Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

radoslava
20. máj 2009

Dobre ranko prajem
Kto si da so mnou kavičku.
Andy kamoška zobrala takto plienku a par dni prala jak diva co sa mala docikavala a už sa pyta a tešia sa.
Ja som tiež tak urobila. Sabinka tiež jačala ked videla nočnik.
Alebo to nechaj tak a mozno to pride. Ide leto tak ked ho nechaš behat nahotinku tak bude cikat kade tade uvidiš.
Petuško ty mas super doktora a prajneho veru

lenadka
20. máj 2009

ahojte dievcata 🙂 konecne vas citam, bola som chorááá fuuj hnusnu anginu som mala, ako male decko v teplotach 4 dni...manzel robil maminku, gazdinku aj osetrovatelku- varil mi a nosil cajik a ani k vareniu nedelneho obeda ma nepustil (bol potom sice taky INY ale zjest sa to dalo 😀 ) a papat mi ohrieval a nosil do postele...teraz sa hneva ze som uz po tyzdni isla do prace 😅 ..lenze mna by TO tu aj tak pockalo 🙄 tak som radsej nastupila nech sa potom nezblaznim 😒
citam ze aj niektore deticky su chorucke ☹ tak prajem skore uzdravenie
a niektore velmi sikovne 😉 tak gratulujem k neplienkovaniu 🙂

moja je teda este na noc plienkacka-davam bavlnenu-nech to citi ze cika a stale sa jej moc nedari, ked ju v noci 3x zobudim a dam cikat-resp. poslem, lebo dat ju cikat v spanku asi nema vyznam ze? je sucho, ked skusim nechat to na nej tak polieva ☹ 😲

andrea.m
20. máj 2009

ahojte.

leni tak bolo hnusná choroba fakt ale aspoň ťa manželík fajne vyobskakoval 😀 všetko zlé je na niečo dobre 😉

radka ja som pri tami zatiaľ veľa posteľného neprala klop, klop ale zato ked som jej vzala plienku tak spotreba teplákov a gatí bola neskutočná a v jednom kuse som zmývala dlážku alebo drhla koberce. tak som potom radšej koberce kompletne zrušila.

lenadka
21. máj 2009

fiha inak dnes sme mali 3 noc po sebe bez nehody, dokonca som ju dnes nebudila 3x, ale len o 23,00 a 5,00 ze by uz konecne???? 😕 😅 ja uz som z toho dost nevyspata 😔

petusko
21. máj 2009

ranecko 😎 alebo uz den? 😕 😀
petko zobral to bezplienkovanie zhurta, nechce plienku vobec. ani na spanie. na obed je to kto z koho, ja mu ju dam, on si ju stiahne, vecer je to tiez boj. tak to asi budeme riesit nejakym igelitom pod plachtu alebo ako. na obed vydrzal uz tri dni nasucho, dnes ho teda dam bez.
ale v noci to nevydrzi 😖
a este jeden pokrok, zaspava bez cumla 🙂
uz len nech zacne poriadne rozpravat ☹ 😒
leni, super, mozno je teraz dobre obdobie pre deticky, ze sa lahsie ucia na nove navyky 🙂 😉

zgurkaa
21. máj 2009

Ahojte. My neplienkujeme cez den od novembra a cez denne spanie asi od a februara ako zacala do skolky chodit...aj sa nam dari...v noci jej plienku este davam. Ale vsimla som si, ze ked jej dam plienku aj cez denne spanie tak sa pocika, tak som prestala davat, ale na noc som este nenabrala odvahu jej plienku nedat. Aj ked kazdy vecer s nou bojujem, lebo krici, ze plienku nechce. No dudlovat bude asi do 18-tky 😀 Neviem ako ju oducit...dajte nejake tip...

petusko
21. máj 2009

zgurka, vies ako to bolo u nas? predvcerom isiel spat a cumel ma dole v obyvacke mne sa za ten svet nechcelo ist pren 😅 tak som ho skusila nechat, ci zaspi a zaspal, trva to sice dlhsie, ale ked uz viem, ze to zvlada aj bez cumla, viac mu ho uz nedam.
vidim, ze aj u vas je vecer veselo kvoli plienke 😀

zgurkaa
21. máj 2009

no nasa pisti kvoli cumlu, kym ho nedostane. A ma ich este 3 ks. V pondelok som jeden vyhodila, ale este stale je ich vela. ☹

andrea.m
21. máj 2009

tak vidím že nás tu po večeroch s plienkami bojuje viac.

peťuško ked chceš zachrániť matrac chod do zdavotníckych potrieb a kup modry gumový navlek na posteľ. oni to síce berú ako že jednorazovka ale vydrží to kym sa nepotrha a kamoške sa to nepotrhalo už 3 roky 😉 ma to gumu ako napínacia plachta a neexistuje to prečúrať kedže je to vyrobené pre dospelých inkotinentných pacientov. moje deti to maju na posteliach obidve asi 2 mesiace zatiaľ. skôr ma to trúbu nenapadlo a Filipko teda zničil svoju valendu statočne.

