IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

pointka
10. jún 2008

no mam ju 7mm, uvidim co do pondelka este bude... ved som aj statocne ponapchavana roznymi liekmi
Lauri, citala som, co sa ti zase stalo, je mi to velmi luto ☹ vedia aj pricinu, preco uz zase MA? Ja sa toho strasne bojim, ze pride po radosti velke sklamanie, tiez uz mam jeden MA za sebou...
Lauri a co teraz dalej ako?

hava77
10. jún 2008

pointka, no ak sa uchytia tri tak budete mat doma veselo 😀
tie lieky su urcite nutne zlo, ktore musime pretrpiet......ako sa vravi nieco za nieco 😉

lauritka
10. jún 2008

aaaale nic nepovedali... ze to sa stava...asi sa sama objednam pre istotu na genetiku... v nemocke radili aspon pol roka pokoj od dalsieho IVF, v centre hovoril, ze staci tri mesiace a moj gyndos hovoril, ze mame skusat prirodzene hned po prvej MS.. tak si vyber 😅

pointka
10. jún 2008

no ano, len uz mi je z nich tak zle, dnes sommala prezentaciu u klienta, ako som zacala rozpravat, uplna tma, hlava sa mi vypraznila, vsetko som zabudla a ledva som sa z toho dostala, nechybalo vela a by som odpadla, no trapas....
to aj to teplo-klima-teplo-klima... robi, ale doki vravela, nech nechodim na slnko.

hava tebe na kedy teoreticky vychadza transfer? budes mat aj PK? kolkate IVF mas?

pointka
10. jún 2008

lauri, tak posluchni kazdeho 🙂
alke tu genetiku po 2 MA by som urcite si dala spravit a ma prekvapuje, ze po 2 MA to neidu riesit? Dokedy ta nechaju trapit sa?

lauritka
10. jún 2008

ani ja nechapem 😖 ale nikto mi ju neodporucil z tych lekarov... ze zbytocne...

hava77
10. jún 2008

pointka ET mi vychadza na pondelok s PK, takze preto vravim ze budeme testikovat spolu 😉
mam druhe ivf. v marci som mala aj ket a uspesny ako vravia v centre ale s neuspesnym koncom - predcasny potrat.... 😒

pointka
10. jún 2008

lauri, ale na tvojom mieste by som si dopriala vela relaxu, chod na nejaku paradnu dovolenku, kupele a pod.
My sme boli cez vikend v Trencianskych Tepliciach na relaxacnom vykende so vselijakymi procedurami, prisla som ako vymeneny clovek, nie len fyzicky, ale aj psychicky.

hava77
10. jún 2008

lauri a skusala si aj infekcne? mne robili este dalsie vysetrenia na borelie, herpesovy virus, rubeolu, toxokar - ked mas psa...

pointka
10. jún 2008

Lauri no neviem, ci zbytocne... a hematologiu mas OK?

Hava a ty kam chodis do akeho CARu? V Iscare tesuju po 14 dnoch.
Hej viem, pamatam si ten tvoj nestastny KET ☹

pointka
10. jún 2008

a ja kedze mam macky som si dala spravit aj toxoplazmozu, aj ta sposobuje potrat ak to zena ma

hava77
10. jún 2008

ja chodim do martina do heliosu, a testujeme na 12 den.
este k tym liekom na ket, aj ja som ich zle znasala....presne ako pises 😖

lauritka
10. jún 2008

ano o tom som rozmyslala..nejaku zmenu..dat sa dokopy...dakujem..drzim ti palce idem k tv..pekny vecer.

pointka
10. jún 2008

a inak, prestala som sa na to snazilkovanie a babo tak sustredita namotavat, preto som ani sem velmi nechodila, ale zato som vas obcs citala 🙂 tak som zvedava, ci ta psychika tiez hra nejaku rolu

hava77
10. jún 2008

toxoplazmozu mi robili tiez, a medzi tym som mala aj dychacie chlamydie, ale infektologicka sa vyjadrila ze take nizke hodnoty, ze mi nedala ani atb.

hava77
10. jún 2008

psychika ma svoju rolu v tomto nasom tazkom boji 😉

pointka
10. jún 2008

hava, lenze ja okrem diviny beriem dalsich 5 liekov na tu moju sliznicu, na rozsirenie ciev, na imunitu a neviem co vsetko. Tak budes otestovana skor 🙂
ja si myslim, ze z infektologickeho hladiska som OK.

