IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
28. apr 2009

ahojte pisatelky,ja len kratko, kedze sa poleziacky zle pise...
chantalle, ten ohrievac som aj ja chcela kupit, neviem kolko stoji na tej stranke co si poslala, ale tusim na babatkove ho maju v akcii za cca 1700sk...
ja som si nakoniec objednala iny, parny do mikrovlnky a planujem ohrievac z druhej ruky, ved im nic nechyba a maju v bazare za super ceny..a ma doma naparovaci hrniec tefal na pripravu jedla na pare tak mi napadlo, ze ved aj to je kvazi sterilizator 😀 ale tam im budem robit zeleninku zdravu..
veci mi dnes prisli,su pekne, tak som spokojna...
ja som mala vceradoost blbu noc, najprv desne bolesti v lavom podbrusku, uz som myslela ze porodim, a potom mi v noci tvrdlo brucho..ale neporodila som,neviem co mam robit, z coho to je, stalo sa mi to uz asi 3x...poradnu mam az buducu stredu, zajtra ide mm k mojej gynekologicke pre papier na matersku, zacina mi 30.4...
co sa tyka antolskej a ruzinova, nuz ja neviem, citala som na jednej stranke dotazniky vyplnene pacientkami, tak 50:50 aj dobre aj zle na obe...co sa tyka lekarov tych chvalia v oboch..a potom ostava uz len ten rozdiel v novorodeneckom odd, co je dolezite,ale myslim ze maminy bez komplikacii v pohode odrodia v ruzinove, akuat my dvojickarky mame co zvazovat...ja uz som zmierena ze mi ich odvezu na kramare, aj tak budem odpisana prve dni a potom mije jedno ci budem za nimi chodit na kramare ci do ruzinova..niekam za nimi chodit budem, kedze predpokladam, ze si pobudnu v inkubatore..ale porozpravam sa o tom s lekarkou, co mi odporuci ona a uvidim,kam ma posle...
mayka davaj si trosku pozoor,nechnezazivas zbytocne stresy 😉

chantalle7
autor
30. apr 2009

ahojte

janulka- ten stelirizator aj s tou parnou jednotkou stoji 1668 SK cize skoro tolko ako si pisala mne sa to zda vyhodne este som ho ale neobjednala my nemame zatial ziaden parny hrniec takze by sme to ma,i vsetko v jednom akurat este chcem aby sa na to poarel MM lebo by som nebola rada keby sa mi skoro pokazil...

ja by som mala ist na MD od 20.5. dovtedy mam dovcu 🙂

dnes mi prisli postelne navliecky a tiez plachticky tak uz mi chyba len ten sterilizator a prebalvaci pult (hlavne aby mal komodu) alebo kupime komodu koru budeme mat ako prebalovak...

vcera sme sa s MM venovali zahradke polozili sme si vedla domceka travicku a chceme tam mat rannu terasku lebo tam pekne svieti slniecko a este som dokupila aj kvetinky a tak som asistovala MM pri ich sadeni )mayka tak si to musis zariadit 😉 aj ked ja si tieto veci robim srasne rada samalen zial to zohnutie mi uz hrozne vadi....

tak pekny dnik vsetkym tehulkam a ich babuliatkam 🙂

a piste

janula13
30. apr 2009

jej chantalle, tak u vas to bude peknucke...mne maminka vysadila na balkon kvetinky, tak sa chodim z nich vytesovat a kvitne mi tam na bordovo nadherny rododendron, tak ked uz nie zahradka, tak aspon toto a prave spracuvam mm na kuu stolika a sticiek na balkon, lehatko tam uz mam... 😀
ja idem konecne najst nejaky ohrievac, paci sa mi od canpol babies, je na vsetky tvary flias aj na ohrev potravy...tak asiten...
my sme kupili 2 komody a v pondelok mi prisla pevna prebal podlozka, tak teraz sa uz len musim rozhodnut na ktorej komode budem prebalovat, ci na vyssej ci nizsej..a svagor by nam malpriniest taky ten rozsireny dreveny pultik co byva na tych original prebalovakoch, aby mi zväcsil plochu komody a mohla som podlozku obratit smerom k sebe.
nakonic sme ukecali dr na md od 14.5, ale ktovie ci dovtedy vobec vydrzim, potom sa nastupuje v den porodu..
no babule idem surfovat, nechto mam uz z krku...a bruska pridat...

