Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

bubba
12. okt 2008

v googli je toho strasne vela hned som sa isla pozriet,ci som nahodou netreskla nejaku blbost ale asi celkom nie

Jedlo podľa Alláha

Moslimské ženské stránky obsahujú tiež recepty na rôzne jedlá. Lenže i moslimská kuchyňa má svoje pevne dané pravidlá. Suroviny sa delia na "haram" zakázané a "halal" povolené. Medzi zakázanými surovinami si najskôr predstavíte bravčové a alkohol, ale zakázaný je rovnako zvierací tuk alebo želatína. Konzumácia mäsa má svoje pravidlá. Moslimovia by mali správne jesť iba halal mäso, teda mäso zo zvieraťa, ktoré zabil moslim alebo iný človek knihy (kresťan, žid). I napriek zložitým pravidlám je moslimská kuchyňa bohatá a jej ochutnanie je iste silný zážitok. Shorba frik alebo Tikourbabine znie veľmi exoticky, ale ide len o rôzne úpravy jahňacieho mäsa.

csilla76
12. okt 2008

bubba ,leish diky za vysvetlenie 🙂 😉
leish hehe no fajn sen si mala,mohol by sa naplnit,tesila by som sa 🙂
my sme teraz dosli zo zahradky,este vzdy jablkujeme uff...este vzdy ostalo..pomoooooooooooc ja uz nemvladzem 😅
idem sa okupat a okraslit trosku 😀

sisulik
12. okt 2008

salam aleikom krasavicky 😉

csilla76
12. okt 2008

sisukám hogy vagytok? 😀 uz viete kedy poletite? 😉

sisulik
12. okt 2008

csilluska...jo vagyunk... 😀

csilla76
12. okt 2008

ok értem 😀

safiah
autor
12. okt 2008

assalamu aleikum dosla som len cucnut idem pinkat teraz som doupratovala byt deti robia riadny neporiadok hehe ale zvykla som si uz. bruuu nocku

ivka19
13. okt 2008

ahoj babulky,dnes to tu nejak zanedbavate,kde ste ☹

ivka19
13. okt 2008

tak to aspon ja trochu napravim 😀

karolinkafe
13. okt 2008

Ahoj Ivka, prave som prikvitla 😀 😀 😀
Tak ako sa mate?
My sme vcera skusali nas kozub 😅 a tak mi bolo pri nom dobre, ze som uz pred 22h odkvecla 😀 A v dome je teplo este teraz 😉 Nie zeby sme tu mali nejaku zimu, to len na skusku zatial 😉

safiah
autor
13. okt 2008

assalamu aleikum
ahojte babuse ja som teraz dosla z von boli sme sa trosku prejst dala som im jogurtik o siedmej vecera a inshaallah skor zaspia
inak sme mali krasny dnik upiekla som kysnutu rybu haha celkom pekne len sa mi nepaci moja rura mam pocit ze susi a nepecie

bubba
13. okt 2008

kysnuta ryba??????????to co je 😅 😅 😅 daj recept 😉

safiah
autor
13. okt 2008

bubba kysnute cesto vytvarujes do ryby a naplnis cim chces
😉

bubba
13. okt 2008

jaaaaaaaaaaj 😀 😀 tak to mozem potom robit aj kysnuteho psa alebo chobotnicu 😀 😀 mala by sa potesila,ona lubi zvieratka 😀 a asi bude vegetarianka,lebo vacsinou ich lubi v tom zivom stave...ked jej dam pred nos maso 😝 😝 .............
a vy ako babuliky male rovnake sa ako maju??

safiah
autor
13. okt 2008

nema rada maso?
moja este stale vypluva vsetko co ma len tu najmensiu hrudku uz mi z toho sisi.
ale alhamdulillah mame sa dobre ako vzdy runtosime vo velkom uz som si povedala ze nebudem cely den len upratovat hehe upracem len ak napr rozsypu muku alebo kakao zeeee karolinka 😀
uz to skratka neriesim a hotovo lebo by som len cely den pobehovala s metlou

leishmania
13. okt 2008

safi inak ty si trochu upratovaci maniak , ze 😀

safiah
autor
13. okt 2008

upratovaci neviem rozculuje ma neporiadok len od kedy mam deti akosi som sa pohorsila nevladzem uz a hotovo.
ale maniak som na avivaze 😀

