IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

lenka20
27. feb 2008

brituska urcite este su ine moznosti, zmena liekov, clostyl, nieco... skus sa este porozpravat s krajkom, neverim, ze to takto skonci....skratka neverim a basta, ja proste viem, ze budes tehula a to mi nik nevyvrati, niektore veci vidim uplne jasne, nesmies to vzdat, a vobec - to vajko mozno zabojuje a do rana z neho bude krasne embrijko 😵 britus - mozno by si sa mohla poradit s imunologom, ak tvoris protilatky proti vlastnym vajkam, nieco by sa s tym dalo robit....kuk na nete upmd.cz skus tam zavolat mozno ti aj telefonicky poradia ci to moze byt pricina ze sa nedari vypestovat vajka...a ak ano tak sa tam objednas a budes o nieco mudrejsia....a podla vysledkov navrhnu liecbu...

dionova4
27. feb 2008

Britka, presne aj ja by som sa objednala ku Krajkovi tak, aby jednou nohou už nebežal inde a otvorene bez zábran sa opýtala na ďalšie možnosti....
Ako Lenka píše, ja si nepamätám históriu, či Ste skúšali IUI, ale aj u mňa to platilo aj Maahuu napr lepšie reaguje na clostylbegyt, možno aj tadiaľ by cesta viedla....
Inak máš sestru, ak smiem vedieť? Možno táto možnosť?
Ale teraz nebudem do Teba hustiť, Ty si veľká bojovníčka, určite sem časom znova /možno zajtra o 8,00/ nakukneš s milým smajlíkom 🙂
Držím Ti palce 🙂

brita
27. feb 2008

AHojte kocky, dakujem za vase velmi prijemne slova povzbudenia. Silvi - vies, darovane vajicko ja neprijmem, nevedela by som sa s tym nejako mentalne stotoznit, takze tuto moznost sme vylucili. Lenka - si zlata, ty vies kazdemu dodat vela odvahy a dobre poradit, dakujem ti. Dionova - mala som dvakrat IUI, ale tiez to islo horko-tazko s tym clostylbegytom a sestru nemam, iba brata - slobodneho. Dakujem aj tebe za vsetky mile slova. Velmi to pomaha. Zajtra rano dam vediet, co je s tym ubohym vajkom. Drzim vam vsetkym palceky.

pipka
27. feb 2008

dracik aj nas to vsetko caka, wc-ko, spalna...booze nech uz to mam za sebou, najradsej by som na cas odisla a prisla az ked to bude hotove 😅
lenulik, zatial fajn, chora nastastie nie som, buduci tyzden mame 3D, tak snad je vsetko ok 😉 tebe drzim palceky 😵

lenka20
27. feb 2008

britka - drzim palce vajku 🙂 nejako to poriesite, uvidis, chce to asi troska casu, oddych, pozriet sa na to po case s odstupom.... cakame infosky zajtra, snad ta vajko naozaj prekvapi - velmi ti to prajem 😵
pipik - dakujem 😉 tak potom uz snad budes aj vediet, ci to bude vytuzena hanka 😉 ja sa tak tesim na vas tehulky ked uz budete maminky a ked vas my ostatne raketky dobehneme 😵
papa zlaticka, ja uz padam domov, zajtra napisem...

mysiatko
27. feb 2008

ahojte babule tak ja sa lucim idem domkov z prace...doma sa asi nezapojim nebudem stihat...brtka drzim palceky tebe a vajku...kika a tebe zajtra vela stastia 🙂 🙂 🙂 🙂 budem na teba mysliet tak sa ozvi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a hlavne ma potes

pipka
27. feb 2008

lenulik, no uz aby si startovala, aby si dobehla.... 😀 fuuu, ty budes tehulka skor ako ja maminka 😵

efiku
27. feb 2008

ahoj leni chcela som sa popýtať či si bola na genetike na kramaroch ,mňa to čaka budúci utorok tak som sa chcela popýtať na kolkom poschodí to je a ako to tam prebieha pa dakujem

veracruz
27. feb 2008

efiku, genetika nie je v nemocnici s poliklinikou, je v inej budove (tusim druha odbocka vlavo)... cele to trva cca pol hodku, popytaju sa na Vase rodokmene, choroby v rodine, predcasne umrtia, potraty a tak... potom Vam zoberu krv a cakas na vysledky... my sme cakali dva mesiace...

