Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

lenadka
12. jan 2009

cafte, no my mame tiez kurenie na plyn, ale ked bude najhorsie zavreime sa v obyvacke tam je krb a v pivnici je uz kupena a pripravena pec na pecne palivo, len nie je zapojena, lebo sme ju kupili koncom roka 😅 tka mal by si drahy svihnut 😲

andrea.m
12. jan 2009

no nem vyzerá to dobre. mne sa zdá že KE topia a uhoľný prach a odpad ale nie som si istá nechcem trepať. v každom prípade máme zatiaľ teplo. horšie to bude s varením. 😖

zgurkaa
12. jan 2009

Oslavencom vsetko naj.... 😉 🙂

lenadka
12. jan 2009

andy kupis dvojplatnicku 😉

paska
12. jan 2009

čavte dievky 😀 🙂

lenadka ty kde sa flakaš? 😀

mory
12. jan 2009

aj mi sa pripajame ku gratulantom 😉

radoslava
12. jan 2009

Ahojte babulky boli sme dnes prvy krat cvičit a potom som upratovala az teraz som sa dostala sem za vami.
Oslavencom vsetko naj naj naj lepsie.
Inak ja ked pojdem teraz na vikend k našim zoberem dvojplatničku lebo varenie mame na plyn.
No ale keby sa to opakovalo s elektrinou tak zase aspon varit mozem.
To sme aj tak v ten večer robili, aby sme malu od zvratkov umyly v teplej vode. Najprv ale mala studenu ☹

radoslava
12. jan 2009

Matko prišiel z roboty a hovori ze už plyn Rusi pustia.

radoslava
12. jan 2009

A na cvicenie chodime so staršimi detmi, nie velmi tak o pol roka až rok. Sabinka najprv bola nesvoja lebo tam nikoho nepoznala s tej našej starej skupinky ale po 5 minutkach sa osmelila a zapajala sa tak sa velmi tešim

paska
12. jan 2009

radi super aspoň už bude oťukana ked pojde do škôlky 🙂

radoslava
12. jan 2009

Tak to hej Paska, len dufam ze ju zas velmi neotukaju 😀
Ale to musim ustriehnut pokial sa bude dat ja 😀
Mame tam dvoch chlapcov ale jeden je taky fiškal , ale ked nahodou jeho niekto buchne tak plače. A
Sabinka ho malinko naburala ale uplne ze slabo. A maly tak reval som nevedela čo povedat.
Tak som len tej maminke povedala ze viete ale ona ho fakt len malinko naburala len drgla a ona sa usmiala akoze pohoda. Zlata bola vie čo ma doma 😀 😀 😀

dobromila
12. jan 2009

caute baby,

mam na vas dve otazky. Vedia si uz vase deticky fukat nos do vreckovky? Ak ano, od akeho veku asi a ako ste ich to naucili?
A kolko z vas ma uz pokoj s plienkami? Zacali sa pytat deti na nocnik/WC same, alebo ste ich oducali, ci chceli, alebo nie?

Dakujem velmi pekne.

monkula
12. jan 2009

aho jdobromila....
CHiarka si už nos vyfúka, už dlho, as itak 3 mesiace sa mi zdá...
a plienky ešte má a kým nebude pripravená sa ich zbaviť ich mať aj bude, ale plánujem ju začať odúčať v lete...

dobromila
12. jan 2009

monkula - dik za odpoved
Takze to este v 1,5 roku nevedela - a ako sa to naucila? Sama napodobnovanim, alebo existuje nejaka finta?

Preto sa pytam, lebo dnes nas doktorka zvozila, ze ako to, ze sme to syna este nenaucili, ze ved je uz dost velky - 1,5 roka (18 mesiacov presne) Skoro som odpadla 😠

andrea.m
12. jan 2009

dobromila kľud. môj skoro 6 ročný syn si nos nevyfúka ani za svet a dcéra si od roka fúka sama. bez plienok sme od novembra ale na spanie ešte máme a aj vonku jej dávam. neodúčala som ju. proste mi raz pri prebaľovaní povedala "neťem penoťku" a viac ju nedostala a bolo. dosť nam pomohol hrací nočník sa jej to páčilo ked jej to hralo. teraz sa už pýta v pohode a je jej jedno kde sa vycika. kaka ale zasadne do plienky.

janetina
12. jan 2009

dievcata este plienkujete alebo ak nie kedy budete oducat ked je zima ci to nevadi??? Maly uz ukazuje ze cika ale do plienky na nocniku nechce sediet ani za svet a ani na velmom wc zo sedatkom 😒 ???

radoslava
12. jan 2009

Ahoj Dobromila tak mi uz tiez fukame nos ale tiez asi tak 2-3 mesiace ale nieje to uplne 100%. A na doktorku sa s prepačenim vyser, je to riadna mudrlantka a ma vobec deti.???
A plienky nosime, Sabinka sa uz pekne pytala no potom ochorela a davali sme čipky do zadku lebo mala horučkya a od vtedy sa nepyta a zdrha ked ju chcem posadit. Takze kašlem na to pytam sa jej ona hovori ze nejde , nechame to na leto ako Monkula. nutit ju nebudem to sa vraj ani nema.

monkula
12. jan 2009

dobromila, Chiarka sa to naučila od bračeka.... 😉

andrea.m
12. jan 2009

filipko sa mi začal pýtať ked mal 2 roky a 3 mesiace a na noc mal plienku do 3 rokov a 9 mesiacov a vyrástol z toho. odúčať nasilu nemá význam. každé dieťa je iné a v iný čas pripravené a samostatnosť v určitých veciach. na 1 rande nepôjde s plienkou nikto takže mudr. treba brať a riadne véééééééééľkou rezervou.

