Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

dadus
6. jún 2008

ahojte baby, nemate nahodou skusenost s hryzenim....myslim, ci vase deti, alebo deti vasich znamych zvyknu hryzt druhe deti a dost silno....ako tomu zabranit? alebo aku pouzit metodu,aby dietatko prestalo hryzt ostatne deti? 😒

mory
6. jún 2008

dadus s tym sa neda nic robit deti v takom veku to robia a je to normalne neda sa tomu zabranit 😝 ja to vidim hlavne v jasliach , jedine co mozes robit je stale sledovat stale co roby a ci sa nechysta hryzt 😀

drobec.z
6. jún 2008

ahojte, tak dlho som bola prec, lebo nam odisiel PC, ale uz som tu., dadus, aj Romanko hryzie, raz od radosti a potom aj ked sa zlosti, mna uhryzol velakrat, a dva krat sa pokusil aj ine deti 😉

dadus
6. jún 2008

aha, viete mam jednu znamu, ktorej syn ked ju raz uhryzol a riadne, tak mu to vratila a od vtedy prestal......neviem, ci je to spravna metoda, ale asi az vtedy pochopil, ze to boli a uz to fakt viac krat nerobil.....ok to ja len tak sa pytam, ze ci nahodou nie su este aj ine metody....

vavka33
autor
7. jún 2008

Dadus,tak aj Lea mala obdobie hryzenia,hryzla len vanesku a mna.Vanes vzdy tak silno,az do krvi,vypadalo to strasne.nebolo to naschval,ona to robila vramci hry a tesenia sa,zatla zuby a cvak.Teraz to uz nerobi,lebo som jej vravela,ze to nesmie,ze to strasne boli,lebo par krat som aj ja zvrieskla od bolesti.neboj to prejde,len to treba stale dookola vysvetlovat,ze to je zle,ze sa to nema. a k tym metodam,no ja by som ju neuhryzla,lebo to by ju asi bolelo a mohlo to ublizit,ale napr.metodu vratenia som pouzila pri kvakani-ked ma potiahla naschval za vlasy,tak som jej to vratila,sice som ledva chytila tie jej kratulinke vlasky,ale potiahla som.aj ked sa smiala,pochopila.A este jej to vratim,ked ma naschval buchne,ale len tak slabucko,aby vedela ake je to neprijemne.
Dadi,deti su nevyspytatelne,ono im naozaj treba stale opakovat dookola,co je zle a co dobre.A aj ked to povies aj 100krat,na 101 to zas urobi. 🙂
Nasa Lea je ako velka zena.Ona sa uz tak s nami rozprava,vsetko rozumie,na vsetko odpovie,dokonca vie slovo vysklonovat,pouzit spravne privlast.zameno...Najzlatsia jeked povie vetu,napr.Mama ma kavu a Lea nema,lea ma cajik.Alebo vety typu,mama kraja chlebik,dedo pije kavu,tato spi,vava je v skole...je to zlate taky maly stupel a komunikuje ako velka osobka 🙂

vavka33
autor
7. jún 2008

Ideme do mesta,v tescu maju plienky za 748sk-3baliky 😀

maryn
7. jún 2008

ahojte 🙂 krasnu sobotu vsetkym
u nas prsiiii 😎
drobec je nervny ako buldog, idu mu ocne zuby uz druhu noc sme skoro nespali a aj cez den je to katastrofa, veci ktorym by sa inokedy tesil jak blska ho vobec nezaujmu a len mrnci a mrnci a na ruky sa pyta, vcera som boli aspon von cely den, tak sa to dalo ale dnes ked prsi si to asi hodim 😅
nas tatino maka vonku a natiera dosky na zabradlie aby sme aspon na balkony mohli chodit a uz aj ja budem pit rano kafco na balkono-terase 😀 striesky uz mame len to zabradlie koli vikinkovi, boze uz si vzdy myslim ze ked dokoncime toto tak uz bude pokoj ale ono vzdy je este co robit

maryn
7. jún 2008

vidim ze tu rastie genius 😀
poznam o dost starsie deticky ako lea ale tie sa na nu nehrabu 🙂

maryn
7. jún 2008

certi ako sa mate?

