Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

andrea.m
2. sep 2009

konečne som sa sem dostala 😝 tami to zvládla v pohode. rano ani slza pobede sa tam tvárila jak veľký šéf 😎 som zvedavá čo bude zajtra. od pondelka ide na celý deň kedže ja nastupujem 15.9 do práce.

filipko tiež v pohode emocie nejak neprejavoval akurát je dosť vyvedený z miery a nejaký plačlivý...vidím to na ťažký boj ☹

petusko
2. sep 2009

andy, gratulujem k praci, nech sa ti dari 🙂
ja som petka chcela nechat tento tyzden len doobeda, ale ked som volala na obed, tak sa vraj chystal na lehatko, tak som ho tam nechala. inak nasa pikoska je, ze sa zrutil z lehatka 😀 ale vraj sa ulozil na zemi a spal dalej. aj cikat bol pocas spania a potom vraj sup naspat do postielky.

andrea.m
2. sep 2009

super šikovný je ten petik 😀

maryn
3. sep 2009

ahojte 🙂
tak vidim, ze vsetci okrem nas to zvladli hrdinsky, velmi sa s vami tesiiiim 😵
nas vikinko si riadne poreval, ale ked som na obed pre neho prisla, tak sa krasne hrajkal a z peiskoviska mi len zakrical cau mama 😅
dnes to uz bolo super, vobec neplakal a do skolky sa pytal sam, tak sa tesiiiimmmm, dufam ze to tak pojde aj dalej 🙂
ucitelky ho chvalili ze pekne sam papka aj sa pyta na vecko a sam piska postojacky

nasi mali churstikovia, ako rychlo nam vyrastli, nedavno sme si tu ratali tyzdne do porodu, velmi rychlo to leti, uz su vo velkom svete 😢

mate sikulky deticky, najma petik je riadny hrdina, je tu najmladsi a takto krasne sa zaradil 🙂

baby aj vy mate doma zrazu take ticho 😕 , to je strasne neviem si na to zvyknut, je mi riadne smutno 😅 🙄

petusko
3. sep 2009

ahojte 🙂
maryn, tak u nas to je naopak, vcera pohodka, ale dnes revaaal o raty ☹ ale volala som tam o pol desiatej, tak vraj to bolo len takych 5 minut a potom sa zacal hrat. dnes som sa rozpravala aj s ucitelkou, co tam bola vcera doobeda, tak vravela, ze je zlaty, v jedalni prvy nastupeny, ze moze byt prikladom v papani ostatnym detom, no neviem,sa mi to nezda na moje dieta, co doma jedava za behu 😕 😀
a vraj je riadne sidlo, ze si chodil napustat vodu a vylieval ju do tej detskej kuchynky a umyval tam tanieriky a pohariky 😀 no ale sak nech si ho tam riesia 😅
teraz vykukam, ci nejdu na prechadzku.

a ja mam doma tiez ticho, nejako sa ani neviem prebrat. uz druhu kavu si davam 🤐 nikto mi tu nekrici, nikoho nenapominam... marcelimu staci ku stastiu vlastna nozicka, si ju ozuzlava a blaboce si pri tom.

uz som aj v zahrade porobila dnes, teraz idem triedit veci, povyberat uz jesenne, hlasia ochaldenie 😖
a cakat do pol tretej, potom trielim pre neho 😵 ak teda nebudu volat, ze nechce spat 😕 🙄

petusko
3. sep 2009

😲 😲 su na prechadzke, pojdu aj okolo nasho domu, som zvedava na Petikovu reakciu 😲
o 10 minut napisem, ako to prebehlo 😀

petusko
3. sep 2009

😵 tak uz idu naspat, vobec sa nebral domov, pekne sa drzal pani ucitelky za ruku 😵
baby, ja som asi nenormalna, ale mna az zaludok rozbolel, ked som ho uvidela. moje drobatko 😢
idem tie handry triedit a aspon Marceliho vystiskat.

andrea.m
3. sep 2009

ahojte.
Tami-rano v pohode vychystana, lod titanic pod pazuchou šak deva 😀 v škôlke potom trošku chcela aby som tam chvíľu ostala s ňouale potom si dala vysvetliť že sa ponahľam do práce a pekne mi zakývala. zato naobed revala jak tur že ona domov nejde. no hanba na 4 okresy.
Filipko-nejak včera toho naňho bolo moc,ale rano vstával prvý a z domu sme odchádzali o 7.00 aby nezmeškal.školu máme cez cestu podotýkam.dostal už 1 všeličku z písania,dúfam že nie poslednú.teraz trenujeme ohybnosť ruky a je to des. vôbec sa mu nechce,chalan má ešte prázdniny.uff vidím to na ťažký boj.