mňa tak jeden premudrelý pán doktor na pohotovosti kde som prišla zo zápchou zdrbal prečo ma filipko cumeľ. (mal vyše 2 rokov) tak som mu povedala s kamenou tvárou že som tak prišla kôli črevám a nie kôli cumľu a stíchol. dudlíkovať prestal z hodiny na hodinu ako 3 ročný a bolo. a tamarka ešte tiež dudlíkuje ale nerieším to vôbec.

lenadka
13. jan 2009

paska, prave ze sa neflakam, tak nemam cas sem chodit, koniec a zaciatok roka je tu u nas DES a potom este zimna sezona, letna....kludne mesiace su 2-3 a 9-10..inak hroza 😖 😀

janetina
13. jan 2009

dakujem za podporu mam podobny nazor ze treba pockat so zachodom az ked sa sam vypyta a cumliky milujeme aj my 😀 , vsak popiste este aj ostatne ako to prezivate nasich dvojrocAKOV.
Vacsina mojich kamaratok z okolia spravidla deti oducili samostatne cca okolo 2 rokov 5 mesiacov tak to zatial neriesim len mu hovorim o tom ako a kde sa cika a ako tato cika ako on 😀 😀 😀 , on sa len smeje a smeje a aj ked cika do plienky sa smeje a ukazuje ako mu to ide. Ked sa spytam ci chce na zachod ze NIEEEEE 😉 . V minulom cisle mama a ja v seriali o Davidkovi pisala jedna MUDr. ze dieta ma este stale plne pravo na plienku a myslim za aj na dudlik 😀 😀 😀 . lenze mudrym ludom okolo to mozes vysvetlovat.
Ak budem musiet nastupit do prace a maly do skolky v septembri tak v lete sa pokusim ho nechavat bez plienky a uvidime vtedy ho pritlaciiim 😀 😀 😀 😀 mozno.

radoslava
13. jan 2009

Dobre ranko babulky.
Vonku vyzera že je riadna kosa a to som este nekukala na teplomer.
Andy mna raz sfukol ušny ked som tam bola s malou ale kvoli sebe ze ma boli ucho a čakala som tam 2 hodiny sabinka mala asi pol roka. Hned pri dverach sa ma spytal prečo som sa predbehla. Ja som zrevala na celu čakaren ze prosim vas pan doktor tu ma problem ze som sa predbehla, mozete mu povedat ze tu čakam dve hodiny. A ostatny asi som mala stastie normalny ludia mu to potrvrdili. Len on bol napity jak doga tak si mlel svoje. Takze som aj tak čo mi potom dal čize recept šmarila do koša.

radoslava
13. jan 2009

Janetina aj ja davam malu uz v septembri do školky tak tiez pevne dufam ze v lete ju odnaucim.

janetina
13. jan 2009

kedy sa teraz chodi prihlasovat dieta do skolky? vo 2/2008 ci az v marci? ze vraj sa da prihlasit do viacerych skolok? a potom vybrat totiz u nas je to otazne v akom meste ho prihlasime 😉

andrea.m
13. jan 2009

Tami je prihlásena ešte pred narodením 😀 Filipková triedná je totižto riaditeľka 😀

radoslava
13. jan 2009

Sabinku som prihlasila ked mala 6 tt.
Tu v Pezinku je s tym dost problem su plne a niekedy aj neberu

zgurkaa
13. jan 2009

Ahojte. Nasa Miska ide do skolky 1.2.2009. A ja do roboty 1.3.. Ja som ju prihlasila v oktobri. Asi nemaju tolko deti...ked ju zobrali. No som zvedava ako sa jej bude pacit.

lenadka
13. jan 2009

cavte,pisete o plienovani a cumloch a ja sa musim smiat, lebo moja v nedelu 4r. a na noc plienka a duda 😅 😅 😅 cez den spi a nepocika sa a v noci VZDY, nepociklaal sa len vtedy ak som ju dala v NOCI cikat 3x, ked som dala len 2 uz bola mokra 😝 asi 2 tyzdne ma to drzalo a vstavala som 3x aby sa nepocikala a na PRD akurat co sme sa obe nevyspali 🙄 dudkat to miluje ale nemoze len ked ide spat, potom dam cumlik ked idem ja spat do vrecuska a nechyba jej dorana, ale po narodkach asi spravim zakernu vec a dudu nastrihnem-ze sa pokazila-ci jej bude chutit a postupne viac a viac az sa celkom "znici"-co myslite? Mam to spravit ci ju nechat nech si dudka vecer? Plienku na noc spomeniem Dr. na 4 rocnej prehliadke, ale nasa vravi ze je to normalne do 5 rokov...tak nas asi nikam neposle 😝 ale mam pocit ze nasa to ma pomylene ona cez den cika 3x aj to ju posleme a v noci v jednom kuse 🙄 😔

basado
13. jan 2009

ahojte. naš maly sa nechce vobec pytat na nočník. najprv mi sedval ale potom hned razom nechcel ani vidiet 😖 aj s rečou mame trošku problemy . už sa bojím že mi nezačne ani rozpravat ☹ andrea a vy už ste boli na zapise? mi ideme vo štvrtok ale v marci sme ešte objednany na školsku zrelost. u nas je zapis do školky v marci 🙂

radoslava
13. jan 2009

Ahojte
Leni aj sused ma na noc plienky a to ma 4 roky preč a aj neter tiez teraz mala 4 roky a na noc ma plienku. To je myslim uplne v pohode.
A dudku no ja si pamatam ako som ju bola odnašat s tatkom mojim slavnostne s plačom do smetiaka a mala som uz aj 4 roky asi, no ked si to pamatam 😀 . Dudkala som dlho. Skus nastrihnut mozno oklames, ved za to nič nedaš