Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

nivi
23. nov 2013

@hameeda hlavne, ze sme stastne ;)

hameeda
23. nov 2013

@nivi : presne tak, ja by som teda nemenila ani za nič na svete 🙂

kuwait
23. nov 2013

@hameeda prave preto ze Syria bola taka liberalna skoro sekularna tam mate teraz vojnu,striktni islamisti vam tam chcu zaviest islamsky stat po vzore Saudskej arabie,takze zrovnavat zrovna Syriu k ostatnym moslimskym statom????Keby si mala muza sauda houby by ti varil v kuchyni a ty by si podnikala 😀 a nivi ty zijes v Europe takze tiez si prave moslimske prostredie nezazila.Mne staci vidiet ako sa chovaju ked pridu do Europy a zrovnat to z ich chovanim doma,OBROVSKY ROZDIEL.Oni dobre vedia ze isty druh chovania v EU by im mohol prist draho 😀 Vy dve budte rady ze mate takych NETYPICKYCH MOSLIMOV.Nuz a ano moslimky su kurvy a nielen oblecenim za peniaze vysuka celu futbalovu jedenastku manzelovi za chrbtom,vsimla som si ze ich pokrievka hlavy je len teatro pre oko,vnutry su to skazene mrchy 😀 mozno este horsie ako muzi

kuwait
23. nov 2013
hameeda
23. nov 2013

@kuwait : ja som tu niekde niečo zrovnávala???????????sa mi nezdá, no ktovie akoby tie dievčence dopadli s europskym partnerom, možno by písali na koníka do inej témi, napr. že manžel ma týra, alebo psychický teror, alebo som nešťastná, alebo mám sa rozviesť 😀 , no hej môj manžel je fakt netypický skoro by som povedala že asi fakt je v Sýrii, v Jordánsku, v Iraku, v Baharjne, v Libanone dosť veľa takých netypzckých,,,,ostátne štáty neviem keďže som tam dlhšie nežila tak neviem povedať, no možno v ostatných štátoch sú typický asi by si tie dievčatá mali skôr zistiť do akého štátu idú,,,a to nehovorím len o šťatoch blízskeho východu, ako viď príklad z takého talianska, alebo usa kedy dievčatá z tamaď utekajú pred typisckými europskými manželmi 😀

kuwait
23. nov 2013

@hameeda V Bahrajne???No to si tomu dala 😀 Vsak Bahrajnci akurat maju aj 2-3 zeny,prva je bahrajnka,potom si vezme pre zabavu iranku alebo syrcanku a k tomu filipinku a bahrajnku ide rozhodit od jedu,okrem tho ze je tam chudoba a tie zeny ani nieje velmi z coho zivit.Takze ak je to tak aj v ostatych krainach co si spomenula tak zbohom 😀 Tu sa tych manzelstiev rozvedie tak 95% a zena pride o deti,zato ze ty mas nejakeho sekularneho mozno druza alebo aku sektu neznamena ze by si mala rovnaky zivot so sunna islamistom,ten by ti veru nevaril ani sa o deti nestaral ze by si ty isla dakde robit sefku.To teda ozaj nie.Ja tu vidim tie manzelstva a nepaci sa mi chovanie muzov,nie takto som nevidela chovat sa europanov.Teda nechodim medzi ludi z nizsej cenovej,mozno tam su im podobni ,doma som nic take nevidela.Ty si dakde pisala ze ste sa vzali po par dnoch znamosti a vztah prisiel neskor,takze to je tiez take vselijake potom,nie?Akurat ako tie co si ich vzali afganci,cernosi pre papiere ale vztah nevydrzal.Tvoj muz asi vie preco si ta vzal a preco ti pomaha,kedze z lasky ste sa nebrali.Vysmievat sa tu zenam na pokraji rozvodu mi pride trapne,este nevies ako ty skoncis,nieste spolu 30 rokov a vas zivot este nekonci,este ta moze raz nemylo prekvapit.

