Jak získat dotaci z Evropské unie na podnikání?

inffinity
18. nov 2009

Ahojte, nikde jsem toto téma nenašla, tak jsem ho založila..chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost a nebo by mi uměl poradit, jakým způsobem se dají získat dotace z Evropské unie na podnikání, jaké jsou podmínky výška atd..prostě vše co k tomu patří..za rady a odpovědi předem moc děkuji.. Jedná se o podnikání v SR 😉

cigaretka5
18. nov 2009

ahoj ak mas na mysli dotaciu podla § 49 zakona o zamestnanosti tak tam je hned niekolko podmienok- musis byt minimlane 3 mesiace evidovana na urade prace, a podnikanie neprerusit na minimalne 2 roky, prispevok je podla oblasti kde budes podmikant cca 2-2,5 TISIC EUR . Na to aby si prispevok dostala musis podat ziadost, spracit test zo zivno zakona a predlozit podnikateslky zamer. pises po cesky tak neviem ci ta zaujima problematika na SK alebo CZ ak CZ viem aj to . je to toiz tema mojej dizertacky 🙂

inffinity
autor
18. nov 2009

ahojky cigaretka jedná se o SR ale spíše něco jako podpora financování z EU z pracaku ne za 1. je to moc málo a za 2. jsem na mateřské taklže bych neplnila podmínku..mateřská problém není klidně můžu podnikat..jen jsem na netu nic nenašla jestli EU podporuje nějaké projekty atd..díky 😉

cigaretka5
18. nov 2009

no to je velmi siroky zaber takze skus nejak presnejsie

dusan555
14. apr 2010

Prosím Vás kto mne poradi. Chcem začať podnikať mám par patentov ktoré chcem realizovať,ale nemám takmer žiadné peniaze a chcel by som čo najviac ich ziskať cez EU Fondy a to na stroje,budovu a alternatívne vykurovanie a osvetleniea chcem zamestnať odbornikov po 50.r. ltorý v tomto systémenemajú šancu.Tak chcel by som vedieť aké fondy by som mohol použiť ,na akých stránkach,kde,čo potrebujem k tomu,aké tlačiva,čo musím splňať, alebo plus radu kto robi tieteo projekty.
ďakujem

lenka3007
14. apr 2010

cigaretka ja som bola na úrade evidovana 6 mesiacov, nedostávala som nijake peniaze akurát rodinne a podala som si žiadosť na ten príspevok na podnikanie, potom som si nasla prácu, ktorú musim ykonávať len zo živnostenským listom ak som sa odhlasila z uradu, urobila živnost a ked som sa bola odhlasovať, tak mi povedali že už mám smolu, že musim byť evidovana pokial neurobim ten kurz čo si spominala a až potom sa mám odhlasiť, lenže bolo mi povedané že ten kurz budúv nitre otvárať až niekedy na jeseň (podla nich by som mala do jesene žiť z rodinných prídavkov) nevieš náhodov či mi hovorili pravdu či už na to nemám nárok, lebo u nas na urade su taký ochotný jak keby robili zadarmo... dakujem 😉

miriamkac
15. apr 2010

lenka ja niečo podobné zisťujem pre seba, len sa mi to zdá postavené na hlavu. V máji mi končí platená rodičovská a keďže mám všetky deti zdravé (chvála Bohu) tak zostávam na rodinných prídavkoch. A teraz na získanie dotácie pre živnosť mám byť akože tri mesiace nezamestnaná (podotýkam, že nemám nárok na podporu t.j. nebude mi platené ani dôchodkové), chodiť na kurz a a až potom môžem založiť živnosť....a z čoho budem tie tri (pri "rýchlosti" konania ÚP aj viac ako tri) mesiace žiť?
A ten tvoj prípad môže byť kľudne pravda.

lenka3007
15. apr 2010

ved to je postavené celé na hlavu, bolo povedane ze tie príspevky sú na podporene zamestnanosti obyatelstva a ked zacnem podnikať skôr ako absolvujem ten kurz tak už nemám nárok? to je z prepáčením hovadina, veď by sme mali mať ešte nejakú šancu, vo väčších mestách (ja som v Nitre) sa tie kurzy robia častejšie, ale tu sa musí čakať kým sa nazbiera nejaky počeť ludi ktorý majú záujem. Lenže ja som nezčala podnikať preto že namám kam dať peniaze ale aby som uživila svoje dieťa... Mám pocit že tento štát je jeden veľký chaus a pokial sa nedohodnú tý páni v kravatách my máme smolu...

linduslienka
22. apr 2010

Ahoj ja by som chcela poziadat o dotacie z EU na podnikanie v sluzbych mam na mysly kozmeticky salon nebola som nikdy nezamestnana len minuly rok som zmaturovala a chcela by som sa opytatci by som mala narok na dotacie eu fondou.Dakujem za odpoved s pozdravom Linda

cartridge
18. apr 2011

Prajem dobrý deň, chcela by som sa spýtať na problém svojej kamošky: Bola a zatiaľ je SZČO, DpvN si platí z minima od mája 2008, tzn., že teraz v máji to budú 3 roky. Premýšľa, že svoju živnosť zruší a má v pláne niečo nové. Ja som jej poradila, aby živnosť zrušila - ak bude chcieť založiť novú živnosť, môže požiadať o dotáciu na podnikanie z ÚP.
Môže si začať platiť z max. VZ, aby jej vyšla max. podpora v nezamestnanosti - ak áno v akej výške a od kedy? A je možné v období, keď bude nezamestnaná a bude poberať podporu žiadať o dotáciu na podnikanie? Ďakujem, ak mi odpoviete.

cartridge
20. apr 2011

Prosím, vie mi niekto odpovedať? Budem vďačná za každú radu.