IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

kvetka2
28. feb 2008

dráčik gratulujem k chlapciatku a želám krásny párik- hádam sa tá hanblivka nabudúce ukáže 😉
lenka- neviem neviem či toho mojho chlapa presvedcim,aby nefajcil. on je taka mula tvrdohlavá.Že ved načo, ked aj tak musíme ísť na IVF a krajko povedal, že zmenou životného stýlu a vitamínmi by sa zásadné zlepšenie nedostavilo- a to mu nahralo do kariet 😠 Ale keby to aspon obmedzil,to by stacilo. ach jaj chlapi, niekedy sú takí sebci...
laskonka, držím palce tebe aj embrijku, nech sa pekne rozmrazí a teší sa k tebe do bruska 🙂

juja
28. feb 2008

Ahojte raKETky 🙂

Tak ja som bola dnes opäť na krvičke u svojho gynekológa...brali mi toho trošku viac do 7 ampuliek 😝 (sedimentáciu, HCG, toxoplaz, chlam,cmr ....a dala som si zistiť aj krvnú skupinu, aj keď si myslím, že budem mať 0-neg.) Síce už nekrvácam, ale špinenie je stále tak som zvedavá ako dlho to bude ešte trvať 😖 ...ak to neprejde po víkende zavolám dokimu, nech ma kukne. Sestrička mi vravela, že min. týždeň v stredu som mala ešte vysoké HCG s porovnaním z Helíku, tak som zvedavá na zajtrajší výsledok, ale myslím si, že klesol lebo keď som si skúsila urobiť v utorok test aby som zistila či sa mi už hormón "vyplavil", tak tam síce ešte bola aj druhá čiarka, ale už nie tak intenzívna ako min. týždeň v stredu....už to bol taký trošku výraznejší tienik...ja sa len bojím, že budem musieť ísť na dočistenie 😕 😝

Zuzlík tak sa ideš trošku preliečiť?? Tiež robíš možné aj nemožné moje zlatko, len aby sa podarilo...každý deň Vás spomíname s manželom aj čkať sa Vám musí 😉 Pozdravuj ho, dúfam, že sa ešte stretneme aj keď mimo Helíku, ale za to s poriadnymi tehu bruchami 😵
Inak to vyšetrenie pod ultrazvukom robia v Helíku, ale mne ho Krajko nedoporučovať, povedal, že radšej HSG (to ale Helík nerobí) lebo povedal, že mi nemôže zaručiť že to bude dobre pod ultrazvukom vidieť a aj tak budem musieť na HSG, takže aby ma 2x netrápili, tak som volila HSG a dalo sa to v pohode vydržať - tie kŕče teraz pred potratom som mala o veľa silnejšie.

Dráčik - blahoželám 😵 😵 😵 tak jedno chlapčenské meno už môžeš vyberať ....a zo srdca ti želám aby to druhé bábo bolo dievčatko, aby ste mali párik 😀 ...a veľa, veľa, veľa zdravíčka všetkým trom v jednom 🙂

laskonka
28. feb 2008

dakujem kvetka
nahoda je blbec a mozno sa vam po tych hormonoch podari babatko aj bez IVF ale to tiez zalezi od diagnozy preco je IVF,
nam by sa to asi tazko podarilo lebo spermijky su max lenive a to je manzel hypreaktivny mohli by si to troska rozdelit 😀 a bolo by super

juja
28. feb 2008

Kvetka ahoj 🙂 mi sme mali na začiatku, keď sme prišli do Helíku tiež zlý smermiogram - výrazná oligospermia - málo spermií, Krajko sa vyjadril, že prirodzene veeeeľmi ťažko otehotniem, tak som drahého začala dopovať kyselinou listovou a ečkom a pri vyšetrení pred IVF nám povedali, že spermiogram je super, že mi odporúčajú klasicky oplodniť vajká, ale mi sme si aj tak dali ICSI ....som sa bála, že ak budú moje vajká robiť drahoty a nebudú chcieť pustiť manželoých plavcov, tak aby to celé nebolo zbytočné ...no išli sme na "istotu" 😀 😀

kvetka2
28. feb 2008

ahoj jujka 🙂 tak teda toho mojho chlapa nakrmim éčkom, kyselinou listovou aj macou, nech sa mu to rozhýbe. Akurát neviem, v akom stave sú moje vajíčkovody. No ale čo už, uškodiť tomu nemôžem. Niekde som tu čítala aj o kamenoch- jadeit, tuším si si ho kúpila- to je na čo dobré? na staré kolená so mna bude poverčivá baba, ale ak to je pozitívne a zväčší to nádej, tak do toho idem 🙂

