IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

tanitta
12. feb 2008

Ahojte babulky...tesim sa na vase pozitivne krvicky;)...uz sa vam to krati Valentinky... 😉 ...
Zulka ten preklep nebol len tak 😵 ...

savia
12. feb 2008

Zuzli 😀 😀 😀
priznám sa, tiež neviem, kde ten krčok hľadať, preto to tiež neriešim, hádam ho niekedy nájdem 😀 😀 😀

lenka20
12. feb 2008

savia 😀 😀
kaslat na krcok baby, krvicka to isti 😉 😵
utrosko neoddialuje MS, skratka ak neotehotnies, tak MS pride - vacsinou v normalnom termine, pripadne trocha neskor, ako u koho. ja som po 1.IVF zacala krvacat presne na 28.DC a bola to od zaciatku MS, druhykrat ale uz na tusim 4.den po ET a vtedy prave bolo HCG pozitivne 😠 takze nieco na tom mozno fakt bude, ja neviem. radsej nad tym nejdem rozmyslat.
ahoj tanicka, akoooo 😵 uz sa mi to krati, za chvilu sa k tebe pridam so zazracnymi pirulami 😉
zulka - ten preklep je super, tusim budeme mat este jednu tehulku. baby, strasne vam drzim palce vsetkym 😵
kvetka - kedy mozes ist na dalsi KET 😕 😕 alebo musis mat 1 cyklus pauzu 😕 co ti povedal krajko.

tanitta
12. feb 2008

Leni...ides v tesnom zavese za mnou 😉 ...dufam ze ma krajko nesprdne ze som tam ani nebola pred ket osobne 😵 ...etse keby sa dal et cez telefon radost chodit do centra 😉 ... som tam kazdy den... 😀

takyna
12. feb 2008

Ahojky, tanitka, je bolestivý zákrok ET?, prípadne KET?

tanitta
12. feb 2008

Takyna.. ani nie.. ET by som prirovnala ako k beznemu gyn.vysetreniu...pri ivf a pri kete su ety a tie su stale len rovnake tam sa na technike vkladania embrii nic nemeni;)...

takyna
12. feb 2008

tanitka, v Heliose ideš mať 1-KET?

takyna
12. feb 2008

ináč dík za odpovede, ja sa pripravujem na 1-IVF, čakám na menses, nejak nedochádza, potom by som mala začať stimulovať už gonalom, neviem či nebude nejaký problém ak nepríde mrcha

kvetka2
12. feb 2008

ahoj lenka, no ja som mala priebeh skoro presne ako ty. Po stimulke prisla mrcha presne 28DC , a teraz som začala krvácať na 3 den po transfere. Ked som bola u krajka na 6 deň po KET ( už som 4 dni slabo krvácala), povedal že mám vysadiť lieky a nemá význam meať HCG a mám sa objednať na pohovor za 2-3 týždne. Len teraz neviem či to myslel k nemu alebo pohovor pred KET. Som z toho jelen, vtedy som bola taká nešťastná a chcelo sa mi plakať, že som nemala chuť vypytovať sa...

tanitta
12. feb 2008

Kvetka... a ty nechces is teraz tam do heliku o tie 2-3tyzdne?.. na ten "akoze" pohovor??... ak nie ved nasilu nemusis... to oni povedia kazdemu ze nech sa objednaju dalej na pohovor ale zalezi len na tebe kedy chces ty ist 😉 ...
Takyna...ano v heliose je to moje 1ket pretoze uz jednu neuspesnu pripravu v heliku na ket uz mam zasebou(vtedy sa nerozmrazilo ani jedno embrijko takze et nebol)takze teraz to ratam ako prve v heliose s tym ze neviem ci zase prezije embrijko..... ale kuk tabulku... u mirusch... inak mam za sebou aj 2kety v iscare (aj s transfermi)

lenka20
12. feb 2008

kvetus - asi myslel pohovor na dalsi KET. kolko mas este snehuliacikov - 2 😕 objednaj sa uz teraz podla mna, nech od dalsej mrchy mozes ist na to 😉 a uz to musi vyjst 😉
ja som hned ako som zacala krvacat volala do heliku, ale povedali len ze to nevedia zastavit a mam byt v klude a prist na testy. na prvom sone bola sliznica nizucka, 4mm, o tyzden dorastla na 7mm ale uz sa nedalo nic robit 😒
takyna je nas tu dost vela heliosaciek, problem by nemal byt, aj mne prisiel cez stimulku vzdy az na 31.-32.DC a to mavam normalne 28-dnove. ET je v pohode, trva to len chvilocku a neboli, len chladia zrkadla a troska roztiahnu krcok, takze to citis, ale je to zalezitost par sekund a je to, najneprijemnejsie je, ze musis mat plny mechurik a potom este lezat asi pol hodinku a to nie je nic moc ked sa ti prave chce strasne cikaaaat 😀
tanitka - ale co by ta krajko sprdal, ved si uz stalica, nic nove ti aj tak nepovie a s krajkom by si aj tak nebola, len s koordinatorkou.

