IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
14. jan 2009

Monika 3 - ok drzkajte sa a urcite napis co noveho

janula13
14. jan 2009

ahojte,
tak zase ma tu mate, volala som zase kvoli tym AFP a ze to lekarka konzultovala s labakom a ze je to v poriadku, nakolko neviem ,ale toto mi stacilo...zatial 😅 ani na kontrolny test nemusim, tak ci tak by nic nevyriesil, na amnio tiez nie, to by som odmietla a uz som objednana na morfologicky, tak ten nam povie viac a dufam ze len dobre spravy..takze 2.2 idem na morfol utz a dovtedy len dufat ze budu ok, ked nam ich ukazu po dlhych 2 mesiacoch...
Zuzjan, chantalle ma pravdu, ja zboznujem wellness a vyrivku a sauny, ale teraz susim hubu 😝 bojim sa nejakej infekcie z vody...raz som niekde pocula o nejakych akoby gelovych tamponoch, ktore zamedzia prieniku takych pliag dovnutra, ale ja radsej nevymyslam, nejak to vydrzim...tak neviem...spytaj sa lekara co mozes a co nie...

zuzujan
14. jan 2009

tak po rozhovore s doktorkou mi po IVF neodporuca cestu do alp v 12tt, ale mozem ist zaciatkom marca. No a kupanie v hotelovom bazene v ziadnom pripade. Tak sme presunuli dovolenku, ale nevadi. Vsak v marci uz bude hadam pekne teplucka, bude svietit slniecko a to budu prechadzky🙂
Dievcata davajte si aj vy pozor po IVF, sme rizikove tehulky a radsej si vsetky aktivity riadne premysliet, aby sme neuskodili babatku.

janula13
14. jan 2009

zuzujan, dobre rozhodnutie, dovolenky este budu a potom aj s babatkom 😀 davaj si pozor a uzivaj si to, ja sa uz strasne tesim na jar, zboznujem ju 😀

anielik
14. jan 2009

zuzujan, nechapem preco sme rizikove? Sme normalne tehotne ako ktorakolvek ina baba 😉 akurat nasmu babu musel pomoct niekto treti 😉 😉 😉
pokial nekrvacas...alebo nieco dalsie sprievodne tak mozes vsetko robit tak ako normalna tehulka. Ja som sa nakoniec prveho tehu kupala aj v aqua...ale to uz som bola vyse 30tt. ani ja by som teraz neriskovala ziadne kupanie. Hoci som sa pytala, ci mozem chodit plavat zo synom (chodime na kupko so synom, kde su len deticky vo vode) takze specialne upravovana voda.... a povedal ze pokial nebude moc tepla kludne mozem, aj kupat sa vo vani.
Je to na kazdej zvazeni. Jasne ze si viac zakazeme, kedze vieme ako tazko sme sa dostali k brusku, ale vsetko s rozumom 😉

stela23
14. jan 2009

tak konecne som zalozila fotoalbum... 🙂

chantalle7
autor
14. jan 2009

stela- pekne babuliako a aj brusko 🙂 🙂

chantalle7
autor
14. jan 2009

anielik- vraj vsetky baby po IVF su rizikove nakolko nepocali prirodzene to neznamena ze nemozeme nic robbit akurat treba davat viac pozor a viac nas m ozno sleduju

chantalle7
autor
14. jan 2009

zuzajan - rpzumne aj ked s tou 5hod cestou si myslim ze je to trosku prehnane lebo ked si spravite prestavku , prejdes sa tak to nemusi byt take hrozne... ja som s muzom v 1. trim. cestovala dokonca cely den cca 8-9hod s malymi prestavkami ale zase neviem ake mas vysledky a aake vsetky problemiky si absolvovala takze radsej klud...a ten bazen suhlasim

chantalle7
autor
14. jan 2009

janulka no super kraaasne tesim sa s tebou tak si to predstavujem aj ja testy a potom m.UTZ uz len dufam ze budu aj moje vysledky OK
ja idem zajtra na na poradnu tak som zvedava co mi povie doky a vraj idu malovat tak dufam ze ma neozbavi nabehu....

