IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

kuspitka
10. jún 2008

a uz ako dlho cakas na vsledok z genetiky?

kvetka2
10. jún 2008

dobré ránko 🙂 baby ,najskor chcem podakovať, že ste na mnaa snehuliačikov štvrtok tak pekne mysleli, isto sa preto tak krásne rozmrazili, snád to zaberie aj teraz v brusku 😎
ahoj lenka, mna občas tiež napadajú také myšlienky- teda na adopciu. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať u mna, ale možno to o nejaký rok budem zvažovať aj ja- samozrejme, jedine,že by ma moje embryjka prekvapili. teraz pri poslednom Ketku mi teta embryologicka hovorila, že za to ,že sa embrijka nechytili, možno nemôžu ani oni, ale to, že som v strese. hmmmm len by som rada spoznala takú babenku, čo nie je v strese popri všetkých tých peripetiách 🙂 . ale myslela to dobre...
taky som moc rada, že už počuť srdiečko, držkaj sa 🙂
dytka, držíme palce 😉 nech je tento pokus úspešný

lenka20
10. jún 2008

ale iba asi 5 tyzdnov, minuly tyzden som tam volala, ciastocne uz to maju a tento tyzden by to vraj uz malo byt komplet...

kuspitka
10. jún 2008

tak uz na buduci tyzden tam uz pojdes?
kvetka a kedy si si ich bola v kladat?

juja
10. jún 2008

Ahojte kukučky 😉
...konečne pozitívna správy od Takynky...srdiečko bije, to je úúúžasnéééé...ja sa tak vytešujem 😵 😵 dúfam, že už bude všetko len OK...držkajte sa 😵
Kvetka ahoooj 🙂 dúfam, že si poctivo ležkala 😉 ...opatruj si bobíkov moja, želám ti nech si ďalšia, ktorá tu bude na nás prskať tehu vírusy 😵 🙂
Lenka moja, tou sms v sobotu si ma fakt skoro zabila ☹ ...no, nedá sa nič robiť len ísť ďalej, ale veď to ty dobre vieš 😉 ...a Krajko niečo vymyslí, to si píš...síce trošku potrápi tú svoju strapatú hlavu, ale vymyslí, veď tam nebudeš chodiť do 40-tky 😎 😀
...inak ja tiež čakám na výsledok genetiky tiež povedali, že do 5 t tak to vychádza 20.6.-piatok a 24.6. som objednaná ku Krajkovi na konzultáciu...dúfam, že do vtedy prídu 😝 ...chcela by som vyšetrenie na protilátky, ktoré robia v Helíku ...to sa robí z mojej krvi, alebo ako?

lenka20
10. jún 2008

ahojky kvetuska - no len sa nestresuj a nech uz si teraz tehula, ty este nad adopciou ani nerozmyslaj, mas v brusku chrobacikov 😉 😵 a chcu sa narodit 😵 😵
jujka moja 🙂 esteze som ta nezabila docista, to by mi tvoj manzel vycital 😀 😀 momentalne skor vymyslam ja ako krajko, strasne ma lakaju tie darcovske vajka, no, kazdopadne sa na to opytam.....juji ja som im volala minuly tyzden a mali manzelov karyotyp uz hotovy, len moj chybal a manzelova cysticka fibroza...potom sa az chcem objednat, bez vysledkov tam budem zbytocne chodit...ale viac-menej to bude len zdvorilostna navsteva, kedze manzel je momentalne proti dalsej stimulke...tie protilatky sa robia v heliku len z tvojej krvi, inak by sa podla mna mali robit aj z manzelovych spermosov ako v prahe, neviem ako to robi helik, ja to beriem len ako take orientacne nieco, lebo v prahe mi vysli silne protilatky proti manzelovi a v heliose su protilatky negativne... ale myslim, ze ta praha je spolahlivejsia, predsa len porovnavali mna a manzela, v heliose asi na to pouzivaju cudzie spermie a tie mne nevadia.....ale manzelove ano...

lauritka
10. jún 2008

babulky inac prevencia na protilatky voci spermijam je dvaktrat denne anopyrin.. mne to radil gynekolog.

