Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

zizuza
29. aug 2009

casy30
ako som aj to pisala, vzdy ked som pisala tak som pisala v amoku hned po hadke a v tedy som to mala sama v hlave prehnane zkreslene, a z malej hadky som videla koniec sveta

zayed
29. aug 2009

Habiba
dakujem pekne, v tej vete je obsiahnute velmi vela... a velmi ma oslovila...drzim Ti nadovsetko palce, ver tomu,ze silu najdes a ze Ti Boh posle do cesty aj dobrych ludi, a s podporou rodiny bude vzdy vsetko lahsie. U mna to nie je velmi jednoduche, pretoze vsetci z rodiny mi zomreli, maminka aj starkí, mam iba otca (nevlastneho) a on je dost striktny, dokaze ma odsudit ihned za cokolvek. A samozrejme, ze ked ma teraz priatela zo Syrie tak mi to stale vyhadzuje na oci, ze sa presvedcim o tom, ze mal pravdu... Ale bohuzial, je to rozhodnutie ktore musi urobit clovek sam... takze kasli na otcove vycitky a hore hlavku 🙂 Zo synceka Ti vyrastie dobry clovek, Tvoje zlaticko 🙂 🙂

pensadorcallisto
29. aug 2009

Zizuza, fakt nemas dovod sa tu ospravedlnovat... Kazdy ma v zivote nejaky problem a su rozne typy ludi. Jdni to potrebuju dostat zo seba von a v amoku nesetria nadavkami, iny to riesia ticho v sebe, su taki, ktori sa za to hambia a taki, ktorym to je aj tak jedno.
Fakt ta dokazem pochopit. V skutocnosti si nahnevana sama na seba, ze nedokazes kontrolovat svoje emocie a zvalujes to na manzela. Vidis aj to, co nie je. Si proste ten typ a nie je to otazka toho, ze si na manzelstvo nedozrela. Ty ho proste milujes az tak, ze ho nenavidis, ak ti nieco zle urobi. Aspon ty to tak vidis.
Medzi laskou a nenavistou je fakt len tenka ciara.

Casy30, urcite je lahsie kritizovat a posudzovat. Este nevies, co v zivote stretne teba... No a podla motta, zeby bola rodena pesimistka? Ja casto vravim manzelovi tieto slova s usmevom na perach a som velka optimistka...

Sabah, ja takeho Slovaka poznam. Moj otec. 😀
Mama sla do obchodu a on ju celou cestou prenasledoval. Smiroval jej telefon, kontroval internet, chodil ju kontrolovat do prace atd... A ked prisla len par minut neskor uz ju podozrieval z nevery.

Ja by som nechcela napraktizujuceho moslima. Napriklad moj manzel sa nemodli 5 krat do dna, ale Ramadan dodrziava, neje bravcove atd. Ma svoje pevne hodnoty a viem, ze v zivote by ma nepodviedol. jeho mottom je nedat sancu uz len prilezitosti na podvod. A dokazal mi to aj v realnom zivote. Nielen slovami.

Sugika, nechcela som kritizovat, ale tie zeny su moslimkami alebo matkami a maju pravo tu vyjadrit nazor, kedze ty nie si matka, ale si moslimka. Tak musis byt objektivna.
Ale v jednom mas pravdu, teda v dvoch veciach:
1. je tu tema manzelstvo s moslimom
2. nemali by sa tu rozoberat veci, ktore maju byt iba medzi manzelmi
Ososbne by som si nedovolila takto otvorene kritizovat manzela, pretoze kazdy ma svoje chyby.

Habiba, toto tu si neodstartovala ty. A preco si vlastne neostala v Egypte u jeho rodiny ale vratila sa na SVK?

pensadorcallisto
29. aug 2009

Zayed, ja verim, ze sa rozhodnes spravne, pretoze vies, aky tvoj priatel je, co chce a ake mate spolocne plany.
A presne tak. Ked si nieco stale namyslas a opakujes si to, tak sa to stane... Mne sa to uz parkrat stalo. Nastastie ma potom postretlo nieco lepsie...
Ale verim, ze clovek si sam dokaze na seba privolat nestastie.
Myslim si, ze clovek svojmu osudu neunikne. Verim v teoriu chaosu, vsetko ma svoju pricinu, nic sa nedeje len tak.
No niekedy je clovek zaslepeny svojimi problemami a sebalutostou natolko, ze to nevidi.

zizuza
29. aug 2009

pensadorcallisto
dakujem za pochopenie 🙂 som rada ze aspon dakto vie ako som to myslela ajked mna pochopit nieje jednoduche

zayed
29. aug 2009

Pensador,
dakujem za podporu. V tychto chvilach mi skutocne pomaha aj moja dovera v Boziu pomoc... 🙂

habiba
30. aug 2009

pensador-preco som neostala v Egypte?lebo som bola dost chora a tamojsi lekari mi nevedeli pomoct.Mam problemy s oblickami a krckom maternice.A taktiez s vajecnikmi.Asi si budes mysliet,ze som hypochonder,no bohuziel nie.Ani ma nenapadlo ostat pri jeho mame.Jednak sa tam prestahoval teraz moj manzel a mozno by mi to ani nedovolili.Neviem netusim.

pensadorcallisto
30. aug 2009

Aha... Ja len, ze kebyze sa nieco stane medzi mnou a manzelom, tak hned kto mi ako prvy napadne su jeho rodicia. Na SVK by som nesla, sla by som rovno k nim. Stoja na mojej strane.
Aha, ty si spominala, ze tvoj manzel sa chce prestahovat, takze asi vsetko predava?