anielik
1. máj 2009

ahojte,

boze ako vam zavidim tieto nakupy...ja este vooooooobec nic, par veci co chcem s me sa hodli s mm ze dame ako darcek nech nam maju co gratulanti kupit :D
Inak my sme mali sterilizator do mikrovlnkyAvent...nestal vela a uzil si toho hoooooooooooodne, takze vrelo odporucam. Na noc som to pichla tam a rano vybrala 🙂 kupovala som uz pouzity, ale myslim ze nebol max tak par krat
A ohrievac som kupila novy tiez Avent...ale nejako som to nevyuzila, neprisla som mu na chut....najviac pri cestovani

idem troska este popracovat...mna sa ta vasa dovolenka netyka ☹ ☹ ☹ ale uz aby tu bol august 🙂

stela23
2. máj 2009

caute tehulky,
tak ja sa konecne hlasim,sme po tom 3D aj dovolenke v italii 😀 super som si oddychla a pribrala 2 kg za 4 dni 😀 ale ked tam sa tak dobre papa... 🙂

3D nam dopadlo tak,ze nemam ziadnu fotku,lebo nas mrnus sa rozhodol,ze nam ukaze tvaricku az ked sa vyliahne na tento svet,aj v 20tt sa odmietol ukazat...je otoceny dole hlavickou,z placenty si robi vankusik a ma ruku pod hlavou a prave tou nam branil vo vyhlade.ale nevadi,doki man spravil podrobny morfologicky utz a vsetko by malo byt na spravnom mieste.tak sme sa tesili aj tak,lebo mrnus,krcok aj prietoky mame v poriadku.a vazil 1352 g,takze je o tyzden vacsi... 😀
a robili sme si srandu,ze mohol nam dat nejaku cudziu fotku a my by sme boli stastim bez seba ako sa na nas podoba 😀

a este k tomu co ste tu pisali,chantalle,tie tvoje dojmy z novorodeneckeho na antolskej ma tesia,ze budeme v dobrych rukach.ale ja si epidural dam,kamoska mi hovorila,ze kym jej zaucinkoval,tak zopar kontrakcii si prezila a nemohla ani od bolesti dychat,tak naco si tie dlhe hodiny ztazovat...aj ked prezili to nase mamy,prezijeme aj my... zatil to nejako neriesim,aj v knizkach si zatial citam len to kde som...chystate sa uz aj na nejaku predporodnu pripravu?uz je asi ten cas,nie?musim sa spytat dokiho pondelok v poradni...

stela23
2. máj 2009

chantalle,este som chcela k tomu kojaciemu vankusu...zozen si ho,ja uz ho mam a bez neho by som sa nevyspala,skvele sa na neho vyklada noha,a necitis,ze by si si tlacila brusko...

tak zelam pekny vikend,este dnes prilozim aktualne foto bruska... 🙂

mayka
4. máj 2009

Dobre ranko tehulky, ako sa Vam dari?
Janulka davno si sa neozvala. Špecialne na teba casto myslievam. Uz si v 33 tt. tak uz by to malo byt okak by si nahodfou skor porodila, vsak?

Kocky ja uz zacinam priberat na brusku lebo vcera som s hrozou ale aj s radostou skusala nohavice cvo mam a v pohode sa citim len v jednych. takze po vyplate hor sa na nakupy tehu gati. Vy ste si kedy zacali kupovat tehu veci na seba? Sa mi zdalo ze to je nejako skoro ale co uz asi budem mat velky pupek aj napriek tomu ze som pribrala asi len 1 kg.

janula13
4. máj 2009

ahojte..
mayka dakujem ze na nas tak myslis, este sme doma, ale v stredu idem na poradnu, tak mam tusaka po poslednejporadni a pri tom castom tvrdnuti brucha ze si ma tam nechaju, ale nevadi, ja uz s tym ratam a budem uz radsej pod dohladom, clovek ma taky väcsi klud v dusi, ked ma lekarov poruke, tak dufam ze ma nejaky ten tt este udrzia 3v1, keby aspon 35tt ukoncim a prckovia este podrastu...tak ak sa vam neozvem, tak som tam...sice ved mam tusim cislo na chantalle, tak pripadne jej dam vediet, co je nove, ci uz nie som mamina 😅
stelka tak vy mate ineho pohodaka v brusku ked si tam tak ustlal, bola si v HC na tom utz?vsak je ten dr zlaty, robil vam to mlady ci otec?inak ja spavam s malym vankusikom medzi nohami, ten kojaci som skusala, ale vadil mi suchot tej vyplne v nom 😀 tak pocka na vyuzitie pri kojeni 😀