chantalle7
autor
14. jan 2009

baby ja som tuto noc zase blbo spala zobudila som sa o poljednej a bola som hore tak mozno do 5 a ked potom zazvonil budik to bolo utrpenie...normalne som mala motolicu asi som mala niky tlak ...nastastie som to cez den rozdychala ....
a tesila som sa zo sniezika....bola som si aj maknut odhrnanim snieziku ....normalne som sa narobila ale neva trosku telesnej aktivity neuskodi....

a ked uz sa tu bavime o tych aktivitach baby cvicite nieco a uvazujete alebo mozno aj chodite do nejakych tehulkovskych kurzov? ja b som aj do nejakeho isla ale som sa tomu zatial moc nevenovala ...tak zatial cvicim len tak velmi opatrne doma s loptou ale skor su to take natahovacky a neposilnujem brucho....., no a chodim na prechadzky a na ake drobne turicky kde nam to trva ovela dlhsie ako inokedy nechcem sa moc namahat

tak napiste ako ste na tom vy so sportovanim

anielik
14. jan 2009

chantalle7, som druhy x tehotna a pri prvom ma vobec viac nesledovali ani nic navyse nerobili, akurat mi bola odporucena amnio, ale kedze AFP testy dopadli dobre tak mi ju lekar nerobil. U lekara v CAR sme sa tiez bavili, ze na nic speci si netreba davat pozor

ja sportujem okolo syna 🙂)) inak nic speci 🙂

stela23
14. jan 2009

ja ked som bola v nemocnici aj teraz v poradni mam pocit,ze sa mi venuju viac,ale ani nie ze by to bolo rizikovejsie,skor mam pocit,ze si aj lekari uvedomuju co sme podstupili a maju preto citlivejsi pristup,lebo vedia,ze je to VELMI chcene tehotenstvo. ale naposledy ked som tam bola mi povedal,ze je to zdrave tehotenstvo a ziadne specialne obmedzenia pre mna neplatia.

chantalle,ja teda na ziadne cvicenie ani zatial nemyslim,mna unavi aj 15 min. prechadzka so psom a potom si musim zdriemnut.ale mozno som taka spomalena po tom co sommusela mesiac lezat. 🙂

ozaj baby,beriete aj nejake vitaminove pripravky?ja zatial nic,zabudla som sa opytat doktora,ale pocula som,ze to nemaju radi,vraj sa rodia potom velke deti,takze je tazsi porod.neviem,co si o tom myslite?

given
15. jan 2009

Ahojte, vcera som bola u Dr. a vsetko je OK 🙂 Babo rastie a srdiecko mu bije jedna radost. Objednal ma na milion odberov a vysetreni a aj na NT na buduci piatok.
Zhodou okolnosti som sa ho pytala aj na vitaminy resp. doplnky vyzivy. Moja predchadzajuca Dr. mi este predtym, ako som bola tehotna, doporucila Femibion. Ten objahuje kyselinu listovu a este nieco, co pomaha telu ju spracovat, lebo udajne 1 z 2 zien nevie kyselinu listovu spravne v tele vyuzit.
Teraz som si uz ale kupila dalsi level Femibionu (urceny od 13.tyzdna tt), ten obsahuje aj rybi tuk. Tak som sa pre istotu pytala a Dr. povedal, ze mozem to brat ale nemusim. Ze je mozne, ze mi to nebude robi dobre na zaludok a potom si to nemusim davat, ze nic sa nedeje.
Takze tak, jeden to odporuci, druhy povie, ze je to jedno a treti je proti.