hameeda
23. nov 2013

@kuwait : no asi sa aj veľka pani múdra môže mýliť pretože môj manžel je SUNNA, jeho otec bol imam v Dmamšku, veľký imam ak poznáš niekoho z Damašku tak si ovec meno ALI AL TINAWI, no na počudovanie aj jeho brat je imam, a predstav si že sa stárá o deti, a ja som v našej rodine ten čo zarába, manžel je doma s ďeťmi, a v bahrajne som žila rok, a predstav si nič také o čom píšeš som tam nevidela, je síce pravda že som žila v Maname a na Sitre takže možno v iných časťiach to tak je ale určite nie v tých v ktorých som bola ja, poznám tam jediného človeka ktorý ma dve manželky a obe sú bahrainky, prvá manželka nemohla mať deti tak súhlasila aby si manžel vzal druhú,,,a ja sa nevysmievam to ty si tá ktorá tu útočí a pokladá svoj názor za jediný a ten správny a ak ti aj niekto povie niečo iné tak ho odbiješ s tým že ostatný nič nevedia,len ty pani najmúdrejšia vieš všetko, je to úbohe ako sa prezentuješ, nechápem čo sa do všetkých večne navážaš a každého kto ma iný názor alebo dokonca inú skúsenosť toho nepriamo označíš za hlupáka, no ty tu nie si na to aby si poučovala alebo moralizovala, namiesto toho aby si sa nestrane podelila o skúsenosti a pokúsila sa niekomu pomôcť tak len odsudzuješ a moralizuješ 😠

kuwait
23. nov 2013

@hameeda ale prosim ta,ved to nieje ziadne tajomstvo s tymi Bahrajncami vacsina su shia a maju 1 stalu manzelku a dalsie manzelky pre zabavu menia ich ako spodky ,ak tvoja rodina su imamovia tak aj ty si velmi striktna moslimka,ja tu tiez vidim rodiny imamov,ich dcery chodia do skoly do 13 rokov a viac nie,ziadne vzdelanie,ziadna praca,akurat tak doma v kuchyni.Na net sa daju popisat hocijake somariny,ja verim tomu co tu vidim a to nieje to co tu prezentujes ty.

hameeda
23. nov 2013

@kuwait : ty podľa mna vidíš len to čo chceš vidieť, alebo nevidíš vôbec nič, lebo podľa mäa si bola v islamskej krajine tak akurát s prstom na mape, no sú imamovia a si prestav že vôbec nie som dajakú fanatička, a si predstav že môj švagor predtým ako sa stal imámom tak chodil po baroch pil, fajčí doteraz, momentálne ma druhú manželku, keďže sa s prvou rozviedol pretože ho využívala len pre peniaze, a si predstav že moja švagrina tiež pracuje, respektíva pracovala, a nechodí zahalená, moja druhá švagriná začala chodiť zahalená keď mala 23 rokov, moja najstaršia neter ma 20 rokov a ma maturitu, mladšia neter má 18 a tiež ma maturitu ostatné netere sú ešte na základnej, no a si predstav že taká rodina ako naša je v Szrii normálna klasika, susedia tiež sú sunna a majú tri dievčatá ktoré majú maturitu, jedna pracuje pre zahraničnú firmu, jedna robí v banke a jedna študuje na VS, no neviem asi zámerne zavádzaš,,to že ty si nešťastná neznamená že všetci sú zlý, vybíjaš si svoje nešťastie zlým smerom, no to ti osobne nepomôže, pretože aj tak ty budeš tá nešťastná ☹ , je to smutné že nevieš priať aj niečo iné ako to čo si si vzala do hlavy, fakt úprimne ťa ľutujem , a želám ti aby sa ti život obrátil, aby si bola šťastná, a vyrovnaná

hameeda
23. nov 2013

@kuwait : a môžeš sa prísť kľudne pozrieť aby si zistila že nie si najmúdrejšia, v Damašku nás rýchlo nájdeš, Ain Krš 15, je to staré mesto v centre Damašku stači ak sa kohokoľvek opýtaš na Ibrahima Al Tinawi 🙂

vevesh
23. nov 2013

@alice107 citaj ako by sa mala spravat zena podla biblie:

Frauen und ebenso auch Männer sollten sich so kleiden, wie es ihrer jeweiligen (Sub-) Kultur entspricht - nicht, wie man glaubt, daß es einem biblischen und/oder christlichen Gebot entspricht. Von daher ist also alles möglich, vom modernen Minirock des Westens bis hin zur Komplettverschleierung in islamischen Ländern.

