IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

zabkaevka
28. feb 2008

ahojte kocky. vidim lenka20, ze sa vyznas 🙂 ja prave po neuspesnom IVF a nebehnutej mrche, beriem lieky Estrimax, a bola som v utorok na kontrole a vraj sa mam prist ukazat aj v piatok, teda zajtra. Neviem co ma caka, ale asi mi da este dalsie lieky, predpokladam a potom si snad dohodneme termin na KET. Ako pises, teda pri KET sa plati len 5 000,-Sk? ja ani neviem, pri IVF sme so zlavou platili 10tisic. tak neviem, to je jedno, len nech to vyjde. Niee? Ale teraz nemam ziadne pocity, teda neboli ma brucho, ani nic. nie ako pred IVF taka som bola nafuknuta a vsetko ma bolelo, brusko, prsia, vsetko. Ale co my zeny neurobime pre stastie, vsaaaaaak 🙂
Prajem krasny dnik kazdej z vas

lenka20
28. feb 2008

ahoj kvetuska 🙂 nooo, dufam, ze rastie potvora 😕 😕 uvidime zajtra..
taky ahoj 😉 brusisko ta este chvilku potrapi, zvykne sa to este troska zhorsit po pregnyle, ale potom to uz bude OK 😉

zuzla80
28. feb 2008

Pekné ránko raketky 🙂
Gabika držím palce, nech dnešná kontrola dopadne dobre, a malinkej nech sa rýchlo uzdraví, lebo keď bude zdravučká, tak jej bocian donesie bračeka alebo sestričku 🙂

Lenik a ty sa zajtra drž. Neboj, perinka určite rastie, veď tie pilulky sú zázračné a dokážu divy. Neboj.

Kvetka ajoj ako sa máš? Už prestalo to nešťastné špinenie? Mne už mrcha skončila, konečne.

Tánička tak pekný nový začiatok, nech je úspešnejší ako ten starý 😉

Inak babky, my asi to IVFko posunieme. Bola som včera u svojej endorkinologičky a ta mi na moje PCOS navrhla takú 3-6mesačnú liečbu s Metforminom a antikoncepciou. Keďže mám kvôli PCO anovulačné cykly, tak by Metformin mal pomôcť ovulácií. Najprv to budem brať s antikoncepciou, po 3mes. mám ísť na kontrolu hormónov a potom by sa mala antikoncepcia vysadiť a brať len Metformin. Aj mužíkovi nasadil andrológ Tamoxifen, na zlepšenie spermií, tak to asi skúsime. Rozmýšľam, že by som išla aj na prefuk vaječníkov asi do Helíku. Myslím, že to tam robia, či nie?

kvetka2
28. feb 2008

ahoj zuzlík 🙂 špinenie konečne včera prestalo, tak uvidíme, čo sa bude diať dalej a kedy dorazí mrcha mrchatá. Dnes som začala očistnú kúru s Aloe vera, ráno si dávam nalačno štamprlík do pohára vody. Brala som to pred rokom a pol 3 mesiace a moc mi to pomohlo. Celkovo som sa cítila lepšie a prešli mi všelijaké "malé" problémy.
zuzlík, že by sa potom zadarilo aj klasicky? 😉 to by bolo ideálne.
O tom prefuku neviem, ale oni ti iste poradia. ja som tiež o niečom takom rozmýšlala, že si dám skontrolovať priechodnosť vajíčkovodov. Ale ked môj mužík má málo spermošov -asi 4 mil./ml a ešte aj tie sú také lenivé zvieratká 😒 . Tak mi doky povedal, že to nemá význam.

takyna
28. feb 2008

Ahojte ešte raz, priefuky vaječníkov sa podla mojich informácií aj priamo od MUDr. Gaťové z Helíka už nerobia, priechodnosť vajíčkovodov sa dá skontrolovať buď laparoskopiou, a najlepšie rentgenom maternice, cez kontrastnú látku, mne to robili presne týmto spôsobom 🙂

zuzla80
28. feb 2008

Kvetka a neskúšali ste na tie spermijky nejaké vitamínky. Nám veľmi pomohla Maca+vitamíny. My sme mali najskôr 6mil. ale teraz sa to zlepšilo na 20mil. aj keď morfológia ešte stále nič moc, ale aspoň počet sa zlepšil. Uvidíme, čo spraví ten liek na spermijky.
Neviem, či to pôjde prirodzene, ale aspoň to skúsime. Endokrinologička mi vravela, že ak to nepôjde prirodzene, tak aj pri IVFku po tejto liečbe je vraj lepšie prostredie na uchytenie. Veď skúsiť môžme. Ideme v Marci do Helíku, tak sa na to opýtam.

laskonka
28. feb 2008

ahojte ja som citala aj o kyseline listovej, ze pomaha na pohyblivost spermiji a aj na kopec inych veci.