lauritka
10. jún 2008

teda ahojte a takyne blahozelam... teraz rozmyslam, keby sa ten hematom zistil skor, ci by sa to dalo este podchytit..ale to ma vediet lekarz ze ? a po prvom misssed viac sledovat zenu... ja mu to mam hovorit..achhh 🙄

lenka20
10. jún 2008

ahoj lauricek, ja nemozem anopyrin, uzivala som ho par dni pri poslednom KET a bola som sama modrina a nedala sa mi zastavit krv ked som sa uskrabla... mne robi anopyrin zvysenu krvacavost, takze ho nesmiem...
lauri - pri hematome ale tiez lekari iba pozoruju co sa bude diat, nevedia s nim nic robit, bud sa vstrebe alebo vyplavi ako takynke...co sa ma stat to sa stane ...kazdopadne ale mali na teba dat vacsi pozor ked sa ti to uz raz stalo, to je fakt 😠

lauritka
10. jún 2008

ved prave ma mohl sledovat aspon kazdy tyzden na uzv ze ? ... 😔 a ked som sa ho pytala, ci si mame dat urobit genetiku atd.. povedal, ze to je zbytocne.. tak ja uz neviem..kazdy lekar je iny.

juja
10. jún 2008

Lenka tak to je zbytočne vyšetrovať v Helíku, keď nebudú testovať mňa a môjho muža, ale mňa a niekoho cudzieho ...no opýtam sa na to Krajkoviča, či by sa to nedalo urobiť tak ako v Prahe 😕

csilla76
10. jún 2008

Ahooj kocky 🙂 neprispievam casto,ale si vas citam. 🙂 tesim sa velmi ze takyn a bobacik sa maju fajne a ze srdiecko bije,no pekne sa opatrujte a drzkajte 😵 😵 😵 lauritka ty sa ako citis?boze ale si toho vytrpime kym sa do bojujeme k nasmu vytuzenému cielu,ale hlavne to nesmieme vzdavat,prajem vela- vela sil 😉 aj ostatnym kockám silno drzim palce 🙂 inac ten hematom je co presne?

juja
10. jún 2008

Lauri ahoj, som zabudla pozdraviť 😉

Lenka nám vyšetrujú len karyotyp - vôbec neviem čo to je, ale dúfam, že to bude OK a tá cystická fibróza sa vyšetruje zvlášť?

lauritka
10. jún 2008

csilla citim sa hrozne, ani drahy tu nie je, isiel za pracou do nemecka.. tak som sa tesila, ze budem aspon s miminkom..ale takto tu nemam nikoho, len havina..citim sa opustena. ☹

csilla76
10. jún 2008

juj laurit nebud smutna,viem ako ti je , najblizsie to vyjde treba vtom verit.aj ja sa uz teraz strachujem ako dopadne nase 3 ivf ktore by sme zacali koncom leta.

csilla76
10. jún 2008

ten hematom je co presne ?

lauritka
10. jún 2008

to je krvna zrazenina.

lenka20
10. jún 2008

lauritecka - moja, coskoro budes mat v brusku to prave babatinko, ved ty sama vies, ze lepsie je to takto hned v zaciatkoch a ze si bez polovicky to je na figu - viem sa vzit, s drahym by si prisla na krajsie myslienky...ale vrati sa ti, o to viac sa budes tesit z neho... psik je antidepresivum, co si uz moji psici vypoculi, dufam, ze to nikde nevybrechavaju 😉 kym mas polovicku prec tam mu priprav nejake prekvapko, naplanujte si dovolenku atd.zamestnaj si mysel niecim inym....a mas nas tu na koniku, mame ta rady a verime, ze do tretice to dopadne vyborne, vsak baby 🙂
lauri uz si absolvovala tolko vysetreni, ze jedno navyse ti nic nespravi, aj tak musis teraz troska pauzovat a pred dalsim IVF - ak bude treba - by to nebolo od veci, v cechach to robia automaticky pred IVF, len u nas este nie...
jujka - nam karyotyp a manzelovi aj cysticku fibrozu, vraj aj to byva dovod preco sa nedari, ked sa akurat stretnu dvaja prenasaci tak je 50% pravdepodobnost, ze plodik bude chory a potom sa vacsinou potrati, tak teta povedala, ze to da vysetrit zatial manzelovi a ak by to nahodou vyslo pozitivne tak aj mne dodatocne... jujka a vy ste mali ICSi 😕
csilla ahoj, hematom je krvna zrazenina...

csilla76
10. jún 2008

dakujeeem vám 😉

lauritka
10. jún 2008

leni ved sa snazim mysliet pozitivne..pijem cajiky davam sa pomaly dokopy..aspon sa budem moct opalovat..pojdeme dnes s havinom k riecke..aspon budeme mat relax..o dovolenke sme uvazovali..este uvidime ako sa mu bude darit..mozno skocim cez leto aj za nim..chce to proste zmenu, ine myslienky.. a verim, ze sa toho raz dockame, byt matkou... 😔 ta najprirodzenejjsia vec na svete...

