IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
10. máj 2010

babulky napisem zajtra,ja som takaaa unavenaaaa 😝

janula13
10. máj 2010

hihi a ja ze si to vsimnete az ked zmiznem do porodnice 😀 no babule ..steli, nestiham sexovat a pravdu povediac uz sa mi ani nechce, ale sem tam si vrzneme, spoooradickya vidis ako dopadneme, my kvazi neplodnici 😝 tyzden to rozdychavam, ale uz sa zacinam tesit chceli sme este babo aj ked nie tak skoro, ale ked uz to tak pekne lahko a bez lekarov slo/na ivf by som uz nesla max iui/ tak sme si povedali ze mozeme yt vdacni, ved keby sa neskor snazime,just nam to nevyjde...a ci to bude drak ci dracica, jedno, len nech to dobre dopadne a hlavne nech nestravim cas v nemocke, teraz si to nemozem dovolit, porazilo by ma bez krpcov a mm sameho tiez..ale tak ci tak dakujem za gratulacie..este som stale vydesena ako to budes tromi, no jo, budeme big happy family-snad 🙂
topanocky musim nastudovat, babka akurat poslala prasule ako darcek k 1roku na topky tak musim najst..ktosi pisla ze stacia aj dobre sandalky od batu a nie su drahe..
hracky?vsetko hlavne nech je zmena..ale aj tie najjednoduchsie-flaska od acidka tiez, umele kruzky co si hadzu a nahanaju, no uplne somarinky, ale hraju sa aj s tym stolikom a choditkom...
stelka a ako spite?mne sa zda ze matusko trosicku lepsie aj ked sa budi aj po hodine ale nie 5x po sebe, ale zaspavanie mu teraz strajkuje...jemu vyliezol aj jakubkovi 8 zubal, uz maju taky plny chrupik..a co sa tyka pohybu, tak stoja vzdy a vsade potvory, a posuvaju sa popri nabytku a zdokonaluju techniku..jakub pekne stoji, aj sa zohne zahana sa rukou, , matusko sa uz pomaly uci akodole ked je hore, ale naucil sa sadat ani neviem kedy a ako..a jakub ma najnovsiu zalubu uz asi 2tt liezt nasedacku, teda malokedy sa podari, ale na skatule a do kosa s hrackami..dnes n obyvackovu skrinku pod tv, vydrapil reprak a pustil si ho na nohu...a saleju sa spolu, teda hlavne kubko, tomu staci vidiet matuska ako sa blizi a jasi sa akoze sa nahana a matusko to slusne ignoruje alebo sa jasi s nim...dnes si podavali hracky a jakubkovi to bolo naramne smiesne..ale su to draci 😀
az na to ze jakub sa krasne napapa rukami zeleninky, ale matus sa mi s tym drhne a vypluva zrazu uz par dni, tak asi mu pomixujem zjtra a uvidim, ked chcem aby sa najedol poriadne..a zdredukovali sme nocne krmenie len na 1x, aj to je uspech 🙂 asnad ho vymazeme uplne.a aj to cajickovanie a dudlovanie by sa zislo....no idem, predsa som vam napisala..majte sa maminky..

janula13
10. máj 2010

jeej chan a tesim sa ze tak krasne napredujete, aj vase ostatne deticky, sama to poznam ako sa tesim ked nieco zase pribudne a som rada ze Chan sa uchytilo 😀 ze to znie tak sexy? 🙂

chantalle7
autor
11. máj 2010

Caute babulky

J A N U L K A GRATULUJEEEEEEEEEEEEEM no teda ty stiiihas ....
pocuj uz som si to tu precitala 2x a netusim kde si o tom pisala resp. Steli odkial to vies ;-D

co sa tyka tych hraciek tie vflase vsetkych velkosti funguju aj u nas... a este sa im paci vsetko co je akoze zakazane gombiky na radiu, repraky, ovladac a pod....