Chcem sa spytat kedy asi ste volali ohladom KET ja mam ist zajtra a neviem kedy asi by som mala volat. Nechcem ich otravovat. Dakujem

zuzla80
28. feb 2008

Takyna viem, že zvykli robiť Hycosy, cez ultrazvuk. Už ani to nerobia?

takyna
28. feb 2008

Zuzi nevieč čo je Hycosy?

pointka
28. feb 2008

Ahojte.
Mam asi dost nezvycajnu otazku...
Beriem estrofem pred KET, dnes je to 10. den, uz beriem 2x denne.
Pred dvoma dnami som spozorovala, ked sedim, tak v podbrusku ako mam maternicu mi akokeby "behal nerv" Neviem sa lepsie vyjadrit. Je to nieco take ako ked mate tik na oku, len ja to mam tam dole. V zivote som take nemala a necitila. Trva to par sekund, potom par minut nic a potom znova, ale len ked sedim.
mate s tym niekto skusenosti? Je to z tych liekov?

kvetka2
28. feb 2008

ahoj laskonka, ja ked som isla na KET tak som volala v den plánovaného KETu o 7:30- tak mi kázala teta embriologicka.
zuzlík, neskúšali sme vitamínky. Ale asi mu nieco kúpim. Asi som trubka- ale co je to Maca? Aké konkrétne vitamínky si nasadila drahému? Vieš, moj vela fajčí a ked som mu hovorila, že by sa mal obmedziť, nechcel o tom ani počuť... ☹ a on má aj problém, že mal v detstve vystúpené vajká a operovali ho- ale už neskoro, ked mal 5 rokov. Tak ich nemá poriadne vyvinuté- čo je asi hlavný problém. Ale ked si teta embriologicka vybrala spermijky na ICSI a napichla mi vajka, tak sa všetky krásne oplodnili a prežili aj prvé 3 dni, až potom postupne odpadli a zostalo 5 krásnych na 1 🙂 .

zuzla80
28. feb 2008

Takyna, no Hycosy - je sledovanie priechodnosti vajcovodou ale nie pod rtg ale pod utz. Aspoň myslím a viem, že to v Helíku robili. Ja sa na to opýtam keď pôjdem na konzultáciu.

Laskonka a chodíš do Helíku? Lebo v Helíku by si sa mala objednať na recepcii. Určite zavolaj, ja som volala asi týždeň pred plánovaním utz.

Pointka ja som mala také tiky ale až po transfere. Také ako keby mi tam chodili nejaké bublinky, tak mi to tam skackalo 🙂 Stalo sa mi asi 3x ale potom to samé prestalo. Môže byť že je to z liekov.

pointka
28. feb 2008

no ma to celkom prekvapilo, hej "skacka" mi to tam. Ci to nie je spojene s tym estrofemom, ze mi rastie ta sliznica, ci ja neviem, je to take divne ☹ Na UZV idem az v utorok.

zulka29
autor
28. feb 2008

Ahojte raKETky 🙂

Lenik, trošku som sa stratila, mám také iné problémos 😔 takže riešim teraz tie a mám aj kopec roboty, ideme už na tú lyžovačku, tak sa už teším, konečne vypadnem z práce 😝 ...ale večer si vás vždy prečítam a samozrejme že vám držím veľmi veľmi palčeky...(Lenka, Takyna a všetky čo to máte za pár 😉

Tanitka, je mi veľmi ľúto, že to tvoj drobec vzdal, ale bojuješ ďalej, to je dobre 🙂

Ja som bola u dr., mám predpísané lieky na KET, môžem začať od Marca brať, ale ešte nie som momentálne na 100% presvedčená že do toho v marci idem...

Majte sa krásky, idem zase pracovať, cmuk 🙂

zuzla80
28. feb 2008

Laskonka ty ideš už na transfer? Prepáč myslela som, že len na kontrolu. Kvetka ti poradila dobre 😉

Kvetka môj papá Selezin - je tam viac vitamínov, a Macu som objednala cez internet, je to tiež zmes vitamínov v práškovej forme, ktorá sa riedi v mlieku, alebo v jogurte. Ale nie každý chlap to zje 😀 Môjho z toho napínalo 😀 ale premáhal sa. A vidíš môj ani nemal v ruke cigaretu a tiež tie spermijky nie sú boh vie čo. Aj keď je ich málo aspoň sú kvalitné a kvalita je dôležitá 🙂 😉

takyna
28. feb 2008

zuzla to je podla mňa nezvysel, sledovanie priechodnosti cez Utz. neviem si realizáciu zákroku predstaviť, keby niečo také jednoduché bolo, nebola by som musela 2-krát absolvovať veľmi bolestivý zákrok rentgen maternice

pipka
28. feb 2008

ajojte 🙂
zulik, a ja som myslela, ked si sa dlhsie neukazala, ze ty uz niekde lyzujes, dufam, ze problemy mas nie zdravotne 😒
tak si teda poriadne zalyzuj, a kedy pojdes na KET je na tebe, hlavne nam potom oznam pozitivny vysledok, viac od teba nechceme 😀 😀 😀

