀 😀 😀 a nestalymi letmi 😎

nivi
22. nov 2013

@alice107 ved ich aj slavia v sukromi a okrem toho mame tu slobodu prejavu tak nevidim dovod precoby oni nemohli slavit ich sviatky. inak aj krestanky by mali nosit cepiec po vydaji :P
opakujem aj v tejto teme vrazda zo cti je sprosty zvyk v istych oblastiach. nie dane koranom

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : 😀 Damašk je teraz na tom rovnako, dufam že Alice sa pohne s tou petíciou a vysťahujú všetkých Basharovcov späť do Syrie a bude kľud, snaď nebudú páliť sami po sebe 😀

vevesh
22. nov 2013

@hameeda 😀 oni nie...ale zapad...oni chcu lacnu ropu a iran na kolenach 😎

alice107
22. nov 2013

@vevesh v bilbli nikde nejdes rodovu nerovnost. krestania ziju v 21 sroroci a aj zakony a sposb zivota maju podla toho upraveny.moslimovoa v hlbokom stredoveku.
a tam je ten problem.
islam nie je len ideologia nabozenstva,ale aj sposob zivota. ma svoje pravo saria,je hlboko diskriminacne pre zenu,nasilne a nedemokraticke. a podla neho ziju moslimovia aj v sucasnosti a to aj v eu.
kde toto najdes u krestanov?
aky sobas si uzatvarala ? kde v europe potrebujes ako zena tutora na uzatvorenie sobasa? kde v eu nemozes detit rovnako ako muz? kde v eu si ako zena podla zakona aj spocnosti zavreta doma a odelena od zivota muzov? kde v eu moze mat muz viac manzeliek sucasne? kde v eu ta moze muz cio brat ci syn beztretne zabit podla zakona a je povolene akkceptovane bitie zien?
kde v krestanstve toto takto funguje?
nesnaz sa obhajovat ideologiu islamu tym,ze je podobna krestanstvu.nie je .a kazdy trosku vzdelany a sudny clovek to vie.

hameeda
22. nov 2013

@vevesh : zapad máme v..........tým sa ubránime 😀 😀 😀 😀 😀

vevesh
22. nov 2013

@alice107 neber saudi ako vzor.... 😎 je to jeden z 50 statov, kde sa islam uplatnuje..... a krestania sa biblie nedrzia, preto je mozne mat ine zakony, a tym aj iny sposob zivota..... 😉 a ja som nikdy islam ku krestanstvu neporovnavala...islo o ten "polovicny" vyrok 😎

vevesh
22. nov 2013

@hameeda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jo j o...ale je mi luto ako take krasne historicky najstarsie mesto znicili 😠 😠 😠 😠 😠

alice107
22. nov 2013

@nivi cepiec a cador je o inom.to nevies? cepiec nosili len sedliacke zeny a bol rodovym znakom prislusnosti k urcitej spolocenekej vrstve.v niedde ho nosili sedliacky vydate,niekde aj slobodne. na morave napriklad.uz si videla slachticnu c v cepci? ci mestianku?
ale u moslimskych zien je zahalovanie nezavisle na spolocenskom stupni.ide o sexualny podton ´´ochany zeny´´ pred hriechom.
tak neplet hrusky s jablkami.
vrazda zo cti nie je hupy zvyk,ale nasilny trestny cin podla eu a krestanskych noriem. a vychadza z koranu,ked je povoelne podla sur zenu bit a zabit.
takze znovu si vedla.

vevesh
22. nov 2013

@alice107

http://diegemeindegottes.com/Artikel/die-Kopfbe...
len tolko k tomu cepcu podla biblie...

a v islame nejde o sexualny podton, kedze podla koranu ako muzi tak aj zeny maju nosit pokryvku hlavy pocas modlitieb..... 😉

nivi
22. nov 2013

@alice107 ja viem co je rozdiel. kde sa pise v korane o cadore ci burke? a o vrazdach?

hameeda
22. nov 2013

@nivi : tiež som hľadala, som nenašla, asi mám niejaký zlý výtačok alebo čo 😀

nivi
22. nov 2013

@hameeda ja viem mas ten turisticky 🙂

alice107
22. nov 2013

@vevesh v takom prve tunise zena je diskriminovana. to by si neverila,ako. tam plati v rodinnom prve tiez zakon saria. takze nielen SA ma sariu.....no a co potom taky i ran ... tam plati zakon saria veru v drsnej podobe.a take maroko tiez...maju tam paragraf,ze muz moze za urcitych okolnosti zenu zabit....... ty vela o sarii v roznych moslimskych kra 😉 jinach nevies,ze?
vidis,presne to pisem aj ja ,ak si si nevsimla. islam je ideologia. a zaroven predpisany sposob zivota,ktory nema nic s kretanstvom.
islam je nasilie,nerovnost,krestanstvo je zalozene na laske k bliznemu.
a to je je ten zakladny rozdiel.

hameeda
22. nov 2013

@nivi : no asi taký len pre zahraničných nič neznajúcich klientov 😀

hameeda
22. nov 2013

@alice107 : a ešte si zabudla aj Sýriu ja som tam bola, každú stredu sme sa chodili pozerať na popravy, to si mala vidieť, niečo hrozné, a tým zlodejom ktorým ruky odsekovali, fuuuj