Steli tu mrkvu sme jeden cas davali aj my a Filiko to mal velmi rad ale potom ked uz mal zubaky tak sa mu podarilo pridrhnut s tym co si nahryzol tak som mu to prestala davat ... ale asi znovu skusim

k topanakm mi kamoska poslala nejake linky ona uz ma druhe baby tak ak chcete mrknite>

http://www.rak-obuv.sk/
tieto maju velmi cool ceny

http://www.sante-sk.sk/ a tieto su vraj strasne fajnove pohodlne makucke kupuje ich doteraz synovi a uz ma 6rokov a robia aj pre uplne male deticky a maju tam aj predajne miesta

chantalle7
autor
11. máj 2010

jeeeeej a teraz ma napadla top hracka Filipka smetny kos kvoli nemu sa vlastne aj pohol dopredu ...lebo ked som chcela ukazat babine ako sa hybe tak ho ani nehlo ale ked som sala pred neho smetiak tak hned zabral....
a uz ho aj 2x hodil nastastie ho casto vynasam tak nemal co vysypat....

inak Janulka tak ako pises aj ty nasa Agi sa stavia uz takmer na vsetko co je vyssie ako ona vratane ich jed. stoliciek a smetiaka krabic gaucu ... dnes sa tiez pokusala na gauc vyliest kvoli ovladacu ale este sa jej to nepodarilo ale co je super uz vie celkom pekne zliest resp. niekedy si sadne na zadok niekedy si sadne na paty a rozne ine polohy noh pritom zaujima obcas sa cudujem ze si ich este nevykrutila ...

chantalle7
autor
11. máj 2010

Jai este otazocka ta anglictina co pustas drobcom sa mi velmi paci vies nieco postupit?
ozaj babule mate doma nejake detske pesnicky a riekanky a tak...ja im zatial spievam a riekankujem sama ale chcem im uz nieco pozhanat zatial mame nejaky prislub od kolegy MM ale este z toho nic nie je tak ak mate nejake typy napiste

given
11. máj 2010

Chan, ma to v profile 😀 😀
Mne tiez trvalo dlhsie kym mi zaplo 🙂

janula13
12. máj 2010

vy sikulky, hej ma to len v profile, nepisla som to nikde, v inej teme ma nacapali hned 😀 chan tie riekanky su od marie podhardskej a vola sa to vesela anglictina pre deti-doslati od kamosky , najprv mi to liezlo na nervy ale tak na 2-3x uz som poznala polovicu a teraz vsetko
, normalne z pantharei..nic ine ich neroztancuje az tak..toto je ang-sk mix ale mam aj cisto anglinu, ale to im tak nereze neskor pustim...
inak presne ako pises tiez zasnem ze si nohy nevykrutia, jakub ide zo stoja na kolena a matusko bud kydne na prdelku alebo tiez na kolena...a presne zakazane veci su naj 😀
a dik za linky na obuv, kuknem, mne zase susedka vravela ze aj v deichmane maju dobre, elefanten alebo tak nejak, uz som ich aj pozerala..ozaj a planujem kupit take tie papucky na doma nech si zvyknu ze nieco maju na nozke doteraz len abs ponozky ale to sa im zvlieka...
no idem este som v pyzame, pockam kym mi bude zase zle 😠

janula13
13. máj 2010

babule bola som dnes sprckami peozriet tu v sc tie sante topky a su fajn, asi kupim, mali velmi pekne, su aj anatomicke, ale nie prilis a mali fajn sandalky kozene za 23E a jedny zlacnene dokonca za 16E super cena, boli presne ako ti kozene sandalky len to nebola koza, tak neviem ci musi byt koza..ale som ochotna dat aj tych 23E...este mrknem po ceste k mame v sobotu v HC a snad aj kupime jakubko sa uz dost rychlo presuva popri nabytku, stoja velmi casto tak nech si zvykaju.chan dik za tip 😀 inak mi sibe, jem stale a musim vzdy nieco mat, ked to nie je uvarim si, zrazu stiham, vcera som mala navarene, ale kedze moje blbe tehu chute chceli polievku tak som si uvarila hrniec polievky a potom chceli puding s malinami tak bol puding..aj teraz dalsi ladujem..ak to takto pojde dalej tak nepriberiem len 12kg ak 1x 😝 😀
no s kym tu ja budem vies taketo tehotenske dristy? 😀 mrkla som do temy januar 2011 ale tam sa mi nechce..
inak draci vymyslaju, uz sa naucili aj z tych sedatiek vo vani vyliezt a stavaju sa tam, tak musim kupit nejaku protismykovu podlozku...a dnes zase paradne tancovali, jakub vymysla nove prvky strasne su smiesni, ale fakt len pri tom angl CD 😀

