Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sisulik
24. jan 2009

suziiiii....ludku myslis...sila, vobec si neviem spomenut na jej priezvisko za slobodna..ale potom si zobrala manzelove priezvisko..to potrebujes?

slnieckokati
24. jan 2009

dakujem sisulik, suzi,
ano, som v BA...ty tiez?

suzi4
24. jan 2009

Sisa,

za slobodna... SubhanAllah jedna baba sa na ňu píta, resp. sa poznajú, boli spolužiačky.. Máš na ňu kontakt, mylsím na Lydku? Ak áno, pošli mi pls.

suzi4
24. jan 2009

...pýta...

Slniečkokati, áno...

slnieckokati
24. jan 2009

jeeej, to je super. velmi sa tesim. a odkial je tvoj manzel?

nawal
24. jan 2009

slniecko ahoj
Suzi ja neviem dobre anglicky inak by som rada pomohla 😉

slnieckokati
24. jan 2009

ahoj nawal,
ja by som tiez rada pomohla. Studujem germanistiku, takze keby bolo nieco v nemcine, nemam problem pomôct... 🙂

nawal
24. jan 2009

do Sy ideme 1.3 a vraciame sa 25.5 . rado dojde za nami 1.5 a naspet sa vraciame spolu. juj tesim sa na jedlo a na sladke 😀 😝

sisulik
24. jan 2009

uz som si spomenula na jej priezvisko.rychlo ti ho poslem do IP predtym nez zabudnem..hehe

nawal
24. jan 2009

sisa a vy ako? co mate noveho? ako ste sa aklimatizovali?

sisulik
24. jan 2009

nawal.co je to MS?

jamila
24. jan 2009

dievčatá...ja už som papiere poslala na preklad a teraz čakám kedy prídu naspäť.... 🙂

Potom to zanesiem na matriku v mojom meste s údajmi o jeho rodičoch...a odtiaľ to pošlú na osobitnú matriku do Bratislavy.... 😉 pani matrikárka povedala, že mám počítať s tým, že to bude trvať asi 3 mesiace kým mi prídu papiere naspäť...tým už myslím Slovenský sobášny list.
Drahý už naháňa potrebné dokumenty k vízam a prekvapilo ma to, že musí mať odo mňa pozvanie...no ešte to preverím či je to naozaj treba...lebo ja som bola v tom, že sobášny list bude stačiť.... 😅

Takže pracujeme na tom ako včeličky 😀

pekný večer všetkým...nawal, suzi, karolin, csilluš, letish, sisulik, bubba, ivka, slnieckokati a aj tým čo som si nespomenula práve na meno 😀

jamila
24. jan 2009

sugika aj tebe pekný večer 😉

sugika
24. jan 2009

jej, diky Jamila 🙂 aj tebe

sugika
24. jan 2009

Inak dobry vecer ci podobne, lebo ja v tom case spat nechodim 😀

nawal
24. jan 2009

jamila ak si dobre pamatam, tak od nas chceli na dlhodoby pobyt, potvredie od manzela ze mi poskytne ubytovanie, dostatok peniazi v banke jaj a viacej si uz nepametam ale viem ze toho bolo vzdy veeeeeela

jamila
24. jan 2009

nawal ...presne ako hovoríš....aj ja musím doložiť, že bude mať kde bývať a takisto výpis z účtu ...potvrdenie z práce ako dlho som zamestnaná a aký bol môj príjem za rok 2008....no a určite toho bude ešte viac 😀 😀

Sugika ja mám tiež len teraz večer.... 😀 do hajan sa ešte nechystám 😅

sugika
24. jan 2009

jaj no tak potom fajn, hehe 😀 lebo ja este film pozeram chatuje, pozeram video, vypisujem sem, este dobre ze mam len 2ruky a 2oci

jamila
24. jan 2009

ja som doteraz bola na nete s drahým...dokonca aj jeho mamička ma prišla pozdraviť....je to úžasná a milá žena
No a teraz ešte tiež jedným očkom pozerám telku 🙂

penelope2066
24. jan 2009

prave som dopozerala film Bez dcerky neodidem a som zhrozena.Nikdy by som tak nemohla zit.

sisulik
24. jan 2009

jooj..tieto papierovacky sme aj my mali..ale uz sa nepamatam co vsetko odomna chceli na trvaly pobyt pre MM..a zakony sa vkuse menia...