nelynka
27. feb 2008

ahojte babky...co nove? 😀

efiku
27. feb 2008

veri dik ona mi myslím povedala nejaký pavilon infwkčných chorôb tak mala by som sa tam ísť pokukať lebo tam to nepoznám vôbec aby som tam neblúdila.

veracruz
27. feb 2008

efiku, my sme prisli na polikliniku ako na hotove a teta nas vyviedla z omylu... takze sme pokracovali dalej a budova bola nalavo... vpredu bol taky dreveny pristresok... staci Ti, ked pojdes o trochu skor, bludit by si velmi nemala 😀

efiku
27. feb 2008

veri si zlatá moja už sa teším nech sme zase o krok dalej ,už mi prišlo aj schválenie druhej žiadosti na IVF ale mám ísť na tu laparku alebo počkam neviem čo urobiť

veracruz
27. feb 2008

efiku, neviem cely Tvoj pribeh, ale to rozhodovanie je celkovo tazke... ak budes cakat na vysledky genetiky, tak zatial by si mohla absolvovat tu laparku... mala by si to aspon dve v jednom a vedela by si zase viac...

efiku
27. feb 2008

to máš pravdu asi to aj tak urobímaby sme vylúčili všetko ja sa odhodlam na to aj kara išla tento týžden do ružinova tak čakám ake da správíičky 🙂

veracruz
27. feb 2008

zabila by si dve muchy jednou ranou... v utorok sa popytaj, kedy asi budu vysledky... nam povedali, ze mame skusat volat o mesiac a mali sme ich o dva... takze zatial by si sa aj skurirovala z laparky...

danielitka26
27. feb 2008

ahojte babulky viete mi niektorá poradiť kolko zhruba stojí KET tu na slovensku ??? je mi jedno v ktorom centre len nech mám trochen prehľad lebo som samoplatca a cez poisťovne nejdem ...za rady vopred dík ...

laskonka
27. feb 2008

ahoj danielitka
lieky stoja cca 500.- a samotne KET v BA v Gynfive stoji 2000.-

danielitka26
27. feb 2008

no ja ti dám príklad ....som samoplatca bola som na KET v Zlíne a platila som:

-kryoembryotransfer - transferová súprava - asistovaný hatching - a mrazenie do roka ?? asi tak nejak a stálo ma to dokopy 10 000Kč ----nemala som svoje nič žiadnych mrazáčikov ...všetko mám darované a lieky som k tomu nerátala lebo tie som užívala na stimuláciu dlhšie vyššie dávky a stáli ma viac ako 500sk

danielitka26
27. feb 2008

len samotný ket ma stál toľko ...dostala som dvoch drobčekov no vydržali sme spolu krátko ...teraz chcem ísť znova no pokial by ma to stálo tu na Svk menej tak skúsim aj tu to už by bolo jedno v akom centre ...teda nie až tak jedno do ISCARU by som už nešla.

laskonka
27. feb 2008

no my sme za zmrazenie embryjka platili 3000.- mali sme totiz len 1 ale myslim ze nezalezi na tom kolko ich je na rok stoji mrazenie 3000.-

gabika24
27. feb 2008

ahojte vsetky.
nejako nestiham, ked je mala chora... drzkajte mi palce, zajtra idem na kontrolu do Heliku - som 14DC, uvidime co a ako rastie. brusko uz citim, tak dufam, ze to fakt nebude nabeh na OHSS.
brita, aj mne odobrali v oktobri jedno vajko, aj sa oplodnilo, aj vlozili, len sa neuchytilo - ale bola som dost vo velkom strese (nesuvisiacom s transferom). a viem, ze maju pripady, kedy aj z jedneho vajicka bola tehotnost.
tak nic nie je stratene, drzkaj sa....
dobru noc babenky, zajtra na mna myslite a drzte palce 😵

takyna
27. feb 2008

Ahoj gabi, držím palčoky aby k dcéruške pribudol braček alebo sestrička
chcem sa ťa opýtať aj ja cítim bruško , ,môže to byť aj nábeh na OHSS?