taky, lenik, drzte sa 😵

zulka29
autor
28. feb 2008

Pipi, až v sobotu ideme do Italie 🙂

pipka
28. feb 2008

juuuj, tak si to tam uzite, dufam ze budete mat sneh, kamoska sa vcera vratila z Francuzska z lyzovacky a hovorila, ze snehu ledva na svahu a aj to mokry 😒

takyna
28. feb 2008

zuzla sorry, mala si pravdu niečo také vraj je tiež čítala som na nete 🙂

zulka29
autor
28. feb 2008

Pipi, to fakt? 😨 ...porazí ma keď bude na prd... 😔

laskonka
28. feb 2008

zuzla ano zajtra KET v gynfive v utorok ked som bola na kontrole sliznice 13-ty den, tak mi Drabek povedal ze od 14-teho dna k estrofemu aj utrogestan a vo strvtok len neviem kedy mi povedal volat ohladom transferu, ten ma byt v piatok mame len jedneho snehuliacika ale silneho, tak verim, ze Ket bude aj tehulkovanie 😵

dracik1
28. feb 2008

ahojte babulky......zuli, neboj sa, bude svietit slniecko a snehu budete mat na mraky.......najkrajsia je vzdy jarna lyzovacka......a potom o cislo mensi speceny ksichtik.... 😀

ja som dnes bola na poradni, cakame 1 chlapceka, doki mu videl pipika, druhy sa nam neukazal, zatial vsetko OK...leni ale verim , ze to bude dievcatko 🙂

pipka
28. feb 2008

neboj zulik, vy sa budete mat fajn, bude snehuuuuu 😵
laskonka, my ked sme sli na KET, tak ohladom transferu volala embryologicka nam, nie my do centra. Zavolala a povedala presne kedy mame prist, uzit ake lieky a cipok 😉

pipka
28. feb 2008

juuuj dracik, tak to je supeeeeer, gratulujeeeeem 🙂

lenka20
28. feb 2008

ahoj zulicek - no hlavne nech sa vsetko poriesi a nam celkom staci ked nam napises ze si tehulka ako pipka vravi 😀 😀 prajem krasnu lyzovacku, neboj, italia nesklame, je to moja laska, tak jej veriiim 😵 😵 a na KET predsa pojdes vtedy ked sa na to budes citit 😉
kvetka - viem, ake je tazke manzelika presviedcat ked je tuhy fajciar, ale ten moj mal taky zly SPG kedysi a ked prestal fajcit tak sa mu naramne zlepsil, teraz je uz v norme a nepapal nic, nic nerobil, len sekol s fajcenim. predtym nam ani nechceli velmi robit IUI ze s takym SPG je to celkom zbytocne 😒 tak ho skus nejako dokopat k tomu, aby prestal 😀
laskonka kludne ich otravuj, ak ti doteraz nepovedali kedy mas volat tak si dnes pre istotu brnkni ty, ved inak budes ako na ihlach cely den 😉 a drzim palce krpcekovi, nech sa mu zajtra chce do bruska 😉 🙂
zuzlik - hmmm, to znie zaujimavo, aspon sa zase nieco bude diat a mozno naozaj sa zadari aj bez IVF, taaak velmi ti to prajem 😵 😵 tak musis poreferovat 😉 mozno sa do toho dame viacere, aj ja mam PCO 😠
zabkaevka - ano, KET je pomerne lacny, platis vlastne len za lieky - v heliku 800,- a za transfer - v heliku 4000,- a kocky z GF pisali, ze u nich len 2000,- za tranfer. kazdopadne je to ovela lacnejsie ako cele IVF. kolko mas mrazacikov 😕

zuzla80
28. feb 2008

Takyna 😉

Dráčik blahoželám k chlapčekovi, tak len nech to druhé bábätinko bude dievčatko, tak to bude párik jak vyšitý 🙂

Zulka ahoj, aj ja ti prajem suprovu lyžovačku a hlavne si od všetkého oddýchni a problémy nech sa rýchlo poriešia.

Laskonka, sú tu babky, ktoré chodia do Gynfivu, tak oni ti určite poradia. Ale ak ti kázali volať vo štvrtok tak zavolaj. Veď od toho tam sú. Myslím, že Zulka volala okolo 14h. Skús aj ty tak.

lauritka
28. feb 2008

dracik superr.... to by bolo idelane, keby druhe bolo dievcatko..nejake je hanblive ;) ked sa nechce ukazat hihih.

lenka20
28. feb 2008

dracik - to je paraaaaaada 😵 😵 😵 a druhe bude dievcatko 😵 a ak nie, tak aj tak dobre, to musi byt krasny pocit, uz sa mu mozes prihovarat menom 😵 😵 ak uz ste sa dohodli na menach 😉 gratulujem moja 🙂

laskonka
28. feb 2008

dakujem ak by mi nevolali do 14-tej tak zavolam ja uz sa tesim 🙂
napokon dnes som posledny den na tejto pozicii zajtra som si nahlasila celodenne osetrenie a od pondelka nova pozicia - kludna, doteraz som robila priamo s klientmi a su to riadne nervaky ved to iste niektore poznate teraz si budem kludne sediet bez stresov a tesit sa na babatko 🙂