IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

gabika24
25. mar 2008

ahojte. neviete ako lenka?

juja
25. mar 2008

Renusa ja som prekvapená, že ti ešte vôbec nerobili vyšetrenia na chlamýdie, veď mne v Helíku pri prvom krvnom vyšetrení brali krv okrem hormonálneho profilu aj na chlamýdie, čo bolo pred 2 rokmi. No a po terajšom potrate mi teraz už môj gynekológ zobral krv na všetky možné vyšetrenia a nepustí ma na KETko ak nebude všetko OK. Povedal, že keď sa embryjko raz zahniezdi a HCG jasne potvrdí, že je to tehotenstvo a potom príde potrat, treba hľadať príčinu hneď, aj po prvom potrate.
Inak jednu moju známu, ktorú som stretla práve u môjho gynek. a tiež chodila do Helíku, tak ju Krajko preliečoval hneď na začiatku na chlamýdie, aj jej partnera ale kontrolné vyšetrenie krvi už nerobil, považoval to za preliečené a tiež 2x potratila, teraz ju nemôže dať gynekológ dohromady už pol roka berú obaja anibiotiká lebo chlamýdie má už v chronickom štádiu a lekár povedal, že jej nemôže zaručiť že sa vylieči....no tak chudera je z toho na nervy...po bývalom manželovi jej zostal krásny darček 😠 . Teraz sú tie chlamýdie tak rozšírené, že to má skoro každá tretia žena.Ja som tiež zvedavá aké budem mať výsledky.... 😖

ander
25. mar 2008

Ja som bola tiež liečena na chlamidie aj s manželom pred šiestimi rokmi. Kontrolne vyšet. mi nerobili vraj už nie je treba.

juja
25. mar 2008

No veď práve...asi každý predpokladá, že je to vyliečné...môže ale aj nemusí byť. Myslím si, že každý gynekológ by to mal kontrolovať pri ročnej prehliadke, ale nerobí sa to .....vraj je liečba drahá tak sa na to kašle 😠

gabika24
25. mar 2008

taky, tak na zajtra veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela stastia... (nam obom) 😀

ander
25. mar 2008

Si vezmi,že som šla k doktorke s tým,že nemožem otehotniet. Najprv mi povedala že mam ešte čas, že som mladá. Ked som sa nedala tak mi povedala aby som si merala šest mesiacov bazalnu teplotu . Po troch mesiacoch som šla za nou s tým že nech ma pošle na vyšetrenie. Neochotne mi vzala vzorku na chlamidie s komentarom že aj tak nič nezistia.Aešte mi povedala že lekarka je ona. No a vysledky boli pozitívne. Kad sa neozveš tak chodiš po svete s vedomim že si zdrava ako ryba. A potom všetko tak natahovala že som šla na vlastnu žiadost do Vyšných Hágov. Tam mi porobili všetky vyšet. ake mohli zistili endometriozu, hned nas mužov urolog odporučil na IVF a sme v strede v priprave. Zmenila som lekara a som s nim velmi spokojna. Je velmi ochotny injekcie mi chodil pichat aj cez víkend. Takže závisí aj od lekára kde na ake vyšet. ta pošle. 🙂 🙂 🙂

ellianka
25. mar 2008

gabi a taky držím vám zajtra taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto silno všetky palce 😉

gabika24
26. mar 2008

dobre ranko 🙂
elli, vdaka...
nie ze by som tak skoro vstavala stale, ked som doma na PN, ale o chvilu vyrazam na sono...
potom sa ozvem 😉