juja
10. jún 2008

Lenka áno mali sme ISCI, aj keď nás emryologička "lámala" na klasiku,manželovi sa polepšil spermiogram, ale chceli sme "istotu", tak sme dali vajká napichnúť. Ešte máme 2 zmrzlinky a obe sú dvojkové, tak uvidíme či aspoň jedno bude použiteľné 😕
Lauri ja súhlasím s Lenkou ....máme ťa rady a ja osobne som ti aj vďačná za veľmi veľa rád a povzbudení 🙂 ...neboj čas rýchlo ubehne a čo nevidieť budeš mať doma drahého a keď vydržíš ešte trošku dlhšie aj bobíka v brušku 😉

lauritka
10. jún 2008

dakujem ste zlate vsetky 🤐 ja by som zase bola radsej keby sa oplodnili prirodzene.. to iCSi sa mi nezda 🙄
predsalen to beru podla oka... a vajko si vyberie samo tu zdravu 🙂

juja
10. jún 2008

My sme pôvodne chceli, že polovicu dáme klasicky a polovicu ICSi, ale mali sme len 9 použiteľných vajok, tak sme dali všetky ICSi - tiež som sa už zamýšľali, že či sme urobili dobre... asi fakt vedia čo robia v CAR, keď ti poradia tak ako ti poradia 😒 ...prirodzene sú tie embryjká odolnejšie a ak by neprežilo ani jedno PK, tak vieme hneď že je problém ....čo už

dior
10. jún 2008

ahojte kocky 🙂

baby ja ze idem sama do 3 IVF - babky moje do tretice sa to aj nam podari-uvidite
lauri ICSI sa ani mne nezda-nam sa nejako zle spajaju chromozomy, najradsej by som bola keby sa polepsiel spg a islo sa normalne IVF,lebo toto ICSI vybera embryolog a on nevidi DNA -takze priroda si najlepsie vyberie

Lenka - ty nechces ist do 3 IVF?

scilla-ahoj, tak zabojujeme spolu a ktory asi mesiac pojdes?

tanitta
10. jún 2008

Ahojky bambulky;)
co to aka pochmutna nalada? Laurii... ale chapem ta ... ☹ ...nam sa minule ivf z 11 vajok prirodzene oplodnili len 2 ostala som sice tehu ale aj tak vidis ako to dopadlo predsa ta spermia nemala asi dobry geneticky zaklad... tazko povedat co je lepsie alebo horsie...
Jujka... urcite v heliku nerobia take podrobne imuno ako v prahe... je to specialne vysetrenie... ktore doplnaju zatial len v KE v zdruzenej tkanivovej banke.. u dr.Bobaka...ale za opytanie nic nedas....
...

lauritka
10. jún 2008

no ja niekedy neviem, ci to ICSI neradia kvoli peniazom 🙂 my sme mali tiez len 9-... predtym nam tvrdil, ze zpg je v norme a v den odberu uz nebol... takze tak.. a bohvie, ci oni vyberu zdravu spermiu, ked vyberaju podla oka..naproti tomu vajko si vyberie samo.. preto som k tomu trosku trochu skepticka. ono sa to mozno zacne delit. ale nitko nevie ako to bude pokracovat dalej...

dior
10. jún 2008

juja- v nasom pripade embryka vzdy preziju PK a krasne sa delia,aj sa krasne oplodia,ale po PiGD sa vzdy zisti, ze su zle spojene...

juja
10. jún 2008

Dior držím Vám všetkým palce na 3IVF, nech je to do tretice všetko dobre...tfuj, tfuj... 🙂

Inak kočky neviete ako sa má Dráčik? Je ešte v nemocke? A ani Pipka tu dávno nebola, hmmm?

dior
10. jún 2008

a este k tomu vysetreniu imunity- ja uz vazne neviem, ved cokolvek tam zistia, tak na to predpisu Prednison,ale nasi lekari ho neradi predpisuju(moje doterajsie skusenosti) a tak neviem ako to je,ale ak by zase dopadlo toto fiaskom,tak potom sa zverim Madarovi v Prahe v UpMD - topiaci sa aj .... 😅 😀
uplne ma ubija rozdielne zmyslanie lekarov 😠 - clovek potom nevie- co by bolo najlepsie... 😕

tanitta
10. jún 2008

Dior... zase trosku sa naklonim viac k tym "horsim" veciam...prave po kombinacii prednisonu a anopyrinu nam to vyslo.... ja neviem baby ale na mne asi zafungovalo vsetko proti comu ste... 😕 ... tazko to naozaj urcit preco to vyslo resp. nevychadzalo....