IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

zuzla80
6. jún 2008

Lenka neboj určite sa obe bublinky rozmrazia, a zajtra ti budeme všetky siiiiiilno držať palčiská. My tvojím bublinkám veríme 🙂
Renuška pekne si uži kúpele, doprajeme ti relax aj keď v dobrom závidíme to leňošenie 😀

lenka20
6. jún 2008

babiky ste zlate ako vzdy 😵 ale ukludnim sa asi az zajtra 🤐 esteze som v praci, doma by som uplne salela 😝

ellianka
6. jún 2008

ja by som chcela ešte k tým kúpelom, pridať jeden zaujímavý príbeh...
pred tromi rokmi na dovolenke, sme bývali v domčeku so starším manželským párom, ktorý mal tri malé detičky...nakoniec sme sa dozvedeli, že po zhruba 11ročnom snažení a skúšaní otehotnieť, sa pani dostala na mesiac do Lúčok, potom išli na dovolenku k moru a tri roky po sebe (vždy to bolo dovolenkové baby 🙂) sa tešili z krásneho prírastku do rodiny...samí chlapci 🙂 😉

lenka20
6. jún 2008

jeeej eli, to je krasny pribeh 😵 takze renuska - vies co ta caka 😉

lauritka
6. jún 2008

ahojte...takze som po kyretazi..malicky mal 7mm ale srdiecko nebilo..bol tam hnusny hematom, uplne narusil plodovy vacok 😒 niekomu hematom v tehu nevadi..samozrejeme ja musim mat smolu a mne to poskodilo...
odporucali cakat s druhym IVF pol roka...hoci v centre uz hovoril, ze mozme ist na jesen. ale samozrejme..ved su to pre nich peniaze 😒

dior
6. jún 2008

laurika nieeeeeeeeeeee 😔 😔 😔

ellianka
6. jún 2008

lauri 😔 😔 😢 som celý čas dúfala, že sa to nakoniec obráti k dobrému...ale toto, nemám slov. až mi je z toho na 😝 kde sa tam nabral tem hematom?

lauritka
6. jún 2008

elli ja vobec neviem , kde sa to berie..ale mavaju to v tehu babulky..akurat, ze im to neposkodi.. asi ma niekto zaklial..ja uz neviem co na to povedat a mladsia uz nebudem... 😒

kukulik30
6. jún 2008

lauriiiiiii...... 😔 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

ellianka
6. jún 2008

naozaj je to všetko niekedy také nepochopiteľné...veci sa dejú sami od seba a my s tým nič nezmôžeme 😖 niekedy je tá nemohúcnosť strašne ubíjajúca 😠
lauri, uvidíš dáš sa za pár mesiacov dokopy a snáď to do tretice vyjde...musíme veriť 🤐

lenka20
6. jún 2008

lauritka moja, je to to tak strasne strasne luto 😢 😢 😢 😢 ani neviem co napisat, urcite prezivas najhorsie chvile zivota a to vylieci len cas...... je to take nespravodlive, tak dobre to vyzeralo, tesila som sa s tebou.....hematom je casty, ale obycajne nerobi taku sarapatu......lauri ja by som si dala zopakovat hematologiu, ked bol hematom, tak tam musel byt nejaky faktor zrazanlivosti, neviem, kde si bola predtym, ale skus nejake ine pracovisko, najlepsie hned teraz kym este mas hodnoty v tele take ako v tehu, segre robili v BA teraz hemato - kvoli mne, pre istotu - a vysledky mala hadam do 2 tyzdnov.....zlatko drz sa, bud silna....

lauritka
6. jún 2008

dakujem Leni..no tu hematologiu mi robili pred rokom..idem dnes na gyndu a spytam sa na to mojho lekara.. mozno to zopakuje znova.

lenka20
6. jún 2008

urcite nech ti to zopakuje, ono sa to meni a v tehu je zrazanlivost automaticky pod vplyvom tehu hormonov vyssia - tak mi to vysvetlila docentka, preto je tolko missedov a hematom je tiez zrazenina.... skus si to dat spravit teraz a uvidis, mozno nabuduce bude stacit len anopyrin alebo injekcie do bruska.....do tretice budes uz ozajstna mamina, uvidis 🙂

lauritka
6. jún 2008

lenka dakujem..idem sa k nemu pomaly zbierat..majte sa pekne 🤐

zuzla80
6. jún 2008

Ahoj Lauritka, je mi to strašne ľúto, je ťažko napísať nejaké slová útechy, ale ja verím, že vám uzlíček lásky bude určite dopriatý. A ten potom zahojí všetky rany na tele aj na duši. Veľmi ti držím palce Laurita 🤐

iveb
6. jún 2008

Lauritka , tiež sa pripájam , k ostatným a je mi strašne ľúto , čo sa ti stalo. Ten hematóm je zrazenina , niekomu v tehotenstve nespôsobuje väčšie problémy a sám sa vstrebá , niekomu áno. Ja som takto prišla o dvojičky ,boli jednovaječné a nejaká cieva sa upchala a preťala plodový obal, jedno odmurelo asi v 7 týždni a druhé v 12. týždni. Bolo to hrozné. Ver mi , že ale to možno teraz vyznie hlúpo , ale vysporiadať sa s potratom v rannom štádiu je jednoduchšie ako potratiť v 22.týždni. Ja som mala ďalšie potraty taktiež okolo 6. týždňa až na ten posledný v 22. týždni / trojnásobný/ a to bolo ozaj hrozné. Vtedy , ešte nesledovali tehotné na hematologii, a teraz si už na to dám pozor. Takže hlavu hore , určite sa Ti to podarí a nevzdávaj sa.