kvetka2
12. feb 2008

tanitka, ja asi jeden cyklus počkám, chcem zistiť, či mám preliečeného bacila,čo mi zistili pred KETom a ešte stále ma pobolieva brusko- neviem prečo. Zajtra chcem ísť mojej gyndoške, nech sa na mna pozre. Nepáči sa mi, že som začala krvácať po KET tak skoro - už 23DC, asi potrebujem pauzu. Neviem, asi sa spýtam krajka. Možno sa objednám na pohovor k nemu a na KET naraz a stimulovať na KET môžem aj o cyklus neskôr.

leni, ja mám ešte 2 snehuliacikov posledných a nechcem nič podceniť. Zaujímalo by ma, či som vlastne po tom všetkom ok po hormonálnej stránke- asi mám rozhodený cyklus a to nie je bohviečo, neviem či to neovplyvnilo to moje predčasné krvácanie po transfere.

lenka20
12. feb 2008

kvetus - je to mozne, daj si spravit kontrolny HP pre istotu. snehuliacikov si teda setri na cas, ked budes totalne fit bez bacilov. ty si vlastne mala KET hned po IVF-ku, vsak, ja som si po prvom IVF asi po 2 cykloch dala robit kontrolny HP a vlastne dalsie IVF bolo az po 4-5 mesiacoch oddychovania od hormonov. a KET bude teraz tiez po skoro 3-mesacnej pauze.

kvetka2
12. feb 2008

áno lenka, ja som mala vlastne len 3 týždne pauzu od hormónovania po stimulke a potom hned stimulácia na KET, už vtedy pred KET mi mrcha prišla asi 3 dni skôr, ale brala som to ako výkyv cyklu- lebo mi povedali, že sa to môže stať 😖
Pauza isto nezaškodí, chcem sa vitamínovať, chodiť cvičiť a robiť všetko čo mi robí dobre 😉 aby sa mi aj dusicka zahojila. Aj ked ja by som snehuliacikov mala už najradsej v brusku 🙂 a vy už budete dávno tehulky a budem tu v téme sama ako prst- taká stará raketa 😉

lenka20
12. feb 2008

kvetka -to sme vraveli uz v lete a vidis, stale sme tu rakety a aj ked budeme tehule tak ta budeme chodit oprskavat bacilmi 😉 😵 ved ty nas dobehnes o par mesiacikov 😉 snehuliaci pockaju 😵
ono sa sice vravi, ze na KET hned po stimulke, ale ja som napr.mala 2 mesiace po stimulke este zvyseny testosteron aj prolaktin troska, takze nebolo kam sa ponahlat, aj tak by z toho nic nebolo pri takych hormonoch. proste to musi byt suhra vela vela faktorov, hlavne chod do toho ked sa budes na to citit, urcite to budes presne vediet ked ten cas pride.
adeptky na maminy sa akosi neozyvaju - zulka, zuzla, jujka, kde ste potvorky 😉 😅 co je nove v brusku 😵

nelynka
12. feb 2008

ahojte snazilky..
chcem sa vas opytat, ked ste boli na IVF, skusali ste si testovat este predtym ako ste sli na krv?
a ako skoro predtym?

tanitta
12. feb 2008

Leni...noo ja viem ze nist nepovie a mozno ani s nim nebudem a toto ketko zmakneme s gatovou;).. lebo raz krajko povedal ze radost so mnou spolupracovat 😅 ...
Kvetka...velmo dobre rozhodnutie...potrebujes oddych sice sa vravi ze hned po sebe.. ale osobne si myslim ze nie za kazdu cenu... len koli tomu ze je to dobre...v principe nechodim na ivf viac ako jeden krat do roka 😵 ... aaa....raketky uz nebudu 😉 .. verme ze uz len raKETkove tehulky... 😉

kvetka2
12. feb 2008

no, mne po stimulke pred KET nikto nekontroloval HP a mna to ani nenapadlo- bola to moja premiéra
😨 inak to dúfam, že sem prídete za mnou starou raketou 😉 vy už budete krásne priberať na bruskách 🙂 🙂 a ja sa vám budem posmievať že vám je zle a mne ešte nie 😉
a teraz príde jar a slniecko, tak bude tehulkovanie také veselsie.