petusko
3. sep 2009

andy a preco tami nenechas na cely den?
neboj filiko je sikovny, raz dva bude pisat "litanie" 😀 😉

andrea.m
3. sep 2009

no vôbec sa tak netvári. plač na konci nosa,fňuka tu jak....no mam dosť.

tami ide na celý deň od pondelka.dnes som jej už kupila pyžamko.

petusko
3. sep 2009

boooze, sak je tam druhy den, nemoze hned vediet vsetko 😀 ale zlaty, snazi sa ucit, to sa ceni 😉 aj ked s nukanim, aj to sa rata, hlavne ze chce.

andrea.m
3. sep 2009

mne sa vidí že nechce 😀 ale to nič on si zvykne

petusko
3. sep 2009

jaj, ja ze fnuka, za to, ze to nevie. jasne, ze si zvykne, co my sme boli inaksi? 😀

andrea.m
3. sep 2009

nepamätám 😀

petusko
3. sep 2009

no ale po niekom to tie deti musia mat 😀

petusko
3. sep 2009

uff, tak som zmakla tie veci, tradicne treba pancucy, ponozky, slipky. a este aspon dvojo teplakov petulovi. marceli by mal byt vybaveny, okrem pancuch teda.
sa tesim, zas mam pokoj do prvych mrazov 😀

radoslava
3. sep 2009

Ahojte
tak dnes rano bol doma trochu plač že do školky nejde. Tam to bolo OK. Až na druhu pani učitelku čo chodi poobede. Ta rano je OK no ta poobede je taka nesympaticka. Je to dochodkyna a myslim ze tam nieje z lasky k detom že by pre peniaze.
Sabinka mi dnes začala rozpravat sama od seba že ju pani učitelka vybila lebo chcela ist za maminkou a ze ta čierna. Učitelka nosi červeny kostym a Sabinka hovori červenej čierna.
Riešit to nebudem zatial ved uvidime ako sa to vyvinie.
A nam dnes prišli vecičky na zimu tak tiež sme vybavené.
Petuško veru šatnik doplnam 😀

andrea.m
3. sep 2009

no radka tak to by som ja teda riešila...deti nezvyknu klamať

radoslava
4. sep 2009

Andy tiež si myslim ze mi neklamala. Boze tak toto som nečakala že mi dieta po dvoch dnoch v školke povie. Tak som plakala ženy.

andrea.m
4. sep 2009

ja som už tiež ráno riešila v škole problém. filipko su v triede 4 chlapci zo škôlky a tí 3 sa mu včera vysmievali že nechodí na obedy.tak som si dnes rano jedneho v šatni podala rovno pre jeho mamkou. bude mať doma pohovor chalan.chudák tá jeho mamka,veľmi správna žena tak sa hanbila.bolo mi jej ľúto ale svoje dieťa si nedám.

lenadka
4. sep 2009

ahoj andy tak sa pridavam s kavickou...u nas skolka este nehrozi-dokoncuju prerabku a ucitelka sa vcera tvarila, akoby to nestihali ani do buduceho tyzdna 🙄 tomuto fakt nerozumiem, skolka cele prazdniny zavreta a oni zacnu prerabat 2 tyzdne pred otvorenim 😕 🙄

radoslava
4. sep 2009

Lenadka tak to je teda sila.
Babulky dnes to bolo velmi tažke Sabinka strašne plakala už doma to začalo nepomahalo nič. V školke ju už odomna museli odtrhnut. Som revala velmi velmi. Som počula za dverami ako plače bolo to strašne este teraz ked si na to spomeniem plačem. ☹

andrea.m
4. sep 2009

radka ked plače lebo je jej smutno za tebou tak to prejde len treba vydržať...ale ked tam nechce chodiť kôli učiteľke tak to treba riešiť...spravte si cez víkend výlet a všetko sa Sabínky povypytuj