chantalle7
autor
13. máj 2010

ahoj Janulka tehulka- no teda ten profil ma faaaaakt nenapadol mrknut j....a teraz pozeram ze sa to zobrazuje aj priamo v diskusii pri mene no som ja ale truuuuuuuuuuuuuuba 😀
no jak ze skyyym no predsa s nami budes viest tehu teeeemu i ked nas sa to bytostne netyka vsetky sme si to presli tak ti budeme rozumiet 😀 😀 😀 ... a spominat? no a mozno sa k tebe nakoniec niektora z nas prida 😀 😀 😀
teda myslim hlavne babulky s jednym ....MM je uplne v soku keby sme mali mat teraz este jedno takze maaas nas obdiv!!!!!

jani tak sa tesim ze sa ti topky lubia tak daj vediet co kupis aspon budem vediet my este mame cas aj ked Agi sikulka uz stoji na vsetkom este sa ale neposuva tak este pockam ale dnes som im merala nozky a agi ma 10,6 a Filipko 11cm no neviem ci take mini topku robia ale snad hej...

ozaj u nas su teraz top hrackou nase stare hrazdicky Agi sa na ne stavia a filipko je pri nej a skeria sa na seba ako cez okno samozrejme s nimi mikaju a dvihaju ich no proste maju to ako taky cviciaci nastroj ale ked im to dam tak je doooost dlho klud 😀

ozaj babule z GF nam dnes prisla pozvanka na den rodiny ktory ma byt v so 29.5. IDETE NIEKTORA? mozno by sme sa tam mohli stretnut...

jani tak si ma s tou anglinou nabalachala a uz mam doma tu anglinu 1 a tiez aj dalsie pesnicky od podhradskej je to fajn aj ked mas pravdu s tou anglinou zeje to dost na nervy po pravde este som to nevydrzala ani raz cele pocuvat do konca ale tie pesnicky v SJ hej ...no a to zas mame problem ze ked s nimi tancujeme a spievame vzdy jeden place ten co je prave na zemi no hruuuza ....a to iste sa odohralo dnes rano lebo som im vcera kupila take auticko s medvedom co vrci a potom sa rozbehne a zdrha no to bol zase plac ...

tak neviem ako to spravit aby na seba neziarlili a aby si nezavideli hracky resp. aby sa o ne vedeli delit....kolega vravel ze museli kupovat po 2ks no to sa mi zrovna moc nechce jani ako to zvladas ty v tomto?

stela23
13. máj 2010

janulka,len ty nam pekne opisuj svoje tehu stavy,rady si zaspominame 🙂 my planujeme zacat pracovat na druhom tak o rok,aj kvoli cisaraku...ozaj,co ti na to povedal doki,nie je to prilis skoro...asi priroda rozhodla,ze nie 🙂 hlavne teda drzim palce,aby si to zvladala

topky chceme ist pozriet do deichmana,tiez som pocula,ze za dobre ceny tam maju fajn boticky...

den gf...my mame rodinnu oslavu,takze nie...ale rada by som vas videla 😉

idem spat,noci su stale tazke,ide mu 7 zub...bez oddychu je to uz 5 zub tento mesiac,som na prasky...jedine po com tuzim je vyspat sa aspon jednu noc...

given
14. máj 2010

Caute, viete, ze uz aj mna napadlo, ze by sme sa konecne mohli stretnut? Tak rada by som videla tie vase deturence, ved ich sledujem, este ani neboli na svete 🙂
Ja neviem, ci som dostala pozvanku do GF, musim ist vybrat postu do bytu, lebo sme sa prestahovali a novu adresu som do gf samozrejme nedavala, sak naco.