Wow, ako si sa dopracovala k takym zdravotnym problemom? Uz si na tom lepsie?
Naozaj ti prajem vela sil, aby si to vsetko zvladla. Nam sa tu lahko pise, kedze to osobne nezazivame, ale aspon z casti kazdy, kto to tu cita, preziva to cele spolu s tebou

habiba
30. aug 2009

dakujem velmi pekne.Aj jeho mama je na mojej strane,no syn je syn.A este k tomu najmladsi.Chapem ju a nemam jej to za zle.Teraz ma trapi to ako z toho vsetkeho von.Ako si zachranit nabytok a osobne veci.Teraz nemam poriadne ani na letenku.To ma hneva.Kedysi o peniaze nebola nudza,ale teraz.............To je prvy krat v mojom zivote............idem nakrmit maleho a este pridem.Co sa tyka zdrav.probl. to je na dlhe rozpravanie,no priniesla som si to z Egypta

pensadorcallisto
30. aug 2009

No hey, syn je jesy, ale aj vnuk je vnuk. A skor by asi mala stat pri vnukovi v tejto situacii. Ved manzel ti nechce ani prispiet na syna.
Inak, mas stastie,z e ams syna pri sebe. Kebzye cestujes do Egypta, tak ho radsej nechaj na SVK. Neriskovala by som. Nikdy nevies, co sa zrodi v manzelovej hlave a este sa ti bude chciet pomstit. Myslim, ze z celej situacie, hoci je neviem aka zla, si vysle pomerne dobre.
Ako pisala Sabah, ona by to statsie nemala. Syna by uz nikdy nevidela a to iste aj ja, hoci Turecko a SVk ma dohovr o ochrane deti, ale trvalo by to mozno mesiace, roky, kym by som mala syna znova pri sebe.
Tiez manzel je uspesny, bohaty a ma vplyv, takze asi by som ani nevyhrala.
Mas fakt v tomto obrovske stastie

habiba
30. aug 2009

MAM SKVELU SPRAVU MOJ SYN ZACAL CHODIT PO SVOJICH.SOM STASTNA AKO BLCHA.PRAVE DNES MA 11MESIACOV A 9DNI

habiba
30. aug 2009

ALLAH BUD MILOSTIVY K NAM VSETKIM.Urcite ho nevezmem teray do Egypta.No tiez si myslim,ze manzel a rodina maju pravo vidiet maleho

habiba
30. aug 2009

este sa vytesim z maleho pred spani a pridem zatial pa

pensadorcallisto
30. aug 2009

Wow... Blahozelania...
tak skoro?
Supeeer.. Az mi prebehli zimomravky po celom tele... Moj syn ma 8 mesiacov a tiez cakam,z e zacne chodit skor. Uz teraz chodi s mojou pomocou

habiba
30. aug 2009

ja som s mojim malym v 8mesiacoch nechodila,bolo mi povedane,ze mam s tym zacat,ked sa sam zacne stavat v postielke a tak..........neverila som tomu,no fakt sa sam zacal stavat a liest po kolenach.Bolo to kuzelne.
ked som nasemu doktorovi povedala,ze sme kupili choditko,tak ma skoro ziedol.A to aj doktor v Egypte a aj na SVK.Vraj to nie je dobre pre jeho kolena,chrbticu a tak a ja ako specialny pedagog by som to mala vediet.Fuuu to bolo.........to vies,ked mas vlastne dieta,zabudas co si sa ucila v skole a z coho mas diplom

habiba
30. aug 2009

boze ja som dnes stastna

habiba
30. aug 2009

pensador-ja som ti len napisala to co mi bolo odporucene.Ja som tazko prezivala,ked sa mi dostalo kritiky alebo tie dobre mienene rady.Nechcela som sa ta dotknut.Dufam , ze sa nehnevas.Prajem pekny den

pensadorcallisto
30. aug 2009

Ee nehnevam...
Ja som napr. s dceou chodila na cvicenia, lebo sa predcasne narodila a lekarka mi povedala, ze sa mam rozhodnut, ci chcem skoncim skolu alebo mat doma nechodiace dieta atd... Nakoniec som sa skoly nevzdala, ale mala som cas aj na dcerine cvicenia..
A viem ako som sa vtedy citila, dost ma sfuuukla.
S malym sem-tam pochodim. On je totiz ako strela... 😀

zizuza
30. aug 2009

habiba
juj gratulujem. to musi byt parada vidiet ako tvoje dieta urobi prve krociky. ja sice deti este nemam ale meja neter mi je ako vlastna a tiez som to dost prezivala ked urobila prve slova, prve krociky, teraz akurad bude mat prvy den skole a to ma mrzi ze ju nemozem doprovadzat ☹ a synovca zial vobec neuvidim rast kedze uz zijem tu v Irsku ☹ synovec ani nebude vediet kto som ked pridem na SR ☹