maryn
4. sep 2009

ahojte 🙂
babulky to je teda riadne slzave udolie vsade, viki dnes pekne isiel a klasicky ked som odchadzala tak mu skrivilo pusinu a uz to islo a krical len ze mu tecu slzicky nech mu to utru, ale ked som zavrela dvere uz bolo ticho, vcera tam aj spinkal, velmi ho pochvalili, dufam ze to pojde takto aj dalej, petusko aj viki je prvy v rade na jedlo, co doma som ho musela nutit, aby aspon na sekundu si sadol k jedlu, a vraj najviac papa zo vsetkych 😕 😅
ale videla som tam ovela horsie cirkusy, takze baby dobre to zvladame, nebojte vydrzime 😉
radka to ma mrzi, viem si predstavit co prezivas mojko, neboj sa Sabinka to zvladne a vecer sa o vsetkom porozpravate, ale urcite to tak nenechaj, lebo ked nenajde v tebe doveru, tak to bude tazke
leni to myslis vazne? to je na hlavu postavene 😖

maryn
4. sep 2009

andy dobre si urobila, ja by som sa sice bala takto vypapulovat, ale kto ochrani tych nasich drbcov, ked nie my?
boze ja sa vobec neviem zaradit do systemu, sa citim jak keby som stale bola na ihlach a musim niekde utekat, neviem sa do nicoho pustit 😖 😠
treba mi chladnicku umyt, asi sa idem do toho pustit 😝

petusko
4. sep 2009

ahojte
tak u nas sa to stupnuje. dnes mal pusinku nakrivo, uz ked som ho doma obuvala a v skolke som ho po schdoch tahala. dnes som prvy krat seriozne plakala aj ja. ale kym som mu este dala veci do skrinky a rozpravala sa chvilu pod o knami s jednou mamickou, tak prestal plakat, tak je to dufam o.k. sa tesim ze je piatok a zajtra mi bude doma.
radka, tak ja by som to riesila tiez. ako baby vravia, deti v tychto veciach nezvyknu klamat 😒 je mi to luto, ze musite uz teraz riesit taketo veci ☹
andy, napodobne, filipko je uz ina vekova kategoria, tam pomoze len osobny dohovor dotycnemu a najlepsie v pritomnosti mamy. 😒
leni, u nas mali skolaci vcera aj dnes raiditelske volno, lebo tiez prerabaju skolu 😅 a najblizsie tyzdne budu tiez fungovat len provizorne 😅
maryn aj ja som ako othnuty vagon, neviem co so sebou. dnes som bola v meste povybavovat kadeco a nakupit, ale som ako bez duse. a este som aj dnes dostala od jednej pani vycitku, ze petko je este maly na skolku 😒 ☹ som sa citila ako najposlednesia a najhorsia mama, co sa chce zbavit vlastneho dietata 🙄 uz som aj MM hovorila, ze ho tam nedam do januara. ale on nechce ani pocut, je presvedceny, ze to zvladne petik a bude to pre neho lepsie byt v kolektive deti. no dnes mam depku jak fras, este aj prsi, no uzas 😒
idem upratovat, nech zajtra mam toho menej, aby sme boli spolu s petikom 🙂

andrea.m
4. sep 2009

tak Tami vraj dnes plakala aj trucovala. a vraj trucuje presne jak Filip 😅 ale že si dá skôr dohovoiť že je menej zaťatá. učiteľka mi vravela že 3 deň je kritický.

peťuško mala si tu pani poslať niekam...kravu jednu

maryn tak Viki to zvláda super. držím palce len tak dalej.

no a čo sa vás týka maminy nebojte tak si zvyknete na jedno dieťa že sa v lete budete na september tešiť. 😎

petusko
4. sep 2009

upratane, podlahy umyte, prach utrety. no neviem co budem v zime robit, sak sa unudim 😅
davam kafe, kto si da?

lenadka
4. sep 2009

uf babeny drzim palce nech sa cim skor uplakancekovia adaptuju, u nas to nastastie takto nebolo, mala neplakala vobec, ale najskor chodila len doobeda bez obedov od maja do januara a potom na cely den-to uz sa jej menej pacilo a prejavovalo sa to tak, ze rano nechcela vstat, alebo povedala ze nechce ist do skolky, ale ked uz sme tam boli prezula sa a vletela do triedy ako vietor aj ma zabudla pozdravit 😀 😅 😀
petusko,marynka-neuvazovali ste najskor nad pol dnom????

lenadka
4. sep 2009

teraz by sice museli uz mat obed, ale spinkali by doma-ja som to aj preto takto riesila, lebo doma spavala do 17-tej a v skolke mozu len do 14-tej a jej by to vtedy este chybalo.
je ine ked mamina uz pracuje a nema na vyber ditko tam musi byt dokonca 😖