kikina666
27. feb 2008

gabika24 ahoj, drzim palce zajtra, ja som mala 25 folikulov po stimulacii a OHSS som nemala, chcem sa ta spytat nemas skusenosti s kryoembryotransferom, ci sa beru lieky a odkedy, do heliosu mam zavolat az buduci tyzden a som z toho akasi nesvoja, dik kikina666

kikina666
27. feb 2008

takyna ahoj, ja som tam mala 25 folikulov, posledny tyzden pred odberom som nemohla ist ani na zachod, ani lezat a ani sediet a OHSS som nemala, tak by si to nemala mat ani ty, drzim palceky aby ti to vyslo

lenka20
28. feb 2008

takynka ako pise kikina - myslim, ze u teba OHSS nehrozi, to by ta uz krajko upozornil, neboj, oni na to davaju velky pozor, brusko ta boli lebo uz mas vela velkych vajok, vajecniky su zvacsene, takze sa nemame comu cudovat 😀 ale tak to ma byt 😉
gabika prajem malej skore uzdravenie a tebe krasne foliky na sone dnes - poreferuj ked prides 😉
efiku - ja som genetiku zatial neabsolvovala, mam len hemato a imuno, ak mi KET-y nevyjdu tak pojdem za tym pred tretim IVF...
danielitka - to ti bohuzial neporadim, lebo samotny KET s vlastnym embrijkom ta vyjde do 5000 aj s liekmi ale za darovane embrijko sa plati viac a teraz neviem kolko - tusim 10 000??? ale fakt si nie som ista. myslim, ze v cechach ta to vyjde kazdopadne lacnejsie, ved aj samotne IVF ta tam ako samoplatcu vyjde lacnejsie tak pocitam, ze s KET to nebude ine....
kikina - lieky pred KET beries od 1.DC od mrsky asi 14 dni, na 14.DC je kontrola sliznice maternice a ak je OK tak sa naplanuje ET na cca 19.-21.DC.stale beries lieky na rast sliznice a po kontrole pridas aj utrogestan alebo duphaston.. lieky sa uzivaju az do 12.tt 🙂
brituska - dryim na dnes palce 😵
inak - raketka zulka sa nam stratila, zulik, kde lietas 😉

tanitta
28. feb 2008

caute raketky...
britka .. pevne nervy... a vela stastia 😉 ...drobcovi...
Leni....este si carovna??;)...
.... mne je uz lepsie... dr. kazal vysadit vsetky lieky.... ale dufik si este necham potrebujem posunut MS .. buduci tyzden bude pre mna dufam ze novym zaciatkom... 😉
Kvetka...stale to zatial plati 😉 .......paa

lenka20
28. feb 2008

ahoj tanicka 😵 carovna som stale, ale tusim si uz na to okolie zvyklo, teraz uz nechapem, preco inokedy som taka dobrucka ked sa vsetci vedia zmierit aj s protivkou 😀 😀 😀
tani - to teda bude to si pis 😵 😉

kvetka2
28. feb 2008

dobré ránko raketky! 🙂
gabika, držím palceky, nech je vela krásnych vajok na bracekov a setricky pre malú 😉
lenka čo robí perinka? isto naraatie poriadna periniska 😉
tanittka, takže budúci týždeň je pre teba nový začiatok 🙂 chystáš aj niečo špeciálne na začiatok? to vieš treba poriadne odštartovať aby bolo už len dobre😉 😉

takyna
28. feb 2008

Ahojte ra-KETKY, ďakujem za rady, ináč s tým wc máte pravdu, je to problém aj bolesť brucha a iné...uf