lenka20
28. feb 2008

raketky - teda, ja si myslim, ze uskodit vitaminy nemozu, len pomoct... aj ja som dopovala manzela aj seba listovkou pred druhym IVF,kvetus - skoda, keby sa tam dal ten tvoj presvedcit a aspon to vyskusal bez fajkania, mozno by sa to vazne zlepsilo... a mozno nie, vies ako, jednemu zaberie, druhemu nie... ale ak aj nie kvoli tehulkovaniu, tak pre vlastne zdravie, hmmm 😉 😵
jujka tak hadam ta nebudu musiet docistovat, to by bolo zas komplikovane, inak aj ja som sa toho bala, ale nastastie nebolo treba...

lenka20
28. feb 2008

laskonka tak akooooo 😕 😕
gabika ako si dopadla na kontrole 😕 😕

juja
28. feb 2008

Kvetka o tom jadeide by ti viac vedela povedať Lauritka ona ho poradila aj mne 🙂 ..ja mám na letáčiku, ktorý som dostala pri kúpe napísané, že jeho vyžarovanie dodáva kľud, vyrovnanosť a harmóniu, uvoľňuje a zbavuje kŕčovitosti. Chráni auru v stresových situáciách, pri agresivite a disharmónii, pred hádkami a spormi. Pomáha pri liečbe nervozity a žalúdočných neurózach, vredoch a vysokom krvnom tlaku...takže tak. A mužíkovi veru kúp kyselinu listovú - bio folic, ja som ju môjmu manželovi naordinovala a neprotestoval, aj keď bol možno trošku skeptický, ale potom videl výsledok, tak bol spokojný. Ja som o tom čítala v Mame a ja - písali to v snažilkách čo pomáha pri zlom spermiograme.

juja
28. feb 2008

Lenka ja sa len toho bojím, že budem musieť ísť .... pri mojom "šťastí" resp. smole by som sa ani nečudovala. Čakala som, že budem mať silnejšiu mrchu ale bola taká normálne silná (povedala by som, že aj silnejšiu som už mala), ani bolesti som už potom nemala, keď sa "rozbehla"....no len teraz ma hnevá to špinenie 😠 ...no. uvidíme.. 😖

laskonka
28. feb 2008

lenka 20 prave som im volala este ho nerozmrazovali budu mi volat cca o 15-tej potom napisem este aj heslo do PC mam zmrzlina 😅

pipka
28. feb 2008

laskonka ake prihodne heslo....nech ti stastie prinesie a mrazacik sa v brusku udomacni na 9 mesiacov 😵 😵 😵

zuzla80
28. feb 2008

Juji mužika pozdravím 😉 Určite sa poteší 🙂 . Inak Jujka ani ja som nemala silné krvácanie, mňa len 3dni dosť intenzívne bolelo brucho, v takých intervaloch a raz zo mňa vyšla taká hruda niečoho. Pevne dúfam, že nebudeš musieť na dočisťovanie, myslím, že toho trápenia už bolo akurát dosť. Už nás čaká len to dobré.

Kvetka tiež si myslím, že vitamínky neuškodia 😉 Musíš na mužika vymyslieť nejakú kulehu. Moja polovička zo začiatku tiež frflala, že na čo to bude brať, veď aj tak to nezaberie. Až keď sme si dali urobiť spermiogram 3x za sebou s odstupmi a keď mu vyskočilo množstvo zo 6 na 20mil. tak vtedy mi sám od seba povedal, že či mu ešte nekúpim Macu 🙂 Inak aj v Helíku majú na recepcii taký papierik s vitamínovou kúrou na zlepšenie spermii, tiež tam bolo Ečko aj nejaky L-Carnitin a Tribulus, alebo dačo také. Nám pred IVFkom Krajko doporučil Ečko.