stela23
4. máj 2009

ahojte
janula,bolasom na utz u cunderlika ,je to vraj jeden z najlepsich odbornikov na vyvojove chyby v bratislave a fakt sa nam venoval,mozem to porovnat,dnes som bola opat na utz v 30tt,maly za tyzden pribral 120 g/uz ma 1480g 🙂 vsetko pozeral naozaj dosledne a dal nam zlavu,kedze 3D fotky nemame... ist do hlohovca by nas s benzinom vyslo rovnako...

mas pravdu,ten vankus strasne suchoce,ale ja spim celu noc v jednej polohe,s prestavkou na zachod,takze mi to neva 😀

janula,tak snad este zopar tyzdnov vydrzis 3v1...vylozit nohy a nechat sa obskakovat 😀

mayka,je to tu,prave si vstupila do toho blbeho medziobdobia,ked vlastne veci su uz tesne,ale tehuveci este volne... 😀

mayka
5. máj 2009

Dobre ranko vsetkym. 🙂 Prisla som vas skontrolovat.

janulka drzim palce a ked si ta tam nechaju tak budes aspon fakticky pod kontrolou. Potom daj vediet chantalle co sa deje. 😉 Uz to mas za par tak aj krpci tolko v brusku vydrzia ked vydrzali doteraz. Neboj.

Stella to "medziobdobie" tebe kolko trvalo?
Objednavali ste si tehu veci aj cez internet?

stela23
5. máj 2009

mayka,asi mesiac,nosila som vtedy hlavne sukne,tie ma tak netlacili ako nohavice,v tych mi vadilo najma sediet,suknu som dala trochu vyssie a bolo...ale to ma asi kazda inac,aj ked ja som tiez za prve 3 mesiace pribrala len 1 kg.
a cez internet som neobjednavala,v podstate mam 3 tehunohavice,ktore tocim dokola a k tomu normalne tricka,co som nosila aj predtym,len su napasovanejsie...mne sa to zda zbytocne minanie penazi. 🙂

stela23
5. máj 2009

ozaj,este som si spomenula,vcera vecer mal mrnus prvykrat stikutku,bolo to zabavne,ako sa mi rytmicky hybalo brusko,nikdy by som nepovedala,ze to bude az tak citit... 😀 mali ste to uz?nebola to sranda? 😀 vraj si tak babatka precvicuju branicu...

janula13
5. máj 2009

steli tak potom moji precvicuju ozaj poctivo, ja som sa to az v nemocke dozvedela v tom 27tt ze je to stkutka, stikutal cez to ctg, citila som to uz dlhsie predtym, len som nevedela co to je a teraz snad stkutaju aj 4-5x denne, niekedy naraz 😀
babulky dakujem, nuz nejak to zajtra dopadne, som rada ze som doteraz mohla byt doma, ten zbytok uz nejak vydrzim 😀
steli prcek tipekne rastie, len tak dalej...
mayka ja som mala brusko tiez uz koncom 2mesiaca, namala som co na seba kedze mam vsetko mini a vypasovane, tak som zohnzla tehu rifle aj na moju mini postavicku, a tie mi vydrzali a osvedcili sami aj leginy, kupila som jedny hnede a tie nosim doteraz, podkasem pod brusko a dam nieco dlhsie...vlastene jedina ozaj tehu vec co som kupila boli tie rifle, a potom som si kupila v promode tricka väcsie o cislo, ktore su pre netehu baby, ale kedze su riasene, tak savmestim do nich 😀
inak mozem odporucit jeden tehu obchod, maju aj web, tam najdes aj adresu na kameny obchod niekde v ruzinove...a maju aj fajn ceny a dobry vyber, ja som az tam zohnala rifle, vsade inde mi bolo vsetko obrovske..
www.ma-ma.sk

mayka
6. máj 2009

stella, tiez si myslim ze je to zbytocne minanie penazi - hlavne tie drahe znackove veci. Ja som si teraz objednala z mimibazaru rifle po jednej kocke. vcera mi dosli a su ako nove. zn. Next a za 300 Sk. nazvala som ich skusobnymi ako v nich budem vyzerat a normlane je to super. Este mi aj sadla velkost - no trosku su vacsie ale to coskoro vyriesim. hehe 😀 Aj ked ich budem len na doma nosit tak su fajn.