chantalle7
autor
15. jan 2009

ahojte

given- gratulujem 🙂

stela- s tou unavou je to naozaj tak aj ja som casto unavena ale na druhu stranu citim ze mi chyba pohyb tak preto ale zatial som sa tiez nedokopala do nejakych extra vykonov 🙂

co sa tyka pripravkov ja beriem kys. lsitovy a do konva 1.trim. som brala caribrum baby plan a teraz od II.Trim beriem kys. list. a calibrum mami....
doporucila mi to kamoska co pred mesiacom porodila dvojicky...

anielik - a od tej kamsky mam aj to ze vsetky zeny po iVF su rizikove ale na druhu stranu to neznamena ze musis lezat iba si nas mozno ako Stela pise viac vsimaju a davaju si mozno viac pozor 🙂

tak pekny dnik

ja dnes idem poobede na kontrolu uz som si kvoli mojej lekarke vytlacila aj moj tehu kalendar aby sme si to ujasnili preco mame rozdiel v tt....
tak potom sa ozvem

pa paaa

given
15. jan 2009

Chantalle, dakujem.

Je to taky fesak, ze som si ho musela dat do albumu 😎

anielik
15. jan 2009

Chantalle, to je jedno, viem ako to prebihalo a presviedcat ta nebudem...

chantalle7
autor
15. jan 2009

given- fesaaak 😉 😉 😀

tak ja som sa pred chvilou vratila od lekarky vsetko je ok mam nove fotecky pridam neskor do alba....
baby tak som sa jej pytala na to ze neviem ako sa to teda pocita ale ze ja mam na vsetkych internetovych kalkulackach o tyzden viac ako v jej zaznamoch tak to vsetko odkontrolovala jednak v nejakom medzinarodnom SW a jednak este v takej kolieskovej podobe a jej to vsade vychadza o tyzden menej a povedala ze je to ok no a kedze mi to stae nedalo tak sme sa v tom este hrabali a nakoniec sme zistili ze vsade na nete to pocita od PM=1tt ale oni to pocitaju PM k tomu plus 7dni a to =1tt
takze to co mi tu pise v profile 15tt a vobec vsetk kde so to videla a pocitala tak vsade to musim ratat o tyzden menej....
som z toho uplne zmenetena baby aj vam to tak vychadza aj vy mate v tehu knizkach o tyzden menej ako vam to pocita TU?!?!?

chantalle7
autor
15. jan 2009

no a k ten velkosti mi povedala ze je to yplne v pohodke ze pri jednm a pri dvoch je to dost velky rozdiel a tiez ze je rozdiel aj medzi dvojkami samotnymi takze uz som kludnejsia

tiez mi hovorila ze vysledky + skriningu (NT) su OK a objednana som 28.1.na odbery AFP tak nam drte palce aby to bolo ok

chantalle7
autor
15. jan 2009

anielik- ja si mysli ze mozno aj lekari nie su vo vyjadreniach jednotni - my s kamoskou mame spolocnu lekarku a obe sme cakali dvojicky s tym ze jej sa uz narodili....
no i napriek tomu ja dufamz e nebudem mat take koplik. ako mala ona a navyse aj porod mala zac. 8.mes. takze mozno bolo fajn ze jej venovali viac pozornosti a ustriehli to aby vsetko dobre dopalo....
takze tesme sa ze nemame zatial ziadne kompliosky...
ja sa teda velmi tesim a uzivam si to

