IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

gabika24
25. mar 2008

leni, aj ja si myslim, ze treba zacat patrat po tom, co sa deje... ved uvidis.
babulky, zatial sa majte, musim ist. potom nakuknem.
pekny dnicek... 🙂

pipka
25. mar 2008

ajojte raKETky 😉

lenulik, tak to je mi luto 😔 , a neskusala si preventivne brat prednison? Ak by to bolo len v nejakej vcasnej imunite, tak ten by ti mohol pomoct... 😉

lenka20
25. mar 2008

no hej 😒 hadam sa dopatrame kym zo mna nebude stara babka....

juja
25. mar 2008

Leník do frasa.....ja už fakt nemám slov ☹ ...som z toho smutná, verila som, že tentokrát to na milón percent bude OK 😒 . Ja som myslela, že genetiku Vám robili v Prahe a keďže to dopadlo dobre, tak už nebude žiadny problém...no a stále niečo..to je na nervy. Držkajte sa obaja aj s manželom...veľa síl...raz sa ten zázrak stane 😉

ellianka
25. mar 2008

ahojte žienky 🙂 ani ja nemám moc dobré správy, včera som začala krvácať ☹ takže to už nevyzerá tak ružovo...ale uvidíme zajtra na sone. no skôr si myslím, že to bude zas negat. ale ešte máme jednu jednotkovú zmrzlinku.
leni 😔 je mi to ľúto...verila som tomu na 100%
opatrujte sa a aj napriek tomu snehu ktorý tu bláznivo poletuje, prajem slnko v duši 😉

lauritka
25. mar 2008

lenka 😕 zase ti je osud nepriaznivo nakloneny..uz som myslela, ze ta vytrestal dost 🙄 no skus este pozistovat kazdu moznu pricinu.. je dobre,ze to nevzdavas.. mozno by bolo dobre ist este na infektologiu.. nech ti vezmu krv na listeriouzu, boreliouzu a toxoplazmu..clovek nikdy nevie... 😒 doktori potraty velmi riesit nechcu, oni sa vyhovoria na prirodu...ALE- ja hovorim, ze vsetko ma svoju pricinu, len je tazke ju niekedy najst. drz sa moja . 🤐

dyta
25. mar 2008

ahojte kočky, som tu po dlhšej dobe.. j
lenka, treba to preplakať a zase bude lepšie ☹ ☹ ... ale ten pocit dobre poznáme, tak ver, ze nie si sama... ☹

dyta
25. mar 2008

pipka, o prednisone som este nepocula, načo sa to presne berie , pls?

lenka20
25. mar 2008

babiky dakujem, ste zlaticka ako vzdy 😉
pipi - ja mam robenu komplet imunologiu a pozitivne mi vysli len protilatky na manzelove spermie, vsetko ostatne bolo OK, takze prednison by podla mna nieco riesil len ak by sme chceli skusat prirodzene...ale porozpravam sa s mcgyverom...
lauritka - toxoplazmu som si dala robit koncom minuleho roka, bola negativna. tie ostatne este nie, ale asi sa do toho pustim...
jujka - genetiku nam este nerobili, len imunologiu a na hematologii robia par vysetreni rovnakych ako aj na genetike... takze ciastocne nieco mam spravene...
elianka - drzkam palce nech je to zajtra ok 😉

fedra
25. mar 2008

Aj ja som pocula,ze niektore kocky beru Prednison. No zas je to kortikoid a nie kazdy lekar je takejto liecbe nakloneny. Mne ho moj gynekolog neodporucil a ked som sa na to spytala Krajkovica, tiez nereagoval. Ale skus sa popytat aj na to

pipka
25. mar 2008

fedri, ja som tiez brala prednison, ale len preventivne, nam nerobili vysetrenia, ale aspon som bola kludnejsia a mozno pomohol...aspon psychicky 😅 😵

fedra
25. mar 2008

Tazko povedat ... ja som tu citala, ze mnohym babam pomohol prave pri probleme ako mam ja. No a mne ho lekar neodporucil vobec.
Ale viem,ze ho brali aj dievcata, co mali opakovane potraty v takomto skorom tt ako aj lenka.

lenka20
25. mar 2008

fedrik - ja som to tiez s dokim konzultovala, krajko prednison nechce predpisovat, vraj len ak je to fakt nevyhnutne, lebo vraj dokaze neskutocne rozhadzat hormonalne hladiny......a je to kortikoid, co tiez v tehu nie je prave najvhodnejsie, ale ak ma pomoct tak preco nie, ved papame kadejake svinstvo ine, no nie 😉 no, uvidim, co na to povie krajko, ale hadam 2 vcasne potraty po sebe je uz dostatocna indikacia.....

lauritka
25. mar 2008

leni a to chilly si papala pravidelne ?? 😕

zulka29
autor
25. mar 2008

Leni, ☹ to je nepspravodlivé, prečo zase? 😔 drž sa moja, ty si silná, ty to zvládneš a dopracuješ až do šťastného konca...raz 😉

Leni, a ty si už bola na laparke? 😕

fedra
25. mar 2008

Presne to povedal aj mne a tiez mi Prednisom ani on neodporucil.
Ale mozno ak to pomoze, tak asi ten nazor bude iny. Hrozne ti zelam, nech uz sa zadari ... taka som bola rada, ked som to tu citala,ze to bolo pozitivne ... budem stale drzat palceky.