Die Frauen haben die völlige Freiheit (1. Korinther 6,12), sich für jede kulturell denkbare Kleidung zu entscheiden - sie sollen nur darauf achten:

- ihre Freiheit nicht zu verlieren (V. 12)
- sich vor der Unzucht zu hüten (V. 18)
- dem Herrn Ehre an ihrem Leib zu erweisen (V. 20)
- nicht über den Kopf ihres Mannes hinweg entscheiden (7,4)
- auf die Rücksicht nehmen, die im Glauben schwach sind (8,9ff)
- bereit sein, Verzicht zu üben (9,1ff)
- sich zur "Sklavin" aller zu machen, um möglichst viele für Christus zu gewinnen (Vv. 19ff)
- ihr Verlangen nicht auf das Böse zu richten und ihren Gelüsten zu folgen (10,6)
- darauf achten, was die Gemeinde fördert (V. 23)
- an andere zu denken (V. 24),
- alles zur Ehre Gottes zu tun (V. 31)
- für niemanden ein Glaubenshindernis zu sein (V. 32)
- in allem Rücksicht auf alle zu nehmen, nicht den eigenen Vorteil zu suchen, sondern den aller anderen, damit sie gerettet werden (V. 33).

a bdw. skus ist v taliansku do kostola v minisukni a topku..uvidis ja ti plesnu kostolne dvere pred nosom. 😉 a to uz nehovorim o spanielskej etikete (kt. by si ako prislusnicka "vyssej" vrstvy mala doverne poznat a vediet ze mini a top je tabu...) a diplomatickom protokole (kde tiez take veci nesmies nosit) - to hore-dole-bez co sa nosi v holywoode nie je vzor (cest vynimkam)...

demo
23. nov 2013

- - Prečo má v Rakúsku krajná pravica takú silnú pozíciu?

„Každý piaty Rakúšan má cudzí pôvod, vo Viedni každý štvrtý, v škole je väčšina detí migrantov. Je to nová situácia, s ktorou majú chudobnejší ľudia väčšie problémy ako bohatší, ktorí sa tešia, keď Anna Netrebko (ruská sopranistka s rakúskym občianstvom – pozn.red) spieva v opere, keď majú poľskú upratovačku a Slovenky, ktoré sa starajú o starších ľudí v Rakúsku, hlavne vo Viedni, a bez nich by to vôbec nešlo. Ale v iných štvrtiach, kde sú turecké kaviarne, nemôžete ísť ako žena na kávu, v parkoch vystrájajú tureckí a srbskí mladí, ktorí doma nemajú priestor, so susedmi nemôžete hovoriť, lebo neovládajú jazyk. Je nefér povedať, že všetci, čo sú proti, sú rasisti.“

- - Ako by mali reagovať tradičné politické strany, aby extrémisti nebodovali?

„Musí byť jasné, že väčšina krajín sú prisťahovalecké krajiny, je to aj obohatenie, pretože mnohí z migrantov sú nadaní

a chcú tu pracovať, treba im dať šancu, aby sa integrovali, a s tým musíme žiť.“

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7015026/legendarna-rakuska-...