Ta stikutka musi byt super. Uz sa na nu tesim. 😉

janulka tak sa nam teda drzkaj v nemocnici a dakujem za tip na obchodik. mrknem tam. 😉

Uz sa tesim ked sa ti deticky narodia ako budu vyzerat.

monika3
6. máj 2009

ahojte kocandy...
tak sa zas po prestavke hlasim, zatial som ok, lezim a dufam ze to uz do konca dotiahneme bez problemov
janulka drz sa...nech to este potiahnete niake tie tyzdne, urcite je o babatka dobre postarane
🙂 🙂
a ten obchod na kt. si dala link poznam , chystam sa tam kupit podprdu ale este pockam, vraj prsia teraz najviac rastu 😀
ja som nemala nic kupovane z bazaru tak neviem povedat ci sa oplati ale mayka je spokojna tak asi hej.
tiez uz sa zaciname pomaly obzerat co treba kupit, ved leto je tu zachvilu 😉
moj maly sa hybe teda o sto sest ale stikutku som niako nepostrehla ze by mal????? uvidime neskor
pa a pekny dnik 😉

chantalle7
autor
6. máj 2009
mayka
6. máj 2009

Chantalle daaakujem za take info ako svet. Dnes som pozerala ten e shop mama a su tam teplaky take tristvtove co ma zaujali ale neviem aku velkost mam kupit. Podla tych tabuliek co tasmaju uvedene by som sa urcite zmesitla do velkosti M Ale co ja viem co bude za par mesiacov? Oni maju v BA predajnu? A kde? Tu Popolusku som minule v Poluse hladala a nenasla. Tam kde bola predtym uz nie je. Vtedy bola pri carrefoure.

Inak pridala som foto z 10 tt. 😉

Som zvedava inak co bude to prekvapenie c 2 v tvojom brusku. Daj potom vediet.

Zatial sa drzkaj aj ty a nech krpci posluchaju. 😉

anielik
6. máj 2009

Ahojte,

Mayka ten obchod je hned pri hlavnom vchode vedla Orange...ale take ceny ze ked nepotrebujes ani nechod 🙂) Inak super obchod kde som ja nakupovala pre prve tehu je aj sedmokraska maju aj rovnaky web. baba tam ma aj "sekac" aj normalne veci a su naozaj krasne a za normalne ceny..
Inak ja prave vyuzivam tuto volnu modu, minule som nakupovala aj v Kenvele 🙂 ale gate samoska musia byt tehu, tie tlacia .(((

Ja sa zatial citim Oki, buduci tyzden idem na kontrolu v 25tt. tak uvidim, ale nic svtaborne necakam 😉

Drzkajte sa a nikam sa neponahlajte, leto je este daleko 😉

chantalle7
autor
7. máj 2009

ahojte

Mayka ja som videla z auta tabulu hned kusok za zimnym stadionom (ked ides smerom k Bajkalskej) tak asi bude niekde ten obchod pri alebo v tych cinziakoch co su na tej strane cesty naproti zimaku ja som tam nebola ale skus to pohladat nemala by si tu tabulu prehliadnut

popoluska bola aspon co ja viem hned ako sa vychadzalo z polusu z tych podzemnych garazi (v strede polusu ) a ked som vysla hore tak v podstate hned oproti tym schodom. Neviem ci mi rozumies no proste je to vlastne akoby pod tymi fastfoodmi co su na prvom poschodi... aspon tam teda bola ked som v nej bola ja ....ceny su tam dost vysoke ja som tam kupila tie menzestraky tusim za nejakych 1700 alebo 1800Sk

co sa tyka velkosti ja som si teplaky kupovala M a su super pohodlne ale v podstate by sa dalo povedat ze M aj zodpoveda velkosti ktoru som si kupovala pred tehu takze snead podla toho by sa to dalo aj ked ja si vsetko radsej vyskusam aby som mala istotu (nie som ten typ co mu vsetko sadne )

anielik- drzime sa a uzivame si to

tak babulky pekny dnicek

mayka
12. máj 2009

Ahojte babuliatka,
co Vam pupky nedovolia ist k PC? 😀
Ako ste vikendikovali?
Ja som mala 2 dni migrenu ale inak bolo fajn aspon v nedelu.
Tesim sa ze som zacala rast na bruchu uz teraz vazne, lebo uz aj rano mam problem zapnut gate ktore mi boli predtym volne a v brusku ma ako keby tlacilo tak asi maternica rastie ako blazon a tlaci sa von. 😀

mayka
12. máj 2009

Neviete ako je to s Janulkou? Uz jej skocil 34 tt tak to by malo byt uz v pohode nie?