Tak ma napadlo, Janul, si si ista, ze bude len jedno? 😀 Pisala si, ze to bude sranda zvladnut tri deturence 😀 😀

Chan, jasne, ze sa robia take topky, to je velkost 17, 18 alebo 19 pozri napr. tuto: http://www.ciciban.inshop.cz/
My sme kupili tiez v Deichmanovi.

Stela, drzim palce, nech zuby skoro vylezu, my stale nic. Teda Adamko nic, a mna boli zub, takze mame to take vymenene 🙂

janula13
14. máj 2010

ahojte..len katko, mne tiez nic neprislo, ale jedna babula mi spominala tu pozvanku, mozno na inu adresu mi pride..no ja by som tak strasne rada, alenasi prckovia maju 30.5 narodky a den pred ma caka upratovanie, pecenie a tak...tak ma to trosku stve, rada by som vas videla, ale este nad tym spekulujem, ci nenecham mamu doma u nas piect a zeby sme na hodku vybehli aspon vas vidiet teda ak pojdete..uvidime...
inak chlapik v lekarni mi varvel ze sante robia az od vel 19, nasim som skusala, da sa aj ked by zniesli aj 18, svagrina mi doniesla dnes topky po jej babach, co nechcem lebo sa maju predsa len kupovat nove ale aspon skusim doma ci sa im to bude pozdavat...a zajtra mozno behneme do HC alebo PN a kupime alebo do deichmana......papa babule...
given ty potvora, nestras, vies ako sa budem bat na prvy utz???piclo by ma na fleku keby su dve, my totiz tie dvojky aj v rodine mame, babka moja mala..drzte palce nech je len jedno....inak vam druhe podhodim pred dvere 😀
inak dnes boli palacinky s nutelou a jahodami, no co narobim ja za to nemozem, zrazu mam cas vyvarat navyse, zaujimave, aj upratovat a vsetko okolo...ale aj pospat si s prckami co som doteraz nikdy nerobila ale aspon na 10-15min si slofa doprajem...
Steli dobru noc nam zelam, nam sa derie uz je vonku 8 zubal...ale cim viac tym viac uvazujem tu hnusnu metodu regulovaneho placu, ved s tromi sa takto nebude dat fungovat, do porodu to musime nejako poriesit, vylepsit..
krasny vikend maminky

chantalle7
autor
15. máj 2010

ahojte babule tak ja som mala dnes uzasny vylet k mojim rodicom tak som si zasoferovala a uzi den bez drobcov aj ked som samo volala ci je vsetko ok ale dobre mi to padlo bola som aj v seredi je tam taka predajna partizanskeho a kupila som tam krpcom topky...su celkom fajn celokozene
http://www.rak-obuv.sk/
tie 3. a4. cervene a tm. modre

k tomu stretku budem rada ak sa dohodneme a stretneme a ma napadlo ze ak nebudete mat pozvanku nemusime sa stretnut len na tomto stretku ved predsa sa mozeme dohodnut a stretnut sa len nase rodinky a termin si mozeme urcite taky aby vyhovoval vsetkym
Jani krpci maju narodku 30. no super ja mam 31. 😀 😀 😀

jani to je co za metoda reg. placu haaa? no ja som rada ze nemusim riesit tieto problemy s nespanim a pod. Nasi su proste Zlatiiiicka 😉
tak krasny vikend

pa pa aaaa

given
15. máj 2010

Caute, no mna to stretko napadlo nezavisle od toho GF stretka, aj ked uz medzicasom mam aj tu pozvanku, a hadam sa tam aj vyberieme pozriet na fesaka Harbulaka, nech Adamko vidi, kto ma v tom celom prsty (do slova) 😀 . No ale samozrejme, ze sa stretnime aj mimo toho, ak vam nevyhovuje termin.
Janulka, aj my mame v rodine dvojicky, moj otec je z dvojiciek a aj moja svokra 😀 Tak sa nechame do buducna prekvapit, ak by sa nam aj nic nepodarilo, tak nam mozes potom nejake podhodit, budem cakat s otvorenou narucou 😀 😀 😀 .

