IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

mirusch
10. feb 2008

Cmuk ahoj. No, ktožehovie? Záleží aj od počtu embrijok a v akom stave sú. Môžu ti vložiť 2 a obe sa uchytia, väčšia šanca je pri 3 myslím.... Percentá ti asi nikto nepovie. Ale stále sa môže stať, že ti vložia 1 a to sa rozdvojí 😕 Takže tak. Príroda je nevyspytateľná.

cmuk05
10. feb 2008

A to kolko je max. mnozstvo vkladu embrii?

mirusch
10. feb 2008

Myslíš, koľko ti maximálne vložia? No podľa zákona najviac 3. Odporúča sa 2, ale ak sa ti rozmrazia 3, tak ich vložia.

cmuk05
10. feb 2008

Najpr sa zamrazuju?Nevkladaju to hned po odbere T/M?Ako dlho sa caka na KET?

mirusch
10. feb 2008

Cmuk, pozri, máš IVF a v deň tvojho odberu ide chlap na M/T, ak musí samozrejme... A ak sa vajíčka oplodnia, tak o 2-3 dni ich rovno vkladajú, vtedy sa to volá ET. Ak niečo zvýši, zamrazia. Alebo ak má žena hyperstimulák, tiež musia zamraziť. A ak by si neotehotnela po ET, tak na ďalší cyklus - alebo kedy sa dohodnete s dokim, začneš brať lieky na prípravu sliznice v maternici, rozmrazia embrijká a máš KET.

katy2
10. feb 2008

cmuk, napisala som ti IP 😉

gabika24
10. feb 2008

ahojte babulky.
zulka - mysli pozitivne - test ti este nemusel nic ukazat. ja som testovala na 12den a bola tam ledva viditelna druha ciarka. ta, co isla so mnou na kontrolu testovala 3x, ani raz jej test nevysiel a to cakala dvojicky!!!! takze nic nie je stratene.
baby, drzte sa... 🙂

zulka29
autor
10. feb 2008

Gabika a ty máš dcérku z IVF? Už si nepamatám... 🙂
Si zlatá, ja som si povedala, že nie som a ak budem budem šťastná 3 x ....bola som strašne sklamaná že vyšiel negat, pretože tá bolesť podbruška a celkovo sa cítim ako ked som bola tehu (pri mimomaternicovom)....ja som tam tie 2 čiarky už videla a potom to sklamanie... ☹
Ináč nechápem prečo sa pri KET ide na test až na 14 deň a po čerstvom ET na 10 deň, neviete?

gabika24
10. feb 2008

neviem, preco sa chodi neskor na test.
a ano, my mame nase zlaticko po IVF, presnejsie po KET (po 1. Ket som tehu neostala, po 2. ket to bolo mimomaternicove a po 3. ket to uz vyslo. 😀 😀 😀 )
tak sa drzkaj, drzim palce. uz naozaj nemas co stratit, mozes sa len potesit, ak to bude pozitivna sprava - co verim, ze bude. 😉

nelynka
10. feb 2008

pepacte ze sa vam sem pletiem
zulka ja som po prvom IVF a ET som mala 2.2. a na krvi idem 15.2. takze po 14.dnoch..mas skusenost ze na krv sa chodi po 10.dnoch od ET?

mirica
10. feb 2008

ahojky všetkým

zulka - ja som tiež testovala, a na teste s citlivosťou 25 som nemala dve paličky ešte deň pred testom -a ten bol na 14 deň -jediný testík kde sa objavil slabučký tienik paličky -a aj to hodne po termíne bol ten s citlivosťou 10
-......no a predsa čakám bábo -teda dve 😀

zulka29
autor
11. feb 2008

Mirica, Gabika...hmmm 😕 .... 😅 uvidime...

Jujka, Zuzla, tak akoooooo? 😵 kde steeee? 🙂

juja
11. feb 2008

Ahojte raKETky 😉

Tak ja sa hlásim po víkende... dnes ráno som sa testla testom s citlivosťou 10 a mala som tam slabulililinko viditeľnú druhú paličku. Takže uvidím vo štvrtok či sa mi to potvrdí. Je to asi divné, ale skôr ako pocit radosti sa u mňa prejavil pocit nejakého strachu alobo ako by som to nazvala.....Inak od včera večera sa necítim dvakrát fit, začalo ma štekliť v hrdle a oblieva ma horúčava ....merala som si večer teplotu a mala som 36,9 ....a teraz mám strach 😖

Zulka moja, neboj sa si tehotná, veď predsa z 3 fazuliek minimálne jedna musela zapustiť korienok, len je to dlhšie tvrá.... a test si mala s akou citlivosťou?

zuzla80
11. feb 2008

Pekné pondelkové ránko babulky 🙂 ,
Zulik mojko, čo to tu čítam, ešte nevešaj hlávku, ak si dobre pamätám tak aj Lumah našla na teste len jednu a nakoniec z toho boli dvojky 😉 Možno je hcgčko príliš nízke alebo vysoké, určite nevešaj hlavu. Nič ešte nieje stratené. A ako sa cítiš?