sugika
24. jan 2009

Penelope to nie je ta vhodna diskusia, skus na Mojej svadbe
🙂

jamila
24. jan 2009

sme si vedomí toho, že ani nás to neobíde...ale zatiaľ pevne veríme, že to zvládneme a vybavíme všetko čo bude treba 🙂 Neviem prečo, ale niečo v hĺbke srdca mi hovorí, že to výjde a všetko zvládneme bez ujmy na zdraví 😅

slnieckokati
24. jan 2009

taka som nestastna. najskor som si poplakala, ked som si precitala, ze trva az 3 mesiace, kym dostaneme slovensky sobasny list...a tym to este nekonci... ☹

sizinka
24. jan 2009

Ahojte babulky, ako sa mi máte 🙂
Manžel má zajtra narodeniny, tak som piekla tortu, tak som zvedavá či sa bude vôbec dať jesť 🙂
Jamilka a nevybavuje si tvoj manžel rovno trvalý pobyt cez slovenskú ambasádu?
Krásny večer Vám prajem 🙂

karolinkafe
25. jan 2009

Ahojte zenusky, ako ste sa pekne rozpisali 😅
Vitaj Slnieckokati, tvoj manzel je z Casablanky a vybavujete svadbu v Alzirsku??? Ved CB je v Maroku co viem 😅 Ja som sa raz bola informovat ohladom trvaleho pobytu na SK, tak ak si dobre pamatam bolo tam treba to co vravite, sobasny list, potvrdenie o pobyte, myslim ze peniaze na ucte vo vyske 12x min. mzdy, mal aj podpisat nejaky papier, ze nebude zatazou pre nas socialny system 😖 a tiez nejake potvrdenie od lekara, co sa myslim robi az po prichode na SK 😉 Mozno som nieco zabudla, keby som nasla tie papiere, tak napisem.
Sisulik MS je stranka Moja Svadba 😉
Nawal, Bubba, preto ja este nic nekupujem 😉 Len ma stve ze tu su prave zlavy (vo FR mame zlavy len 2x rocne 😠 ) a ja nemozem kupovat, lebo vsetko len ruzove alebo modre a aj ked je to biele, tak napr. lemovanie je ruzove 😖 Dufam, ze sa nam to o tie dva tyzdne potrvdi a budem mat este tyzden na kupovanie, kedze zlavy koncia 10.februara.

slnieckokati
25. jan 2009

ahojte,
nie karolin, nevybavujeme papiere v Alzirsku, ja som sa len pytala, ako dlho to na tej specialnej matrike v BA trva. Dufala som, ze to pojde rychlejsie. Priatel je z Maroka, tvoj manzel tiez vsak? Z ktoreho mesta pochadza?
Dakujem aj tebe ze informacie, to ohladom penazi som nevedela. Teda vedela, ale nevedela som, aka ja minimalna suma atd. Ak by si este nieco vedela, bola by som rada, ked napises.
a aj ja dodatocne gratulujem k malickemu slovako-marocanovi/ke. tesime sa s vami a dufame, ze aj my sa coskoro budeme moct pochvalit... 😅 len sa nam este musi podarit ta svadba.
a nemaju v obchodoch nic zlte, alebo zelene. ja som videla v Mnichove krasne vecicky, take svetlozlte a zelenkave.

karolinkafe
25. jan 2009

Slnieckokati a tvoj priatel je este tam ak sa mozem spytat? Co je zlozitejsie s Marokom je to, ze so slovenskom nemaju vobec ziadne dohody a tiez ani ambasady. Cize slovenska ambasada je v Spaniesku a marocka v Rakusku vo Viedni 😒 o to je to este zlozitejsie. Rodina mojho draheho pochadza z Agadiru, ale on sa narodil vo Fez a teraz byvaju v jednom mestecku v centre MA, medzi mestami Fez a Meknes 😅
Ja som sa bola informovat na cudzineckej policii, tam ma poslali ohladom trvaleho pobytu. Tak skus, daju ti vsetky info, lebo to bolo uz pred dvoma rokmi a mohlo sa tam nieco zmenit 😉

slnieckokati
25. jan 2009

ano, je v Casablanke, cele dni som len na skype. Spoznali sme sa v praci. Uz som aj ja postrehla, ze je to tazke, treba nam vela papierov, dokonca potrebujem vyssie povolenie na sobas v zahranici od ministerstva zahranickych veci na Slovenku... 😒
dakujem pekne za rady, obratim sa teda aj na tu cuzdinecku policiu

jamila
25. jan 2009

Pekný deň dievčence.... 😀

obed mám už aj zjedený a tak som Vás prišla pozdraviť 😉

Po prečítaní príspevkov som cela zmätená... 😀 ....myslela som, že drahý musí vybavovať víza na ambasáde a nie trvalý pobyt 😅 ...ale aj tak zbehnem na cudzineckú políciu a možno aj zavolám na ambasádu....určite mi poradia.
Ale musím priznať, že kopec užitočných informácií mám hlavne od Vás 😅 ...Ďakujem

Sizinka...niečo pozisťujem a uvidím...toto ma nenapadlo 😉
Slnieckokati...apostile...ale neboj to zvládneš a všetko bude v pohode...ver mi 😉