lauri drz sa! ti normalne zavidim tu tvoju silu, co mas v sebe stat rovno na nohach a este sa aj usmievat 🙂

hava77
10. jún 2008

ak si ok tak uz potom ti chyba iba pozitivny test na tehu.....drzim palce 😉

mimochodom raKETky mali by ste si zalozit novu temu 🙂 ste cez 10 000.....ja nemozem kedze sem oficialne nepatrim 😀 a uz ani nebudem 😉

pointka
10. jún 2008

hava jakze nie, ved este ostane na surodenca potom nie? 🙂

hava77
10. jún 2008

tak na to som zatial nepomyslela, ale dik za pripomenutie 😉

rosienka
10. jún 2008

ahojte 🙂

no, zaujimave temy ste tu predebatili...tiez sa mi to ICSI nezda nejaka vyhra, lebo oni asi ani nevedia odhadnut, ktora spermia je kvalitna a schopna oplodnenia. Vy beraju podla tvaru a pohyblivosti, ale ako sa po vpichnuti ukaze, je to casto zly vyber, najmä ak spermiogram je fakt zly. Neviem, ci sa toho da vôbec nejako vyvarovat, ci predchadzat. Pri prvom IVF, som mala vraj ja "nekvalitne" vajicka, cize podla mna väcsinou nezrele a vraveli, ze preto sa oplodnili len jedno, i ked 4 napichali z ôsmych. Teraz doki vravel, ze super reagujem, pred vyvolavackou som mala perfektne vysledky velkosti folikul a hormonov, aj odobrate vajicka ohodnotili ako kvalitne, napichali 6, ci sedem, ale zas sa len jedno dalo oplodnit a vycijalo sa... 😕 😒 ...tak ja neviem. Dufam, ze sa mi ujme, pri ET bolo uz pekne rozvinute, ale ak nie, tak neviem, co by som mala robit pri takomto vyvine... ☹
A inak, tiez mam brucho ako balon, skoro nic nezapnem, i ked som na vahe nepribrala 😀 Dufam, ze si zo mna nezacnu zas v robote robit srandu, ze som tehotna 😎 ...ale bodaj by to bola pravda! Uz sa neviem dockat pondelka 🙂

cikyta
10. jún 2008

rosienka,možno máš aj pravdu,ale ak je to icsi jediná šanca mať dieťatko,tak musím embriologičke nič len dôverovať.

rosienka
10. jún 2008

ciky - ved to je na tom to bezradne a ubujajuce, ze musime LEN dôverovat niekomu, lebo sami nie sme schopne fundovane rozhodnut 😒 ...ale moznost je zmenit centrum a s inym pristupom a pohladom noveho lekara sa mozno aj nieco zmeni...v mojom pripade uvidim, ale snad az pri rieseni surodenca pre tohto chrobacika 😉

cikyta
10. jún 2008

do akeho centra chodíš?

rosienka
10. jún 2008

som v zahranici, takze tu urcite este ziadna z vas nebola, inak je to popri univerzitnej nemocnici, ani nie sukromne, tak nemam obavu, zeby im slo o zisky a nesnazili sa, to nemôzem povedat. Môjho muza uz tento gynekolog pozna asi 13 rokov, je dobry vo svojom fachu....len neviem, asi by nebol zly aj iny postup ako sme doteraz 2. krat skusali...clovek len tak duma, i ked by mal byt trpezlivy.. 😉

cikyta
10. jún 2008

Ja chodím do MT Heliosa, aj tu bývam a zatial je ok. Necítim,žeby im išlo len o zisky (zatial) aj ked su súkromní. Mám pocit,že sa snažia úprimne. len nech to tak zostane. (až do šťastného konca) Dobrú nvocku!

lenka20
11. jún 2008

havkaaaaaa - drzim palceky na dnes moja, nech je koooopec nadhernych vajok a vsetky nech sa krasne oplodnia 😵 😵 😵 😵
inak dobre ranko 😵

kukulik30
11. jún 2008

krasne slnecne ráánko vsetkym 😵

Rosienka, neboj, urcite ten velky bojovnik v brusku zabojuje a 16. 6. ti povedia radostnu novinu 😉 a ako sa cotis, okrem toho, ze mas brusko ako balon?

havka a tebe zelam vela krasnych vajok a nasledne aj zdrave a kvalitne embryjka 😉

kvetka2
11. jún 2008

dobré ránko babulky 🙂
rosienka, my sme mali transfer v rovnaký deň 5.6. a ja testujem tiež 16.6. 😉 (ja som ale mala KET)
ahoj leni, kukulík 🙂
ja mám zatial len také predmrchovské stavy chvílami a inak nič zvláštne necítim, no uvidíme 😕

dyta
11. jún 2008

dobré ránko,...
dnes mám o 10tej 2.pokus KET, tak mi držte palčeky 🙂 🙂
viete mi niektora poradit, ja som zabudla... 2 hod pred KET diazepan, a 1hod pred zákrokom čipok, dobre hovorím?