emna
30. aug 2009

wouw tak co sa tu uz vsetko popisalo!tak ja si poviem svoj nazor ako to ja vidim.viem ze 3 roky nie je dlha doba ale clovek spozna toho druheho!zijeme v taliansku a mame normalny vztah s obcasnymi hadkami nekontrolujeme ma som slobody clovek idem na kavu s kamosskami obcas sa zabavit mame svoju volnost urcitym sposobom, nikdy mi nerobil sceny vzdy mi pomoze 🙂 hovorim za seba som stastna ze ho mam milujem ho planujeme buduci rok svadbu aj babo. chceme zit tu v it.drahy nechce ist zit do tunisu...som si vedoma aj toho ze nie kazda je s moslimom stastna ale to idee skor a typ cloveka a jeho povahz a nie o to ake ma vierovyznanie.ja som rada ze moj je veriaci moslim skor by som sa bala keby to bral vsetko na lahsiu vahu.
chapem aj sugikju vlastne ona je tu od zaciatku a pisalo sa tu o uplne inych veciach a teraz sa tu rozoberaju problemy s moslimom a tema je ina no tisic ludi tisic nazorov ja len prajem vsetkych nech su v zivote stastne ci uz s moslimom alebo s niekym inym

emna
30. aug 2009

zizuza ani si nevies predstavit ako ta chapem!zazivala som to v predchadzajucom vztahu a uvedomila som si to az ked bolo neskoro!ty mas sancu a zapracuj fakt na sebe mozno by ste mohli vyhladat poradnu neber to na lahku vahu viem to podla seba!to akeho mas manzela vies ty nikto druhy ta nema pravo sudit ty ho poznas a vies aky je.a ten pocit po hadke?uplne poznam ako by sa ti svet zrutil a stracas zmysel zivota to vsetko som zazivala ale bolo to davno dnes mam o par rokov viac dospela som 🙂tak ti prajem z celeho srdca vela sil nech ta boh vedie po spravnej ceste 🙂este ta ziarlivost vstko to urciteej miery!moja rada nekric vzdy za kazdu blbost radsej sa s nim porozpravaj a skludom mu vysvetli co ta trapi lebo si myslim ze akym tonom ty na neho takym on na teba 🙂moja vlastna skusenost s ktorou sa riadim dodnes nie vzdy mi to tak vyde ale snazim sa 🙂drahy je zlatko trpezlive 🙂

zizuza
30. aug 2009

emna
dakujem za podporu. posledne dni sa fakt snazim a ked ma chyti amok tak radsej idem do druhej izby a cakam kym sa ukludnim.anyway toto nieje tema na rozoberanie mojich psychickych problemov ajked som to zacala ja 😀 zajtra mam pohovor na novu robotu tak dufam ze to dobre dopadne lebo viem ze potom nam obom bude lepsie a korunky tiez treba

zayed
30. aug 2009

zizuza
prajem vela stastia na pohovore 🙂

zizuza
30. aug 2009

zayed
dakujem velmi pekne, budem ho potrebovat 🙂

habiba
30. aug 2009

aj ja sa pripajam a budem na teba zajtra mysliet zizuza

zayed
30. aug 2009

Ahoj habiba, ako sa mas a co mas nove, zistovala si viac info o vymahani toho vyzivneho?

monkri
30. aug 2009

Ahoj zayed ako sa máš ? 🙂

zayed
30. aug 2009

Ahoj monkri 🙂
Dakujem, celkom dobre...len dnes ma prepadla taka naladicka,drahy velmi chyba... a ako Ty, musi Ti tiez strasne chybat...je to fakt tazke to odlucenie. Inak zaciname premyslat nad svadbou, zistovali sme nieco ohladom dokumentov a vraj v UAE by to malo byt bezproblemove 🙂 Tak dufajme, ze to tak aj bude.
Ako s amas Ty? 🙂

monkri
30. aug 2009

ahoj no to máš pravdu že moc chýba je to ťažké bez neho ☹ darmo sa každý den rozprávame to nieje ono ale snád to rýchlo ubehne a zase budeme spolu 🙂

som rada že sa nevzdávaš a že uvažuješ o svadbe 🙂 dufam že všetko dopadne tak ako ty chceš 🙂

zayed
30. aug 2009

Dakujem 🙂 Ubieha to fakt pomaly... vlastne Ty budeš čakať na draheho tiez asi mesiac zhruba, vsak? Tak to mame asi rovnake, pojdem tam na tyzden ale to nechcem potom ani pomysliet na moj odchod, to bude zasa srdcervuce... ☹
Monkri chcela by som sa Ta opytat este, ked vybavujes drahemu dlhodoby pobyt na SVK... Caka vas tiez ten pohovor? Kde budu zistovat vsetky detaily o vasom vztahu? Alebo to je az pri udeleni trvaleho pobytu... mamv tom este hokej 🙂