janula13
17. máj 2010

ahojte, dne ssom zombie, tak nic moc, spala by som a je mi zle, ale fungujem a este aj to pocasie ma doraza...pozvanka prisla aj nam ale este uvidim pripadne dame stretko mimo, nam sa to kryje s tou oslavou...
topanocky som este nekupila, nebolo kedy, ale uz sa zmatozim kupime konecne..chan ty si ich kde kupila?a su anatomicke?mne sa pacia a super cena, ale isto im kupim aj tie sante ak zozeniem ich velkost
Given pockaj si na prvy utz a zacneme vyjednavat 🙂
chan je to taka podla mna hnusna metoda babo nechavas v intervaloch plakat, chodis za nim, ukludnis a predlzujes intervaly..mne osobne sa to nepaci, ale kedze sa u nas zle spi uz par mesiacov, teda hlavne matusiak, tak musim s tym do porodu nieco robit aspon skusit, nemam co stratit, teda okrem nervov...bud rada ze neriesis, ja uz mam dost toho neustaleho rozmyslania preco nespi, unavuje ma to viac ako tie noci...
no idem liapu sa po mne a vesaju na stol...

stela23
18. máj 2010

janula,ver mi,aj ja som casto rozmyslala nad tou metodou...ale hovorila som o tom s nasou detskou doki a ta ma odhovorila,ze je to strasne krute a v tomto veku predsa nikdy nemozes vediet,ci mu nejde nejaky zub a neplace kvoli bolesti...a v nasom pripade este aj to,ze kojim a s nocnou prestavkou by som mlieko stratila...takze len treba verit,ze to prejde samo...do porodu to urcite prejde,to sa neboj...kamoska co mala tento problem mi hovorila,ze odkedy maly zacal behat a tym sa viac unavil,spi jej celu noc...takze vidim svetlo na konci tunela...aj ked v noci je vsetko inac a vyhrazam sa mu,ze ked nebude spat,tak ho odstavim 🙂 ale rano si poviem,ze ten mesiac alebo dva este nejako prezijem 🙂

aj ja som za stretko...

ake velkosti topiek to riesite?normalne ste ma vystrasili,lebo ja som teraz kupovala 20...dufam,ze misko nema nejake velke nohy...

idem este nieco porobit kym sa zobudi...pekny den zelam

chantalle7
autor
18. máj 2010

ahojte
Given a kedy tam asi pojdete ja by som tiez chcela ist tak ak bude dobre pocko asi pojdeme ale este to bude zalezat aj od MM teraz ma toho enjak zase moc v praci...tak dufam ze sa mu bude chciet ... a na bud, tyzden budem zase sama s malymi ide na Sc do zahr. 😠

janulka no co sa topiek tyka mali by byt ok podla noriem a maju tam aj nejaku klenbu ale prave dnes sme sa o tom bavili na cvicena vraj su na to 2 nazory a dva pristupi ortoped. firiem jedny su za klenbu druhy proti nej takze si treba vybrat....a dufam ze budu ok

stela no moze byt aj 20zaleci od cislovania tu su nejake 3 typy: http://www.rak-obuv.sk/sizes.php a potom nezabudaj ze nase dvojcata su mensie ako ked je jedno babo takze v pohode 🙂

no neviem ako je to s tym placom alebo nie ale myslim ze uz viem celkom dobre odhadnut kedy sa nieco stane a kedy prehaname alebo chceme len aby mama bola pri nas a pod. takze asi to treba prisposobit podla toho ...

nasi nastastie v noci celkom v pohode ale prave dnes som zistila preco teraz asi 3 noci Agi vyvadzala vysiel jej dalsi zubak...
inak stacili mi tie 3 noci OBDIVUJEM vas ze to zvladate ja by som asi skolabovala na tretiu noc som mala uz zavrate ze som si pripadala ze som na kolotoci...

