IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

tanitta
9. apr 2008

odoslal sa mi ten prispevok?? to som z toho pako

lauritka
9. apr 2008

juja to ten prizvuk 😀 ja som dala za jeden 600 SK...ale lord of the dance je drahsi ☹

lauritka
9. apr 2008

tanitt ty stimulujes ?? IVF ?? 😕

zuzla80
9. apr 2008

Ahojte raketky,
Tánička tak to nieje ani možné, tá choroba si teda našla ten najnevhodnejší čas, potvora jedna. Tak sa rýchlo vylieč, aby to v piatok dopadlo najlepšie a inak neskúšala si tú medicínku, čo nám raz poradila Pecka - myslím, že sa to volalo imunoglukan, baby nepamätáte?

Jujka, Lenika čaute moje, vôbec sa mi nechce pracovať, ale celý týždeň - minulý som mala nejaké frmole, ale už je to kľudnejšie. Nemám síce nič nové, tak vám ani moc nepíšem, ale veľmi rada si vás prečítam. Jujka kedy pôjdem na resekciu zuba budem vedieť 16teho, ale nieje to zub múdrosti, urobilo sa mi niečo na kosti a budú mi to musieť zoškrabovať, čoho sa straaaašne bojím. Snáď to prežijem 🙂 Hlavne nech už to mám čo najskôr za sebou a budem môcť ísť na IVFko. Už sa začínam veľmi tešiť.

Zulinka - tehulka naša, nevadí, že nemáš tehu príznaky, to je ešte skoro, veď si mala embryjka bez PK, takže klidek, udržuj dobrú náladu a potom pozitívny výsledoček 😵

Lauri, takže konečne ta mrcha dorazila? Takže už aj ty začínaš Ketiť, to je super. Držím palce, nech sliznica poriadne narastie 😉

tanitta
9. apr 2008

asi tak nejak lauri som v softe ale nie je sa cim chvalit.... ak bude jedno jedine zivota schopne embrijko budem strasne stastna 😅

lauritka
9. apr 2008

zuzlik nedorazila..zase len slabunke spinenie.. ale nasadil mi lieky, tak dufam, ze uz sliznica narastie 🙂

juja
9. apr 2008

Lauri no ja som dala 2500 Sk za jeden 😝 😕

Tanittka želám skoré uzdravenie, nech ťa choroba čím skôr pustí z pazúrov....potvora jedna príde v najnevhodnejšom čase, ako schválne 😠

Zuzlík ahoooooj moja, som rada, že ťa tu vidím 😵 Neboj zubára, bude to OK, vydržíš si statočná veď pôrod bude viac bolieť 😉 Zotavíš sa raz/dva a šup IVF. A žiadosť už máte schválenú?

lauritka
9. apr 2008

juja tak to budes sediet uplne na lade 😀

lauritka
9. apr 2008

tanittak drzxim palce .

takyna
9. apr 2008

bože práve som sa vrátila, šéfa to neprestane baviť s tým archívom 😠 , jujka veď si zaslúžiš trošku relaxu 🙂 , tanit máme oslabedú imunitu, ale zase s toho môže byť tehu 😉

takyna
9. apr 2008

tanitka prajem skoré uzdravenie 🙂 😵 🙂

juja
9. apr 2008

v 2 rade 😀 môj muž sa smeje, že na striedačke 😀 😀 ...lístky v BA sú oproti KE drahšie kôli kapacite zimáku...zase majú na východe výhodu....asi budú tento rok aj majstri v hokeji 😉 😀

tanitta
9. apr 2008

Baby teeda to musi byt pekne;).....ja som bola naposledy na taktomto cosi za komousov v Ziline
...uz sa mi nesie arzenal z lekarne 😉 ... baby otazka uz ste niektora pichali pregnyl do bruska?

zabkaevka
9. apr 2008

ahojte kočky. len na chvíľu nazerám, som v práci, a mám toho veľa, no tu si nájdem čas nakuknúť 🙂
Lenka20, Mirusch - ďakujem za rady, na vás sa dá stále spoľahnúť 🙂 ste slatučké. My sme asi neabsolvovali pre IVF imuno, ani neviem, ale len genetiku. No aj to bolo vyšetrenie, ako pri vyšetrovaní vraždy, teda len sa lekárka vypytovala na rodinnú anamnézu a potom nám odobrali krv, ktorého výsledkom boli len počty a druh chromozómov. Ani len krvnú skupinu nevyšetrili. A keď som sa na to spýtala prečo to neurobili tak povedali za to sa platí. No ja by som za to paltila, keby som vedela, že to preto neurobia. A nie je to náhodou dôležitá informácia ?????? myslím tým či sa znašajú naše, teda moa a manželova, krvná skupina. Hmmm už neviem
Ale to imuno neviem čo som absolvovala, to asi nie. Tak sa na to budem pýtať pri konzultáciách s dokimu, pred druhým pokusom, keď k tomu "dokopem" mangela. No áno, chlapi to v tomto príapde majú jednoduhšie, a presn aj môj mangel sa preto do toho nechce vrhať, aby som opäť nezaťažovala telu tými injekciami a liekmi a neplatili za niečo čo nevyjde. On neverí lekárom. No ja sa do toho chcem pustiť aj keby sa mi vzbúrili hormóny a aj keby to stálo čo chce. Len nech sa to podarí 🙂 Pekný dník babenky

