Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

nawal
6. feb 2009

Salam, deti mi uz spinkaju tak mam volno. Iman mala teraz 38,6C tak som jej dala paralen a lahla si.
Aj ja chcem brusko 😀 😀 takto minuly rok som sa kotulala 😝 😀

leishmania
6. feb 2009

Gelatin is very commonly used to make capsules, both softgel and two-piece hard shell. Halal gelatin, cellulose or starch can be used instead of porcine gelatin. Kosher-certified gelatin (bovine and fish) also is available. However, gelatin-free products made from vegetable materials could be halal, kosher as well as vegetarian (vegan)--all at the same time.

weronyka.najwa
6. feb 2009

ja neviem, som sa len tak nad tym zamyslela, ze ked krava nie je zabita halal, tak jej maso nemoze byt halal.. 😖
waw, soraya je krasne, co to znamena?

nawal
6. feb 2009

mne sa paci meno Iman, Layla 😀 😀 😀 😀 😀 jaj a este Miryam
A chlapcenske meno sme mali pripravene pri prvom dietati a bolo to Hani. teraz keby bol chlapcek tak muz chce Muhammad. Mne sa strasne paci zdrobnenina 7amada.

weronyka.najwa
6. feb 2009

takze nawal ete jedno dievcatko & chlapceka by to chcelo 🙂 & mozno aj dvojicky 😉
ja ked som si vyberala islamic name, tak som rozmyslala aj nad nawal, tiez sa mi velmi paci!

nawal
6. feb 2009

no najprv boli v plane 6 deti. Ale teraz uz"len "4 a mozno casom len 3 😀 😀 😀
a dvojicky by nebol zli napad len ako ho zrealizovat 😀 😵

weronyka.najwa
6. feb 2009

tiez by som velmi chcela dvojicky.. maminka ma sestry dvojicky & moj stary otec je tiez z dvojiciek, takze ak je v tom genetika, tak snad by bola nejaka sanca 🙂 ale potom by to asi chcelo k tym detom aj navyse dva pary ruk & viacero nervov 😅

sugika
6. feb 2009

Neviem co znamena Soraya ale raz som ju videla v nejakej knizke a sa mi zapacilo. Uz len tatino treba a moze priste mala Soraya 😀 Weronika, tak ked uz aj dedko je z dvojiciek, asi aj ty budes mat, ak nie na 1. krat mozno potom. 😝 takze musis hladat nejaky babysitter este ako +.

suzy22
6. feb 2009

ahojte tehulky, mamicky a vsetky dievcence 🙂
ďakujem vám za utesenie.
-Sugika ahoj, rada ťa spoznavam.
-Veronika, tak sa InshAllah na Valentína teda uvidime a spoznam aj nove muslimky, mashAllah.Držím palce na diplomovku, aj ja to uz budem musieť zacat riesiiit 😖
-No tie dvojicky by sa aj mne sikli pri oteckovom plane 8 detí. ha ha...som zvedava ako to znizi ked sa to narodi. To su husti pokial nevedia co ich caka 😉
-Co sa tyka tej zelatiny tak ma Veronika pravdu, aby bola halal musi byt aj zvieratko zabite halal cestou. Take cukriky dostať vo Viedni, kde aj maso predavaju.
- Zuzka pozdravujem ta a aj Haniho 😲

Tak prajem dobru nocku 🙂

sugika
6. feb 2009

Neviem ci si pisala, ale asi nie, odkial je tvoj muzik? 🙂

suzy22
6. feb 2009

on je z kuvajtu. studoval tu v Ba a teraz tu zijeme zatial.

suzy22
6. feb 2009

A ak sa mozem spytat ty si moslimka, alebo mas iba taky prehlad v tom?

leishmania
6. feb 2009

no my to az tak vazne nebereme, ked to neni bravcove tak s tym nema manzel problem 🙂 tu na SR by sa potom nedali ziadne masove vyrobky jest 🙄 jedine ak by sme doma chovali

sugika
6. feb 2009

Nie som zatial muslimka, ale uz na ceste, chyba mi uz len shahada 🙂 ak to mozem tak povedat

suzy22
6. feb 2009

Tak to je velmi mila sprava 🙂 . Ak by si hocico potrebovala vediet tak sa kludne pytaj. Rada ti pomozem a aj ostatne sestry urcite tiez.

weronyka.najwa
6. feb 2009

jooj, mne aj raz doktorka na vysetreni povedala, ze mam sancu mat dvojicky, tak inshAllah 🙂 sa potom doslova zblazim od radosti 😀 ale tiez mam len vela planov & muz ziadny 😢 fnuk
tak sa teda tesim na valentinske-mesita-rande, kto sa prida? 🙂 & aj mne sa paci meno Hamza 😉
jj, sugika je nasa muslima bez shahady 😉 inshAllah soon soon!!