inak k tomu mlieku ja kojim v noci 1x a potom cez den o 8,16,20h a nemam pocit ze by som mlieko stratila takze 1x v noci je uplne pohoda ja tam kojim v pozdtate uz dooost dlho lebo ked boli uplne mali tak to bolo asi 2x a potom sa preslo na 1x...
kamoska ta uz koji len prilezitostne a povedala mi ze v pohode koji aj raz za dva dni takze nemyslim ze by si mlieko stratila iba sa jeho mnozstvo prisposobi poziadavke...

ozaj babule na FB som hodila nove foto tu zial uz album nemam ...

a kedy hodime to NASE stretko navrhujem cele rodinky a co by ste povedali na nejaky salas a zvieratka poznam jeden s fajn haluskami pri Stupave a potom jeden ranc ten je skor o zvieratkach ... alebo mate iny napad....tak sup sup hodte nieco do placu
tesim sa !!!!

stela23
20. máj 2010

chan tak to mas super,ze sa mali sami nastavili tak,ze jedno nocne kojenie im staci...ja v podstate kojim hlavne v noci,minimalne 3 az 4krat,ked je zla noc tak aj 8krat,lebo ked mu nedam tak zacne na rukach zurit a uplne sa zobudi a mozem ho zas odznova uspavat...keby si zo mna robil dudlik,tak to je ine,ale on naozaj pije...no a potom kojim okolo 9 rano ked ide spat a cely den nie az vecer pred spanim okolo 8...cez den nechce tak uz mu ani neponukam...no a tie noci su fakt tazke,ja to este nejako vydrzim,ale chudatko janula,ze tehotna a nemoze sa poriadne vyspat...ja co si pamatam,prvy trimester som bola taka unavena,ze som ho prakticky cely prespala...

ak bude nejake stretko,tak ja sa rada pridam,aleMM tam nedostanem 🙂 on ma paniku zo stretnuti mamiciek,ktore sa bavia o detoch 😀 ale navrhujem nieco blizsie,partizansku luku alebo horsky park...aj ked pre chantale je blizsia ta stupava 😉

tesim sa a cakam na to lepsie pocasie... 🙂

given
20. máj 2010

Caute,
Chan, kedze je to od 10 do 14, tak asi okolo obeda tam budeme. Samozrejme, ze podla toho, ako sa vymotame a ako bude Adamko spat, ale v poslednej dobe vstava okolo 10, takze asi tak. Co sa strteka tyka, tak ja som za to co navrhujes, alebo aj inde, mne je to jedno, ale zvieratka by sa mi pacili a Adamusovi tiez 😀 .
Ale hlavne rychlo, kym sa nerozutekame na dovolenky. Ozaj, vy nieco planujete? My teraz len do Kosic, na ceresne a potom mozno sept/okt by sme chceli ist do Turecka. Este sme si ale nic nevybrali.

chantalle7
autor
21. máj 2010

jewzis to je len do 14? ja som bola v tom ze do 16h no uvidim ci to budeme stihat ak ano tak sa budem snazit nejak trafit tak aby sme sa tam pripadne stretli 😀

super Giv tak sme zatial 2 za zvieratka nasi to maju velmi radi 😀 tak pockame este co januliik
steli ved tovj manzel sa nemusi obavat mamiciek moze sa kludne bavit s oteckami dufam ze z nich obavy nema 😉

Giv co sa tyka nasej dovci tiez som si to tak predstavovala ze ked budu mat uz rok tak niekam pojdeme ale teraz ked vidim realitu tak sa obavam ze az tak o rok ...neviem si predstavit ze sa budu valat po zemi v nejakom hoteli ....

