IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

dracik1
20. feb 2008

zuli, neblazni, , naco by si si lamala nohu, sak ani na kozu nevyjdes 😀

zulka29
autor
20. feb 2008

Pipi,Dracik, ja so zdravou nohou nebudem lezat obávam sa 😔 😀 ...
Ale ani vy ste neležali a podarilo sa, vaše bábatká nie sú žiadne bábovky 😵 😉

pipka
20. feb 2008

sak lezat nemusis ale oddychovat a nechat sa obskakovat mozes 😀
vies ake to je uuuuzasneeeee 😵 😵 😵

laskonka
20. feb 2008

ahojte bambulky,
zacala som stimulovat na Ket beriem estrofem a za chvilu aj utrogestan ale dost ma bolia vajecniky a mam taky zvlastny tlak v bruchu.
Prosim viete mi poradit co to je?

zulka29
autor
20. feb 2008

Laskonka, my sme mali to isté 😉 klidek, to asi tie hormóny...

kvetka2
20. feb 2008

laskonka, pripájam sa aj ja, ešte aj po vysadení liekov to u mna petrváva, ale postupne slabne

tanitta
20. feb 2008

Laskonka...mozem potvrdit.. bolenie podbruska pocas papania estrofemu je asi normalne.. mam to aj ja... 😕 ..
.. este som chcela k tym statistikam...uspesnosti... dnes som sa na to pytala.....tak napr. v heliose je 35%uspesnost.. zivonarodenych deti.....ale celkova je cca47%...... vraj aj pri prirodzenych tehu dochadza k potratom v 12-17tich% ....takze ... ak uvidite niekde nejake sialene cisla uspesnosti v roznych car tak odratajte minus 12 a budeme vediet skutocnu uspest....paa

laskonka
20. feb 2008

dakujem

zulka29
autor
20. feb 2008

Tanitka, ale aspoň vieme tie mesiace, že sa blíži plodná Jar 😉

tanitta
20. feb 2008

Zulka... a nemoze to byt tym ze v zime su vsetci doma pod perinou? 😉 😀 ... na jar to byva veselsie.. clovek dobije duracelky a hajde do centra🙂...

takyna
20. feb 2008

ahojte reKetky, práve mi z Helíka volali, že rastú folikulky ale pomaly, idem pichať gonal 225mm. po mamine lenivé 😝

zulka29
autor
20. feb 2008

Takyna, neboj sa, dorastú, pekne pokračuj a pichaj vyššiu dávku, vajka budú 😉

gabika24
20. feb 2008

ahojte, je mi luto tych smutnych spraviciek 😢
tanitta, neboj, v stredu to bude ok, musi to niekto zacat s tym tehu poriadne - teda niektore babulky to uz zacali, co su uz dlhsie tehu, ale treba nam to riadne rozbehnut.
juja, trochu nerozumiem tej vysokej sliznici , teda tomu, ze to doky uz vzdal- presne aj ta moja kamoska ju mala pri krvacani vysoku a krvacala ako pri menzese. a nie je skoro, aby videl babatko? mne vtedy v iscare kazali az o 2tyzdne po uspesnom potvrdeni z krvi prist na sono. ved uvidis... a to ze mas este 2 mrazacikov je dobre - aj nam to vyslo az ked sme davali to posledne, co sme mali a teraz je z toho to najvzacnejsie, co doma mame.
drzim palce....

takyna, to nevadi ze rastu pomaly, hlavne ze rastu. ja idem do Helika na kontrolu v pondelok, tak uvidim ako rastu mne. zacinam dnes menopurom. vlastne idem hned za manzelikom, nech mi ju pichne.
drzte sa babule 🙂

tanitta
20. feb 2008

Gabika.. ved hej snad .. ved sme nejake rakety no nie? 😉
Takyna...oni si to postrazia..ja som zacala na 125 a o 3dni som musela zvysit na 225IU...fakt je ze rastli pomalsie.. ale neboj o to budu kvalitnejsie.. a to je ucel...ja som mala odber az na 21DC.. mas cas;)...paaaa

denka28
20. feb 2008

ahojte babulky,

ja len k tomu ako a co robit po KET alebo ET... musi si z nas kazda uvedomit, ze nie sme vsetky rovnake, kym jednej sa zadari aj tak ze po KET-ET chodi do prace, a zije si ten isty zivot ako pred, zatial ine s tym stastie nemaju. ja len odporucam, fakt lezat po tom. ja kaslem na kazdeho kto mi povie ze som nejake posero, ze som zostala po oplodneni doma, ale mozno to nam pomohlo aby mi pri mene svietilo tych 30tt a to je to najdolezitejsie! takze vas prosim, netreba sa hrat na "hrdinky" kludne zostante doma, s vylozenymi nohami... to je to minimum co sa spravi potom cez co kazda z nas uz presla. toto je moja mienka a nechcem s tym nikoho urazit!