Jujka a ty ako???? Som strašne zvedavá 🙂

Babulky ja som tiež neodolala a testla som 😅 A bol tam taký tienik resp. duch. Voľným okom viditeľný. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Bojím sa, aby z toho nakoniec nič nebolo a aby čiarka nebola len falošne pozitívna. Objavila sa asi do 7-8min. Možno ešte skúsim testnúť a uvidíme.

lenka20
11. feb 2008

ahojte raketky 😵 😉
len tak som rychlo kukla co sa tu dialo - mapa - je mi luto, ze to tentokrat nevyslo, mas este nejakych mrazacikov 😕
kvetka - ty si uz zahodila flintu do zita moja, ale ja si pekne pockam na tvoj testik, to by si neverila ake sa stavaju veci 😉
zulka ahojky - vidim, ze negativny testik na 10.den - ale to je este nic, je to este moc zavcasu, testni sa este v stredu ak nevydrzis do krvicky, ja stale verim, ze si tehula 😉
zuzlik, jujka - aj vy ste testovali 😕 😕 ja si myslim, ze testovanie je blbost, lebo fakt to HCG moze byt este nizke a zbytocne sa stresovat este aj kvoli negativnemu testu ked mozno je vsetko OK, ja sa zasadne netestujem, som rozhodnuta 😉
babulky - v prahe bolo super, mali sme nadherne pocasie, v upmd nas vybavili rychlo, vysetrenie stalo 5600,-CZK a vysledky budu vraj o mesiac.

lauritka
11. feb 2008

ahojki lenka..uha dost drahe..... zuzla a jujka vyzera to nadejne ;) ja by som verila aj tieniku... z vlastnej skusenosti 😉

zulka29
autor
11. feb 2008

Zuzli, Jujka super, tak vidíte, oplatilo sa testovať, nebojte sa vy tehulky budete keď už máte tieniky.. 😵
Ja som tam nemala ani náznak druhej palice...ja tehu nie som... 😖

Ahoj Lenik 😵

zuzla80
11. feb 2008

Lenik ahoooj 😉 no vitaaaj. Už si nám tu chýbala 🙂 A aká bola Praha, krásna ako vždy? Inak aj my sme platili okolo 5000Kč.

Lenik ja tiež až tak testom neverím, ale nikdy do teraz som nemala ani tienik, ani len ťuk 😕 Inak ja som testovala s 20citlivosťou.

zuzla80
11. feb 2008

Zulka si tehula dobre? Ja tomu verím. A okrem toho nám vkladali embryjka po 5-6dňovej kultivácie a ty si mala len pár bunkové embryjka a tie sa zvyknú uhniezďovať neskôr. Ešte ani my nemáme nič vyhraté, až pokiaľ to krv nepotvrdí. Tak dovtedy musíme všetky veriť. Dobre Zulik?

lenka20
11. feb 2008

jeeej, pisali sme asi naraz 🙂
ahoj lauri 😉 - no, pocitali sme do 8000 - tak nam povedali do telefonu, takze sme boli prijemne prekvapeni a hned sme to sli zapit do hoteloveho baru, o desiatej rano sme tam popijali alko ako taki alkaci 😉 😵
zuzla, jujka - to vyzera suprovne 🙂 tesim sa aj z tienika, ked sa testnete o par dni aj so zulkou, tak urcite budete mat 3x// krasne tucne kazda 🙂 😵
jujka - skus cajiky, vitaminy atd. ale taka mala teplotova choroba byva velmi casto na zaciatku tehu, tak to pekne vylez a opatruj sa, aj chrobacikov 😉
tanitka - kedy ides na kontrolu 😵