kuwait
23. nov 2013

@hameeda ty ked si este chodila do zakladnej skoly ja uz som tu bola vydata.20 rokov zijem v Kuwaite a pochodeny mam cely Gulf ale taketo hluposti co vy tu niektore pisete nad tym zastava rozum 😀 Do Syrie by som nesla ani za nic niesom sebevrah zvlast teraz 😀 ty na mna posobis ako by si tam z toho mala posttraumaticky sok. 😀 Ak niekto chce byt imam musi mat na to islamic studies musi mat status Islamic scholar aby sa mohol stat imamom.Takze ten tvoj pribuzny chodil najprv po baroch,nuz a ja viem o kuwaitskych mujahidoch ktori tam chodia syrcanov vrazdit a chcu sa stat martyrmi a tu zili ako homosexuali 😀 ,narkomani homopedofili,,takze to zrejme bude asi imam takehoto razenia,Dnes sa tam za bojovnikov za islam vyhlasuje kade kto,preto je tam to co je tam.Btw.Vidim co tu robia syrcanky.KURVY 😀 aj v Emiratoch.Nieje pre mna prekvapenim ze sa nezahaluju a pracuju v Syrii staci ich vidiet co robia tu,cez den predavacka v noci kurva,Syria je chudobna krajina tisice ich tu robi za mizerny plat a potom aby mali viac tak obchoduju s drogami a pristituuju a najnovsie je dobry business JIHAD a charita pre Syriu 😀

alice107
23. nov 2013

@vevesh ty ma nemusis ucit,ako sa obliekat na tu ktoru prilezitost. 😎 je 21 storocie a aj cirkev /krestanska / to vie.
v nasej spolocenskej triede nie je priblem ist do stanku bozieho v satach nad kolena, a pokryvka hlavy/zavoj ci klobuk je otazka toho,ka akej spoceneskej triede pari ta ktora zena .a ci ma na taku pokryvku......
u slachty sa pouziva zvycajne klobuk .a zavoj len na urcite specificke prilezitosti/pohreby napriklad/. u beznej populacie zien vidiet v kostoloch bezne nepokryte hlavy bez klobukov,ci v ciapkach naopak.....je to otazka urovne spolocenskeho posatavenia tej ktorej zeny... a cirkev /krestanska/ nevydava pevne nariadenia zenam,ako sa ma oblekat ci uz do kostola,ci na ulicu tiez....
je zbytocne,aby si sa snazila obhajovat neobhajitelne.. si uplne vedla v argumentacii.
co ty porovnavas ideologiu islamu skrestanstvom.... nemaju nic spolocne.....abolutne nic....

len ideologia islamu zije v hlbokom stredoveku a okrem toho ma uplne iny ideovy zaklad ako kretanstvo.
ak to nedokazes pochopit,tak kazda debata s tebou je zbytocna.
krestanstvo vychadza aj pre uzatvoreni krestanskeho zväzku z toho,ze muz a zena su si rovni. tvoria par ,su jedno telo a dusa. kde to mas v islame?
tam je svet zien a muzov uplne odeleny.zena doma za murmi v rodine,muz vonku s kamosmi, konkubinami a hovoti tomu dalsie manzelky. 😀 a je 21 storocie.....
krestansky muz nema moralne ci pravne pravo byt nadradeny nad zenou. tak uci krestanska viera .
v islame to ppravo ma ma a vyuziva v beznom kazdodennom zivote
preto zahaluje zeny .
a preto,ze islam predpoklada hriesnost a nemravnost zeny,tak ju navlieka do vreca,aby chudakov moslimskych muzov nezvadzala na hriech. 😀
oblecenie je v europe vzdy zalzizitost prilezitosti,na ktoru sa obliekame.ty to ne vies? kde ty zijes?
v islame su zeny halene do vreca ci satky na kazdu prilezitostz.lebo ich aj tak nemaju vela.
my zijeme v 21 storoci
oni v temnom stredoveku.
je mi smiesne,.ak jedna slovenka,co sa narodila slovenskym rodicom /ci ty nie?/ nechape rozdiel medzi medzi vnimanim sveta a moralky krestanov a moslimov a medzi sposobom zivota a zmyslania a mentality arabov a podbnych etnik a europanov.
je to taka priepast,ako je medzi zivotom na marse a zemi.
to manzelstvo s moslimom v tebe uplne potlacilo zmysel pre realne zmyslanie?
a mimochodom,pred dvoma rokmi sme boli na juhu talianska na sobasi v kostole. matka zenicha/talianka/ mala kostymovu suknu presne centimeter nad kolenom. a nebola jedina.
a nemala klobuj,ale len mini klobucik sperom na boku hlavy v ucese.
a cuduj sa svetu,vela zien to iste.a nikde nebolo napisane,zeby bolo zakazene take oblecenie.
no my krestania nie sme moslimovia,zeby nam cirkev v 21 storoci nariadovala nejake vrecia na zahalenie.
sposob obliekania je dany u europanom bontonom. u moslimov ich zvrhlou ideologiou.a to je cele.