chantalle7
autor
12. máj 2009

ahojky no teda zase nam to tu zakapava
este ze to tu drzi mayuska 🙂
Mayka no uz si cimskor kup gate aby si si brusko netlacila lebo to sa nesmie moze ti to branit v prekrvovani mat. a pod. proste rychlo rychlo volne neci

baby tak ja som bola vcera na UTZ tak to nase tajnostkarca sa zase neukazalo takze asi to bude prekvapko az k porodu...no co uz hlavne nech je ok
no ale inak su OK lebo vraj najdolezitejsie je aby rastli rovnomerne a kedze nase su skoro rovnake tak je to ok Filipko ma 1500g a "Agatka" 1400g, a tiez je ok mnozstvo plod vody a su ulozene uplne suprovo cize klasicka twins poloha jedno hora a druhe dole hlavou a som sa toho doky na UTZ pytala ci je mozny normalny porod tak povedal pokial by zostali v tejto polohe tak hej ale vraj sa este kludne mozu pretocit no tak dufam ze ked tuto polohu mali uz aj pred 2 mesiacmi tak ze im vydrzi 🙂

tak pekny dnik a piste babule

mayka
12. máj 2009

chantalle, o dva tyzdne letim nakupovat, zatial rozopinam a zapinam gate. Ked som v kancli tak mam rozopnute . Ved mi to je aj neprijemne ked to tak tlaci .

To vazne to vase mimi c. 2 sa tak utajuje? 😀 To bude prekvapenie. Super.
Baby vam sa to tak krati. To je super. Za chvilu tu ostanem tehula sama. MUsim sem podotahovat dalsie umelinky. 😀

Drzte sa a krpci nech posluchaju. Nemas nic nove o janulke?

given
12. máj 2009

Caute, no mne nie tak ani pupok brani chodit k PC, ale fakt nestiham. Esteze v praci som uz poposuvala robotu na svoje okolie, takze trosku sa da. Inak, prevzali sme minuly tyzden dom a odvtedy len balime a stahujeme do aleluja. Takze trosku hekticke casy, ale dufam, ze o take 2-3 tyzdne sa to upokoji a konecne sa zacnem venovat vytesovaniu sa na maleho a chystaniu vybavicky.

Tiez by ma zaujimalo, ako sa ma Janula, dufam, ze je vsetko v pohode.
Chantalle, to je fakt sranda s tou vasou Agatkou, je to pekne meno, ale na vasom mieste si pripravim chlapcenske, kedze v tejto teme su iba chlapcekovia. 😀

Mayka samozrejme este nevie, ale kvoli jednotnosti, tiez tipujem chlapceka. 😀 Ozaj, taka otazka od veci: ako dlho trvalo kym ti prisiel tovar od Starkla? Mne sa to zda nejako dlho, stale nic nechodi... A volali ti, ked to malo prist?
Ja som si to totiz dala dorucit na novu adresu, a este tam nemame ani schranku a samozrejme to este ani na mape nie je.

mayka
12. máj 2009

given ahoj moja. No dik za tu jednotnost. Ale mal by to tu uz niekto vyrovnat a neznym pohlaviiiiiiiiiiiiiiim. hehe
Co sa tyka starkla tak ja som si objednavla 30.1.2009 a doslo to pred 2 tyzdnami. Uz som tam chcela volat ze to rusim.
Ale oni to zasielaju podla toho co sa kedy vysadza. Skus tam zavolat radsej. Nevolali mi pred tym. Akurat som bola nasr...ta lebo kurier mi to doniesol v piatok o 14,00 domov a volal mi ze nikto nie je doma. Samozrejeme ze som bola v praci ale nastastie pracujem od domu 5 min. autom tak mi to doviezol potom do prace. Ale chapes to keby ma nezastihol tak v aute by mu tie rastlinky trcali cely vikend. 😠
Ale zatial sa mi vsetko ujalo . Akurat tahave ruze su akesi spomalene.
Co si si objednavala?
Inak ja som si dala do obj. aj poziadavku aby mi pred tym zavolali ako to busdu posielat a aj tak sa na mna vyflakli. Skus im zavolat ty.

