Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

radoslava
22. máj 2008

Teraz spinka dokina je len doobeda , skočim tam ale radsej az pri konci ordinačnych hodin aby nechytila niečo.
Mame ist cez vikend na svadbu, vyzera to ze sa nikam nepojde. Hlavne nech je malička v poriadku lebo ked som drzala vecer to rozpalene teličko bolo mi strasne

fifa
22. máj 2008

radka, ak ti dokina povie, že je to zo zúbkov, tak sa nemaš čoho bát a mamina ti ju určite postráži a do soboty ju už určite nebude mat

zgurkaa
22. máj 2008

radsej chod, ved za to nic nedas a aspon budes kludnejsia. 😉

radoslava
22. máj 2008

Pojdem urcite. Fifa ideme na svadbu k svokrovcom do ZM a Sabinka s nimi nebyva velmi často. A este stale ju kojim takze keby sa v noci zobudila a zbadala svokru asi by sa zblaznila a revala az kym by som neprišla. Takze budeme na svadbe teda ak pojdeme len od 15,00-21,00.
😀

radoslava
22. máj 2008

Zguri a vy sa ako držite s kiahnami. Ma to len Simka?

fifa
22. máj 2008

radka, tak to je fakt, v takom prípade sa drž pri nej
zgurka ozaj, už je 14 den?

zgurkaa
22. máj 2008

Ma to zatial len Simka. 14 den je v sobotu. Zatial sa to da. Uz aby to zacalo opadavat. ☹

vavka33
autor
22. máj 2008

RAdi,to bude asi ta zahadna choroba,tri dni bude mat vysoke horucky a potom sa vysype vyrazkami.ale radsej ju chod dat popocuvat a pozriet hrdielko,moze mat anginu,alebo zapal pluc,to sa prejavi niekedy len teplotami,dieta ani nekasle.
zguri,ono to za chvilku prejde,ked si vydrzala doteraz,uz vydrz 😵

radoslava
22. máj 2008

Baby uz sa zobudila o 9,00 a teplotu uz nema.
Mam ist aj tak k dokine. Beha tu a zda sa mi OK este jej zmeram o 11,00 lebo dokina ordinuje len do 12,00
a ked nebude mat mam ist alebo nie 😢

maryn
22. máj 2008

ahojte 😉
zgurka drzte sa,nech vam to rychlo prejde 😉
radka ja by som sla aj tak, aspon by som bola kludnejsia ze je vsetko ok, lebo ked ti nahodou poobede zasa zacne teplotkovat tak sa budes len trapit a za to nic nedas ked pojdes 😒
andy ja som bola v KE ked operovali drobca a to na kavu nejak nebolo vhodny cas, ale ked budem najblizsie v KE tak sa ti urcite ozvem 😉

radoslava
22. máj 2008

Marynka Vikiho operovali ?
Prepač ze sa pytam ale nečitam niekedy dozadu tak neviem čo sa deje?
A čo mu bolo už je OK

maryn
22. máj 2008

radka to bolo este v novembri, mal kilu/pruh/, je uplne ok, uz mu to ani nevidno 😉

fifa
22. máj 2008

vavka, u nás sa to tak prejavuje, najprv teploty a ked zmiznú, vysype sa, doktorka vraví, že ten výsyp znamená koniec choroby, že sa nan nič nedáva, a vždy je to spojené so zubami, viete niekto viac o tejto , ako vraví vavka, záhadnej chorobe? ževraj je to vírusové, ale čo je to?