paska
7. jún 2008

ahojte 🙂 andrejko nekuše on zavýja jak pes 😀 a všade ide mi t o na nervy 🙄

maryn ved lea je dieťa učitelky to by aj hamba bola keby ešte nerozpráva 😀

vavka33
autor
7. jún 2008

JA som to nepisala,aby vypadala ako genius.Chcela som sa len s vami potesit o to,ake je to mile,ked tak hovori.
A andy nie je ucitelka a jej mala tiez uz davno rozprava,cize to nebude tym Pasi.je to v detoch a nie v povolani rodicov. 🙂

maryn
7. jún 2008

tak aj ja sa pochvalim a podelim s vami, my sice nerozpravame a vety to uz vobec neee, ale vieme sa sami napapat a uz aj povyzliekat a cez den sme skoro bez plienocky, iba na vonku mu davam a na spanie, ale niekedy sa nam podari aj cez spanie vydrzat ale to k nemu musim bleskovo letiet ked sa ozve ze je hore a bezat na wc 😀
ale stava sa aj take ze pride a uz len ukazuje ze uz sa pocikal 😅 a este sa vie sam poumyvat aj rucky si utriet a ked sa kupkame tak sa umyva sam.

certica
7. jún 2008

takze, diagnoza: granulacia, cize sa mu tam vytvorilo tkanivo, no a to trochu krvaca. vraj by sa mu to malo postupne zhojit same, nie je tam nastastie ziadny zapal, ze to vyzera dobre. robili mu aj sono bruska v okoli pupceka. treba to poriadne osetrovat a drzat co najviac sterilne, aby sa nedostala infekcia. dali mu tam nejaku ATB masticku, prelepili a o 3 dni na kontrolu uz k nasmu dets. chirurgovi.
martin sa im tam vyprdel, pocural, vykakal 😀 , proste secko...
vavi, lea je teda fakt frajerka. viki zacal takto vo vetach tesne po 2.roku, ale dievcata a vobec zeny su vraj jazykovo zdatnejsie ako chlapi 😎
idem spravit asi bublaninu, maly spi a ti moji dalsi dvaja chlapi su prec. akurat stano nachladol asi z klimy v aute, tak sopli a hrdlo ho vraj boli, boze to je hypochonder 😀 . za normalnych okolnosti je problem ho vecer dostat do obchodu alebo von, vcera prisiel po dvoch dnoch a 6 hodinach cesty autom z KE, bolo ze 15 min. pre zatvorenim lekarne a on jak srnka (samo ze hrozne chory) sa rychlo prezliekol nakupit si kadejake lieciky a citrony do bily, po tom co zistil, ze doma nic take ako coldrex a pod. nemame. tak teraz uz mame pol lekarne 😅 . teda my sme aj mali, minimalne na hrdlo a kasel, ale to mu nestacilo 😀

paska
7. jún 2008

čerti tak to je fajn že to neni nič vážne 😉 inak chorý chlap horšie ako male decko 😀

vavka však mi to nemusí vysvetlovať ja to chápem 😀

paska
7. jún 2008

nemusíš 😀 š mi uslo 😀

vavka33
autor
7. jún 2008

Marynka,sikovny je ten tvoj chlapisko.Lea ked sa pocura povie fuuuj,bebena Lea.Ale nepyta sa .Vycika sa len vonku ked ma holu ritulu.A ked jej treba kakat povie mama bebe,ale ja nestiham ju rychlo posadit,tak jeden bobik je v plienke a dokaka na nocniku alebo zachode 😀
certi,som rada,ze to nie je nic vazne a snad sa mu to rychlo zahoji.
Pasi,len to vyznelo tak,ze aha zas sa ucka chvasta.
a aby som to uz poriadne zaklincovala,tak lea vie aj basnicky,taketo:
Na polici v hrnci,tam volaco mrnci take oci malo,skoro ma zozralo.
a este:Hojda hojda,spdla lea s pojda,rozbila si misku/mitu/ ,dostala po Pysku/pitu/
a toto bola jej prva:
Bim,bam,bom,zabil/abil/ zida hrom/hom/ a tie male zidacence/zidanene/,zburali/zbujali/ mu dom 😀
A r nevie povedat 🙂