zgurka u nás pri Filipkovi zabrala finta že zabudol dudu v škôlke a že si ju teda musí tam na druhý deň nájsť. na druhý deň na to v škôlke zabudol a tak sme ho balamutili až kým neprestal dudkovať úplne. neviem či to bude fungovať aj pri Tami ale vyskúšam.

zgurkaa
22. máj 2009

Andy diky. U nas pri Simke stacilo povedat aby ho zahodila do kosa, ze je uz velka...tri dni som jej to vravela a na treti den (den po 2 narodeninach), sama prisla, ze ho ide zahodit. A bolo po dudlovani. No Miska je dost zavisla...ak ked sa buchne a place, len dudka pomoze. 😢

andrea.m
22. máj 2009

napodobne u tamarky 😉

zgurkaa
22. máj 2009

Chcem ist uz domooooov, uz ma to v robote nebavi. Pomooooc 😲

andrea.m
24. máj 2009

to nemyslíte vážne že tu celý víkend nikto nebol 😠

mory
25. máj 2009

ahojte 😎
ja nemam net doma a v robote vobec nestiham 🙄

uz sme druhy tyzden bez plienky 🙂 elius sa drzi sem tam jej ubehne ale je to v poriadku viem ze to trosku potrva ale som rada lebo sa pekne pyta aj kakat a ubehne jej hlavne ked je nesustredena alebo sa hraje a nevsimne si 😀

ako sa tu mate?
co nove?

andrea.m
25. máj 2009

mory prečo nemáš doma net?

radoslava
25. máj 2009

Caute babulky
ja som bola v praci a vikend bol tiež taky narvaty.
Tak sa hlasim až teraz
Tak mi uspešne neplienkujeme , pyta sa a fakt sa už davno nepocikala. Akurat kakame bud do plienky alebo nohaviciek
Ani za svet nejde na šerbel. Co s NOU MAM ZENY ROBIT
Ked ju tam posadim sa nevyto a zapeče sa mi

paska
25. máj 2009

ahojte 🙂 ja som tu tiež dlho nebola, mám novú prácu tak keď prídem domov som rada že som 😝 + dve deti 😅
radi ja mam opačný problem kaka už dlho na nočníku ale cikať sa vypýta len semtam
teraz sa mu začalo troška dariť že ked sa vypyta aj sa vyciká ale plienku si pýta ked mu ju nedam tak vystrája 🙄

radoslava
26. máj 2009

Dobre ranko
Paska a kde robiš čo robiš. A ako sa ti páci v novej praci.
Moja si viem predstavit ze ked prideš domov tak si rada že si. Ja ked chodim brigadovat do mojej prace tiez ked pridem tak som KO. A to ma este čaka upratovanie po malej lebo byt vyzera ako po vybuchu 😀 😀 😀

mory
26. máj 2009

ahojte kocky aj ja som prisla pozdravit 🙂

radka nic s nou nerob proste musis vystriehnut ked jej treba kakat a rychlo ju posadit a uvidis ona sa vykaka, mne eliusa uz 3 krat kakala do nocnika a stale vidim ze sa toho trochu boji a cikat sa pyta ale tiez niekolko krat presvyhneme 🙄 😀 ale ukludnujem sa tym ze do 18stich sa urcite nauci 😀

andrea.m
26. máj 2009

radka nerob s ňou vôbec nič ona na to príde sama- tamarka si vypýta plienku že ide kakať a ked jej ju dám tak nam aj oznámi že kedy už ide bobek. sem tam sa mi podarí ukecať ju že veľké slečny už nekakaju do plienky a ideme na záchod ale nespraví tam nič a len čo zlezie už pýta plienku. oni z toho vyrastú.

radoslava
27. máj 2009

Dobre ranko
jej baby dakujem za radu. Som sa už bala ze ma nejaky blok s toho. Ja tiez presne viem kedy chce kakat ale ani za svet si nesadne a ked si sadne nič neurobi. Chodi sa schovavat do obyvačky alebo spalne a tam spravi. To počujeme 😀 ako silno tlači a pride ze hotovo a prebalit. 😀

mory
27. máj 2009

jaaaaaj kocky to su starosti co? 😀 ja by som bola rada keby to uz bolo za nami 🙄 elius kaka sice do nocnika ale cikanie sem tam uteka , ale vcera cely den ani raz neutieklo zato dnes rano ano 😖 tak som z toho holub ako dlho to trva???????? 😕

lenadka
27. máj 2009

ahojte dievcata 🙂

radka, kamoska mala tento problem s malou ze cikat ok ale kakat do nocnika ani za nic, dr. jej poradila jednoducho tu plinku nedat a basta, mala to vydrzala 3 dni-nekakat, uz volala kamoska dr. ze ona jej ju da ze ju zapecie a dr. este dnes vydrzte a oplatilo sa 😀 odvtedy kaka do nocnika 😉

baby moje decko v noci cura a cura a to jej vecer nedavam pit uz cca od 18-tej, chuda moje v noci ide na nocnik ako napr. dnes 4x, 4x je aj priemer a aj to jej raz cvrklo...myslim raz v tyzdni sa aj pocika..aj ked je to pokrok ze chodi, ale chodi strasne casto, ved ani poriadne nespi len stradluje na nocnik 🙄 ☹