given
12. máj 2009

Ja som len par veci objednavala: ruze (to je moja srdcovka), aj tahave, nejake popinave rastliny a okrasne travy. Inak, som zvedava, co s tym robia, ked sa to nepodari dorucit, to potom take povadnute a skapate posielaju naspat do Starkla? Toto nemam rada, ked kurier nevola, stalo sa mi to raz pri nejakom tricku pre MM, co som objednavala. Ked mi to bolo divne, ze to dlho nechodi, tak som si tu zasielku nasla podla cisla na internete, a tam bolo, ze sa mi ju 3 krat pokusali neuspesne dorucit az skoncila v nejakom sklade. Akurat ich nenapadlo, aby mi to dali akymkolvek sposobom vediet. Kurier samozrejme chodil niekedy v priebehu dna, ked som bola v praci a zrejme sa nedostal ani do domu, takze sa nato vysr...

given
12. máj 2009

Ozaj, tehulky, co uz mate vankus na kojenie, kde ste ho kupovali, kolko vas stal a ako ste spokojne? Samozrejme, zatial len ako sa vam na nom spinka, okrem toho ze susti?

mayka
12. máj 2009

given, veru aj to nemam rada vzdy to tam uvadzam ze chcem aby volali ved mozu predpokladat ze normalni ludia chodia cez den do prace. Ale co uz. Tych ruzi sa potom nezlakni su to take pahyle. Ale za tyzden uz mali listky. 😀 Aj okrasne travy som si objednala, nejaky perovec a este nieco a dufam ze mi to muz nepokosi lerbo je to velke ako nekoseny travnik. Aj tie stebla tak momentalne vyzeraju. 😀

chantalle7
autor
13. máj 2009

dobre ranko babulky,
tak dnes som ako sa uz stava pravidlom zase skoro hore tak som Vam prisla popriat krasny slnieckovy dnicek, plny prijemnych pocitov z tehulkovania a hlavne plno klopkancov a kopkancov od babuliakov....

Mayka no vidis takyto tajnostkar /ka no mame pripravene aj chlapcenske mena samozrejme len sme tak konstatovali ze ked uz ich tak pekne volame s menami uz nie je fer aby sme si zvykali na nove mena .... tak dufame ze to bude Agatka, a ak nie potom ame este alternativu ze chalaani sa budu volat Šimon a Matuš alebo Filip a Peter ...alebo to este nakoniec vsetko zmenime na neviem co 🙂

given ja mam kojaci vankus dvojickovsky od tejto firmy
http://www.csoostrava.cz/katalog/perlickove.php... ale ako som tu uz pisala mala som dost s nimi problemy s dorucenim az som nakoniec poslala svoju staznost az k riaditelovi a potom sa to zacalo riesit...
je to teda poriadny kus vankusiska akurat tiez na nom nespim lebo mi to nejak nevyhovovalo tlacil ma a dost mi aj zavadzal.... takze nadalej spim na troch poduskacha stvrtu si davam medzi kolena a kedze je uz dost teplo tak obcas mam medzi kolenami perinu lebo sa odokryvam ...

no teda ten starkl je pekne neseriozny resp. jeho kurier ked sa neunuva vcas zavolat a to vozi ozaj cistlivy material ... ja by som na vasom mieste informovala starkl aby si to doriesil s tou ich sluzbou ...
my sme minule tiez vysadzali okrasne travy od znamej sme dostali a tiez to boli len take pahyle ale to je normalne lebo ta trava sa cez zimu uplne ususi a preto sa to potom musi zostrihat uplne na nizko a na jar si ona vyzenie nove listky...ale verim ze je to dostvelke sklamanie ked clovek pozera tie uzasne obrazky a potom mu pridu domov take zdochlinky vsak 😀 😀 😀
ja som od nich este nic neobjednavala ale viem ze od nich objednavala raz moja mama a to polka z otho vykapala a tiez svokra a to tiez zimu neprezilo.
ozaj tie ruze si pametam ze sa aj mne tam pacili hlavne tie co kvitnu cely rok ale nakoniec sme v Senci kupili take krickove uplne nenarocne netreba ich strihat a ani inak sa o ne starat a rychlo rastu a maju take silno vonave kvety tioe nase su rprazdne a ruzove a kvitnu tak postupne takze dost dlho ...tak rozmyslam ze casom z nej presadim aj inam lebo fakt ruňychlo rastie a uz ma aj jeden taky bocny vyhonok- dietatko ktory sa bude dat presadit ....my mame vysadbu okolo travnika pri plote takze nam ide hlavne o to aby to rychlo a husto rastlo a ak to icha je tiez dobre 🙂