zuzla80
9. apr 2008

Jujka veď najprv resekcia a potom sekcia 😀 Hlavne sa bojím toho čo bude potom, vraj si mám pripraviť kopec ľadu, lebo zvykne byť opuch 3-5dní a 2dni tekutá strava, aspoň schudnem 🙂 No žiadosť sme vypisovali 28.3, ale zatiaľ nám nevolali, že je schválená, rátam, že možno budúci týždeň alebo až ten ďalší. Aj tak sa neponáhľam, lebo najskôr s IVFkom začneme až keď poriešim ten zub, takže najskôr asi v júni. A ty sa mi ako máš? Ešte ste sa nenavnadili na KET?

Táni určite budú aj tri 😉 😵

Lauri jasné, že narastie 😉

juja
9. apr 2008

Kočky prchám na sociálku zaniesť doklady - mám kontrolu za 5 rokov späť...bojím...bojím ☹ ...držte mi palce, prosím

zuzla80
9. apr 2008

Jujka tfuj tfuj tfuj, držííííme všetko čo máme 😀

juja
9. apr 2008

Zuzlík ja by som KETovala aj zajtra len musím vydržať na výsledky z krvi a sono, ktoré absolvujem budúci týždeň - mám kontrolu u svojho gyn., tak som zvedavá čo vymyslí, ale pri mojom "šťastí" to určite nebude tak skoro 😉

juja
9. apr 2008

Ďakujem ....zatiaľ ahojteeeeeee 🙂

takyna
9. apr 2008

ozaj kočky čo sa dá zistiť genetikou?

takyna
9. apr 2008

jujka kontrola zo sociálky je ÚPLNÁ malina , nemáš sa čoho obávať ver mi ja som ich mala...... 😉 🙂 😵

tanitta
9. apr 2008

Taky.. genetikou sa da zistit spravny pocet chromozonov...liecit sa to neda... da sa len vybrat pomocou PGDi.. to spravne embrijko bez genetickej vady...

gabika24
9. apr 2008

ahojte babulky, len vás tu pozdravím a bežím variť... 🙂 potom ešte kuknem.
pekný deň... 😉

takyna
9. apr 2008

tanitka a dôvody pre spravenie genetiky sú včom? napríklad

tanitta
9. apr 2008

napr. prave pre vylucenie ze ste obaja geneticky s mangelom v poriadku a ze aj to potencionalne embrijko nesie spravnu geneticku informaciu a ze napr. potraty alebo neuchytenie embrijkok nesposobuje nejaky chybny gen...genetika je dana...napr. poznam jednu pani ktora jednoznacne potracala chlapcekov... ani neviem ako by som to inak vedela vysvetlit...

dior
9. apr 2008

ahojte,ale pri PiGD sa vysetruje len 8 chromozomov,je to vysetrenie aneuplodii chrom., a to tie najdolezitejsie,takze nikto nezaruci,ze bude babo ok,ale ako prevencia abortu je to dobre-si myslim

juja
9. apr 2008

...už som naspäť....

čo sa týka genetiky, to môžem len tak prísť a dať si urobiť testy, alebo tomu predchádza nejaká "procedúra"?

zuzla80
9. apr 2008

Juji nás na genetiku posielal manželov andrológ kvôli zlému spermiogramu. Ale myslím, že ťa môže poslať aj gynekológ. Ako bolo na sociálke? Netrápili ťa veľmi

kikina666
9. apr 2008

ahojte, chcem sa spytat na genetiku, my sme mali spermiogram dobry, vsetky vajicka sa nam oplodnili, ale potom sa akosi zdegenerovali a zostali nam pouzitelne iba 3 embryjka, myslite ze by som si aj ja mala vybavit genetiku ?

juja
9. apr 2008

Zuzlík ja som dnes len odniesla všetky potrebné doklady a pani kontrolórka mi povedla, že má veľa práce takže kontrola bude tak do mesiaca hotová..no uvidíme 😒 Bola veľmi milá - až priveľmi a to sa mi moc nevidí 😕 Budúci týždeň, keď pôjdem na kontrolu tak sa ja veru na tú genetiku opýtam. Máme len 2 zmrzlinky, tak nech majú pripravené čo najlepšie prostredie - nech sa obmedzia riziká na minimum