andrea.m
27. máj 2009

lenadka neviem 😖 ja by som na tvojom mieste spomenula tento problém pediatričke ked tam budeš mať cestu 😅

a stým nedavaním plienky by som ja neriskovala. možno to lenadkinej kamoške vyšlo ale dieťa môže fakt zapiecť. tá stolica je potom bolestiva. dieťa začne podvedome zdržiavať a problém je na svete. možno sa vám zdá že tu vypisujem horory, ja viem že každe dieťa je iné, ale pototm čo sme my museli prežiť pri Filipkovi som ochotná prebaľovať tak dlho ako bude treba. predpokladám že do prvého s plienkami nepôjdu. 😉

mory
27. máj 2009

andy 😀

lenadka to ti nezavidim 🙄 ja v noci davam plienku zatial sme bez iba cez den aj s morikom sme to takto robili a on potom sam povedal ze nechce ani vnoci a hotovo 😉 a tfu tfu sa pocika iba ak sa ma nieco dolezite diat napr stretko v skole atd.. tak vtedy sa v noci pocika ale z toho si nic nerobym 🙂

petusko
27. máj 2009

ahojte 🙂
po dllhom case je nas Petik chory ☹ dnes sme boli u dr. vyfasoval Summamed atb, trifed, nurofen a kvapky do nosa 🙄 uplne z nicoho nic, doslova z minuty na minutu som videla, ze bude chory. vecer nic a rano uz teplota 😒 uz len cakam, kedy to chyti Marcel. doktorka vraj, by som sa ho snazila izolovat a nech petko co najmenej krici a place - haha to akoby chcela modre z neba odo mna 🙄
ja by som tiez dieta nenutila na nocnik, tiez by som sa bala, ze bude mat z toho traumu. podla mna musi kazde dieta "dospiet" na neplienkovanie. petkovi sa zatial dari, nehod je kazdym dnom menej, dokonca niekedy uz necvrkne vobec. aj kaka na wecku. mame to o to tazsie, ze sa nepyta, lebo nechce rozpravat za ten svet. takze to musim vystriehnut, stale sa ho pytat a davat na wc, aj ked sa mu nie vzdy da.
dajte mi nejaku radu, ako ho rozrecnit. zacinam byt z toho zufala. stale blaboce, ale len svojou recou, nechce nic opakovat ☹ doktorka povedala, ze este mu dame cas, ale ak sa do jesene aspon trochu nerozrozprava, posle nas k neurologicke ☹

tonicka
27. máj 2009

Ahojte. petusko, to je rovnako ako s nocnikom, musi dozriet...pokial sa mu venujes(ja viem , ze ano), tak proste musis vydrzat. Ine je, ked je dieta cely den za pocitacom a nik nan za cely den neprehovoriiii... 😉 do jesene sa urcite rozhovori 🙂
No, my plienky nemame od decembra ani na noc, ale mame teraz opacny problem ako lenadka, i ked neviem ci je to problem, karolinka zase malo cika, napriek tomu ze vypije tak 1 A pol litra vody + kojenie, tak vydrzi od 8 vecera do 12 az 1 na druhy den necikat.... ale moze to byt spojene aj so svokrou... tak kaslem na to, nic ju neboli, vycika vela, uvidim. dnes cikala skor, tak som sa tesila, lebo uz 2x dnes cikala.

zgurkaa
27. máj 2009

Petusko, nasa velmi rozrecnila v skolke. Tiez je z tych co moc toho nenakeceju.

petusko
27. máj 2009

zgurka, tiez sa spolieham, ze medzi detmi zacne rozpravat. snazim sa aj teraz s nim chodit tam, kde je viac deti, citame, hrame sa, rozpravame sa s nim, vela sa ho pytam. on vie vsetko ukazat, vie, kde co patri, kde co byva, ale ani za svet nepovie nic. vie tancovat na pesnicky - teda ukazuje pri tom, co sa spieva, rad sa hra so skladackami, puzzlami, tak verim, ze to pride tak ako neplienkovanie, proste jedneho dna sa zobudime a pokecame 😀
toni, aj petko vydrzi necikat, ale nie az tak dlho. ale kym nema fakt problem, tak si myslim, ze je to o.k. 😉 a inak si hrdinka, ze este kojis. Ja kojim len dva mesiace a uz bojujem z posledneho, mlieka je stale menej a menej ☹ uz len tri krat za 24 hodin sa kojime. a ja som si to taaak oblubila, velmi mi to bude chybat,ked prestanem uplne. 😒

tonicka
27. máj 2009

petusko, nie vzdy sa tak citim 😀 , ale je to krasne, vtedy je este stale babatko 😵 😵 Baby, ja som karolik na spanie nedala, hned ako so mnou zacala bojovat, to je po týzdni pytania sa na nocnik, do vtedy mala mokru plienku, tak som bola prichystana , ze sa urcite pocika a ona vobec nepotrebovala az rano o 9 sa vtedy vypytala 😀 , takze len odvahu 😉