lenka20
26. mar 2008

ahojte raketky - ja zo vcera vysledky nemam, lebo sa vraj pokazil stroj, takze az dnes poobede, ale viem, ze budu negativne, takze mi to az tak neponahla.
gabika, takynka, elianka - drzim vam palce na dnesne sono a krv, nech sa drobcekovia ukazu v plnej krase 😵 😵 😵
ste mi nasadili chrobaka do hlavy s tou chlamydiou, mne to testovali strasne davno kedysi este pred asi 6 rokmi, mozno by sa to malo zopaknut 😕 😕 niezeby sme mali s manzelom nejakych ,,partnerov,, ale su aj ine sposoby prenosu, clovek nikdy nevie.... moja svagrina mala chlamydie a to nikdy nikoho nemala ineho ako braska a bracho tiez nikoho pred nou a predsa.... no nic, napisem si asi dlhy zoznam pred tou konzultaciou 😠

juja
26. mar 2008

Ahoj Lenulík 🙂 Ty teda máš "šťastie" moja...ešte aj stroj sa pokazí, ale neboj, veď raz už musí byť tej smole aj koniec a potom bude už len pohoda 😉 Veru, veru treba všetky vyšetrenia pre istotu zopakovať, aby sa znížilo riziko na úplné minimum.... Tie chlamky sú fakt poriadna potvora, keď som čítala akú šarapatu môžu spôsobiť, tak som bola úplne zhrozená. Som zvedavá na moje výsledky....ale stále nechápem, že prečo to nevyšetruje pri preventívnej prehliadke...radšej to nechajú takto šíriť....a fakt ani nemusíš stiedať partnerov ...môžeš to chytiť aj na kupku v bazéne.... Inak tá kamoška je naštvaná na Krajka, že jej neurobil kontrolné vyšetrenie, či je preliečená a teraz to má v chronickom štádiu a veľmi zvažuje, či na 2 IVF pôjde do Heliosu.

Kočkám ktoré dnes testujú držím veľmi palčeky, nech HCG pekne stúpa a nech je na sone vidieť krásne fazuľky 😵

kvetka2
26. mar 2008

dobré ránko raketky 🙂 dúfam, že ste pekne po sviatkoch vyoblievané a vyšibané aby ste boli krááásne a zdravé 😉
lenka, v takejto situácii sa ťažko niečo hovorí ☹ , ale mám taký pocit, že to zvládaš hrdinsky 🙂 a ideš dalej bojovať ako ozajstná raketka. Mooooc ti držkam palceky, nech už príde mcgyver na to, kde je zádrhel, ked sa všetko tak krásne začalo, aby to aj tak 9 mesiacov pokračovalo.
čo sa týka tých chlamýdií, mne v helíku už pri prvej konzultácii brali krv aj na chlamýdie. ja som bola rok pred tým pozitívna aj ma preliečovala moja gyndoška ( brala som len 3 tabletky nejakých antibiotík a bolo po liečbe)- po roku mi robila test a všetko bolo ok a aj pár mesiacov potom v helíku bolo všetko ok. Zaujímavé je, že drahý nebol pozitívny vôbec, tak teda nechápem ako som to dostala ja a prečo to nedostal on odo mna. No som z toho jelen 😖
taky, gabika držím palce na sono, nech je všetko ok

kvetka2
26. mar 2008

ahoj jujka! ako sa máš? už si preliečená?

katy2
26. mar 2008

Ahojte! Dobre ranko vsetkym! 🙂
Ja stale cakam na ms a nic.... Uz som dnes 53DC 😕

juja
26. mar 2008

Kvetka ajoooooj 🙂 No mám sa.... včera som dostala konečne mrchu tak som zvedavá "aká"bude 😝 😕 ...no a 16.4. idem na kontrolu ku svojmu gyndošovi, tak potom budem múdrejšia ako som na tom....inak vlasy mi nenormálne začali padať, nechty mám rozštiepané a pekne mi "kvitnú"....rozhodla som sa, že začnem cvičiť, lebo len priberám. 😖 Ty sa pochváľ ako pokračuješ, kedy sa chystáš na KETko?

juja
26. mar 2008

Dara Rolins má dcérku Lauru 49 cm/ 2,8 kg 😵

steva
26. mar 2008

prajem dnes vsetkym vela stastia na sono.