paska
7. jún 2008

vavka ak máš ten pocit , 😕 nebolo to myslené v zmlom , som nevedela že si taká hálkivá na svoje povolanie učiteľky, a že sa chvastáš to si povedala ty

vavka33
autor
7. jún 2008

PAsi ja som to myslela v pohode,nemam ziaden pocit,len som nechcela,aby to tu tak vyznelo 😉
Nie som hakliva na povolanie,som nan hrda a milujem ho,ale uz pri Vanes som sa stretavala s tym,ze vanes je taka sikovna preto,ze ja som ucka 😎
A mam prosbu,kto mal menzes,ked ja,zas to nemam poznaceneeeeeeeeeeeeeee,uz ma drbne.

mory
7. jún 2008

no pekne riekanky mate este dobre ze manzel nevie po slovensky lebo keby to cital tak ma sem na kona uz nepusti ze su tu rasisti (manzel je zid)

vavka33
autor
7. jún 2008

Mory,to je basnicka,nebolo to nejak orientovane na manzela 😀
Dnes som v tescu kupila Lee noznicky,tak sa prave uci strihat.Su bohove,take cele umele,nic ostre ani na porezanie,len zaoblena umelina,take detske,a stali "az"6sk.maju super veci vo vypredaji,pokupila som aj vave do skoly-bude mat na rok.

certica
7. jún 2008

dakujeme inak 🙂
a vy dve sa neondite 😀 , aj ked mohlo by to byt zaujimave 😀

vavka33
autor
7. jún 2008

Certi 😨 😀

certica
7. jún 2008

to bolo inak pre paska vs vavka...
ked ja mam taku chut oneee 😀

paska
7. jún 2008

čerti ondiť budem až večer toto je len predohra 😀

maryn
7. jún 2008

tak a mame vonku ocny zub, to preto je taky ten moj zlodusik, odniesla som ho na chvilku k nasim, len co som ho posadila do auta uz cusal on by sa len vozil a ked sa vezieme tak mi diriguje kade mam ist, mama ta, mama babrr /bager/ lebo chodime okolo jednej stavby a furt by len bagre obzeral 😀
idem vysavati a podlahy umyvati 🙂 joj to je radost robit ked mi tu maly nepisti za usami a nevysi mi na nohe 😅

drobec.z
7. jún 2008

vavka, to je urcite zlate ked Lea tak rozprava, Romco hovori len kde ides a nejako zacal rozpravat svojou recou hatlatatlaninou, takze mu nic nerozumieme, teraz ma zapal priedusiek a spojilo sa mu to aj s ocnymi zubami, ale uz je prvy von a teploty a hnacky su uz nastastie prec 😀
maryn, Romco vidi zo spalne na zeriav a tiez je nim posadnuty a hlavne velkymi autami a autobusmi, to dokaze pozerat aj cely den a my mame pokoj...a gratulujeme k zubku
predvcerom vyliezol na kuchynsky stol, ani neviem ako, ale dole sa bal, tak nastastie pistal, aby som pribehla 😉

mory
7. jún 2008

zienky co noveho ? vidno ze uz je teplo a vsetky su tu pomenej aj my sme az teraz dosli do domu a pomaly ideme spinkat zajtra zase do roboty 😝 ale aspon ze v pondelok mame nejaky sviatok tak bude volno 😎

vavka33
autor
7. jún 2008

drobec,nasa je posadnuta traktormi a velkymi strojmi-to tu stale brazdia po poliach,tak aj na meniny dostala traktor s vleckou.

ivka33
7. jún 2008

ahojte žienky, iba som vás prišla pozdraviť, lebo zase utekám učiť sa. tento týždeň mi tak ubehol, ani som nevedela aký je deň. Štátky mám v utorok a už ma chytajú nervy, ešte stále neviem 20 otázok, ale asi sa na ne vykašlem a risknem to 😉 Keď ma vyšmaria, tak pojdem v auguste. Moje chúďatká detičky, vobec sa im nevenujem, som rada, keď ráno navarím a odovzdávam ich svokre. Tá je strašne "milučká", ale hovorím si už nejak prežijeme tie tri dni.
keby som sa tu už dovtedy neobjavila, držte mi prosííííííííím palčeky v utorok😉

andrea.m
7. jún 2008

držíme 😉