monika15
24. nov 2013

len taka otazka... bez hadok !!! a kriku !!!!

dnes som si vsimla ze pri mikulasi same arabske a indicke rodiny sa fotili .....
vlastne ked Moslimi .. neveria na krestanske sviatky tak hmmm na co sa fotia s mikulasom a maju zdobene domy atd.... nejde mi to nejako do hlavy. nerozumiem tomu... tak sa vas pytam.... Diki 🙂)))

kuwait
24. nov 2013

@alice107 ja teda nejak po kostoloch nechodim ked tak v ramci turizmu a boli sme v kostoloch v Benatkach a tam vsetci v sortkach,mini a nikto ich od tial nevyhadzoval,vo Vaticane som mala suknu tesne nad koleno ako vela dalsich turistiek,tiez nikto nenamietal,mozno kebyze ideme na audienciu k papezovi,ale ako pozname Frantiska ten by bol rad ze sme tam zahaleni ci odhaleni 😉 v dnesnej dobe su vobec radi ze im ludia do kostola idu nie ze by ich vyhadzovali za to ze im trcia kolena 😀

kuwait
24. nov 2013

@alice107
@monika15 ja teda nejak po kostoloch nechodim ked tak v ramci turizmu a boli sme v kostoloch v Benatkach a tam vsetci v sortkach,mini a nikto ich od tial nevyhadzoval,vo Vaticane som mala suknu tesne nad koleno ako vela dalsich turistiek,tiez nikto nenamietal,mozno kebyze ideme na audienciu k papezovi,ale ako pozname Frantiska ten by bol rad ze sme tam zahaleni ci odhaleni 😉 v dnesnej dobe su vobec radi ze im ludia do kostola idu nie ze by ich vyhadzovali za to ze im trcia kolena 😀 Ono aj tu v Kuwaite byvaju Mikulasske besiedky a ludia sa fotia pri stromceku,deti si sadnu Santovi na kolena a mamky ich fotia a tiez su to arabi,indovia,zrejme to beru ako atrakciu,zabavu,urcite nie ako prislusnost k nabozenstvu

monika15
24. nov 2013

@kuwait tato akcia neni v kostole 🙂) ale v obchodnom centre 🙂)))

p.s. tu nejde o to ze ci zahaleny abo nie ale ze ked ma alaha tak asi vianocne sviatky nebudem podporovat vsak predsa ani biely katolik nema ramadan ;);)
ale ako som pisala nemienim to rozoberat 🙂 len mi to tak hlupo vyslo ze vsetky zahaleny stali rad na mikulas 🙂) asi tak.

mariuskaa
24. nov 2013

@monika15
To mas asi o iste ako ja oslavujem s rodinou Thanksgiving, Halloween, 4th of July.
... A asi aj ty ci nie?
Pokial je nieco ako "fun" sviatok náboženstvo nehrá dôležitosť. A preto aj ten Santa claus.
Predsa ho oslavujú všetci v Amerike a nezáleží od náboženstva. Lebo tento novodobí sviatok ma s ním dosť malo. Je to hlavne zábava pre deti

kuwait
24. nov 2013

@mariuskaa presne tak aj tu,v malls su ozdoby,rozne vianocne bazare so santa Clausom sa poriadaju a vsetci ti moslimi tam idu a fotia sa so Santom,pre ich to nema nabozensky vyznam ale zabavny,odfotila som tu dnes stromceky ale obraz je brutal spinava camera na mobile 😀 je to v Supermarkete Sultan Center v Sharq mall

kuwait
24. nov 2013
monika15
24. nov 2013

@mariuskaa takze vlasnte sa zabavate na krestanskych sviatkoch 🙂 😀 😀 😀

no jasne ze ty ako biela vies co to je vianoce... ale taky co len oci ma vonka a dom asi pochybujem ze ich mal ;);) tak asi tak 🙂))

ale ako hovorim uz som done.... len tolko som chcela vediet.