vavka33
autor
22. máj 2008

Je to len napadnutie organizmu a on sa brani teplotami.Vola sa to aj siesta choroba
Šiesta choroba alebo exantema subitum je akútne ochorenie, ktoré často postihuje malé deti, najmä vo veku 6 mesiacov až 3 roky. Pôvodca ochorenia nie je ešte stále celkom objasnený, ale predpokladá sa, že jej vyvolávateľom je ľudský herpesvírus 6 a 7. Nákaza sa prenáša vzdušnou cestou kvapôčkami. Inkubačná doba je okolo 1-2 týždňov. Choroba sa typicky prejavuje vysokou horúčkou okolo 39 st.C, trvajúcou 3-4 dni, pri ktorej nebývajú väčšinou žiadne iné príznaky. Po náhlom poklese horúčky dochádza k výsevu vyrážok najprv na trupe, rýchlo sa šíriace na šiju a končatiny. Vyrážky sú drobnoškvrnité, ružové, podobné osýpkam alebo rubeole a miznú o niekoľko hodín alebo o 1-2 dni. Komplikáciou môžu byť febrilné kŕče. Liečba ochorenia je len symptomatická /antipyretiká pri vysokej horúčke/, podanie antibiotík je zbytočné /môže vyvolať dojem alergie na antibiotikum pre vznik vyrážky/. Ochorenie je benígne a nezanecháva väčšinou žiadne následky.

Ja by som k dokine nesla,zatial.

radoslava
22. máj 2008

Vavi nema zatial vyrazky. Mozno su to aj zubky kukam jej do pusy ale nič nevidim. A viacmenej my ani nechce ukazat brani sa ako o život.

fifa
22. máj 2008

ú nas sice nebyvaju 39-tky, trochu menšie, ale v podstate je to tak, 😒

vavka33
autor
22. máj 2008

Radi,vydrz,oni sa objavia,myslim tie vyrazky.
a so zubkov by nemala 39teploty.Je to hlupost.ked su take vys.teploty,je to uz nieco ine.Pri zubkoch do tych 37.5 to moze byt s toho,ale pri vyssej teplote treba mysliet aj na ine moznosti 😉
Idem oberat ceresne,lela zaspala,mozno pride ocko,tak mu chcem dat na chladnu Oravu plody juhu 😀 a uz mame aj jahody.lea ju ani za svet nechcela dat do pusy.ved ona da,obtrha vsetkyked zisti,ake je to chutne 😀

zgurkaa
22. máj 2008

dakujem baby. Vavka nasa Miska nelubi jahody. Vzdy ich vypluje. 😝

andrea.m
22. máj 2008

tami kým nebude mať 3 roky jahodu ani neuvidí, je to jeden z najväčších alergénov

andrea.m
22. máj 2008

radka pre istotu chod k dokine, môže to byť hocičo

vavka ja neviem čo som sa na štátky trápila mala som poslať teba namiesto mňa a mala by som zaručene sa mé A 😀 to som síce mala aj tak ale mohli byť bez stresu.

marynka teším sa 🙂

vavka33
autor
22. máj 2008

Andy,preco mna?ja by som si netrufla na tvoje statnice,drvila by som sa na ne asi dlho.Preto nie som lekar,lebo som si netrufala,aj ked ma to bavi a milujem medinu.

lenadka
22. máj 2008

ahojte baby, hlasim sa od rodicov s predsvadobneho stresu 😀 😀 😀 mama uz hysterci tak som zaliezla nech nie som na rane 😀 😉
no dobre idem zvesit koberec a doupratovat obyvacku 😝 😀

vavka33
autor
22. máj 2008

Leni a aku mate svadbu?

lenadka
22. máj 2008

brat sa zeni v sobotu 😵

vavka33
autor
22. máj 2008

Jeeeeeeeeeeeeeeeeej,gratulujem brachovi aj nastavajucej a prajem veeeeeela vsetkeho co si praju a aby boli stastni.
Potom hod dake fotocky 😉

lenadka
22. máj 2008

jasne vavka 😉 prave sa plazim do postele, robili sme kolace, hladali a prali obrusy, malej a mne som oprala a ozehlia siatky su straaasne chutne, dala som je jpod ne usit spodnicu a do nej som kazala zasil lanko s bicykla nech drzi napuchnuta sukna-je to bez chyby...tesim sa ked uz sa v nich bude vykrucat 😵 😀 😵 😀 😵 😀

pre certicu....no kukla som kalendar, meskam 2 den 😅 ale tehu sa necitim byt 😉

paska
23. máj 2008

prva 😀
leni čo to čítam 🙂 a ani sa mi nepochvališ 🙄

mory
23. máj 2008

druha 😝

ivka33
23. máj 2008

tretia
dobré ránko

mory
23. máj 2008

paska co ty tu tak skoro?
ivka ahoj