sugika
6. feb 2009

asi som jedina s takym titulom, hehe 😀 tragikomicke je to ☹ Dakujem inak Suzy 🙂

suzy22
6. feb 2009

No InshAllah. Mashallah stale su nejake sahady. Aj dnes jedna pani, ktora ma okolo 40 rokov konvertovala. Neviem presne, nebola som pritom. a aj minule dve dievcata... a zevraj je aj vela dalsich dievcat co sa zaujimaju.

sugika
6. feb 2009

no s weronikou sme sa dohodli ze ked to spravim bude pritom, tazkez mozno aj ty tam budes niekedy 😉

weronyka.najwa
6. feb 2009

ja som pripravena 😉

suzy22
6. feb 2009

Ak to bude v BA tak rada pridem. Ty si z Trebisova, vsak? Tam asi veľa moslimov nie je... Alebo zijes teraz niekde inde?

sugika
6. feb 2009

som len z okolia TV, takze je to tu o nicom ☹ ohladom islamu

suzy22
6. feb 2009

Fuuh, no to je ťažke. Ale začiatky su vzdy tazke, aj tu v Ba... Pokiaľ to všetci pochopia, ze to myslis vazne...Ale potom si zvyknu a uz to nebudu riesit. Ja som si to tak rozkuskovala. Najprv to vedela rodina,potom v skole, potom v praci a tak. A ked som zacala nosit satku tak to sa nedalo nikomu prehliadnut. Ale alhamdulillah teraz je vsetko super, nikto nema nijake commenty. beru ma taku aka som a basta.
Drzim ti pacekyy 🙂

sugika
6. feb 2009

dakujem, si zlata 🙂 akoze sa nejak neberiem vazne ak to niekomu nepaci, ale nemam kontakt k muslimom to mi viacej vadi, ze by som mohla chodit do spolocnosti

suzy22
6. feb 2009

Ale vzdy ta radi uvidime tu v Ba 🙂 Mozes prist na stretka, nase klasicke babince s dobrotami, a aj naucne. A tak isto mame stranku, pre slovenske muslimky. tak ostavame v kontakte aj ked sme kazda v inom kute sveta.

sugika
6. feb 2009

ved hej, veronika mi uz minule hovorila ze mate stretka, tak dufam niekedy tam pojdem 🙂 Ako si sa vlastne zoznamila s muzom?a odkedy si muslimka?

suzy22
6. feb 2009

Muslimka som uz asi 5 rokov. Moj brat konvertoval 2 roky predo mnou, taksom sa k tomu nejako dostala aj ja. A vydala som sa pred rokom. Poznala som ho sice dlho, ale iba tak. neboli sme vobec v kontakte. a Neskor kamoska zacala dobiedzat , ze by sme sa k sebe hodili. Tolko mi pilila okolo usi, ze sme sa nakoniec stretli... no a za par dni bola svadba. Znie to asi sialene ja viem.... No nelutujem, Alhamdulillah. Som fakt spokojna. inshAllah aj ty si najdes coskoro niekoho aby si nebola single. Dufam, ze nie si velmi smutna... 😨 Uvidiš, to pekne ta este len caka, InshAllah.

sugika
6. feb 2009

jaj tak to mas super, ze aj brata mas muslima, mashallah. 🙂 Hehe, no takto to ide vacsinou, ze treba pomahat nahode, inak neznie to sialene, nie si jedina s tym express wedding 😀 ma tesi ze si spokojna, to je hlavne, a coskoro pride aj babo, tak to je super🙂vies, co som smutna, ale beriem to ako znak, ze som nebola na spravnej ceste, a po viacerych zlych skusenosti, mam moznost napravit to co som zbarala v mojom zivote. 😔

sugika
6. feb 2009

Ozaj a uz si bola v KW s drahym? 🙂

suzy22
6. feb 2009

No tak ti drzim palce. Naozaj mas sancu zacat novy zivot. Pre mna to bol krok akoby do prazdna, lebo som nevedela ze co ma naozaj caka. Ale ja by som to nebrala naspat. Stalo sa to sucastou mojho zivota. najdem v tom radu na kazdu situaciu a nikdy sa necitim sama. Rozhodnutie to je asi tazke, ale potom ide vsetko lahko. Lebo ak ty urobis nieco pre Allah, vrati sa ti to. Ani neviem ako , a vsetko mi ide ako po masle, Alhamdulillah. Prajem to aj tebe a kazdemu. Je to dalsi rozmer zivota. a spaja to aj tu zenu a muza, lebo maju o jednu vec naviac spolocnu.
Drzim ti palce aby si bola silna. Smutok sa coskoro zahoji a bude dobre.

idem ja uz spinkat,ledva drzim oci otvorene.
prajem dobru noc. 🙂