lenka20
12. feb 2008

nelynka ahoj, ja sice nie, ale dievcata sa zvyknu testnut, po IVF sa zasadne netestuj pred 10.dnom po ET - to moze byt test falosne pozitivny z pregnylu alebo falosne negativny, lebo HCG sa zacne tvorit az od 9.-10.dna po ET. takze po 10.dni kludne testni, ale ak to bude negatovne tak nepanikar, lebo HCG stupa individualne a je vela dievcat, ktorym test aj na 14.den vysiel negativne a pritom boli tehule, len skratka HCG stuplo poriadne az trocha neskor. a zase su kocky - napr.dracik - ktore sa testli uz na 8.den po ET a skutocne su tehu.
takze tak 😉 mas to tiez uz za par dni, drzim palceky 🙂

kvetka2
12. feb 2008

tanitka, ty máš kolko mrazáčikov- nejako mi to uniklo...

nelynka
12. feb 2008

dakujem leni, ja som dnes 10den po ET, tak ci ma vobec zmysel zajtra sa testnut, alebo stvrtok...v piatok idem na krvicku tak tam mi povedia viac, ale do piatku este dlha doba ☹

inak leni ako bolo v Prahe?

tanitta
12. feb 2008

Kvetka... mam jedneho exp. blastocstu jednotkovej kvality.. ale co z toho aj milnule take pekne boli a et ani nebol...su to lenivci nechce sa im vstavat 😒 ...
Nely...ak mas moznost is na krv tak chod...hoc aj ako samoplatca alebo pockat az do car.... nestoji to vela a vy v prahe mate x moznosti kde ti vezmu krv za poplatok s vysledkom ihned... 😵 ... hm?

kvetka2
12. feb 2008

tanittka, tak teraz sa už isto zobudí, lenivec jeden, ved v brusku je pekne teplucko 🙂
ja som tiež zvedavá, ako to dopadne, mám už len 2 embrijka....ale verím že nám to dopadne dobre, musí 😎

katy2
12. feb 2008

ahojte, raKETky 🙂

lenka20
12. feb 2008

kvetus - aj ja som si HP dala robit sukromne, mimo car, v care to bezne nerobia. ale chcela som sama vediet, ci uz som OK.
nelynka - ako vravi tanicka - krv mas najistejsiu ak mas kde skocit trebars zajtra rano, na krvicke bude vidiet viac ako na teste, alebo ak vydrzis tak vydrz do piatku, ale nekrvacas, tak to vyzera dobre, no nie 😉
v praze bylo bajecne 😵 fakt sme si to uzili, ten hotel mal vybornu polohu, len 30m od metra st.vysehrad, takze sme mohli auto nechat v garazi a behat metrom, do centra len 2 zastavky, ved ty to poznas 😉 a mali sme pekne pocasie, takze vsetko dohromady super super super.
tanicka ja ti to stale vravim, ze na teba caka v mrazaciku ten jeden drobcek krpatucky, len mu ver 😵
kvetka, dve embrijka znamenaju dvojnasobnu nadej, bude to dobreee 😵

nelynka
12. feb 2008

leni sa tesim ze ste si to uzili..viem v ktorom hoteliku ste boli 😀 byvam nedaleko..popod most po tej cesticke 😀
s tou krvickou neviem, ja to hadam nejak bvydrzim..dufam 😎

lenka20
12. feb 2008

ja uz za chvilu padam domov, babulky majte sa zatial,pekny vecer, ja idem zase makat na aerobik 😵 paaaa

zulka29
autor
12. feb 2008

Ajojte, ja len nakukam, mala som toho dnes veľa 😎
Papa Leni...

Nelynka, tak ja napríklad som testla na 10 den po KET a vyšiel mi negatívny test. na krv idem 14.2. Ale zato Juja a Zuzla testlli tiež na 10 deň a oni už majú tienikové pozitívne testiky, takže tak... 🙂

pipka
12. feb 2008

zulik aj ty budes mat, nebooooj 😉

zulka29
autor
12. feb 2008

Ajoj Pipi, ako rýchlo si sa tu zjavila 😵 čítala som, že ti už rastie bruško 😉