Laskonka, tak držím palce o 15h. Ja tu už síce nebudem, lebo nás dnes pustia skôr domka, lebo šéfino oslavuje 50tku tak ideme o 18h oslavovať, myslím celá firma 🙂
Možno zajtra nebudem na nete, tak Leni, veeeľmi držím palčiska, aby perinka bola skvele pripravená na embryšteka a Laskonka tebe super zážitok s transferu.

kvetka2
28. feb 2008

no veru stresy na mna niekedy dost doliehajú, až mi príde z ničoho nič zle... a som taká nervózna. Tak si ho zoženiem a zavesím na krk 😉 nech ide všetko zlo preč 🙂 🙂 🙂 dám na rady skúsených raketiek 🙂 ešte že vás mám 😉

laskonka
28. feb 2008

dakujem bambulky 😵

kvetka2
28. feb 2008

zuzlík tak pekne osláv šéfa a pekne sa strieskajte 😉 trosku 😀 už sa teším ,ako budem toho mojho chlapa krmiť vitamínmi 🙂 ako bude gulať očami 🙄 ale nech, tak mu treba

hava77
28. feb 2008

ahojte som si vas precitala a zuzla80 tie vitaminy co pises ma zaujali a hlavne ako narastol ten pocet. to je super.
aj my mame malo spermii, a skusame co sa da aby sa to zlepsilo. ale napriklad taky profertil ma dost sklamal. tak skusime tu macu a selezin co pises. prosim ta na akej stranke sa to da objednat? 🙂

zuzla80
28. feb 2008

Kvetka keď ti mám pravdu povedať, nikomu sa na tú oslavu nechce. Takže si to tam skôr ideme odtrpieť 😀 Keď už nič iné tak sa aspoň najeme 🙂

Havka, nepamätám sa od koho to bolo, mne to tiež poradili dievčatá z babetka. Skúsim to pohľadať a pošlem ti to dobre? Ak nie zajtra tak v pondelok ti pisnem. Ak by si aj na niečo na nete natrafila, tak najlepšia je prášková forma, nie tabletková.

Babulky už odchádzam. Tak sa mi tu majte a hlavne sa zajtra držte.
Paaaaa 🤐

hava77
28. feb 2008

zuzla dakujem 🙂

laskonka
28. feb 2008

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

laskonka
28. feb 2008

tak zajtra sa nic nekona ☹ to by bolo prilis vela radosti KET a este aj nova praca

ale mam zajtra volno tak dufam, ze bude pekne umyjem si okna a vyburim tu zlost z toho ze to nevyslo 😠

katy2
28. feb 2008

laskonka, co sa stalo? nepodarilo sa rozmrazit mrazacikov? a mas este nejakych? 😕
To mi je luto.... 😔 😔 😔
nestiham to tu sledovat....

juja
28. feb 2008

laskonka to mi je ľúto 😔 😔 ...ja sa tiež toho bojím...a už nemáte žiadnu zmrzlinku? ....koľké IVF? ...držkaj sa , raz sa to podarí, nevzdávaj sa 😉

juja
28. feb 2008

Ja už prchám domkov, ale určite sa z dome ešte ozvem, tak zatiaľ.....

tanitta
28. feb 2008

Laskonka.. tiez ste mali len jedneho tusim vsak?... ale poviem ti jedno vzdy je to lepsie takto z kratsej cesty....to sklamanie coskro pominie...aky mas dalsi plan?

katy2
28. feb 2008

ja mam KETit v marci a to som zvedava, ci to vobec stihnem, ked som dnes uz 26DC a este ani ovu nebola 😠

ellianka
28. feb 2008

ahojte žienky, veľmi by ma zaujímalo či je dobré ísť po neúspešnom ivf na ket hneď alebo si dať pauzu aspoň jeden cyklus? budem rada, ak mi poradíte 🙂

tanitta
28. feb 2008

katy...meras BT?...no asi z toho bude dlhy cyklus.... ked sa dari tak sa dari....nech ta ta potvora ms moc nenatahuje 😉

katy2
28. feb 2008

elli, ja som nemala ET, a cakam dva cykly na KET.... ale to mi robili rozsirenie krcka maternice, tak preto.... Inak hovori sa, ze je dobre ist na KET hned, pokial sa nerobil kyret po potrate....

katy2
28. feb 2008

tanit, meriam BT a stale je dole... To sa mi este nestalo.... Taky dlhy cyklus som este nemala.... To je asi nasledok stimulacie a mozno aj dilatacie... Uz ma to stve.... preco ja mam tolko smoly..... 😠 😔 😔 😔

ellianka
28. feb 2008

nie, kyret mi nerobili. začala som krvácať na 8.deň po transfere ☹