katy2
26. mar 2008

ahoj, steva 🙂 ako? uz prisla ms? ja stale nic 😔

steva
26. mar 2008

ahoj katy.ani ja stale nic.

veracruz
26. mar 2008

ahojte. juja, pocula som, ze ma Lauru. Trosku ma prekvapilo, ze nema Matyldu, lebo uz niekolko mesiacov hovorila o Matylde... 🙂

kvetka2
26. mar 2008

ahoj katy, tá mrcha si dáva načas, vyzerá, že vynecháš jeden celý cyklus, ale hádam už tak do týždňa príde 😉
jujka, mne mrcha meškala asi 16 dní, teraz mi skončila. Chcem ísť asi v piatok mojej gyndoške na kontrolu, či mi zmizla tá cysta- potom uvidím čo dalej. A som zvedavá, či dalsia mrcha príde načas. Ak nebude cysta a dalsia mrcha príde načas, tak by som šla do helíku na konzultáciu pred KET a niekedy v strede mája ak nebude štrajkovať cyklus chcem začať papkať kúzelné 🙂 . Ale ak ti mám pravdu povedať, raz mám velkú chut začať znovu- dokonca ma aj manžel podporuje, potom sa mi zase nechce a prepadá ma malická depka 😒 . no také všelijaké to je. tiež mám na sebe nalepené nejaké kilecko navyše 😎 aj som začala cvičit, len mi to dlho nevydržalo, leo ma začalo boleť brusko -asi tá cysta- tak to nechcem zatial dráždiť.

katy2
26. mar 2008

steva, som zvedava, kedy sa jej uraci.... uz sa mi nechce cakat....

juja
26. mar 2008

Ja som čakala, že bude mať chlapca 🙂

katy2
26. mar 2008

kvetka, v sobotu som si dala pichnut agolutin.... tak som zvedava...

lauritka
26. mar 2008

jeeej ..juja ja chcem tiez LAURU 😀 zobrala mi meno hehehe. neviem, ale ja som mal pocit, ze bude mat dievca.. a kedy porodila ?? dnes v noci ??

steva
26. mar 2008

aj ja som velmi zvedava a hlavne som uz poriadne zufala.

lenka20
26. mar 2008

ahojte jujka, kvetka 😵
ja ked som sla prvykrat do heliku tak sa ma pytal krajko ci mi vysetrovali chlamydie a ja som povedala, ze ano, sice davnejsie, ale ano a bolo to negativne. a bol spokojny. ale ani ma nenapadlo, ze by to mohlo robit take problemy, takze si to dam pre istotu zopaknut.
juji - tak ,, gratulujem ,, k mrche 😉 to je fajn, vyzera, ze telo sa pekne dostalo do svojich kolaji 🙂
kvetuska dakujem ☹
katy - no teda, ty mas normalne mrchove prazdniny 😉 vyzera, ze ti 1 cyklus celkom vynechal, tak snad o par dni uz pride potvora 😠
inak ja stale silno krvacam, uz neviem, co mi este chce odtiect, to asi z tych blbych liekov, takze cakam, ze v dalsom cykle mozno tiez budu problemiky 😠

veracruz
26. mar 2008

mne sa Laura tiez paci, ale manzel je zase zatazeny na Laru...

betianka
26. mar 2008

aahojte babulky 🙂 🙂
laura je ozaj pekné,ale lara som ešte npočula 🙂

juja
26. mar 2008

Lenka - ďakujem ku mrcha - gratulácii 😀 uvidím či bude aj doktor spokojný, keď mi bude robiť sono

Lauri - včera večer okolo 22,00 cisárskym rezom...Laura je pekné meno a mne sa páči aj Karolínka, ale Matylda sa mi nepáči...

Kvetuš tak dúfam, že už bude všetko tak ako má byť a máji budeš pripravená na úspešné KETko 😉

Zuzlík a ty si sa kde stratila, hmmmm????

lauritka
26. mar 2008

juja zaujimalo by ma ci mala cisar
sky z lekarskych dovodov alebo zaplateny 😀