ja som minule nevydrala a pustila som sa sama do obnovy a hlavne novej vysadby mojej bylinkarne lebo MM nemal stale cas a bala som sa ze mi povednu bazalka a petrzelka co som kupila uz priesady a tak som sa s tym lopotila skoro pol dna lebo najprv som musela vytrhat vsetku matu, ktora sa tak rozmohla ze celu bylinkaren obsadila a potom som tam musela vymenit zem a zasadit priesady ale zvadla som to aj ked som vystriedala polohy od sedu klaku a skoro uz aj lahu 🙂 ale nakoniec je to uz hotove a uz sme mali aj bazalku, trosku zdechla je este pazitka lebo tym ze som ju vytrhala a znovy zasadila tak je z toho uplne mimo ale snad sa z toho coskoro spameta 🙂

tak babulky sa tesim ze pisete a nepolavujte

krasny dnicek 😉 🙂 😅

mayka
13. máj 2009

Chantalle ty opica, ty si ma predbehla dnes . 😀
A hned cely roman si popisala. 😉

baby hodim otazku od veci ale fakt ma to zaujima. Ako si obliekate ponozky alebo pancusky. Sak ja uz mam teraz problem si natiahnut ponozky rano . A to este nemam velky pupek ale aj tak ma to tam tlaci. 😀 ma dnes rano napadlo ze ako to ribte vy co cakate dvojicky alebo si popripade uz nas tie nohy ani nedovidite. 😀 😀 😀

Chantalle, podla mna Starkl o tom vedia. nastastie sa nic neastalo tym mojim rastlinkam a vyzeraju byt silne aj ked ked som ich zbadala tak som si povedala ze z toh oasi nic nebude ale uz o par dni pekne zacali pucat. Ruze tahave uz maju take slabunke konariky co stihli naradt a dokonca tavolnik mi bude za tyzden kvitnut. Neujal sa mi len 1 zlaty dazd. Ale to prezijem. 😀
Aj jahodky mi uz kvitnu tak budem aj urodu zberat.
No a este som musela vyhodit zemolez ale to vdaka mojej malej jazvecici lebo ho rozkusala. 😀 No co uz.
Neviem co ju to napadlo ale nezabijem ju za to.
Dufam ze ostante kricky necha na pokoji. Ruze urcite a ostatne ju zatial nezaujali.
Ale vcera mi potovra vyhrabala jeden perovec ale to ju skor lakala ta rozryta zem nez rastlinka. Som zvedava ked pridem poobede domov.

No je to vabank objednavat z katalogu a teraz som tak spravila prvy krat. Ale zasa za dobre ceny, lebo zahradnictva su drahe. Ratam s tym ze bude nejaky uhyn ale my mame strasne velky pozemok a keby som mala vsetko kupovat v zahradnictve tak neviem kolko by nas to vyslo.
No je to drahy spas. Ale postupne to vysadime.

Vidim ze aj ty si zahradny typ. Ja sa z toho tiez velmi vytzesujem. Vcera sme sadili tie okrasne travy, tujku, a nejake kvitnuce trvalky. Moj muz kopal jamy a a ja som ich potom zahrabavala urodnejsou zeminou ale ako sm pri tom klacala a potom vstavala normlane ma tahalo brusko. Tento tyzden ho mam nejake citlive a fuert ma taha. Asi rastie.
No musim si dat pozor. Ale strasne ma to laka robit okolo zahradky. mala som na plane spravit si skalku tento rok ale necham to az na buduci . ved budem doma na materskej a hlavne budem pohyblivejsia.
Nejde vsetko naraz.

No idem si spravit kakafkove kaficko a mala by som zacat pracovat. V poseldnej dobe som horzna. Myslilenky uplne inde mam. Potom mam vycitky ze za co ma platia.