chantalle7
autor
23. máj 2010

@janula13 ako sa ma nasa MAMINA DLHO SI TU NEBOLAAAAA

janula13
24. máj 2010

ahoojte,tak tu ma mate..
dnes som vyflusnuta, v noci som takmer nespala, na slucku,asi sa pojde na rev metodu, ja to uz nevydrzim, doteraz sa salo,a le posledne 3 noci des bes, tak sa citim ako po opici..
co sa gf stretka kto sa tam chysta? a kedy, my rozmyslame ze by sme aj prisli keby viem ze vas tam stretnem niektore...a stretko mimo tiez, aj ked pre nas je to dalej, co takto niekde v BA?ale ak budete vsetky za jdeno miesto tak snad sa dotrepeme aj s drakmi...mala som dnes uzasnu navstevu, jednu mamainku s 3oj mes dvojkami, kraaasny chlapci uz som zabudla ake je to zlate, tak sa aj tesim na babo aj sa bojim, musim tie nase noci doriesit...inak dnes draci spali jeden do 8.30 a druhy do 9 takmer tak som ich az pred chvilou uspala, asi dnes budud spat len 1x..akurat sme skonstatovali ze matuskovi by asi uz stacil len spanok 1x ale kubkovi nie, tak neviem, ja chcem aby spali maraz, a nie ze jeden bude spat a druhy mi tu strasit...blbo sa ladia dve rozdielne deti, doteraz spavali vzdy naraz ale teraz vidiet rozdiel viac a viac...
steli, ja tiez musim prist jedine s mm, jdnak je sofer a jednak s dvomi by som mala co robit, takze povedz mm ze nebude jediny,vyzdrzi to s nami... 😀
ja som topky este nekupila, len papaucky od rak na doma ale este im nedavam, chcem najúrv nech ziskaju rovnovahu a najprv ich dam do tych ortoped sandalok od sante ked kupim, predsa len budu pevnejsie...
inak jakub sa uz vsade vystvera taklen hikam niekedy ked sa otocim, kde je vystverany, ked raz treskne tak to uz neskonci len pri modrine, ved pridam snad foto, nieco stiham aj nafotit...
zlatiky idem spat na chvilu, fakt nevladzem dnes....
chan kde ste kupili en penovy domcek, je super...

janula13
24. máj 2010

ozaj a presdsa novinka,na si sa zblaznili a zacali stvornozkovat, myslela som ze uz to vynechali kedze chodia popri nabytku a predsa, jakub zacal pred tt a matusko teraz 2-3dni...zlati su pri tom, hlavne ked mi chce utiect..

stela23
24. máj 2010

no janulka,mas to tazke,viem,ake je tazke fungovat cely den a nespat v noci...a ty mas 2 drakov...vcera som hovorila s jednou babou,co ma 11 mes. prcka,ktory tiez v noci nespal a ta metoda revu u nich fungovala,vraj u nekojenych deti to ide lahsie,u nich mali do tyzdna pokojne noci,najskor reval aj 40 min. ale potom to bolo stale menej a po tyzdni prespal celu noc...ked som povedala,ze neviem,ci by som to vydrzala,tak povedala,ze v tom stave zufalstva co bola ona to uz bolo jedine riesenie a len vtedy to funguje,ked maly citi,ze v ziadnom pripade neustupis...tolko par slov na podporu ak sa rozhodnes...my sme teraz mali nejakym zazrakom 3 dobre noci,zobudil sa len 3 krat,super,aj som zabudla,aky je to pocit zobudit sa vyspata a vladat vsetko,aj upratovat 🙂 len este stale som skepticka,nechce sa mi verit,ze to takto zostane a cakam kedy sa to zas posere 🙂

my sa tento rok na dovcu nechystame,jednak nam nevychadzaju peniaze a tiez si neviem predstavit,ze by stvornozkoval v nejakej malej hotelovej izbe...tak o rok uz by to malo byt super,este predtym ako by som chcela znova otehotniet... 😀

janula a kedy bude prvy utz... 🙂

chantalle7
autor
24. máj 2010

@janula13 no sa tesim ze si si pri tom zhone co asi mas nasla casik aj na nas sa veeeeeeelmo tesiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

k tomu stvornozkovaniu aj Agi ho uz zacala prevadzat ale aj tak ked chce zdrhat ide plazenim 😀