gabika24
20. feb 2008

ahoj denka.
ja som tiez po tom poslednom KET zostala doma - ci pomohlo prave to, to neviem, iste je len to, ze sa nam narodila krasna dcerka. aj ja som viac za kludovy rezim s vylozenymi nohami 😀
aj teraz po ET planujem byt dalej doma....
pekny zvysok dna vsetkym 😀

denka28
20. feb 2008

no ved gabika, nikdy nevies co ti pomoze, preto spravis vsetko preto. este stale som tej mienky, ze umele oplodnenie Nie je normalne tehotenstvo, aspon na zaciatku urcite NIE. aj ja som sa chcela po 3 mesiacoch vratit do prace, ale mi to sef nedovolil, vedel cez co sme presli. potom prislo tvrdnutie bruska, 2tyzdne v nemocke, takze sa aj tesim ze som sa do prace nedostala. boze ved do roboty budem este chodit az az! a tie nervy mi ani nechybaju, mozno preto mam takeho kludneho synceka klop klop 🙂

katy2
20. feb 2008

Ahojte raKETky! 🙂
Jujka, to mi je strasne luto 😔 Prajem ti vela sily do dalsieho boja....
Denka, mas pravdu... ja si myslim to iste. Tiez som uz mala PN po ET, ale kedze sa nekonal, tak som ju zrusila. Tiez sa chystam ostat doma po KETe. Aby som si nemohla nic vycitat, ze som nieco zanedbala...

lenka20
20. feb 2008

ahoj denik - tak sup sup, kde su tie naprskane tehu virusy 😉 😀 😀 ajoj moje, rada ta vidim 😵 a este radsej ti tvoje krasne tt - uz to mas za par a budes naozajstna mamina 😵 😵
denka - ja som napr pri oboch IVF-kach bola cely cas doma a po ET som mala vazne kludovy rezim a ono to nepomohlo a doma som bola v strasnom strese, takze teraz to vezmem z opacneho konca - ak by malo byt v praci nejak moc zivo tak samozrejme kaslem na to, ale inak sa chystam do prace. doma budem len cca 4-5 dni po ET, to by uz malo byt mimco uhniezdene a dalej to tak ci tak ovplyvnit nevieme. a ak budem tehula tak zostanem doma az do konca tehu.
takyna - to je v poriadku, ze ti zvysili davku - pomoze to a este ti to mozu upravit, znova znizit a tak - neboj 😉
radsej nech rastu pomaly ako rychlo vyhuknut a byt nekvalitne..
jujka ☹ ☹ moja dnes asi budes mat tazku noc, ale den za dnom to bude lepsie....
raketky - tie statistiky su aj tak nanic, nestresujte sa zbytocne s cislami, ci je KET uspesny alebo nie - ja som strasne vdacna nebesiam za tie moje snehuliaciky a dam im sancu, aj keby bolo vsade napisane, ze uspesnost 0,001% 😉 pa zlaticka, este nakuknem ale teraz idu zufale manzelky, tak beziiiim 🙂

denka28
20. feb 2008

lenka cauko, ano zial su pripady aj ako ty, ale drzim sa mojej mienky nadalej 😉

citam si vas inak stale, a uz by som bola rada, keby ste mali podobne problemy ako ja. strasne drzim palce a posielam vam tehu virusy 🙂 🙂 🙂

katy 😉

lenka20
20. feb 2008

denka - mam ho 😉 dakujeme, fakt sa nam zidu, aby sme uz konecne spustili tu tehuvlnu 😵
ahoj katy - tak ako, kedy ides na vec 😕 😕
laskonka - aj ja ketujem a tiez ma boli brusisko aj krize - aj teraz, je to blbe ale aspon ma tu kocky ubezpecili, ze to tak asi ma byt, tak som spokojnejsia, aj ked tie bolesti teda fakt nemusim 😠 na kedy ti vychadza ET?