fedra
6. jún 2008

Lauri ... je mi to tak luto. Na to sa fakt neda nic povedat a tazko sa hladaju slova ako ta aspon trosku utesit ☹

Ja som si dnes bola vybavit predoperacne, teda EKG, krvicku mi uz robit moj gynekolog. A tak som sa nastvala.
Najskor som tam cakala 2 hod, a lekar nejaky mladik mi napisal odporucanie na hematologiu pre vyskyt trombocytozy. A to som tie krvne dosticky mala zvysene tesne ... uplne min. a moj lekar povedal,ze je to OK, lebo je to iba nepatrne zvysenie a je si isty,ze keby sa to opakovalo, test bude v norme.
V pondelok sa spytam v Heliose, ci je ta hematologia nutna 😠

iveb
6. jún 2008

Fedra - určite Ti tú hematologiu odporúčam ,aspoň budeš vedieť presne na čom si aj do budúcna.

fedra
6. jún 2008

ja len ze som uz bola na testoch 2x pred operaciou aj pred HSG a vzdy boli vysledky v poriadku

lenka20
6. jún 2008

fedruska pokazit tym nic nemozes ked si to das spravit, popri tom mozes kludne stimulovat a kym budes okolo 8tt - ked zacina mat zrazanlivost vplyv na tehu - tak uz budes mat aj vysledky a dost casu zareagovat dostatocne zavcasu keby daco 😉 v heliku ti isto povedia, ze zatial netreba, ale daj si to spravit.....pre pokoj v dusi....
ivka - mas veru velmi smutne zazitky a je nestastie, ze len tak malo bolo treba k tomu, aby sa vsetko vyvijalo celkom inak.....s tymi vcasnymi potratmi mas svatu pravdu, veru, neskor si to uz neviem ani predstavit.....drzim ti palce nech teraz pod dohladom odbornika donosis krasne zdravucke babatko a na vsetko zle zabudnes 😵 😵

fedra
6. jún 2008

ved jasne ... ja som hrozny panikar 😕
teraz citam,ze niekde vyzaduju v CAR aj test HIV partnera. Ale zatial robili krvne testy len mne /teda ani neviem co vsetko, len mi lekar dal do ruky papier s ciselkami ze je vseko OK, ani neviem na co vsetko robili testy/. No hadam nam v Heliose povedia ak bude nejake vysetrenie chybat.
Boze, u nas bude este veselo do ET ... a potom dalsie 2 tyzdne 🙂

ellianka
6. jún 2008

žienky ja už padám a tak vám všetkým prajem krásny víkend plný slniečka a príjemnej energie 🙂 😎
leník 😵 😵 😵 cestou okolo MT pošlem božtek* malým bobíkom, určite sa už vyhrievajú na slniečku, držíííííííím palec

lenka20
6. jún 2008

elicek dakujem, dufam, ze ho bobici chytia 😵 krasny vikendik aj tebe 😵
fedrik nebojkaj nic, uz bude vsetko OK 😉 odo mna v heliku nechceli ziadne testy, mala som robene pred 6 rokmi ked som chodila do Iscare - ale tiez iba ja - a v heliose chceli len chlamydie a potom uz len obycajne predoperacne...tak neboj nic 😉
ozaj kocky mam otazocku - tie co ste boli na KET a vkladali vam dve embrijka - platili ste ten poplatok za vklad 2x alebo len 1x ako ked sa vklada jedno 😕 😕 😕 teda zaujima ma, ci si mam chystat 4000sk alebo 8000sk.....

takyna
6. jún 2008

Ahojte kočky
Lauri 😢
Neviem či mám písať, ale včera som vôbec nešpinila ani nič
dnes ráno vstanem o 7-ráno nič, išla som si dať lieky, potom som zaspala vstala som o 9/30 idem cikať vyvalila sa prúdom zo mńa krv červená, volala som do Helíka, ležať a tak..., potom v prípade zhoršenia stavu ísť do nemocnice, čítal mi muž na nete, že to môže byť aj sliznicou maternice, teraz sa to ustálilo zatiaľ nešpiním,
proste to bábo si so mnou robí čo chce 🙄 🙄 🙄 už som na cvokhaus tiež zrelá 😢

takyna
6. jún 2008

Lenka 4000,-

fedra
6. jún 2008

taky ... teda uz by sa to mohlo ustalit, nech sa nemusis takto stresovat. Ten maly bude teda riadny zbojnik 😉

zuzla80
6. jún 2008

Leník aj ja 4000.-
Takynka, ten tvoj drobec skúša aké pevné nervy máš 😉 Určite ak by sa to zopakovalo, tak choď radšej do nemocnice. Dúfam, že to bolo len také zahrávanie sa drobca 😉

mapa73
6. jún 2008

Ahojte
Lauri, ani neviem čo napísať ☹ . je mi to veľmi ľúto ☹ Držkaj sa

Taky, ty choď pekne ležkať. myslím, že ten drobec bude riadny šibal, lebo ťa takto trápi už teraz 😉 Alebo sa vyblázni teraz a keď sa narodí bude veľmi poslušný

kukulik30
6. jún 2008

Panecku, Taky, na to treba mat poriadne nervy 😉 tak len lezkaj a nic nerob a nejlepsie bude mat tabletky a zachod po ruke 🙂 keby sa to tak dalo, nie😉 ?

takyna
6. jún 2008

iba plačem, podla veľkosti by mal to byť 7-týždeň 😢