Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

tonicka
25. nov 2008

ano, a pri prvom sme mali trosku hrcku...
A vela mojich kamosiek aj malo velmi zlu reakciu 🙄

petusko
25. nov 2008

tak je to asi individuálne 😒

monkula
25. nov 2008

a aj už mám medovníčky v plechovke s jabĺčkom pekne odložené... len keby so mz nich potajomky stáel neochutnávala ,či sú mäkké 😀

paska
25. nov 2008

monkula jaka frišká 😀

radoslava
25. nov 2008

Aj ja mam napečene už dva druhy 😀

radoslava
25. nov 2008

Jedny su perníčky s roznymi polevami a druhe su take mandlove vianočne keksiky v tvare labky.
Kupovane v Hainburgu takze z dovozu 😀 😀 😀

radoslava
25. nov 2008

Inak dakujem za rady ohladom očkovania babulky ešteže vas mam. Inak naša dokina sa tej injekcie branila zubami nechtami že Sabinka nebyva chora ona to nepotrebuje a tak. Ale jednu davku nam daju.

radoslava
25. nov 2008

Ešte k pečeniu
Tak budem piect ešte medovniky tento rok budem mat pomocničku / Sabi /
a potom americke sušienky niečo ako cookies robim to už 4 roky a cela rodina to zbožnuje.
A mozno este urobim štrudle dve tvarohovu a makovu to sa zje asi na štedry den , hlavne 😀 😀 ked si k tomu sadne moj Martinko 😀

radoslava
25. nov 2008

Fajn tak posledny moj prispevok
Dobru noc babulky a nech sa vam niečo pekne sniva 😀

andrea.m
26. nov 2008

dobre ráno.
radka mňa tiež alergologička zdrbala že načo davam očkovať ked nebývaju choré. tak som potom upustila od filipka on má toho aj tak dosť. ale tami som zaočkovať dala a neľutujem, lebo v poslednej dobe dosť chorľavie. šak aj teraz sme už 3 týždeň choré. neviem čo by som robila kebyže chodím do roboty.

a neštvite ma že máte napečené. ja som ešte ani nerozmýšľala čo budem piecť. ale tak to vyzerá že maximálne jeden piškotový koláč a je to. manžel ma veľa učenia a s tamarkou sa piecť nedá.

lenadka
26. nov 2008

cavte baby, radka tak napis recept na tie sušienky cookies vyskusam 😉
okolo nas su vsetci chorí, mala zatial nie a mna rano trolilililinku bolelo hrdlo-tak dufam ze to nebude horsie 😕

andrea.m
26. nov 2008

najhoršie je že filipko sa teší ako budeme vykrajovať medovníčky

radoslava
26. nov 2008

Dobre ranko
jasne napisem
tu je
Americké sušienky

1 hrnček Hladkej muky
2 polievkove luyžice Vanilkoveho cukru
1 čajova lyžička Prášku do pečiva
1/8 masla
1 vajce
1/2 hrnčeka posekanych resp. pomletych orechov
1 celu mliečnu čokolácu postruhanú
hrozienka podla potreby tak 10-15 dkg
sušené ovocie 10 dkg podla chuti /papaja,ananas,marhule,hrušky/ proste co sa dobre seka na male kusky

Postup:
Všetko zmiešame dokopy a urobime s toho guľkhy a potom tie guľky vytvarujeme do placky.

Pečieme na 180 stupnov a cca 15-20 min.
Nebojte ucitite lahodnu vonu a potom uz len sledujte aby ste ich nepripalili.
Dobru chut januarovky
😀

basado
26. nov 2008

dobre ranko. babulky ked vam možem poradit ja si pozeram recepty na minibazare. robila som odtial už vela receptov a najdete tam všeličo.možete sa tam aj zaregistrovat.
😉 🙂

tonicka
26. nov 2008

caf, poradit mozes, akurat tusim ze tento rok lepsie poradis, ked napises, kde kupit ako odkial upiect 😀 Tusim sa babam zapacil moj recept, hlavne ta posledna veta 😀 😀 . S karolik sa tiez zle pecie, i ked zatial som sa nevzdala nadeje na chrapaky 😅 ale iba v pripade ze radka mi donesie tie orech este tento rok 😀 😀 Ale ona chce byt dobr navsteva len raz rocne 😀

tonicka
26. nov 2008

prave rozmyslam nad tym ako casto a rada som ja piekla, kym sme nemali karolik 😉

tonicka
26. nov 2008

dnes mam tusim monolog ja 😀 To sa budeme kazdy den jedna striedat 😀 😀

tonicka
26. nov 2008

okej, ja beriem stredy 😀 😀 😀

basado
26. nov 2008

tonička ked chceš bduem aj ja 😀 . teraz mi maly zaspal ale nejako sa mi nepozdava, začina kašlat ☹

tonicka
26. nov 2008

ale andrejke vezmite niektora jeden den cez vikend 😅 😀

radoslava
26. nov 2008

Ahojte ja tu mam rodičov takze upratujem
oni varuju.
Toni buduci tyzden dojdeme neboj
a fakt dobra navšteva chodi raz ročne 😀

petusko
26. nov 2008

čavte babiky 🙂
toni, tak som bola v kníhkupectvách, ale v tomto našom megameste na mňa teta kukala ako puk, keď som pýtala tú knižku 😒 takže smola 😒
vy už ako vypekáte, alebo aspoň sa chystáte 😲 ja som vždy robievala medovníčky zdobené, tento rok neviem, snáď stihnem, ale inak netuším. ale isto to bude len jeden druh plnkového a jeden druh suchého, keďže to u nás nemá kto jesť. manžel sladké neje, Peťko len čokoládu pooblizuje a pre seba sa mi teda nechce. takže tiež budeme mať asi všetko z dovozu, made in Terno alebo Tesco 😀 😀

radoslava
26. nov 2008

Petuško 😀 😀 😀
Ja si myslim že made in Tesco a spol je uplne super pekar a cukrar 😀

tonicka
26. nov 2008

mne pecie svokra... takze sa zbytocne namahat nebudem, iba ak by sa mi podarili chrapaky 😀

tonicka
26. nov 2008

zase nic 😕 😕

tonicka
26. nov 2008

tak my ficime von
😎

paska
26. nov 2008

tonička no dobre streda je tvoja 😀

radoslava
26. nov 2008

Toni fakt svokra tak to je parada.
Moja tiež napečie ale to sa neda jest a ked aj zabali tak to konči v koši vačšinou este v smetiaku pred domom.
Samozrejme pred našim domom 😀

radoslava
26. nov 2008

A kedže moji rodičia budu u nas na vianoce tak babi donesie napečene 😀

tonicka
26. nov 2008

veru ano radka, raz som piekla na vianoce ja, a potom sme isli k nej a ona ze preco peciem, ved ona piekla aj pre mna 🙂 tak od vtedy nepeciem nic okrem chrapakov 🙂