😉 😀

janula13
15. jan 2009

babule tak blahozelam k dobrym vysledkom, pozriem albumiky neskor, musim byt dnes uzitocna..
len zareagujem...beriem kys listovu a calibrum mami, ako chantalle ale sem tam zabudnem, alebo to beriem striedavo, pocula som o tych velkych babatkach, ale ja budem rada, ked budu mat aspon 2,5kg, tak nech pekne rastu, keby rastli moc, vysadim...
ja sa chystam nejake cvicenia zacat, lebo moj chrbat to nevydrzi, ale priznam sa, nezacala som a to sa tiez chcem pohrat s fit loptou, ale este nebol cas, lebo som cely den doma a nic nerobim 😅
mne tiez povedal obvodak, ze som rizikova lebo som po IVF a ze si treba davat pozor, ked sme sa k tomu tazsie dopracovali..ale aj na PN mam tu diagnozu, ale to len pro forma, zatial, nic mi nie je okrem beznych tehotenskych starosti...ale chcu aby som bola doma v klude, kedze cakam dve...takze rizikova som, ale len na paieri a tak sa aj citim..
chantalle a co ty a kociky? 😀

chantalle7
autor
15. jan 2009

janula- no kociky ideme jasan uz mam aj dovolenku podpisanu od sefa takze v utorok ideme - janula ty si z BA? kedy chcete vyrazit? ja chcem ist rano este do banky a potom by sme mohli ist akurat neviem kedy sa vypravit cca okolo 10h? neviem ci to nie je moc skoro ...
takze ak pojdes musime sa dohodnut ako sa tam stretneme 😀

stela23
15. jan 2009

chantalle,ak som ja tie tt pochopila spravne,rozdiel co tu je,ze doktori rataju to ktory tt mas ukonceny a tu na koniku
napr.14+1 uz rataju ako zacaty 15 tt. ale neva,mne sa tu na koni vzdy paci to vyssie cislo 😉

tak aj ja asi zakupim nejake vitaminosy,zatial beriem len kys.listovu a pyridoxin,co mi dali este v GF a v nemocke mi dali magnezium,to je na uvolnenie a proti krcom maternice...

sa mi paci ake ste akcne s tymi kocikmi 😀

janula13
15. jan 2009

Stelka, ale my musime byt akcne, my mame problem vybrat z toho slabeho vyberu a ty budes mat problem z toho velkeho vyberu 😉 a na tej vystave ich aj skusime, inak v obchodoch maju 1-2 a koniec..nuz ja este uvidim, ci si manzelik zoberie dovcu a ake bude pocasie, ak bude zle, nejdeme, my v zlom nejazdime ak nemusime, po havarke...Chantalle posielam ti cislo na IP, ok, tak si cinkneme, ok?a najdeme sa 😀

anielik
15. jan 2009

janula, aka je vystava?

ja beriem zelezo, kyselinu listovu a od Jamesona taky pripravok pre tehulky
A dneska mi je fasa zle ☹ ako nie od zaludka, ale tak celkovo...neviem co mi je :(((

janula13
15. jan 2009

Anielik je to vystava kocikov v Brne pre dvojcata, ale bude tam aj iny tovar, pockaj, poslem link...

chantalle7
autor
17. jan 2009

ahojte
stela- ano presne tak ono to sice je uz 15tt lebo aj v kalkulacke ti pisu co sa deje v 15tt (aj ked podla lek. si 14+xtt) len lekari vyrieknu to magicke cislo az ked ten tyzden skonci 🙂

janula- dik ja som ti tiez poslala svoju cislo takze sme v kontakte hlavne daj vediet ci vobec pojdete 🙂

given
19. jan 2009

Caute, nejako to tu nezije. Ako sa mate? Nieco nove? Fotecky?
S tymi tt je to rovnako ako napriklad so storociami: rok 1950 je uz 20. storocie (t.j. ukoncene 19.st+50 rokov) a rok 2009 je uz 21.storocie.

chantalle7
autor
19. jan 2009

ahojte
given mas pravdu nejak nam to tu zase nejde

no ved to by bolo fajn len keby to vsade bolo chapane rovnako a nie kazdy to nazyva inak ale hlavne ze uz viem ako to beru lekari a ako je to tu na nete 🙂

tak cpo babule idete niekto este s nami na tu vystavu do Brna??? zatial sme len dve ja a janulka....
nechcete sa ist pozriet 😉
tak pekny dnik

pa paa