IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

takyna
18. apr 2008

ahoj pointka ☹ , to ma veľmi mrzí 😢 , akú si mala sliznicu? či ťa nepozerali?

ell7
18. apr 2008

ahojte babenky,
pointka to ma mrzi, a preco si mysli dokyna ze je to mimomaternicove? Ja som mimomaternicove mala ale test bol pozitivny.

gabika24
18. apr 2008

pointka ☹ - aký test chce opakovať dokyna budúci piatok - z krvi? veď to by ti mohli aj skôr. a sliznicu maternice si mala akú - ešte to predsa vôbec nemuselo byť vidno... či boli nízke hodnoty?

pointka
18. apr 2008

sliznica 3,5 mm, velmi prekrvena, a nieco sa jej tam proste nezda, ale moze byt, ze HCG je nizke po prirodzenom oplodneni za 14 dni od sexu. Preto chce este pockat tyzden.

gabika24
18. apr 2008

pointka,
ja keď som mala v iscare mimomaternicové, tehu test z krvi bol pozitívny, v maternici nebolo nič vidno, lebo bolo v ten deň ešte skoro. keď som prišla o niekoľko dní na kontrolu a znova nebolo nič vidno, až potom začali niečo riešiť, že to môže byť mimomaternicové - tak zobrali krv, znovu pozitívne hodnoty - na počudovanie dosť vysoké. tak som potom v nemocnici strávila 3 týždne, čakali, či sa to náhodou predsa neobjaví.
preto sa pýtam, aký test chce opakovať alebo prečo si myslí, že je to mimomaternicové. nehovorila ti prečo má podozrenie?
držkaj sa

fedra
18. apr 2008

pointka ... ☹
Je mi luto, ze je to negativne. Ale ak by si mala mimomaternicove, tak test by nebol negativny. Ja som pri tom mojom mala uz 10DPO poriadne //.

pointka
18. apr 2008

HCG test mi chce opakovat. Priprirodzenom oplodneni moze bytna HCG test 14 dni este malo.

gabika24
18. apr 2008

pointka, máš dosť nízku sliznicu, ale boli tu babule, čo boli tehu aj s takou - aj si krvácala? kolegyni z roboty nebolo nič vidno ešte v 7tt, tiež mala problém so sliznicou maternice, ale dnes má krásnu zdravú dcérku...
veľa sily želám.

fedra
18. apr 2008

sliznicka je nizka na tehu ... ale ved aj nizke HCG by mal krvny test objavit.

pointka
18. apr 2008

Ako neviem, co doki chce a co caka, uvidim co bude za tyzden. Ja si myslim, ze tehu nie je ziadne, tie priznaky som si asi nahovorila 🙂 Ale to by som mala asi v zivote prilis vela stastia, aby sa mi to takto podarilo 🙂

fedra
18. apr 2008

pointka ... ja som bola mimomater. po IUI, takze skoro prirodzenou cestou ... na 14 DPO by mal uz byt krvny test pozitivny aj ked sa drobec usadil niekde mimo.
Mne sa to na mimomaternicove nezda 😠

pointka
18. apr 2008

gabika, praveze som ani len kvapku krvi nevydala zo seba 🙂
pred pregnylom bola sliznica 7,3 a kedze som neodkrvacala, neviem kam zmizla 🙂

pointka
18. apr 2008

no ja si myslim, ze dokina je asi skor opatrna 🙂

fedra
18. apr 2008

ale ved jasne ... aspon budes mat istotu

gabika24
18. apr 2008

pointka, tak neviem - v krvi hcg bolo? čiže z krvi tehu si, len sa jej to zdá málo? lebo pri mimomaternicovom tiež hodnoty hcg máš, len menej narastajú, nie tak ako pri prirodzenom tehu (síce ja som bola výnimka, ale ja nikdy doktorom papierovo nesedím 😉 ).
takže mi je divné, že ak má podozrenie, nechce opakovať aj krvný test...ale neviem, ona určite vie, čo robiť...

zulka29
autor
18. apr 2008

Pointka ☹ ☹ tak ti aspoň z celého srdca želám, aby sa nepotvrdilo mimomaternicové 😨 Ja som mala aj pri mimomaternicom vysokú sliznicu ako pri normálnom tehu, tak sa mi to veľmi nezdá....