katy2
20. feb 2008

lenka, ahoj, u mna v tieto dni prebieha ovu, takze si pockam na ms a mozeme ist na to.... Dufam, ze v centre to neposunu na april kvoli velkej noci. Dufam, ze sa KET bude dat naplanovat v dni, ked budu v centre robit.... a ty ako? Kedy mas den D? 🙂

arturinka
20. feb 2008

...Ahoj katy, aj mne na tieto dni vychadza ovu a v 21 den zaciname so stimulkou,.....tak mozno budeme stimulovat v podobnom case,..... 🙂

lenka20
20. feb 2008

katy ja idem buduci piatok na kontrolu slizice a ET by mal potom byt okolo 6.3. tak nejako. takze este 2 tyzdne musim vydrzat a budem mat v brusku miminko - teda dufam 😉
hadam ti to nepadne ako naschval na velku noc - ale snad budu v centrach robit ked ti to tak vyjde, po tych vsetkych peripetiach si zasluzis aspon jeden celkom pohodovy ET 😵 a k nemu zdarma akcia - 1 az 2 mimina 😀 😵

laskonka
20. feb 2008

ahoj lenka ja idem na kontrolu buduci utorok to bude 13 dc a transfer by mal byt v piatok alebo v pondelok podla sliznice uvidime ako to vsetko dopadne mame len 1 mrazacika ale je urcite silnucky a navyse menim poziciu v praci od 1.3. takze volno po transfere nehozi ale ani po 1IVF som nejako nelezala doma ET bolo v piatok a cez vikend som lezala doma ale potom v praci ma to zabilo stres atd. Snad to teraz bude ok. Ked sa to ma podarit tak budeme mat babatko a myslim ze praca to neovplyvni skor je to o tom ako som na to psychicky pripavena.
Budem ti drzat palceky 🙂

lenka20
20. feb 2008

laskonka - napodobne 😵 😵 takze budes zrejme druha v poradi cakatelka na // po KET - tanicka to ma o par dni skor, tiez ma jedneho silneho snehuliacika 🙂
vies, ked sme sa rozpravali s embryologickou o tom, ci vkladat 1 alebo 2 embrijka, povedala, ze ak sa ma uchytit, tak sa uchyti aj jedno, ak nie, tak ich mozes vkladat aj 10 a nic nebude.... myslim, ze nieco obdobne plati aj pri dileme ci ist / neist do prace po ET... pokial nemame vyslovene fyzicky narocnu pracu tak myslim, ze je to ok, polezime si par dni - hadam to padne ku vikendu 😉 a uvidi sa. ja som taky fatalista - zatial sa mi to potvrdzuje, niekedy mozes robit aj nemozne a aj tak to dopadne tak ako nam je sudene... drzim palce laskonka, potom poreferuj ako ti dopadla kontrola 😉

tanitta
20. feb 2008

Ahojky...
Leni;).. taktiez sa priklanam k tomu ze ked niekto citi ze ma lezat nech lezi.. ale dla mna ked sa ma uchytit tak sa uchyti aj keby si na gume skakala....ine je dodorziavat kludovy rezim pri rizikovom tehu.. to je uz o inom...
Denka... tie 30tt tam pekne ozaj svietia;)....ma caka sice 6et... aj som bola PN aj nebola...hm?.. ako to funguje? 😵 ...

gabika24
20. feb 2008

tanitta, hlavne musis byt v pohode - to je asi to najdolezitejsie. 😀
takze uz sa do pohody pomalicky davaj a sup... vsetko bude ok 😀

lenka20
20. feb 2008

ahoj tanicka, dnes tu strasim akosi dlho 😀
ja sa uz fakt na lezanie necitim, ani byt doma, lebo naozaj som nic ine nerobila len behala na wc kukat ci nahodou nespinim a rozmyslala som jak pako - v tej praci clovek aspon na chvilu zabudne.... horsie byt s vylozenymi nohami doma a v strese ako sice v praci ale v pohode 😵 😵 som sa rozhodla 😵
myslim na zuzlu - dufam, ze aspon jej to zajtra dopadne dobre... no a potom si na rade tanicka, mas za ulohu zacat tehu vlnu 😵 😵 ooo, zabudla som - zacina savia 😉 - savi, ako sa citis, deje sa nieco, skusila si testik alebo vyckas uz do krvicky??

gabika24
20. feb 2008

veru savia, drzkaj sa a pozitivnu spravu... 😀
zuzla, samozrejme ty zajtra tiez.
babulky vsetky mooooooooooooooooooooooooooc stastia 😀 😉