bubba
13. okt 2008

no toto je presne aj moj problem,kedysi som bola zatazena na tip-top domacnost,teraz som zatazena na tip-top dieta a domacnost len zaklady aj to nie dokonale....najskor som to tazko znasala citila som sa akoby som zlenivela alebo co.ale o tu lenivost nakoniec ani nejde.ked mam konecne trosku casu aj pre seba tak hadam nebudem mrhat upratovanim 😀 😀 koniec koncov mame stale poriadok ale nie taky aky by som si presdtavovala......
a avivaze....tak tie mozem aj ja 😎
a inac uprimnu sustrast moja mala doteraz neoblubuje vacsie susta,alebo tazsie zuvatelne potraviny minule som si supala orech a strasne drankala,nesiel jej ryhclo rychlo rozzuvat,tak sa ho snazila vyplut,lenze ona ani to nevie,tak sa povracala)2x za svoj zivot 😀 )neboj,raz sa to cicusky lenive naucia 😀

safiah
autor
14. okt 2008

aj ja mam bubba pocit ze to je lenivost ju aj popucene nadvyhuje na zvracanie Subhanallah
a s tou domacnostou si to vystihla tiez ked mam chvilu cas si radsej lahnem alebo robim ine veci ktrore suvisia so mnou kamaratka mi stale vravi aby som si ten priestor tu malu chvilu pre seba nasla.

safiah
autor
14. okt 2008

inak bre ranko tatoskam

bubba
14. okt 2008

ahoj safinka,neboj,keby si jej dala do pusy tvrde lizatko to by rozchrumala jedna radost ako vasina deti 😀 😀 moju vie este aj to rizculit,ze jej to nejde,tak ho hodi na zem.ja som alergicka na tie lizatka,ale ked uz raz za cas dostane od niekoho napr.v obchode tak jej ho tam otvorim a po ceste prec ju zabavim a zbavim sa ho ukladnym sposobom 😀 😀 z rodiny som si vydobila,aby ju zasobovali radsej jogurtmi a ovocim ked jej uz daco chcu dat 😉

ivka19
14. okt 2008

ahoj babulky

safi,bubi,pridavam sa k tym zlenivenym 😀 😀 ale vsak pri detoch sa to uz ani neda a ni nestiha,sice my s raniyou upratujeme kazdy den a vecer je vzdy ako bomba,uz to neriesim.presne tak bubi,sice nie poriadok ako predtym,ale nie spina 😉
a lizatka mi tiez ani nespominajte,ide ma urvat,ked jej niekto da lizatko,znamena to hodit komplet oblecenie do pracky a raniyu do vane,vsak este aj vlasy ma zlepene 😀 ale zas na druhej strane,z casu na cas jej ho doprajem 😀 😀

safiah
autor
14. okt 2008

ku mne z roidny chodi len mamina a jej muz sestra oni su nauceny nosit zdrave veci ako bubba pisala jogurty hrosika zeleninu a ovocie to mi donesu celu debnicku mam na dlho v lete zo zahradky maminka nosila.
Alhamdulillah zatial im nikto nestrkal do ruky lizatko.hoci raz na jednej navsteve hoci ked som povedala nie aj tak dali hranolky a pomaranc ...pomaranc mi vadil dost ja mam na to dost neprijemnu alergiu a chcem im to este nedavat.zatial.
ale v jednej veci som upustila zacala som kupovat uz ochutene jogurty chutia im 😝

safiah
autor
14. okt 2008

ani som nas nemohla najst musela som cez vyhladavanie 😎

suzi4
14. okt 2008

slm dievčatá!

pozdravujem, ja veselo maľujem...prajem príjemný týždeň a deckám pusa!

csilla76
15. okt 2008

salam zienky 🙂 suzi co malujes hm? 🙂 aj ostatne zdravim,uz musim ist len som nakukla bo sa mi vari polievocka

ivka19
15. okt 2008

dobreeee babulky

suzi,tak vesele malovanie,nech to cim skor dokoncis 🙂

csillus,ty uz takto od rana vyvaras,ty si ale sikulka 😵

aj my prajeme krasny dnik 😉

safiah
autor
15. okt 2008

pekny dnik zelam
co robite ??ja varim obedik budu aj placky mnam sto rokov som nejedla inshaAllah mi nebude zle lebo su mastne ale tesiiim

ivka19
15. okt 2008

safi 😀 😀 my inak nic take neporabame,raniya spinka a ja tukam do klaves a jasne ze sa tlacim tycinkami 😀

safiah
autor
15. okt 2008

ja som dotlacila deti obedom opat si prispali tak neskor sme papali a ideme von asi no co doma narobim
nejdes so mnou 😉