kvetka2
11. feb 2008

dobré ránko raketky 🙂
zulka neboj, ešte je šanca žš čiaročka príde, hlavne že nekrvácaš, možno máš len trošku lenivšiu fazulku a vylihuje v brusku a nechcelo a jej hned uhniezdovať 😉
jujka, zuzlík to vyzerá super tienik nepustí- to je krásna nádej- čo by som ja za niečo také dala- to som ešte naživo nevidela 😅 už sa teším na valentínovské tehulkovské správy, dajte na seba pozor. Jujka, radšej hádam zostan den-dva doma, oddychuj. Teraz sú všelijaké vyrózy,ale ked to podchytíš od začiatku poležkáš s čajíikmi bude isto dobre.
lenka, ja som už flintu hodila do žita, lebo mi povedal krajko, že už nemusím chodiť na kontrolu, že mám sliznicu 3mm a mám vysadiť lieky minulý týždeň v stredu.Deň na to ,ako som vysadila lieky som sa strašne rozkrvácala- 2 dni to bola iná sila, čo zo mna tieklo a liezlo -to som ete nevidela 😕 takže moja nádej je už preč-- čo sa tohto pokusu týka.

tanitta
11. feb 2008

Ahojky.. babule...
Jujka... uplne ta chapem... tak dlho cakame na vytuzene // a ked to pride pride aj strach...obavy.. clovek ma z toho zrazu plnu hlavu, ale to prejde.... lebo je to zaciatok....moment prekvapenia a zrazu je to tu ..a co teraz???.. nebojkaj len clovek to potrebuje "stravit"
Zuzla.... urcite moze za to chilli 😎 ... tak nech krvicka potvrdi to co vieme ze bude 😉 .. paa
Zulka...zuzla ma pravdu.. v heliku vkladaju uz embrijka po dost dlhej kultivacii..
Leni .. ahoj prazanda 😉 ... fijha to dost se platili... nas to vyslo 2800 len asi to bude zalezat od toho co vsteko vam robili....noo utz mam o 9dni 😵 .. na 14DC....paaa

zulka29
autor
11. feb 2008

nič iné nezostáva iba čakať do štvrtka, môžem byť keď tak milo prekvapená...

Ale štatistika 20% vychádza správne...ja+Kvetka negat, Zuzla a Jujka pozit 😉 ...dokonca bude až 25 % 😉

pointka
11. feb 2008

zulka ale to je 50% a kedze budes aj ty tak 75% 🙂

zulka29
autor
11. feb 2008

Pointka, som ja ale trubka...jasné že 50 % 😀 😀 😀

pointka
11. feb 2008

nie! 75%!!!!

lenka20
11. feb 2008

kvetus - tak to je mi luto, ale mas este snehuliaciky a skusis to zas a vyjde to do tretice 😵 😉
zulka - ty si vzdy bola taka optimistka 😉 ved si nemala PK, tak nemozes cakat // tak skoro moja, musis tym krpcom verit, viem, radsej sa zmieris s neuspechom a potom sa potesis, len dufam, ze zatial nedepkujes, aby sa krpci citili dobre.
ahoj tanitka 😉 tak pekne pestuj perinku 🙂 aj ja uz striham meter, MS ma prist v piatok.
zuzlik - praha bola super, vyslo nam pocasie, takze perfis, behali sme az nam nohy opuchli 😵 trocha mi vadil smog - nase horalske pluca su zvyknute na vacsi pridel kysliku 😀 ale inak super, aj hotel bol fajn, hned vedla metra, mali sme to blizucko do centra. len akurat sa s nami vsetok personal chcel bavit po anglicky - boli sme tam asi jedini slovaci/cesi, inak sami zahranicni.

dracik1
11. feb 2008

baby, zuzlik, jujka, velmi VAm gratulujem k tienikom na testoch, nebojte sa, oni este zosilnia....

jujka, ja ked som sa dozvedela po teste , ze som tehu prislo na mna skrabanie krku.......asi 2 dni s cucala som nejake homeopatika, ale myslim, ze to skor suviselo s tehu.....
kvetka, moja, skoda, ze ti to nevyslo ☹
zulka, prosim ta, nehadz este flintu do zita....

leni, tak ste si super oddychli a nabrali novy dych 😀

gabika24
11. feb 2008

ahojte babulky.
nebojte, vsetky ste tehulky 😀
inac, aj ta moja druha ciarka, ked som bola tehu, bol ten taky duch - volnym okom viditelny, ale musela som sa trochu potrapit - podstatne je, ze tam bola...
leni, kedy sa chystate na KEt? plati ten februar? - tak to uz coskoro...
drzkajte sa, pekny den prajem... 😵

lauritka
11. feb 2008

rovno to mozme nazvat " mam ducha ! " 😀 😉