na stretko GF chceme ist Given a aj ja Given pisala ze tak okolo obeda a ja sa chce,m napasovat tiez tak aby sme sa stretli takze verim ze sa pridas 😀

inak ja mam teraz tiez zaberacku podla mna zubaky takze na striedacku rev a potom zase klud ale kedze aj v tomto sa striedaju tak ako napr. dens tak som mala cely den co robit najhrsie je ked sa chcu stale nosit na rukach uz ma tak boli chrbat ako kona potom to skonci tak ze ich musim dat aj tak dole a pockat kym sa vyrevu a prestanu / pripada mi to ako ta metoda co si @stela23 pisala 😀

janulka aj ja casto spominam ako to bolo pred rokom ked sa vlastne narodili teraz si uvedomujem ze to leto bolo uzasne lebo som s nimi bola cely den vonku vonku spinkali a aj papali takze super tento rok budem asi stale zavreta doma az na par prechadzok kedze ich moc nebavi sediet v kociku... 😠

no co uz musime pretrpiet a o rok ako stelka pise si to snad vynahradime na nejakej tej dovolenke a koniec koncov uz to budu aj viac vnimat a snad si to aj viac uziju...
takze VYDRZAT 😉

tak sa tesim na to stretko GF plus to nase ale skuste navrhnut naozaj nieco kde sa da nieco vidiet a kde sa da pripadne sadnut vonku na nieco ....
ja viem ze sa vam Janula a Steli ten salas zda daleko ale naozja tam je raj pre decka a super je ze sa tam da sediet aj vonku skusim pozriet ci nemaju web ak by som nasla poslem link
pripadne ak viete o takom niecom blizsie BA som za
tak zatial

janula13
25. máj 2010

moooc hezky 😀
no matuskovi som trochu krivdila, noc bola lepsia on mal totiz teplotu predmin noc a aj vcera cez den, netusim z coho, chudak preto sa tak hadzal a stonal...Steli, tak asi sa necham ukecat ked dalsi uspesny priklad tej metody aj ked viem ze na niektore deti to neplati, len musia byt zdavi..tak pockam a snad odcestujem k mame a zrealizujem, musim samu seba presvedcit ze treba, ale ako mi bude rast brucho asi ma to nakopne...aj ked neurologicka aj pedina mi vraveli min tt ze do 1.5 roka sa to spravi, tak neviem ci mu dat sancu, teda obom, alebo sa na to dat teraz...
ozaj ani neviem ci som pisla, min tt sme boli na kontrole na neurole su uplne ok, jedina chybicka, matuskove hrbenie pri sedeni, inak pohoda, tak som zvedava zajtra zase ideme na kontrolu na rehab, tak som zvedava co povie..a boli sme aj na poradni a ockovani, tak jakub bez par gramov 10kg a slizik matusko 8.5..a reeev a cely den umrncani, a teplotovali 2 dni tak aj preto som nepisala...
a viete co, ja teraz ani von nechodim, jednak boli chori, potom to ockobňvanie a ja niekedy nevladzem a jednak lepsie mi uz pospia dma, tak spia len doma a medzi tym labzuju doma, kedze v kociku aj ked relativne vydrzia, ale tam sa mi nunavia, fakt uz aby chodili, aj ked to tiez bude zaberak, ale to sa aspon vonku unavia...chan si vedela ze je trojkolka pre dvojicky? zvazujem zda sa mi to sikovne, viac zaujimave pre prckov ako kocik a posluzi rovnako, stoji tusim cca 78E..no idem nieco sa tu deje a pojdiu spat dnes spali len do 7.30, matuska zobudil hrom a rozplakala sa a zobudil aj jakubka

janula13
25. máj 2010

babule a estemi napadlo, vadilo by vam keby pridu maminy z inej temy kde chodim? zeby som ich pozvala...ak nechcete v poho, ale su fajn..

chantalle7
autor
25. máj 2010

@janula13 ano je 3kolkoa pre twinsky no tak hod nejaky link nech kuknem 😀