Gabi, ty si tiež mala mimomaternicové, ja sa ho bojím ako čert , to bol tiež zážitok na celý život 😔

mirinda10
18. apr 2008

ja len nechapem ako sa moze znizit sliznica za 2 tyzdne z 7.3 na 3.5 to moze len ked sa krvaca ved sa to neodpari ako voda hmmmmmm

pointka
18. apr 2008

baby, boze, to vas tu tolko bolo s mimomaternicovym? to je strasne
zulka ja ti drzim palce a prosim uz bud tehu, lebo na ten KET zanevriem uz uplne 🙂

fedra
18. apr 2008

gabika ... ja som tiez bola vynimka. Mne letelo HCG hore neuveritelnou rychlostou.
Doktor uveril,ze je to mimo az ked sa drobec ukazal v lavom vajickovode ... potvorka, chybal mu 1 cm do maternice ☹
Ale ja som normalne na 28DC zacala krvacat, tak ako ked je klasicka mrcha. Takze to bol alarm,ze je to asi mimo

zulka29
autor
18. apr 2008

Gabi, ja som tiež bola výnimka, ja som mala hodnoty ako pri normálnom tehu, dokonca tomu už aj srdiečko v tom vajcovode bilo...chápeš? 😕

fedra
18. apr 2008

zulka ... ja sa tiez bojim, ze ak pojdem na IVF, zopakuje sa mimomaternicove ... by ma trafil slak 😠
Fakt ako vravis, uz nikdy viac

zulka29
autor
18. apr 2008

Hmmm....my sme tu teda všetky akési výnimočné 😎 😅

pointka
18. apr 2008

jezis baby, to je strasne, co tu pisete, neviem ci sa nedam na adopciu 🙂

fedra
18. apr 2008

zulka ... tak to je fakt 🙂

gabika24
18. apr 2008

zulka, to je fakt, aj ja som sa ho bála aj teraz - aj môj mužíček, lebo vtedy mi robili laparku už dosť neskoro, hodnoty narastali, mimi v maternici nebolo ... - ani to tu nechcem rozpisovať, určite vieš o tom svoje...
ak sa aj teraz bojíš, pozor, budú dvojičky - ako u nás 😀
už aby si tu napísala tú super správičku...

pointka, dokyna je možno naozaj len dosť opatrná, aj keď nerozumiem tomu s tou sliznicou, ale kedže som písala, že tiež vždy doktorov nejako prekvapím (aj teraz - nízke hodnoty, takmer hraničné a zrazu z toho dvojičky - doktorka povedala, že by tipovala ledva jedno, aj to len tak-tak a ja dve - tak sa smiala, že nie všetko je vždy podľa noriem a odhadov a pod.), tak som tá posledná, ktorá by mala niečo k tomu podotnúť 😉 a čo z tej krvi, tam tehu bolo potvrdené?

pointka
18. apr 2008

mirinda, ja som sa doki tiez pytala, kde je ta sliznica, bola ticho 🙂

fedra
18. apr 2008

pointka ... nepanikar.
neboj moja, dobre to dopadne.
A vies, prezila by som aj dalsie mimo ... ak by som vedela, ze nakoniec nas caka babika a podari sa to

pointka
18. apr 2008

gabi, nie HCG bolo 0,1

pointka
18. apr 2008

fedra nepanikarim 🙂
dokina si u mna uz snad na pol roka vopred naplanovala co vsetko bude so mnou robit a ddnes mi aj povedala, ze na KET mi bude davam 3 embrya, nie menej

gabika24
18. apr 2008

baby, neplašte s mimomaternicovým.
ja som pri ňom vtedy ani nekrvácala... ale o tom som nechcela. nebojte sa. ja som mala tiež prvé tehu mimomaternicové a môj doktor ma upokojil v tom zmysle (alebo sa o to snažil), že podstatné je, že tam to tehu bolo a je to dôkaz, že tehotná ostať môžem. a mal pravdu - o tri mesiace som otehotnela znova a dnes máme živý dôkaz doma, že to vyšlo. a toto tehotenstvo tiež nie je mimomaternicové. už ste si takým niečím prešli, nebojte, už sa to nezopakuje.
uvidíte, že budete o chvíľu písať, že je všetko ok 🙂