monika15
24. nov 2013

@mariuskaa

" moslimi tam idu a fotia sa so Santom,pre ich to nema nabozensky vyznam ale zabavny," si pisala...

a som DONE>>>>

mariuskaa
24. nov 2013

@monika15
A ja, ze si sa chcela opytat otazku "bez hadok kriku" a hlavne provokacie.

kuwait
24. nov 2013

@monika15 no ale ved bruchaty santa Claus s velkou bielu bradou v cervenych zamatovych gatach a saku nema nic s nabozenstvom,tu figurku vymysleli cisto na komercne ucely 😀 v kostole maju veriaci betlehem a nie Santu 😀 .Svaty Mikulas bol predsa biskup a nechodil obleceny v cervenom obleku s brmbolcom na capici btw aj ateisti oslavuju vianoce,maju stromcek davaju si darceky,detom salia ze to Santa doniesol,je to taky romanticky sviatok zimy,nemusi byt veriaci krestan aby to slavil.Zidia ti co ziju cele generacie oslavuju so stromcekom ako ateisti a krestania v Amerike alebo nie?

monika15
24. nov 2013

@mariuskaa jaka provokacia sa ptyam nie....

minuly rok tu bola afera ako moslimske centrum davalo letaky pred ikeou ze dont suport christmas a
vcera v rade na mikulasa ani jedne biely ... a polovica znich ma len oci vonku....

tak sorry ale to neni barso okey.....

monika15
24. nov 2013

@kuwait ale fotit sa pod vianocnym stromcekom a mat vyzdobeny dom ;);)
to sa robi bezne aj v arabskych statoch co ;);) ???

kuwait
24. nov 2013

@monika15 My zivy stromcek mame kazdy rok aj ked vianoce slavime v EU,ale stromcek musi byt tu aj tam a videla som ze aj cisto moslimske rodiny maju doma vianocny stromcek,jasne ze pre nich tie sviatky maju rovnaky vyznam ako pre ateistov ,zaryty moslim jasne ze stromcek doma nema ale ti liberalni ci sa opicia vo vsetkom po zapade ti maju

aliza
24. nov 2013

@vevesh k tym satkam, ak podla teba ide len o modlenie, tak mi povedz, preco satku nosia aj male, par rocne dievcatka v kocikoch cez den na ulici, ktore nevedia ani rozpravat? to sa tiez modlia? pokial viem, satku by malo dievca zacat nosit s prichodom prvej menstruacie, cize tam uz je sexualny podton, kedze prave vdaka menstruacii sa z nej vlastne stava zena a je pripravena na rodenie. I ked zase nerozumiem, co s tym maju tie male dievcatka, predpokladam, ze 2, 3, 4, 5 rocne este nemenstruuju 😖. Mne bolo povedane, ze vlasy su sexi, preto vzniklo to zahalovanie, aby sa muzi nedrazdili. O modleni som teda este nepocula. Satka nema s vierou nic spolocne, zaviedli to muzi. A zeny su hlupe, ze to dovolili.

kuwait
24. nov 2013

@aliza existuje specialne oblecenie pre zenu na modlenie,taka biela akoby plachta-saty,taka akoby kukla,hlava zakryta aj plecia a telo,zahalenu hlavu by mali nosit z nabozenskeho dovodu v korane sa pise ze zavoj si maju pritiahnut k hlave a hrudi ale tvar a ruky by mali zostat nezahalene,tie burky co len oci trcia to je neskorsi vymysel wahabistov zo Saudskej