lenka20
25. mar 2008

fedrik - dakujem, si zlatko 🙂
zulinka - na laparke som nebola... uz aj nad tym som rozmyslala, ale.... krajko zase vravi, ze pokial budeme skusat len IVF tak je laparka zbytocny zasah navyse.... ty sa pekne posnaz, papaj kuzelne pirule a dotiahni to do tehulkovania aj za mna, ja sa pripojim neskor 😉
lauritka - chilli som papala len dokial som nezacala krvacat, potom som sa uz bala, lebo ono este viac prekrvuje maternicu a to by nebolo ziaduce ked krvacas....

pipka
25. mar 2008

ajoj zulik 😉

cicuska
25. mar 2008

lenka a bola si na vysetreniach imunity kvoli tomu prednisonu?
Pipka - ahoj 🙂

renusa
25. mar 2008

Ahojte 😉
lenka, je mi to strašne ľúto, že Ťa tá mrcha mrchovatá nenechá na pokoji ☹
a v Prahe Ti doporučili Prednison?? kvôli tým spermiám?

Ja som volala do Košíc dr. Bobákovi, či už robia aj tam trofoblast...ale, že zatiaľ nestíhajú....ale on sa my pýtal, že prečo chcem trofoblast, že v mojom prípade treba aj vyšetriť protilátky proti spermiám...a ja že to je zbytočné pri IVF+ICSI, však to sa pri tom obíde...ale on mi vysvetlil, že to nie je pravda, že raz je tam tá spermia a sú tam protilátky...tak môže byť problém v tom......a ešte k tomu keď sa ani raz neuchytilo......že trofoblast sa vyšetruje až po opakovaných potratoch 😒 takže žeby problémom mohli byť aj tie spermie?? 😠

No nič za to nedám, idem teda najskôr do Košíc, do Prahy som objednaná až na máj, tak uvidím či pôjdem aj tam 😉 a inak po telefonickom rozhovore s Bobákom som mala taký dobrý pocit, taký príjemný veľmi ochotný poradiť 😎 a poslal mi aj mailom žiadanky, ktoré si mám potvrdiť u svojho dr., a je tam aj vyšetrenie na toxoplazmózu, boreliozu, chlamýdie....čo som ešte nemala vyšetrované 😒

Takže Lenuška, asi by si mala zvážiť predsa len tie protilátky proti spermiám, možno bude niečo pravdy na tom 😉 a držím palce až už konečne zistíš, kde je problém 😎

zulka29
autor
25. mar 2008

Leni, ja sa pýtam len preto, že možno si pamätáš prečo jedna kočka stále potrácala...že mala ten saktosalpinx, ktorý som mala aj ja...

Ajoj Pipi 😉

pipka
25. mar 2008

cicus, caaau-mnaaau

musim vam tu zase nafukat tych tehuvirusov, nejako sa to tu kazi.... 😒
chytajteeeee 😨 😨 😨 😨 😨 😨 fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😵

katy2
25. mar 2008

lenka! 😔 😔 😔 😔
je mi to strasne luto.... prajem ti vela sily ist dalej.... 😔 😔 😔 😔

cicuska
25. mar 2008

zulka co to je ten saktosalpinx?

lenka20
25. mar 2008

zulka - aj nad tym som uz rozmyslala, mam pripravenych v hlave strasne moc otazok na dokiho, aj toto, bude sa s tym nieco robit....
renuska - tak nech ti to dopadne vsetko negativne, len tehu pozitivne 😉 ano, uz aj ja mam chrobaka v hlave kvoli tym protilatkam, rozmyslam, ze zavolam zajtra embryologicke, nech mi to vysvetli.....alebo este popatram na nete...
cicuska - ano, bola som na imune v prahe, vsetko bolo OK az na tie protilatky proti spermiam, tie boli na figu a odporucili mi liecbu prednisonom, no ale v heliose zase povedali, ze to sme obisli cez ICSI, len sme to potom uz nekonzultovali s embryologickou, ta by mozno sa k tomu zodpovednejsie vyjadrila....
pipka - chytam 😉

zulka29
autor
25. mar 2008

cicuska:
kopirujem : "Laparka mala v mojom prípade taký význam, že mi zistili saktosalpinx = vajcovod naplnený infekčnou tekinou, ktorý infikuje maternicu a embryjko sa vtedy nemôže vyvýjať a odchádza. Keď som bola teraz na tej operácii v nemocnici po mimomaternicovom, vedľa mňa ležala baba, ktorá po IVF otehotnela 2 x a vždy to odišlo. Potom išla na laparku a tam jej zistili práve oba vajcovody takto postihnuté. Oba jej zobrali a povedali jej, že to bol dôvod, prečo sa vždy prestali bábatká vyvýjať. "

Pipi, chytam 😉 😀

ander
25. mar 2008

Ahojte baby.Lenka je mi to strašne luto. ☹
Prednison je na udržanie plodu?
Ja som dostala utrogestan.

ander
25. mar 2008

Je tam niekto?

mia28
25. mar 2008

Ahojte kočky,

Dlho som sa neozvala, musela som si dať pauzu
a riešime s drahým našu svadbu,tak sa tešíme
a prešla som na chvílku do rubriky moja svadba
a troška som sa potešila a inšpirovala 🙂

Lenka
☹ ☹ ☹ , je mi to úprimne ľúto, čítala som
dobre, mala si už 3 kety?! To je už do jedu!!!
Ja by som mala mať ešte jeden do svadby, ale
moja polovička ma odhovára, že nech si nekazím
zbytočne náladu ☹ tak neviem..

fedra
25. mar 2008

no renusa ... az ma striasa ked to citam.
No mne tiez povedali, ze tie protilatky proti spermiam sme obisli IUI